|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  21 22 [23] 24 25   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
16.3.2013 11:56:57   
@bebe
Gabriela V cestitki user posted image i lesna bremenost, uzivajte sega i rastete user posted image


RR jas seuste ne sum dobila a denes veke mi e 33 den, nikogas ne mi docnel tolku ciklusot, samo ednas dobiv na 33 den koda primav suprefakt za ivf, se mislam dali da kupam test, a ovoj mesec piev i palin kapsuli bidejki imav vospalenie na besikata, mislite li deka od niv moze da mi docni i dali smetaat na zabremenuvanje, bidejki imav golemi bolki morav da gi pijam i vednas po prvoto apce bev dobra, no morav da gi ispijam site za da ne se povtori vospalenieto, da se izlecam skroz ubavo, merev sabajle bazalna temperatura mi e 37.1 a gradite veke me bolat 5 dena user posted image , ne znam dali e na arno ili ne rabotava, otsekogas sum dobila pomegu 28-32 dena nemalo promasuvanje

< Поракaта ја уредил @bebe -- 16.3.2013 11:58:29 >

(Одговор на членот Didi80)
Непосредна врска до пораките: 551
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
16.3.2013 12:11:23   
Melanija RR
@bebe штом ова ти е најкасно добивање тогаш сочекаш плус 2 дена па прави тест.
Уху дајбоже да има user posted image редно време е user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот @bebe)
Непосредна врска до пораките: 552
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
16.3.2013 16:02:42   
Didi80
@bebe a mozes i eden test da si napravis onaka lezerno bez vozbuduvanje mnogu ,AMA koga ke gi vidis user posted image e togas zabavata moze da pocne user posted image .Ti pustam mnogu srekicki user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 553
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
16.3.2013 18:00:10   
moss
Gabriela V честитки, уживај во user posted image
Sole знам како ти е, но со нови сили и со Божја помош мора да се надеваш следниов месец.И јас после секое добивање сум разочарана и ми треба околу недела дена да се приберам, тешко е но мораме да одиме понатаму и да се надеваме секој месец.

(Одговор на членот Didi80)
Непосредна врска до пораките: 554
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
17.3.2013 8:22:57   
@bebe
.....sepak izleze negativen (34 den) lele kade mi e ciklusot,ajde ke pocekam nekoj den i ke odam na ginekolog, zosto ne mozam da dobijam, malku mi e strav, nemam iskustvo

(Одговор на членот moss)
Непосредна врска до пораките: 555
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
17.3.2013 9:31:25   
masa
@bebe mila mozebi si podocna ostanata bremena,pa za toa izlegol negativen testot.Ima mnogu takvi iskustva ovde pocekaj nekoj denpa napravi uste eden zemi self clear toj e najosetliv mislam,a I da otides na ginekolog nema da zgresis ke si gi rascistis dilemite.A ima I slucai koga devojki so redovni ciklusi bas koga sakaat user posted image im docni na psihicka baza.Probaj opusti se malku i da se
nadevame na prvoto user posted image
Gabriela v cestitki I imaj leans user posted image samo da te prasam dali sega koga ostana bremena imas cista?

(Одговор на членот @bebe)
Непосредна врска до пораките: 556
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
17.3.2013 9:45:01   
DuffytheDuck
Драги РР-јки сакам со Вас да споделам дека вчера конечно ги видов моите user posted image user posted image Сакам да Ви посакам на сите оние кои допрва очекувате да си ги видите user posted image што побрзо, а оние кои се обидуваат долго време да ве охрабрам да не очајувате - ќе дојдат кога најмалку очекувате. Ние се обидувавме 3 години, имаме многу циклуси позади нас со стимулации, лекови кои не помогнаа, една неуспешна инсеминација. Овој месец се спремавме да направиме уште една инсеминација, ама ете на наше огромно изненадување се појавија двете цртки :) без никакви лекови, ниту посебни третмани. Сеуште сме изненадени, ама многу радосни се навикнуваме на помислата дека ќе бидеме родители и дека нашиот сон стана реалност. Најголем поздрав до сите, да ви се оствари желбата што побрзо user posted image

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 557
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
17.3.2013 12:05:38   
moss
DuffytheDuck cestitki imaj lesna bremenost i ajde da ne prefati site sto so netrpenie chekame pozz

(Одговор на членот DuffytheDuck)
Непосредна врска до пораките: 558
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
17.3.2013 14:01:04   
Melanija RR
DuffytheDuck многу ми е мило што ни се врати со најубавата вест user posted image имај лесна и убава бременостuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот moss)
Непосредна врска до пораките: 559
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
17.3.2013 17:48:51   
AnnaMolly RR
Честиткиииии!!!! Ајде повлечи нога па сите по тебе да се испофалат со две цртички!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 560
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
17.3.2013 18:12:21   
bella33
Веќе подолго време ги следам објавите на форумот меѓутоа немав храброст да проговорам за мојот проблем.. Скоро две години се обидуваме со сопругот да добиеме дете меѓутоа неуспешно. Пред месец дена конечно отидов на лекар за да видиме дали има некој проблем. Резултатие од спермограмот на сопругот беа во ред. Моите хормони на третиот ден беа во ред ,меѓутоа кога отидов на фоликометрија докторката ми рече дека не ми растат фоликулите т.е на 8 дена фоликулот ми бесе 10 мм , на 12 ден 11мм и толкав остана до 16 ден. Наредно што ми рече да правам е ХСГ за да може да ми даде хормони , но мене ми е многу страв од ова снимање...
Обично добивам на 27 -28 ден.. Претходниот месец добив на 11.02. а денес е 17.03 ,ми доцни веќе неколку дена што никогаш до сега не се случило. Пред два дена правев тест но испадна негативен..
Во главата ми е хаос незнам што да мислам.. Незнам дали сум бремена или не ,тоа што ми рече докторката дека не ми растат фолкулите ми ја убива надежта дека сум бремена ..

Ке Ве молам да ми дадете некој совет што да направам и дали некоја од вас имала ваков проблем.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 561
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
17.3.2013 18:36:45   
Melanija RR
bella33 добре дојде на РР user posted image
Повтори го тестот за 2-3 дена и ти посакувам user posted image .
Убаво ти посочил докторот да направиш ХСГ ништо страшно само поблиску ќе бидеш до user posted image .
Не си ретка ниту единствена која има проблем со забременување .Можеш да прочиташ низ темите и да побараш мислење и совет.
Тема за ХСГ има ТУКА а за фоликулометрија има ТУКА

Уште нешто може и нормално е во текот на годината 2-3 месеци да се нема овулација,така што од само еден месец тоа неможе да се заклучи.Впрочем и затоа ти рекол да ти даде хормони и со нив ќе имаш фоликули и без проблем ќе забремениш.
Немој да се секираш но мора повеќе да се информираш што и како а низ форумот има премногу корисни информации.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот bella33)
Непосредна врска до пораките: 562
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
17.3.2013 20:36:53   
bella33
Благодарам Меланија

(Одговор на членот @bebe)
Непосредна врска до пораките: 563
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
18.3.2013 13:17:45   
Gardenia
DuffytheDuck честитки user posted image ,имај лесна бременост
bella33 ти посакувам добредојде и се надевам дека наскоро ќе добиеш среќни вестиuser posted image

(Одговор на членот bella33)
Непосредна врска до пораките: 564
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
18.3.2013 14:11:28   
bebence19
DuffytheDuck i Gabriela V cestitki za bremenosta imajte preubava i lesna bremenost. I stitskajte palci za tie sto ostanuvame na ovoj forum :D
Bella 33 ajde dobredojde i sto poskoro da si gi vidis user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил bebence19 -- 18.3.2013 14:16:32 >

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 565
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
18.3.2013 14:21:08   
Melanija RR
@bebe поминаа два дена,како си

user posted image 2013user posted image
==============

@bebe 12 март
Anne^ 23 март
Нивеа 23 март
Didi80 23 март
Soyleyemedim. 24 март
pozitive 30 март
zansen 1 април
nataly86 2 април
lindicka 10 април
myhappiness 13 април


=================
Последни трудници
user posted image kikicka RRuser posted image user posted image alai user posted image user posted image Elceuser posted image user posted image Lacrymosauser posted image
user posted image masauser posted image user posted image Gabriela Vuser posted image user posted image DuffytheDuckuser posted image


< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 20.3.2013 0:07:18 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 566
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
18.3.2013 14:36:09   
myhappiness
So sreka na novite trudnici user posted image user posted image user posted image ,
ajde povlecete noga i za nas ostanatite....

Jas denes dobiv, znaci pak na lista za 13.04. 2013

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 20.3.2013 0:00:26 >

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 567
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
18.3.2013 16:55:07   
pozitive
melanija trgni me od spisokot za nedobivanje na 30 mart ne rabotime na slucajot ...

_____________________________

veruvaj i samo veruvaj vo cuda

(Одговор на членот myhappiness)
Непосредна врска до пораките: 568
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
18.3.2013 17:39:44   
malena1
Mene mi dojde i toa porano user posted image

(Одговор на членот pozitive)
Непосредна врска до пораките: 569
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
18.3.2013 18:48:06   
@bebe
Melanija, denes dobiv popladne (35 den) ovoj mesec t.e drugata nedela treba da odam na inseminacija i bas ke go prasam ginekologot zosto tolku mi zadocni, ajde sega na sleden spisok 18.04, nova nadez da si gi vidam moite dve crti, ajde neka me prati edna golemaaa srekicka ovoj mesec i neka ne zaokruzi site nas RR-ki za user posted image mora da go lacime poveke hormnot na sreka i ke dojdat pobrzo nasite bebcinja user posted image user posted image user posted image
Melanija ovie se za tebe i tvoeto bebence user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот malena1)
Непосредна врска до пораките: 570
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
18.3.2013 19:55:21   
Didi80
@bebe ajde samo napred,ke bide sigurno.Eden den i toa mora da se sluci da si gi vidime site user posted image

Cestitki za DuffytheDuck ,imaj ubava bremenost !!!

(Одговор на членот @bebe)
Непосредна врска до пораките: 571
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
18.3.2013 20:20:52   
@bebe
Didi80 user posted image user posted image user posted image .... za user posted image gi sakame no i ke gi vidime nabrzo

(Одговор на членот Didi80)
Непосредна врска до пораките: 572
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
18.3.2013 20:59:21   
white angel
Zdravo zeni/ski, jas sum nova na forumov Ne znam dali e za tuka mojov problem, no sepak. Dali vi se ima razleano crvenata boja vo prvata min. na test za bremenost i posle 10 min samo edna crta se pojavi user posted image

(Одговор на членот @bebe)
Непосредна врска до пораките: 573
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
18.3.2013 21:55:50   
zansen
Melanija moze da me stavis za test z 1 APRIL user posted image

_____________________________

Duri i najtemnite noki ke zavrsat i sonceto povtorno ke izgree!!!

(Одговор на членот white angel)
Непосредна врска до пораките: 574
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
18.3.2013 22:09:12   
nataly86
Zdravo do site devojki, cestitiki do site trudnici, pustam sreka za site nie so cekame user posted image Jas vcera ja napraviv 5 inseminacija (i se nadevam deka posledna) i sega cekame....Sakam konecno da vidam user posted image !!!! drzete mi sreka da ne mi dojdi user posted image
Pozdrav do site mozi da me pisite na spisok za 02.04

(Одговор на членот zansen)
Непосредна врска до пораките: 575
Страница:   <<   < Претходна страница  21 22 [23] 24 25   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  21 22 [23] 24 25   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?