|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  68 69 [70] 71 72   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
7.9.2014 14:13:58   
SandraRo
Kaj mene nema nisto novo.Dens treba da dobijam ama ni traga ni glas e sega samo neznam od sto mozida mi docni dali od toa sto ima nastinka ili pak ima nesto drugo user posted image inace od koga sum pravena kiretaza tocna e kako sat svajcarski pa sto e ke vidime pozdrav do site

_____________________________

Жената може да ти биде најдобар
пријател,љубовница,најголем непријател или
ноќен кошмар... но се зависи од тоа како ќе се
однесуваш со неа...

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 1726
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
9.9.2014 10:51:30   
LoveableMe RR
SandraRo, дали можеби ќе не израдуваш?



< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 12.9.2014 14:24:18 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 1727
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
9.9.2014 15:31:22   
SandraRo
Nisto i ovaj pat.Vcera dobiv toa e toa poveke sreka drug pat pozdrav do site ve guskam

_____________________________

Жената може да ти биде најдобар
пријател,љубовница,најголем непријател или
ноќен кошмар... но се зависи од тоа како ќе се
однесуваш со неа...

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1728
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
9.9.2014 15:47:15   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: SandraRo

Nisto i ovaj pat.Vcera dobiv toa e toa poveke sreka drug pat pozdrav do site ve guskam


Следен месец да биде user posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 1729
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
9.9.2014 23:09:31   
Felly RR
SandraRO, и ние те user posted image user posted image user posted image Ајде ќе се бодриме и нареден месец!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1730
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
10.9.2014 16:32:07   
LoveableMe RR
Навиваме за СОЛЕ која скоро правеше инсеминација да биде успешна! На списокот си!user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1731
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
10.9.2014 20:51:48   
scared RR
aa mene zasto me nema na spisokot user posted image ne ste me pisale user posted image
30 septemvri da mi donese user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1732
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
11.9.2014 9:06:52   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: scared

aa mene zasto me nema na spisokot user posted image ne ste me pisale user posted image
30 septemvri da mi donese user posted image user posted image


ставена си на список, ајде да не израдувашuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 1733
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
11.9.2014 23:36:30   
pozitive
11oktuser posted image mene


_____________________________

veruvaj i samo veruvaj vo cuda

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1734
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
12.9.2014 14:25:58   
LoveableMe RR
Позитив, ставена си на список, на празникот да не израдуваш. Да и честитаме на новата трудница Sunshine1, нека има убава и среќна бременсот user posted image

user posted image


user posted image taci83/17 јуни user posted image butterfly1/24 јуни user posted image Roberta r/ 31 август user posted image SOLE 2 септември user posted image LoveableMe RR/22 септември user posted image SOLE/ 23 септември scared/30 септемвриuser posted image Felly RR / 1 октомври user posted image Vesna I /4 октомвриuser posted image SandraRo/8 октомвриuser posted image positive/11 октомври user posted image

=================

2014
fernandez user posted image ivanazarkouser posted image mamita 30user posted image ekiciuser posted image user posted image Sandriana RRuser posted image пчеличка user posted image bejbe user posted image Yana user posted image VAGA2 user posted image confused user posted image sunflower13user posted image vobi user posted image moss user posted image Lady_D user posted image hani**user posted image cokolinouser posted image bliznaci1user posted image user posted image stars user posted image lusyuser posted image MMM27user posted image jasna_sr user posted image Gocagoka user posted image Lolly user posted image Тajci_pp user posted image linak user posted image majmunceuser posted image Zojauser posted image Matea 25 user posted image sonja1987 user posted image Sloncheo1 user posted image Ki4iko user posted image malechko user posted image jasminagorjandejanuser posted image sunnydayuser posted image Miss D user posted image taluska user posted image anamari user posted image kokicekokice user posted image mec21user posted image Malecka23 user posted image Sisi14 user posted image ping86 user posted image алексинаuser posted image Mihaela 2010user posted image Sunshine 1 user posted image


< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 12.9.2014 14:26:10 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот pozitive)
Непосредна врска до пораките: 1735
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
12.9.2014 14:40:37   
Melanija RR
Sunshine1user posted image со лесно и убаво

За сите user posted image user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1736
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
15.9.2014 20:25:59   
medulko
Ke ve molam za mislenje,na 24 avgust ja imav gostinkata a so maz mi veke 5-6 mes. Se obiduvame da napravime bebence..pred 2 nedeli bev na ginekolog i mi prepisa apcinja za pukanje na cisti gluformin,pa na mikrobiologija mi otkrija ureaplasma pa plus antibiotic i betadin vag.E sega pocnav da imam mali vrtoglavici,gadenje ama ne utrinsko,nozete mi se poteceni i mnogu sum pospana.pa zatoa sega kupiv test pa se mislam dali da go pravam ili da cekam da mi docni nepozelnata gistinka,vase mislenje?fala odnapreduser posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1737
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
15.9.2014 21:48:49   
Melanija RR
medulko тест се прави минимум на пчекуваниот ден за добивање но најдобро кога ќе касни 2 дена.
А зошто за пукање,какви цисти?На кој ден од циклус ги пиеше?Правеше ли контрола дали е излечена уреоплазмата?

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот medulko)
Непосредна врска до пораките: 1738
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
16.9.2014 5:36:38   
medulko
Gi piev za vodenite cisti bidejki gi imam mn i ja kocele ovulacijata pa posle toa ja otkriv i ureaplasmata pa si velam da ne se ima nesto sluceno vo meguvreme a veke poslednite 3mes.nemozam da go sledam ciklusot celiot mi e pobrkan i nz koga ke bidat plodnite denoviuser posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1739
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
16.9.2014 10:55:23   
LoveableMe RR
Medulko, после терапиајта за бактерија, работете на случајот и консултирај доктор за хормонскиот статус да го провериш. Се бнадеваме ќе ни пишеш наскоро за две цртки!!!

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот medulko)
Непосредна врска до пораките: 1740
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
16.9.2014 15:58:39   
medulko
Istoto mi go kaza i gibekologot,ako mi dojdela gostinkata na tretiot den da napravam hormonsko ispituvanje. Ama belki nema da dojde,mi se pojavi nekoe belo gusto pranje i niz bego kako crveni linii krv,dali moze da e posledica od pukanjeto na cisti ili?imal li nekoj sl.problem?user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1741
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
16.9.2014 16:13:17   
LoveableMe RR
Medulko, повеќе искуства за цистите имаш во Полицистични јајници, ригнерајките со искуство ќе ти пишат таму, префрлив дел од постовите. Позз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот medulko)
Непосредна врска до пораките: 1742
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
16.9.2014 16:40:25   
medulko
Ok,znam deka izbegav od temata ama pomisliv da ne se nekoi znaci za bremenost?user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1743
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
18.9.2014 8:52:48   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: medulko

Ok,znam deka izbegav od temata ama pomisliv da ne se nekoi znaci za bremenost?user posted image


Medulko, дај Боже сите да се радуваме.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот medulko)
Непосредна врска до пораките: 1744
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
18.9.2014 17:33:13   
Felly RR
Јас денес бев на гинеколог, 16 ден ми е од циклус, и прво виде нешто, ама не беше сигурна дали е полип, дали е од ендометриумот, бидејќи и личеше како веќе да е ендометриумот во втора фаза, после овулација, па потоа на левиот јајник виде фоликул, па и таа малку се зачуди. Ако и овој месец нема ништо, треба да појдам наредниот месец некаде 7-8 ден од циклус па да видиме што точно е таа точка што се гледаше на ендометриумот.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1745
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
19.9.2014 10:21:08   
LoveableMe RR
Фели, дај Боже овој месец да бидне, па да одиш за убави вести на гинеколог!user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1746
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
19.9.2014 10:51:00   
Felly RR
Дај Боже, LoveableMe, сите што си очекуваат, да пишат тука убави вести user posted image Јас мислев дека овој месец сме ја пропуштиле шансата, ама имало значи уште надеж. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1747
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
23.9.2014 8:56:34   
LoveableMe RR
Јас се бришам од овој список засега, бидејќи сум на другиот за вештачко оплодување. Дали некоја има нешто да се пофали, каде сте одамна ве нема?

user posted image


user posted image taci83/17 јуни user posted image butterfly1/24 јуни user posted image Roberta r/ 31 август user posted image Felly RR / 1 октомври user posted image Vesna I /4 октомвриuser posted image SandraRo/8 октомвриuser posted image Bea /9 октомвриuser posted image positive/11 октомври user posted image

=================

2014
fernandez user posted image ivanazarkouser posted image mamita 30user posted image ekiciuser posted image user posted image Sandriana RRuser posted image пчеличка user posted image bejbe user posted image Yana user posted image VAGA2 user posted image confused user posted image sunflower13user posted image vobi user posted image moss user posted image Lady_D user posted image hani**user posted image cokolinouser posted image bliznaci1user posted image user posted image stars user posted image lusyuser posted image MMM27user posted image jasna_sr user posted image Gocagoka user posted image Lolly user posted image Тajci_pp user posted image Elena 29user posted image linak user posted image majmunceuser posted image Zojauser posted image Matea 25 user posted image sonja1987 user posted image Sloncheo1 user posted image Ki4iko user posted image malechko user posted image jasminagorjandejanuser posted image sunnydayuser posted image Miss D user posted image taluska user posted image anamari user posted image kokicekokice user posted image mec21user posted image Malecka23 user posted image Sisi14 user posted image ping86 user posted image алексинаuser posted image Mihaela 2010user posted image Sunshine 1 user posted image babygirl88 user posted image



< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 26.9.2014 13:33:22 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1748
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
23.9.2014 11:43:34   
Felly RR
Навистина ги нема другите РР-ки user posted image Ајде од СОЛЕ да очекуваме деновиве да не израдува. ЈАс за мене многу,многу не се надевам, ама ај ќе почекаме уште една недела.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1749
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
23.9.2014 12:00:19   
scared RR
Mene brisete me pocnav da dobivam veke, porano otkolku sto ocekuvav. Mesecov odmaram posto maz mi ne e vo zemjava, nareden ciklus zdravje boze odime na inseminacija. user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1750
Страница:   <<   < Претходна страница  68 69 [70] 71 72   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  68 69 [70] 71 72   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?