|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  91 92 [93] 94 95   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР Кафемат
10.10.2014 8:15:31   
Tanjat7880
user posted image
A,uspeav li da ve zadrmam,ajde zenski kafe I ajde da si pomineme ubav soncev vikend,da mu se iznaraduvameuser posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 2301
   RE: РР Кафемат
10.10.2014 9:09:37   
mommy_angels RR
E Tanja bash kakvo sto go sakam,extra strong user posted image , na vikendot i jas mu se raduvam iako rabotime i utre user posted image ,maksimalno ke si go iskoristam denot,a na onie sto mislat deka i na praznik treba da rabotime,zasto sekogas im e malku,Gospod e tuka,toj ke presudi.Nie ke si gi grabneme decinjata i slobodnoto vreme ke si go iskoristime so prosetka

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 2302
   RE: РР Кафемат
10.10.2014 9:39:05   
nataly86
Фала за кафето баш ми треба едно екстра јако после ваква ноќ..Бебите се будеа едно па друго, како на скриена камереа бевuser posted image таман си мислиш си средил кога оп одма друго бебе станува...одвај чекав да се раздени user posted image ..еве сега тие спијат а мама едно кафе...ја чека напорен ден...недела им правиме крштевка па денес сум околу декорации балони бомбони и сл.

Поздрав и убав ден кај нас е сончевоо

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 2303
   RE: РР Кафемат
10.10.2014 10:19:57   
Snowhite RR
Фала за кафето Тања, туку јас се смрзнав да ви кажам, а баш кога станав денеска си реков не е ладно, убав ден ќе биде, а јас смрзнав иако надвор има сонце, ама канцелараријава ми е под сенка, а за греалка да уклучам не е почната грејната сезона. Ќе варам чај да се стоплам
Празничен викенд не очекува, се надевам убаво ќе поминеме, вечерва огномет ќе има, а деновиве и празнична програма со повеќе активности

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 2304
   RE: РР Кафемат
10.10.2014 10:23:58   
sandriana RR
Ех Тања, ама креативно кафе си послужила user posted image . Се надевам има и за мене една шоља, да шмркнам во друштво, оти се шекнувам по дома само со бебкава user posted image .
А најавениот сончев викенд само лиги ми прави - се надевам бар на едно кафе ќе излеземе да прошетаме комплет со Т и мм - ми фалат викенд утринските кафиња со нив ...

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 2305
   RE: РР Кафемат
10.10.2014 11:48:51   
Bethany
И јас ќе ви се придружам во кафе-пиењето, ако останало арно, ако не, друштво е побитно user posted image

Убаво времето е надвор, ние немаме планови за викенд, освен да го однесеме Ј во игротека, тоа му е ветувањето ако воспитувачката кога ни го предава рече: Се е изедел Ј во градинка, па бидејќи се изеде, ќе треба ветување да го исполниме user posted image

Убав ден на сите user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 2306
   RE: РР Кафемат
11.10.2014 11:30:03   
Bethany
Добар ден женски. Прекрасен ден денес. Моиве излегоа до игротека, јас останав дома. Добро се чувствувам, ама нешто ми е тежок чекор. Влечам нога по нога. Усисав и се преморив, ко да сум истрчала маратон, ем внимавав полека, да не запнам во мојот стил, па сега ќе јадам мандарини и ќе одмарам.
Мераци user posted image
Еве има и за вас:

user posted image

А има и кафенце, со љубов припремено, ако е некој за:

user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 2307
   RE: РР Кафемат
11.10.2014 11:33:44   
LoveableMe RR
Бетани, фала ти, баш убаво освежување и јас сум за мандаринчиња, почнува нивната сезона.user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 2308
   RE: РР Кафемат
11.10.2014 11:41:20   
Mihaela 2010
Jas mandarinki ke si lapnam.Bethany ne se zamaraj mnogu, odmaraj si koristi prilika za odmor, bez forsiranje

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2309
   RE: РР Кафемат
11.10.2014 20:06:27   
Snowhite RR
Ох мандарини, бевме денеска на пазар да купиме пиепрки за ајвар, ама многу скапи бе 80 ден кило и не купив, продавчката му даде 2 на Михаил, па реков ајде ете ќе пробаат, оти лани баш не ги јадеше, па реков да не лупам пари бадијала
И така јас денеска печев пиперки, а за лупење ми помогнаа свеки и тетка ми, зашто јас нешто ептен се изнервирав и си лапнав едно лексилиумче за прв пат во живот и си легнав. За се има првпат тоа е
Ај да ви кажам една смешка. Кога бевме сабајле на пазар и купивме и памперси и Михаил ги зеде тој да ги носи и една жена ми вели Тој носи памперси? И јас мислејќи ме прашува демек тешки пампересиве па тој ги носи и викам Да, и таа кога ме погледна зачудено, дека голем а уште со памперси и кога ми текна што кажав, А не не, и велам за сестра му се, Е затоа вели ме зачуди и така се насмеавмеuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 2310
   RE: РР Кафемат
12.10.2014 9:23:06   
Палешка РР
Добро утро женскииии user posted image
Убав неделен ден имаме денесuser posted image Да ми се исушат алиштата што ми ги донесе синчето за перење, да ми скисне тестото за киснато....аххх, а најубав што сите четврица денес ќе бидеме заедно за неделен ручек. Ама тука ми е Марио и се ми е убаво, па и ако врне мене ми е сонце user posted image user posted image user posted image

Ви посакувам и вас убав ден со вашите најмили! user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 2311
   RE: РР Кафемат
12.10.2014 12:35:50   
Mihaela 2010
Zdravo i od mene..ja denes rabotno..od sabajle pazaruvanje, pa niz kukja cistenje, vcera mi stasaa tepisite od hemisko, pribrav cvekjinjata doma, dosta im bese nadvor i sednav da odmoram uz kafe i RR.sonce si pece nadvor ubav den, pa prodolzuvam so kupatiloto, pa rucek za denes i utre pa banjanje leleee turbo.

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2312
   RE: РР Кафемат
13.10.2014 8:24:32   
nataly86
Еве јас најранобудна...ставам кафе а и нешто да почастам за крштевката на моите најмили..
user posted image -
user posted image -
user posted image -

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 2313
   RE: РР Кафемат
13.10.2014 8:34:22   
Felly RR
Честитки за крштевката Натали, нека се здрави и живи, и големи да раснат!!!

Јас еве кафенце си пијам, па после нешто да подработам по дома, па на работа втора смена.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 2314
   RE: РР Кафемат
13.10.2014 11:27:29   
Mihaela 2010
Vreme e za kafe i mafe

user posted image

user posted image

Eve povelete

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2315
   RE: РР Кафемат
14.10.2014 8:30:31   
AneLav RR
Ајде добро утро на сите одамна ме нема во кафематов ама повторно стартувам. Бидејќи сум на диета ќе ве почестам со еден ваков појадок...
user posted image
user posted image
Овесни колачиња и едно кафенце одлично за започнување на еден нов ден.user posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 2316
   RE: РР Кафемат
16.10.2014 8:26:15   
AneLav RR
Добро утро женички!!! ПОвторно ваков појадок од мене....
user posted image
user posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 2317
   RE: РР Кафемат
16.10.2014 8:33:25   
deluxe
Dobro utro!Anelav ke si we posluzam kafence,pojadokot ke ti go prepustam...Za mene dajte nesto burek I jogurtuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 2318
   RE: РР Кафемат
16.10.2014 8:34:26   
Палешка РР
Здраво на сите и од мене...и јас моментално јадам јаболко user posted image
Фала АнеЛав за појадокот user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 2319
   RE: РР Кафемат
16.10.2014 9:03:21   
Mihaela 2010
Dobro vi utro, jas momentalno pijam cajce od kamilica,ve citkam i da vidam sto me ceka denes na rabota..kakvo e vremevo bi si prilegnala

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2320
   RE: РР Кафемат
16.10.2014 9:14:49   
Felly RR
Времево навистина е само за спиење. Дури и М сабајлево едвај се разбуди за во градника, инаку во 7 е станата. Јас кафенце си пијам, а еве појадок и за другите што не се на диета, да не се чувствуваат запоставени. user posted image
user posted image

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 16.10.2014 9:16:43 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 2321
   RE: РР Кафемат
16.10.2014 10:17:40   
blond
АЈ добар ден, уште немам јадено, само една бисквита де, да не ме стегне желудник. Од сабајле со нервози, матичниот гинеколог без најава претходна, нема да работи 2 недели. Сабајле ја цунав вратата user posted image се залепив ко полжав.
Ми ес пуши цигара, а немам од кај да се изгребам, па кафето уште ми стои нечепнато.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2322
   RE: РР Кафемат
16.10.2014 10:33:32   
LoveableMe RR
Нaтaли честитки се нaјубaвo, јaс дoцнaм сo честитките, нo нa тoј ден ми беше трaнсфер. А ќе земaм и oд другиве сoфри, сите се примaмливи. А денoв е крш, бaш сaмo зa спиење. Пoзз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 2323
   RE: РР Кафемат
16.10.2014 11:02:25   
Snowhite RR
Кај сте жени? Јас во хаос сум деновиве и дома и на работа, никако да погодам, ако погодам дома, на работа се раасправам, ако погоадам на работа, дома не е погодено и не знам кој пат да го фатам
Ахх дали ќе изгрее сонце веќе еднаш, не мислам на вистинско, метафоричкоuser posted image
Ај да не ви расипувам и вас расположение

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2324
   RE: РР Кафемат
16.10.2014 11:27:31   
sandriana RR
Над Скопјево небото плаче за нашиот Тоше, изгледа, денес...user posted image
Јас се токмев со бебе да излезам низ маало, да подмирам сметки и да испазарам, ама ништо од планот мој...ќе си слушаме музика од Тоше и ќе се забавуваме низ дома.
Кафе уште не сум пиела, со појадок завршив - ќе се послужам со ова од АнеЛав user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 2325
Страница:   <<   < Претходна страница  91 92 [93] 94 95   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  91 92 [93] 94 95   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?