|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  24 25 [26] 27 28   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
8.4.2013 19:16:43   
moss
Melanija daj Boze, ke pochekam do sreda pa ako ne mi dojde pak ke zemam ili ne znam na ginekolog ako otidam dali ke se vidi na 2d, ama zdravje ke pocekam do sreda.LElelele daj Boze da ima user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 626
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
9.4.2013 14:53:15   
dezdemona
Zdravo na site koi ste vo postapka za Ifv i onie koi gi cekaat user posted image ,
neznam dali e ovde mestoto da prasam dali nekoja rr bi donirala JK edna drugarka moja saka da pravi a nema Jk.
Ako nekoj od vas bi sakala da i pomogne da i se ostvari najgolemata zelba neka mi pise vo privatna poraka mnogu bi vi bila blagodarna.
pozdravce

(Одговор на членот moss)
Непосредна врска до пораките: 627
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
9.4.2013 14:59:43   
Melanija RR
Тема за донирање на јајце клетки има ТУКА напиши и во таа тема и овој пост нека остане за да може да биде прочитам

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот dezdemona)
Непосредна врска до пораките: 628
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
9.4.2013 23:29:59   
file
Mene bristeme ot spisokot user posted image da ne zakasmi duri porano dojde sto ne mi se slucilo,samo me cudi sto mi potekoa nekolu kapki ama kafeni user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 629
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
10.4.2013 16:18:13   
Melanija RR
Имаш само неколку капки кафеави,или кога доби почна така?Ако така почнало па продолжило нормално не е необично,а ако е само кафеаво а нема крв тоа е веќе друго.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот file)
Непосредна врска до пораките: 630
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
10.4.2013 19:37:46   
moss
lelele mene denes mi e 33 den, se plasam i da kupam pak test i pa da odam na lekar, lelel ne znam, nemam hrabrost pak za test,pred dva dena beshe negativen. Ne znam do koga da chekam i shto da pravam?Sakav denes da odam na eho ama ne mozev uhhhhh

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 631
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
10.4.2013 23:48:46   
file
Melanija veke popladnevo mi probi ubavouser posted image

(Одговор на членот moss)
Непосредна врска до пораките: 632
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
10.4.2013 23:56:09   
Melanija RR
moss за ехо ќе е рано до 40 ден подобро ти е пак домашен тест или преку крв ,ти пуштам среќа user posted image

file нов месец нова надеш и ќе дојдат твоите user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот file)
Непосредна врска до пораките: 633
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
11.4.2013 12:49:39   
masa
Јас штотуку добив убава вест user posted image На другарка ми и доцни 6 дена,ги има симптомите,пред два дена правела обичен тест попладне и испаднал негативен.Сега несакала бременост зошто смени работно место пред некој месец,ама се смешка user posted image ,а првото детенце и е веќе 4 години.Јас навивам за user posted image ајде стискајте палци да не добие деновиве,па да го повтори тестот user posted image Не за друго да си имам другарка user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 634
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
11.4.2013 14:53:32   
Melanija RR
Мasa за другаркати user posted image user posted image user posted image za user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 635
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
11.4.2013 17:28:16   
baby77
Sakam i jasuser posted image ovoj mesec.Pominaa 2 godini od poslednata za zal neuspesna bremenost.Vreme e pak da se izraduvam neli?Vreme e za nedobivanje.Pisete me vo spisok i mene.Vcera imav insemenacija pa cekame 2 nedeli do testuser posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 636
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
11.4.2013 20:25:53   
Melanija RR
moss правеше ли тест?user posted image user posted image user posted image
baby77 мислам дека е време за user posted image user posted image user posted image user posted image
Нивеа и zansenuser posted image user posted image user posted image

user posted image 2013user posted image
==============

Нивеа 23 март
zansen 1 април
lindicka 10 април
myhappiness 13 април
@bebe 18 април
Anne^ 23 април
baby77 24 април
bebence19 27 април


=================
Последни трудници
user posted image kikicka RRuser posted image user posted image alai user posted image user posted image Elceuser posted image user posted image Lacrymosauser posted image user posted image masauser posted image
user posted image Gabriela Vuser posted image user posted image DuffytheDuckuser posted image user posted image jeka user posted image user posted image Martins mom user posted image


< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 12.4.2013 13:47:23 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот baby77)
Непосредна врска до пораките: 637
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
11.4.2013 21:31:56   
moss
jas i denes pravev test i mi izleze negativen user posted image pak, e sega denes piev mn tecnost sok i voda i na 10 min odev do wc pa moze li si se nadevam od mn pienje da mi e poretka mokrakata, a denes 34 den , lelelle nekolku dena ziveam vo nadez i denes pak se razocarav, a bas pravev ispituvanja na krv, prolaktin , tiroidna se e vo red.Ne znam sto da pravam??????????????Ke se poremetam od misla

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 638
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
11.4.2013 21:48:23   
kapina
pa treba da napraves test za bremenost preku krv za da bides sigurna najtocen e

(Одговор на членот moss)
Непосредна врска до пораките: 639
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
11.4.2013 22:42:07   
moss
test preku krv vo mojot grad nema, ne mi se veruva ama toa e, a vo skopje na koja klinika gi pravat? ne znam dali da idam sk, a i ako se odlucam da idam ke treba ponedelnik da doagam, ama stom 2 testa kazuvaat negativni najverojatno ne sum ama zosto tolku mi docni ohuser posted image user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 640
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
11.4.2013 23:23:11   
Melanija RR
moss земи си упат за Гак или за Адриалаб (100ден со картонче),Авицена .Ти земи упат утре па ако нема нитш во понеделник во Скопје

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот moss)
Непосредна врска до пораките: 641
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
12.4.2013 6:35:45   
ElleGreenaway
Девојки, го читам форумот наназад 1-2 години минимум - но досега немам ,,чепкано,, во бременост :)


Јас не сум родител, сега за сега, но сакам да ви кажам едно ,,чудо на природата,,.

На мајка ми и беше речено дека нема да може да има второ дете, и таа се помири со судбината на некој начин. Имаше здравствени проблеми и докторите и рекоа - дека не може.
Сепак, на 36 години ја роди сестра ми :)

Сакам да ве охрабрам, не се откажувајте, месец за месец, ќе си дојде и вашето бебче.
Тие што се во 30тите, не се плашете - наша семејна пријателка роди на 42.

Само храбро, и сите најскоро да си гушнете по еден плачко или плачка.

Јас иако немам свои деца, навивам многу за сите кои сакаат да имаат!!!


(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 642
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
12.4.2013 10:19:16   
masa
ElleGreenaway user posted image за позитивниот пост!
А moss мила од каде си?Може немора до Скопје да одиш оди до некој поблизок соседн град.Или отиди на гинеколог да не те мачи мисла.Се надевам се ќе биде во ред и ќе не израдуваш за некој ден!user posted image

(Одговор на членот ElleGreenaway)
Непосредна врска до пораките: 643
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
12.4.2013 19:42:38   
moss
user posted image user posted image user posted image mi dojde denes. Nikogash mi nema docneto i sega najde bash za da se nadevam i sega teshko da odredam i ovulacija, ama ajde zdravje za nekolku dena ke mi pomine tagata pa pak ke gajam nova nadez

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 644
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
12.4.2013 22:42:21   
Melanija RR
moss навистина ми е жал user posted image
Имај во обзир дека кога се обидува за забременување нормално е да се измести циклусот и токву затоа овулација е најдобро исклучиво да се следи кај гинеколог.Така само шансите се поголеми,знаеш во прашање се 24 часа и мора да се прати на ехо

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот moss)
Непосредна врска до пораките: 645
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
13.4.2013 11:10:08   
moss
Znam Melanija RR no nie odamna se obiduvame i sekogash mi e tochen ciklusot, shtom zavrshi odam na ginekolog i da mi kazhe od koga da pochneme da pratime ovulacija. Pa se nadevam deka za mesec dena i jas ke se izraduvam zashto posle izgubenoto user posted image mislam deka samo nova user posted image bi mi ja ublazila bolkata i tagata

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 646
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
13.4.2013 14:33:24   
Vesna I
Zenskiiiii strashno sum nestrpliva, strav mi e da napravam test, da ne se razocharam pak, a od druga strana ne mi se ceka do drugata nedela, da vidam dali kje mi zadocni. Poslednata user posted image mi beshe na 17 minatiot mesec se nadevam deka kje e poslednata za ovaa godina :). Sto kje me sovetuvate vie, da napravam test porano ili da cekam?????

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 647
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
13.4.2013 15:04:05   
Melanija RR
Vesna I не се оптеретувај со тестови само нерви и пари се губат, ако има user posted image сега нема да ти покаже.Мора трпение и дај боже user posted image следната недела

moss така е мора со пратење на овулација неколку месеци по ред ,но штом си дознаеш точно најблиску си до user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Vesna I)
Непосредна врска до пораките: 648
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
13.4.2013 17:14:17   
Нивеа
Девојки,
знам..ме немаше долго време,но еве сум пак!user posted image
Нема шанси да ве напуштам user posted image , а и гледам многу новости.
Добредојде на новите членови,а на тие што си виделе user posted image user posted image Честитки!!!user posted image user posted image user posted image
Меланија срце добив и претходниот месец баш на време а после менстурацијата почнав со Yasmin,во процедура сме на ИВФ!
Да се надеваме дека ке имам убави резултати...ќе ве читам цело време но поактивна ќе сум во темата Вештачкото оплодување!
Ве гушкам user posted image и со среќа на ситеее

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 649
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
13.4.2013 19:47:28   
Melanija RR
Нивеа кога видов дека си пишала во темава мислев ќе ме израдуваш user posted image
Што почнувате со постапка за ИФВ ти посакувам од се срце една голема бета user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 650
Страница:   <<   < Претходна страница  24 25 [26] 27 28   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  24 25 [26] 27 28   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?