|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  23 24 [25] 26 27   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
27.3.2013 18:20:23   
Melanija RR
Soyleyemedim. следниот месец user posted image да нема интернет за да ти пиши дека нема да дојде user posted image
Anne^ како си,што е ново?

user posted image 2013user posted image
==============

Anne^ 23 март
Нивеа 23 март
zansen 1 април
nataly86 2 април
bebence19 2 април
butterfly 00 5 април
lindicka 10 април
myhappiness 13 април
file 13 април
@bebe 18 април


=================
Последни трудници
user posted image kikicka RRuser posted image user posted image alai user posted image user posted image Elceuser posted image user posted image Lacrymosauser posted image
user posted image masauser posted image user posted image Gabriela Vuser posted image user posted image DuffytheDuckuser posted image


< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 28.3.2013 21:52:41 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Soyleyemedim.)
Непосредна врска до пораките: 601
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
27.3.2013 18:27:32   
Melanija RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: jeka
е вака, ..јас требаше да добијам на 9-11ти март, значи ми доцни 17 дена. Навистина страв ми е. Ако не добијам, дефинитивно во петок ќе правам тест... држете ми среќааа.


17 дена се многу мора да направиш тест преку крв ако можеш да чекаш до петок ок важно чекаме најубава вест user posted image user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 602
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
28.3.2013 13:45:56   
bebence19
vikaat prolet e vreme za zabremenuvanje pa vikam ajde da se vratam na spisokot za nedobivanje, pisete vtori april user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 603
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
28.3.2013 21:58:36   
Melanija RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: jeka

user posted image user posted image user posted image еве ме мои најмили со радосна вест. по една информотерапија 14 дена ми каснеше. денес во 13ч бета ХЦГ 390, БРЕМЕЕЕЕЕНАААААААА сум, user posted image user posted image user posted image user posted image уште неможам да си поверуваааам. ве гушкам ситеее срциња мои. многу сум возбуденаааа. Поздравче до ситеее и ви посакувам да ве има уште многу.


Неверојатно user posted image user posted image user posted image прекрасна вест да имаш најубава бременост и уживај во овие моменти на неизмерна радостuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 604
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
29.3.2013 14:56:59   
baby77
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image cestitki jeka.neka ni se mnozat novite trudnici

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 605
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
29.3.2013 14:58:37   
zzaa
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image jeka imaj lesna bremenost.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот baby77)
Непосредна врска до пораките: 606
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
29.3.2013 17:08:24   
moss
pisav vo temata za folikolimetrija , no nikoj ne mi odgovori, pa ke pisam tuka zasto ovaa e poaktivna tema. Na 13 den od ciklus bev na ginikolog i mi merese folikuli i mi reche deka imam na edniot jajnik i deka se okolu 12mm, megjutoa edvaj gi gledashe , zasto ehoto mu e mn staro i malku me isplasi zsto toa e mn malku, no toj mi vika ke ti porasnat denovive.Me interesira dali nekoj imal slicno iskustvo so tolku mali folikuli da zabremeni, tolku vreme se obiduvame i sega izgubiv nadez deka i ovoj mesec ke bide nestouser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 607
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
29.3.2013 18:37:25   
Melanija RR
moss уште не беше на контрола?Веќе ти е 20 ден сигурно пораснале и веќе пукнале, а тоа какво е ехото така се чини тоа е она нормалното по ординациите 2Д но на тоа се се гледа а нас што не ни се гледа се тоа е зошто е тоа ехо и не ни е тоа струка user posted image
Требаше да одиш пак ама тоа е може сте го погодиле денот па ќе има user posted image ама мора редовно на ехо контроли

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот moss)
Непосредна врска до пораките: 608
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
29.3.2013 18:44:14   
moss
Melanija RR pa se uplasiv i zatoa ne otidov , ajde da se nadevame deka sme go pogodile denot D
ama mi e cudno za redoven ciklus ovulacijata da se slucuva podocna, ama aj moze ke bide ako ne sleden mesec ke pocnam so klomifen, tolku sme cekale sekoj mesec e potexok i potezok ama morame da se borime

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 609
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
1.4.2013 15:37:02   
Melanija RR
Anne^, Нивеа, zansen user posted image user posted image user posted image дајте убава вест

user posted image 2013user posted image
==============

Нивеа 23 март
zansen 1 април
nataly86 2 април
bebence19 2 април
butterfly 00 5 април
lindicka 10 април
myhappiness 13 април
file 13 април
@bebe 18 април
Anne^ 23 април


=================
Последни трудници
user posted image kikicka RRuser posted image user posted image alai user posted image user posted image Elceuser posted image user posted image Lacrymosauser posted image
user posted image masauser posted image user posted image Gabriela Vuser posted image user posted image DuffytheDuckuser posted image user posted image jeka user posted image


< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 2.4.2013 19:55:46 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот moss)
Непосредна врска до пораките: 610
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
2.4.2013 17:21:35   
Anne^
Меланија срце јас си пишав дека си добив а сега веќе сме во акција :-)
user posted image user posted image
Се пријавувам за 23 април

< Поракaта ја уредил Anne^ -- 2.4.2013 17:29:20 >


_____________________________

Биди тоа што си и живеј си го животот како ти што сакаш, а не како што им одговара на другите!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 611
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
2.4.2013 19:56:46   
Melanija RR
Ане додека не пробие јас не верувам дека е user posted image ама што веќе сте во акција со среќа user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Anne^)
Непосредна врска до пораките: 612
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
3.4.2013 8:06:01   
bebence19
i jas dobiv user posted image user posted image mi dojde uste vo sabota bledo roze, pa me macese nekolku dena pa sega mi dojde ubavo naredna data za nedoaganje bi trebalo da bide 27.04

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 613
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
3.4.2013 20:02:28   
nataly86
Nisto i ovaa inseminacijauser posted image denes dobiv user posted image ...toa e poveke sreka nareden pat

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 614
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
3.4.2013 22:27:31   
Anne^
Ајде Господ нека ни е напомош на сите
Ве гушкам ситеее :)

_____________________________

Биди тоа што си и живеј си го животот како ти што сакаш, а не како што им одговара на другите!

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 615
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
3.4.2013 22:34:58   
Melanija RR
nataly86 и bebence19 борбата продолжуваuser posted image

user posted image 2013user posted image
==============

Нивеа 23 март
zansen 1 април
butterfly 00 5 април
lindicka 10 април
myhappiness 13 април
file 13 април
@bebe 18 април
Anne^ 23 април
bebence19 27 април


=================
Последни трудници
user posted image kikicka RRuser posted image user posted image alai user posted image user posted image Elceuser posted image user posted image Lacrymosauser posted image
user posted image masauser posted image user posted image Gabriela Vuser posted image user posted image DuffytheDuckuser posted image user posted image jeka user posted image


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Anne^)
Непосредна врска до пораките: 616
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
5.4.2013 13:47:37   
Jenyffer
Здраво на сите.

Веќе ви имам пришано дека пред два месеци ми се појави циста на јајникот и гинекологот ми препиша Примолут нор. Добив откако ги испив и за наредната менструација пак ми ги препиша превентивно и нормално од нив добив менструација. Сега требаше по природен пат да добијам пред 3 дена, но менструацијата пак изостана, а морам да напоменам дека никогаш во живот не ми закаснила. Ова е прв пат, а таман сега чекав да ми се изрегулира и сакавме да се обидеме за бебче. user posted image
Не знам што би можела да биде причината, можеби хормоните имаат некакво влијание...

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 617
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
5.4.2013 15:25:55   
Melanija RR
Со примолут норт ќе регулираш циклус но штом се обидувате за бебе ништо од тоа ,секако дека хормоните влијаат на редовен циклус.Што одма се фаќаат за норт наместо да прашат да испитат хормони.Тоа е мојот совет да испиташ хормони,а штом се започне со обидување најчесто кај сите циклусот се изместува.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Jenyffer)
Непосредна врска до пораките: 618
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
7.4.2013 12:49:58   
lindicka
Mene pocnaa da mi se pojavuvaat simptomite za dobivanje.
Nisto :) Da sme zivi i zdravi.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 619
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
7.4.2013 19:22:23   
Melanija RR
Линдичка не постојат знаци за добивање и знаци за недобивање user posted image

Нивеа и zansen се изгубивте user posted image да не славите?user posted image user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lindicka)
Непосредна врска до пораките: 620
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
8.4.2013 10:26:53   
lindicka
user posted image Nisto, si rekov jas. Dobiv denes, brisete me od spisokot.
Kje bide sledniot mesec. user posted image Malku sum razocarana, malku, ne kako porano, dali se naviknav vekje, kojznae , cudno kje mi bide ako mi zadocni i vidam dve crticki.user posted image . Show must go on....

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 621
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
8.4.2013 18:48:02   
moss
mene mi docni dena, denes pravev test i izleze negativen.Lelele zosto ne mi ide?Se molev da ne mi dojde ama sega panika me faka koga vidov negativen test, apred nekolku dena imav znaci na dobivanje bev poduena kako balon, ufffff moram da spodelam so vas . Imal li nekoj slicno iskustvo?user posted image

(Одговор на членот lindicka)
Непосредна врска до пораките: 622
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
8.4.2013 18:56:03   
Melanija RR
Еден ден не е доцнење немој одма да се секираш дека ако тестот е негативен е нешто страшно.
Од кај знаеш може и има user posted image ама ако се напнеш уште сега само се ќе си пролонгираш.Ако не добиеш за 3-4 дена тогаш дури прави тест до тогаш уживај и надевај се.
Смири се и се ќе биде ок.user posted image

lindicka се отрпнува,ама знаеш ли зошто?Зошто знаеш дека твојот ден со секој изминат месец ќе дојде кога може и нема да очекуваш user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот moss)
Непосредна врска до пораките: 623
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
8.4.2013 19:06:28   
moss
PA 2 dena docnenje vikam ako ima user posted image ke pokaze, zemav sure check za da bidam posigurna i zatoa me stavi vo misla, no ke pocekam uste nekoj den iako ovie denovi ke mi bidat najdolgoto cekanje

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 624
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
8.4.2013 19:13:55   
Melanija RR
И јас го правев тој тест и на циклус до кај 33 ден го направив на 38 ден навечер во 23 часот и одма покажа user posted image затоа ти викам сочекај има време и надеж user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот moss)
Непосредна врска до пораките: 625
Страница:   <<   < Претходна страница  23 24 [25] 26 27   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  23 24 [25] 26 27   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

najubavo ime za moeto devojcence
zlatcetomoe

koe e vaset_o mislenje

kaja (43%)

lucija (11%)

helena (13%)

sofija (34%)


Број на сите гласови: 199

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!