|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  67 68 [69] 70 71   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
21.8.2014 18:15:57   
scared RR
posledna menstruacija dobiv na 21 juli, ama neznam dali mi kasni dali se poremetilo nesto. user posted image Posle histero se nesto cudno mi e user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1701
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
21.8.2014 18:40:52   
Melanija RR
scared почекај уште 2-3 дена user posted image
И мене не ме болеа градите тоа е индивидуално,јас немав чуство дека сум бременаuser posted image
Чекаме убава вестuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 1702
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
21.8.2014 19:54:05   
kapina
A bese li na kontrola posle histeroskopijata

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1703
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
21.8.2014 22:30:42   
scared RR
Da,bev se bese ok i pocnavme so obidi,sabajle pravam test i maz mi kutriot ne moze.ko mene da ceka.vise netrpeliv e user posted image ke vi pisam za rezultatot sekako :)

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1704
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
21.8.2014 23:00:27   
Felly RR
Ајде, scared , чекаме убави вести. И за другите рингерајки што се на списокот - очекуваме новости!!!

user posted image


user posted image taci83/17 јуни user posted image butterfly1/24 јуни user posted image SandrRo/7 јулиuser posted image Vesna I /7 јулиuser posted image LoveableMe RR/ 28 август user posted image Roberta r/ 31 август user posted image SOLE 2 септември user posted image Felly RR / 2 септември user posted image positive/3 септември user posted image

=================

2014
fernandez user posted image ivanazarkouser posted image mamita 30user posted image ekiciuser posted image user posted image Sandriana RRuser posted image пчеличка user posted image bejbe user posted image Yana user posted image VAGA2 user posted image confused user posted image sunflower13user posted image vobi user posted image moss user posted image Lady_D user posted image hani**user posted image cokolinouser posted image bliznaci1user posted image user posted image stars user posted image lusyuser posted image MMM27user posted image jasna_sr user posted image Gocagokauser posted image Tajci_pp user posted image linak user posted image majmunceuser posted image Zojauser posted image Matea 25 user posted image sonja1987 user posted image Sloncheo1 user posted image Ki4iko user posted image malechko user posted image jasminagorjandejanuser posted image sunnydayuser posted image Miss D user posted image taluska user posted image anamari user posted image kokicekokice user posted image mec21user posted image Malecka23 user posted image Sisi14 user posted image




_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1705
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
22.8.2014 15:54:02   
Melanija RR
scared го направи ли тестот?user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1706
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
22.8.2014 17:40:43   
scared RR
Go napraviv da i negativen e user posted image a mene uste ne mi doaga ke si puknam user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1707
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
23.8.2014 12:13:50   
Melanija RR
scareduser posted image na kolku dena dobivas,moze ima vreme?

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 1708
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
24.8.2014 19:47:03   
SandraRo
Piset_e me mene za nedobivanje na 7 septemvri..... Moete se site ovaj pat da se fati,zatoa sto dokolku sega ne se fati ke mora da premineme na in vitro sto jas voopsto ne sakam....user posted image user posted image user posted image Devojki stvarno neznam sto da pram ke puknam veke

< Поракaта ја уредил SandraRo -- 24.8.2014 19:56:01 >


_____________________________

Жената може да ти биде најдобар
пријател,љубовница,најголем непријател или
ноќен кошмар... но се зависи од тоа како ќе се
однесуваш со неа...

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1709
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
24.8.2014 20:03:32   
Anonimen
SandraRo zasto odma invitro sto e priblemot? prvo se idi so stimulacii pa inseminacii pa na kraj invitro. Ajde pozitivni misli drzime sreka user posted image

(Одговор на членот SandraRo)
  Непосредна врска до пораките: 1710
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
24.8.2014 21:24:35   
Melanija RR
SandraRo немој да избрзуваш ,мора да си смирена и чекор по чекор да одлучувате. Мисли позитивно а не на ифв
user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 1711
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
25.8.2014 10:41:19   
scared RR
Trebase da dobijam do sega 36 ti den mi e denes, ne znam dali nesto se poremetilo od histeroskopijata user posted image a se osekam nekako cudno, kako tezok stomakot, kako matkata da ja osekam cudno. I primetiv deka gradite na 2 pati mi bea odnosno bradavicite kako za doenje user posted image
takva forma imaa. Planiram uste eden test da napravam pa ako i toj e negativen ke odam na ginekolog.

Kazete mi nekoj dobar a poevtin test? Mi se smaci da go plakam sure check po 140 denari user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1712
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
25.8.2014 10:58:17   
Malecka23
Jas bi ti preporacala da zemes Self Clear.Poskap e 188den vo zegin no e najosetliv.Se nadevam deka ke gi vidis user posted image .No vo sprotivno pojdi si na gin da vidis sto i kako se desava.So srekauser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: scared

Trebase da dobijam do sega 36 ti den mi e denes, ne znam dali nesto se poremetilo od histeroskopijata user posted image a se osekam nekako cudno, kako tezok stomakot, kako matkata da ja osekam cudno. I primetiv deka gradite na 2 pati mi bea odnosno bradavicite kako za doenje user posted image
takva forma imaa. Planiram uste eden test da napravam pa ako i toj e negativen ke odam na ginekolog.

Kazete mi nekoj dobar a poevtin test? Mi se smaci da go plakam sure check po 140 denari user posted image


(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 1713
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
26.8.2014 23:38:28   
Vesna I
Девојки здраво на сите, мене ме нема подолго време, ама не се откажувам од вас во никој случај :) можете да ме ставите на списокот за недобивање за 07.09 се надевам дека ќе е последен пат, веќе ми се смачи :D
Сандич а за тебе се надевам и ти ја пуштам целата среќа на светот дека и на тебе ќе ти е последен пат да се пишуваш на листата за недобивање. Те молам немој да дозволуваш негативните мисли да те сотрат. Главата горе и се што е наше ќе си дојде. Ти си силна и МОЖЕШ.
Честитки за сите нови трудници и гушки за сите!!!

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 1714
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
27.8.2014 0:01:10   
Melanija RR
Vesna I user posted image
За сите user posted image user posted image user posted image



< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 9.9.2014 10:51:00 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Vesna I)
Непосредна врска до пораките: 1715
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
27.8.2014 13:25:42   
LoveableMe RR
Vesna i SandraRo ве пoддржувaме зa следен месец дa не изрaдувaте.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1716
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
1.9.2014 9:04:07   
SandraRo
Vesna mila daj boze ova da e osledno sto pisuvame na ovaa tema.Da dade gospod ovaj pat da se izraduvame i nie i site koi cekaat user posted image vi pustam na site sreka,ve guskam i da boze site od edniot spisok da se premestime podolu vofrugoot spisok :))) user posted image user posted image

_____________________________

Жената може да ти биде најдобар
пријател,љубовница,најголем непријател или
ноќен кошмар... но се зависи од тоа како ќе се
однесуваш со неа...

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1717
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
1.9.2014 11:18:36   
AnnaMolly RR
Женски, денес бев кај матичната на контрола откако во 16 недела го изгубив бебето. Сега сум супер, рече дека се е во најдобар ред и ми рече да почекаме 1-2 циклуси, па може повторно да очекуваме user posted image user posted image .

Сепак ние решивме дека ќе почекаме малку повеќе, па после нова година здравје ќе си направам пап и брисеви, па во новата 2015 ќе очекуваме две цртки!
До тогаш ќе навивам за сите вас, да повлечете нога и да ја заокружиме со многу позитивни тестови годинава!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 1718
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
1.9.2014 11:57:10   
Ki4iko
Аннамолли, ти посакувам од се срце да се израдуваш ,ете штом сте одлучиле тоа да биде в година, и се надевам дека ќе се дружиме тука пак user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1719
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
1.9.2014 14:15:43   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Женски, денес бев кај матичната на контрола откако во 16 недела го изгубив бебето. Сега сум супер, рече дека се е во најдобар ред и ми рече да почекаме 1-2 циклуси, па може повторно да очекуваме user posted image user posted image .......



Од нас ја имаш најголемата поддршка!user posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1720
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
1.9.2014 14:23:28   
Melanija RR
AnnaMolly RR после се мило ми е што се е во ред user posted image следната година да биде ваша user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1721
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
3.9.2014 1:05:35   
Roberta r
pisite me za 4 oktomvri za ne dobivanje.poslednite nekolku meseca se mi kasne moze li da e od prenatalnite vitamini?pred da pocnam da gi pijam ovulacijata mi bese okolu 12-13 den,koga pocnav da gi pijam na 16 den poslednite 3 meseca na 19 den doktorkata mi vika da ne gi prekinuvam ama jas mislam deka e od niv.dali nekoj ima slicno iskustvo?ili moze da e od promena na klima oti na sekoi 2-3 meseca patuvam?

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1722
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
3.9.2014 11:21:03   
LoveableMe RR
Roberta-r сменето за датум, за другото може рингерајките ќе ти пишат, во секој случај мислењето од доктор е меродавно.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Roberta r)
Непосредна врска до пораките: 1723
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
5.9.2014 23:04:36   
Felly RR
Не сум се пријавила, ама немаше ништо за фалење, инаку одма ќе пишев. user posted image Сега наредна дата ми е 1 Октомври.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1724
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
6.9.2014 12:20:45   
scared RR
Ајде и мене пишете ме за 30 септември, до тогаш би требало да НЕ добијам user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1725
Страница:   <<   < Претходна страница  67 68 [69] 70 71   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  67 68 [69] 70 71   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?