|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
28.12.2012 11:55:35   
cleo
Meeeeelaaaaanijaaaa user posted image user posted image user posted image Mnogu se raduvam za tebe! Navistina mi e epteeeen milo! user posted image user posted image user posted image Mnogu dobro znam sto znaci da uspees vo borbata za bebence i tocno znam kako se custvuvas sega user posted image user posted image user posted image Imaj naj naj najubava bremenost i uzivkaj si sega! Ti navistina go zasluzi ova! Srekjno mila user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Zoja)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
28.12.2012 12:09:01   
Ummu_Ajna
melanija kako zabremenu so ivf inseminacijj ili prirodno bozji dar :)

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот Zoja)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
29.12.2012 20:44:39   
Anne^
ставетеме и мене на список за 20 јануари ( овој пат имам чувство дека и јас ке си ги видам двете цртки :-) се надевам дека интуицијата овој пат не ме лаже :-) )

_____________________________

Биди тоа што си и живеј си го животот како ти што сакаш, а не како што им одговара на другите!

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
29.12.2012 21:20:32   
Melanija RR
Anne^ те додадов на списокот и да знаеш дека интуицијата ретко лаже user posted image

Ummu_Ajna природно забременив без апсолутно никаква терапија ни за мене ни за мм,баш божји дар user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Anne^)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
30.12.2012 19:04:52   
temjana
Миличкаааа честитки сега прочитав, лелле колку сум среќна за тебе немаш појмаuser posted image user posted image user posted image Со лесно сега и за се што треба тука сум. Бакнежи комшивкеuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
31.12.2012 9:34:30   
myhappiness
Ајде да се запишам овде...со оглед на тоа што денес добив - следна НЕочекувана менструација 26.01.2013

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
31.12.2012 13:13:22   
alai
Dusicki. Pomagajte denska imam bolgi na polovinata. Takvi bolgi nikogas ne sum imala mozno e da summ ? Ve molam pisete odnapred blagodaram a inace na 7 junuari sum. Na spisokot ve molam pisete mwaaaaaaa

(Одговор на членот myhappiness)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
31.12.2012 13:19:07   
Ummu_Ajna
i jas gi inav dva dena istite bolki vo kicmata toa jaki kako za dobivanje, i jas istoto prasav i gradite me bolat
mnogu i meki i kiselina imam

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот alai)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
31.12.2012 15:01:29   
Melanija RR
Фала ти комшике user posted image знам дека можам да смтам на тебе

alai и Ummu_Ajna знаете дека не е добро да се бараат симптоми.
Еве ќе ви ги пишам моите.Баш очигледани никакви симптоми,буквално.Од кога ги видов user posted image ми се јавија мали киселики и ако постојам болки во кичмата што не е нешто необично,и повремено јаки болки во јајниците,
Значи до тестот немав никакви симптоми а ги видов user posted image .Знаете дека ќе биде и кај вас само трпение user posted image user posted image user posted image

Декемвриски трудници
user posted image Sajna user posted image
user posted image Melanija RRuser posted image

================
user posted image За тест чекаме:user posted image

user posted image 2013user posted image
==============

Алаи 7 јануари
Maic. 7 јануари
Нивеа 11 јануари
Ummu_Ajna 11 јануари
Anne^ 20 јануари
myhappiness 26 јануари


< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 3.1.2013 9:44:31 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
1.1.2013 12:37:07   
Snow Queen
Меланија, премногу ме израдува user posted image ....нека господ ти даде мирна и лесна бременост, во оваа година, и да го дочекаш
иво и здраво бебенцето user posted image

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
1.1.2013 19:42:38   
ena3
Меланија , честитки и од мене . Сега опушти се и уживај си во овие девет месеци . Ти посакувам лесна бременост , живо и здраво user posted image без разлика дали е момче или девојче . Патем да кажам , јас денеска направив тест за бременост и беше негативен , иако минативе две недели имав некои симптоми , по датум треба да добијам утре , па се надевам дека тестот ми покажал грешно . Како сака Господ така нека биде. СРЕЌНА НОВА 2013 ГОДИНА на сите и оваа година да има што повеќе user posted image .

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
2.1.2013 9:42:13   
Нивеа
Девојки ви посакувам ***СРЕЌНА НОВА 2013*** многу здравје,среќа,радосни моменти,убави денови поминати со најблиските,мноооогу љубов и најбитното годинава сите што си чекамеuser posted image user posted image да си ги видиме!user posted image
ве гушкам сите!!!

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот ena3)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
2.1.2013 20:30:04   
Melanija RR

Дај боже како што беше крајот на 2012 г. со многу трудници така и да започне и трае и 2013г.user posted image user posted image user posted image

ena3 има ли нешто ново?

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
2.1.2013 20:35:39   
kikicka
Меланија мила честитам од се срце и многу ми е мило што клетвата те фати user posted image
Кој сака клетва , како што и дадов на Меланија нека повели кај мене user posted image user posted image
Касно читам вакви радосни вести!

< Поракaта ја уредил kikicka RR -- 2.1.2013 20:37:44 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
2.1.2013 20:41:30   
Gardenia
Ах мори кико како вака ти касно палиш user posted image ,Ајде сега и мене да ме клетвосаш штом така фаќа од тебе user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
2.1.2013 20:50:43   
Melanija RR
леле Кикич цела недела те мислам и заборавам да ти заблагодарам user posted image пусто малку трудноuser posted image ,кој сака бебче само кики да ви каже клетва од неколку збора и во рок од 1 месец сте трудни
Кога некогаш ќе се видиме во живо имаш што сакаш од мене кафе,благо,солено....што сакаш

сигурно сега ќе се чека на ред user posted image сандачето за пп ќе ти се исполни

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
2.1.2013 21:42:23   
kikicka
user posted image Богами да ти кажам ептен се израдував! И не си прва што фрлам клетва и ја фака user posted image
Дури и си го барав постот да си се потсетам user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
2.1.2013 22:15:52   
ena3
Нема нисто ново , барем не денеска . Ќе чекам до петок , ако не во вторник право на гинеколог .user posted image

Кики дај некоја од твоите клетви и мене да ме фати мајата како Меланија . Поздрав

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 2.1.2013 22:51:58 >

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
3.1.2013 1:42:51   
Maic.
Меланија честитки и од мене и ти посакувам лесна бременост user posted image .
Ставете ме и мене на списокот за тест на 7 јануари, 15 ден после инсеминација user posted image

Поздрав
Ви посакувам се најубаво во новата 2013 година и да има повеќе user posted image user posted image !!!user posted image

(Одговор на членот ena3)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
3.1.2013 14:03:13   
Нивеа
Кикичка РР и јас сакам клетва годинава user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот Maic.)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
3.1.2013 22:07:26   
lindicka
Ne sum sigurna dali za ovde mi e prasanjeto, ama sepak. Kade se nosat mikrobiloskite brisevi (za bakterii) vo Drzavna? Dali na Mikrobiologija? I kade bese tocno zgradata? Ednas bev ama pred 3-4 godini i nekako mi e vo magla. Dali vo Drzavna na zgradite pisuva Mikrobiologija, t.e dali im gi pisuva nazivite na klinikite? Ne sum bila odamna i kako magla mi e se. Fala

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
3.1.2013 23:25:28   
Melanija RR
Микробиолошки брисеви се носат или на Микробиологија тоа ти е спроти зградата на Министерство за здравство надворешно има скали за надоле и пишува Микробиологија.
Мој совет ти е да ги однесеш на Институт за јавно здравје тоа ти е во зградата на министероството и има табла покрај истата сама зграда е , значи е зграда спроти зграда со микробиологија.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lindicka)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
4.1.2013 8:45:30   
bebence19
najprvo srekna vi godina na site mnogu mnogu uspesi i kaj site sto si cekame user posted image user posted image da si gi vidime, Melanija srcka uste ednas ogromna cestitka od mene i za site drugi novi trudnici.
Jas rekov ke se otsranam malku ama sega imam pak problem kako pred dva meseci posleden ciklus mi bese na 18 noemvri zamislete kolku vreme nemam dobino prethodno isto se sluci mi docnese okolu 17 dena pa potoa mi dojde redvno i sega pak istoto, pravev do sega dva testa bbea negativni i dvata gi pravev porucek edniot posle tri litra ispieni tecnosti a vtoriot go pravaev vcera isto porucek i pak negative. Sega veke se plasam imam mnogu bolki vo gradite koga pravev pred dva meseci hormonalni testovi samo prolaktinot mi bese pokacen za 1 i mi rece doktorkata deka toa ne e problem, sega veke ne znam sto da mislam nitu pak znam kako da prodolzime. Probame za bebeus okolu 10 meseci grubo...........ve molam ako imate ideja sto moze da e imam 29 godini mislam deka ne e poceten stadium na klimakterium???????? plus do pred da pocneme da probame za bebus mi ides do saat redovno??????????

FALA VI

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
4.1.2013 10:58:27   
ena3
И денес ништо ново . Уште еден ден полн со неизвесност и надеж дека user posted image конечно ќе дојде . Ќе чекам до утре ,а потоа ќе закажам на гинеколог . Се надевам дека интуицијата овој пат нема да ме изневери . Поздрав до сите

П.С. Денес сум некако посебно депримирана user posted image

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
4.1.2013 11:08:06   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: bebence19

najprvo srekna vi godina na site mnogu mnogu uspesi i kaj site sto si cekame user posted image user posted image da si gi vidime, Melanija srcka uste ednas ogromna cestitka od mene i za site drugi novi trudnici.
Jas rekov ke se otsranam malku ama sega imam pak problem kako pred dva meseci posleden ciklus mi bese na 18 noemvri zamislete kolku vreme nemam dobino prethodno isto se sluci mi docnese okolu 17 dena pa potoa mi dojde redvno i sega pak istoto, pravev do sega dva testa bbea negativni i dvata gi pravev porucek edniot posle tri litra ispieni tecnosti a vtoriot go pravaev vcera isto porucek i pak negative. Sega veke se plasam imam mnogu bolki vo gradite koga pravev pred dva meseci hormonalni testovi samo prolaktinot mi bese pokacen za 1 i mi rece doktorkata deka toa ne e problem, sega veke ne znam sto da mislam nitu pak znam kako da prodolzime. Probame za bebeus okolu 10 meseci grubo...........ve molam ako imate ideja sto moze da e imam 29 godini mislam deka ne e poceten stadium na klimakterium???????? plus do pred da pocneme da probame za bebus mi ides do saat redovno??????????

FALA VI


Bebence moe mislenje e da odis na lekar da te vidat na eho. Mislam deka so posleden ciklus na 18.11 i negativen test def treba da posetis ginekolog. Mozebi se cisti , daj Boze da gresam :-)

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?