|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  65 66 [67] 68 69   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
15.7.2014 11:15:56   
princessa
Па Ана Мари таман си се пресметките на лекароот.Штом последна менструација си добила на 1ви јуни си 6 ндели бремена. Неделите почнуваат да се бројат од прв ден од последна менструација плус една недела. Значи ако си добила на 1ви јуни прва неделасе брои од 8ми јуни па до сега има 5-6 недели.
Ретки се тие луѓе што имаат првите неколку месеци од бременоста менструација а јас знам две особи кои цело време имаа менструација.

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 1651
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
15.7.2014 16:19:18   
pozitive
6avg za nedobivanje pisete me
pozz do novite trudnixi so lesno da si pominite


_____________________________

veruvaj i samo veruvaj vo cuda

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 1652
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
16.7.2014 9:18:44   
LoveableMe RR
pozitive, ставена си на список. Другите каде сте? Има ли уште некоја рингерајка да не израдува со меше?user posted image



< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 22.7.2014 12:57:43 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот pozitive)
Непосредна врска до пораките: 1653
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
18.7.2014 9:16:49   
LoveableMe RR
Postovite na SandraRo i kapina se prefrleni vo temata Vaginalnite infekcii kako problem za zabremenuvanje.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1654
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
18.7.2014 15:59:29   
Felly RR
LoveableMe, стави ме и мене на списокот за 6 август. Сакав да помине летото барем пред да почнеме да работиме на случајотuser posted image , но подобро со посовреме да ја фатиме работата, па белки до крајот на летото ќе имаме user posted image / user posted image

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 22.7.2014 20:58:23 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1655
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
18.7.2014 16:02:36   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

LoveableMe, стави ме и мене на списокот за 6 август. Сакав да помине летото барем пред да почнеме да работиме на случајотuser posted image , но подобро со посовреме да ја фатиме работата, па белки до крајот на летото ќе имаме user posted image / user posted image


Заврши со терапијата успешно, се одмори убаво на одмор... таман ти е време за user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 22.7.2014 20:59:08 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1656
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
18.7.2014 16:19:45   
Defne90 RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

LoveableMe, стави ме и мене на списокот за 6 август. Сакав да помине летото барем пред да почнеме да работиме на случајотuser posted image , но подобро со посовреме да ја фатиме работата, па белки до крајот на летото ќе имаме user posted image / user posted image

Стискаме палци Фели за user posted image user posted image . Ајде време е и М да си добие братче или сестриче.user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 22.7.2014 20:59:04 >


_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1657
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
22.7.2014 12:50:21   
tantela
Здраво на сите ме немаше подолго време и се вратив со нова убава вест ми касни веќе 9дена денеска правев тест и показа две цртицки малку побледа втората ама би требало да е сигурно позз до сите user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 1658
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
22.7.2014 12:55:51   
SandraRo

ИЗВОРНА ПОРАКА: tantela

Здраво на сите ме немаше подолго време и се вратив со нова убава вест ми касни веќе 9дена денеска правев тест и показа две цртицки малку побледа втората ама би требало да е сигурно позз до сите user posted image


bilo kakva da e crtickata bleda svetla crticka si e user posted image user posted image user posted image ti cestitam imas lesna i ubava bremenost user posted image user posted image user posted image i pomini prekrasni user posted image ispolneti so radost sreka...

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 22.7.2014 13:03:01 >


_____________________________

Жената може да ти биде најдобар
пријател,љубовница,најголем непријател или
ноќен кошмар... но се зависи од тоа како ќе се
однесуваш со неа...

(Одговор на членот tantela)
Непосредна врска до пораките: 1659
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
22.7.2014 12:59:29   
LoveableMe RR
Tantela, честиткииииииииииииииииииuser posted image убава вест. Прво дете? Колку време се обидувате?Среќно!!!

user posted image


user posted image janaana/ 30 април user posted image lanicka30/ 1 мај user posted image Dreamline/ 7 мај jana81/23 мај user posted image taci83/17 јуни user posted image butterfly1/24 јуни user posted image user posted image SandrRo/7 јулиuser posted image Vesna I /7 јулиuser posted image kokicekokice /23 јули user posted image Roberta r/ 27 јули user posted image LoveableMe RR/ 3 август user posted image SOLE 4 август user posted image positive/6 августuser posted image Malecka 23/ 7 август user posted image Felly RR / 6 август user posted image

=================

2014
fernandez user posted image ivanazarkouser posted image mamita 30user posted image ekiciuser posted image user posted image Sandriana RRuser posted image пчеличка user posted image bejbe user posted image Yana user posted image VAGA2 user posted image confused user posted image vobi user posted image moss user posted image Lady_D user posted image hani**user posted image cokolinouser posted image bliznaci1user posted image user posted image stars user posted image lusyuser posted image MMM27user posted image jasna_sr user posted image Gocagokauser posted image Tajci_pp user posted image linak user posted image majmunceuser posted image Zojauser posted image Matea 25 user posted image sonja1987 user posted image Sloncheo1 user posted image Anna Molly user posted image Ki4iko user posted image malechko user posted image jasminagorjandejanuser posted image sunnydayuser posted image Miss D user posted image anamari user posted image tantela user posted image


< Поракaта ја уредил Felly RR -- 22.7.2014 21:00:04 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 1660
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
22.7.2014 14:44:51   
princessa
Нека ти е со среќа тантела. Милсам дека лани бевме бремени некаде заедно во некој период. Ќе си има user posted image уште едно user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1661
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
22.7.2014 15:29:21   
Melanija RR
tantela имај убава и лесна бременост user posted image се читаме активно во форумот Бременост=ТУКА

janaana , lanicka30 , Dreamline , jana81 , taci83 , butterfly1 , SandrRo , Vesna I и kokicekokice има ли новости кај вас???user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 1662
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
22.7.2014 15:47:24   
kokicekokice
Јас утре треба да проверам преку крв па ќе ве известам кога ќе ги добијам резултатите
дали ќе биде за плачење или радување.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1663
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
22.7.2014 16:27:49   
tantela
да princessa лани ова време сега имаме 17 месеци ја би за уште едно девојче ама што и да е живо здраво да е....ФАЛА за честитките на ситеuser posted image

(Одговор на членот kokicekokice)
Непосредна врска до пораките: 1664
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
22.7.2014 19:59:39   
Roberta r
tantela imaj ubava i lesna bremenost!user posted image

(Одговор на членот tantela)
Непосредна врска до пораките: 1665
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
22.7.2014 21:37:21   
Felly RR
Честитки Тантела!!! Кокичекокиче, ајде и од тебе чекаме утре убави вестиuser posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Roberta r)
Непосредна врска до пораките: 1666
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
23.7.2014 11:51:21   
kokicekokice
ЈУХУУУУ ТЕСТОТ ПРЕКУ КРВ МИ ИЗЛЕЗЕ ПОЗИТИВЕН user posted image user posted image user posted image Многу сум среќна дури не ми се верува. Другата недела ќе одам на преглед за да се потврди, се надевам се ќе биде во ред.user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1667
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
23.7.2014 12:08:34   
LoveableMe RR
kokicekokice, честиткиииииииииии, се најубавоuser posted image user posted image

user posted image


user posted image taci83/17 јуни user posted image butterfly1/24 јуни user posted image SandrRo/7 јулиuser posted image Vesna I /7 јулиuser posted image Roberta r/ 27 јули user posted image SOLE 4 август user posted image positive/6 августuser posted image Malecka 23/ 7 август user posted image Felly RR / 6 август user posted image LoveableMe RR/ 28 август user posted image

=================

2014
fernandez user posted image ivanazarkouser posted image mamita 30user posted image ekiciuser posted image user posted image Sandriana RRuser posted image пчеличка user posted image bejbe user posted image Yana user posted image VAGA2 user posted image confused user posted image vobi user posted image moss user posted image Lady_D user posted image hani**user posted image cokolinouser posted image bliznaci1user posted image user posted image stars user posted image lusyuser posted image MMM27user posted image jasna_sr user posted image Gocagokauser posted image Tajci_pp user posted image linak user posted image majmunceuser posted image Zojauser posted image Matea 25 user posted image sonja1987 user posted image Sloncheo1 user posted image Anna Molly user posted image Ki4iko user posted image malechko user posted image jasminagorjandejanuser posted image sunnydayuser posted image Miss D user posted image taluska user posted image anamari user posted image tantela user posted image kokicekokice user posted image mec21 user posted image



< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 1.8.2014 9:51:02 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kokicekokice)
Непосредна врска до пораките: 1668
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
23.7.2014 14:48:45   
Felly RR
Честитки кокиче!!!! Супер вести!!!user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1669
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
23.7.2014 16:34:05   
Melanija RR
kokicekokice user posted image имај лесна бременост

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1670
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
25.7.2014 3:30:57   
Roberta r
kokicekokice imaj ubava i lesna bremenost!!!user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1671
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
31.7.2014 13:16:53   
kokicekokice
Vi blagodaram na site, vi posakuvam site shto si ischekuvate da se pofalite tuka za svoiteuser posted image

(Одговор на членот Roberta r)
Непосредна врска до пораките: 1672
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
31.7.2014 13:40:30   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: kokicekokice

Vi blagodaram na site, vi posakuvam site shto si ischekuvate da se pofalite tuka za svoiteuser posted image


user posted image user posted image Колку се на ехо, едно или две?user posted image Ти ставам линк каде да се префрлиш отсега натаму во форумот Бременост, секако и таму ќе те читаме. user posted image



_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kokicekokice)
Непосредна врска до пораките: 1673
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
31.7.2014 14:13:01   
kokicekokice
Edno e user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1674
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
31.7.2014 14:24:13   
Roberta r
Ringerajki jas ne znam so se slucuva so mene eve pak mi kasni i ovoj mesec 3 dena. pak nema simptomi ni od user posted image ni od user posted image ako ne dojde do utre ke pravam test

(Одговор на членот kokicekokice)
Непосредна врска до пораките: 1675
Страница:   <<   < Претходна страница  65 66 [67] 68 69   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  65 66 [67] 68 69   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?