|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Миење садови
22.10.2012 12:18:23   
miana
Sum pisala pogore eve i pak - masinata za sadovi ne ja menuvam za nisto drugo od masini...
Sega skoro mi bese nesto rasipana ,mi pustase voda,dojde majstor ja zema tri dena ja pravese- jas se seknav user posted image Ama eve sega si e pak na mesto user posted image

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Миење садови
22.10.2012 12:25:52   
Barbicki2
jas imam mala za 4 kompleti,9000 bese,i mi vrsi mnogu rabota,zadovolna sum.

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Миење садови
2.12.2012 15:55:32   
zzaa
Pa jas vadam se dodeka ima cisti satovi i koga ke se natrupat cel vagonuser posted image posle si dremam 1 saat nad suduperot user posted image

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот viksa)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Миење садови
11.4.2014 0:33:14   
Defne90 RR
Па ми се случува да мијам и по четири пати во денот и тоа не по неколку чинии туку по цели купишта.И кога ќе си виснам над судоперот по пола саат не можам да ги исплавам а пак ако има и некои загорени тави и тенџериња е тогаш...user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Миење садови
11.4.2014 12:28:28   
bucko mal
Imam masina za sadovi i maksimalno ja koristam.Obicno preku eden den ja uklucuvam,ama se slucuva i sekoj den ponekogas.
Na primer koga imame gosti ili nesto poveke sum gotvela.Vnatre stavam i tavi i tendjerinja,epten ako nesto ne mi zbira ke go izmijam na race.
Sepak kolku mozam izbegnuvam da mijam na race.

< Поракaта ја уредил bucko mal RR -- 11.4.2014 12:30:34 >


_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Миење садови
12.4.2014 14:58:07   
ikki
Бидејќи немам машина за садови мијам на раце. И многу ми е заморно, посебно кога ќе имаме гости. Мм многу реееееко ги мие и плус кога он ги мие големите тави и тенџериња мене ми ги оставаuser posted image

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Миење садови
12.4.2014 19:28:11   
deluxe
Ова е мојата "болна" темаuser posted image user posted image Миење садови е нешто кое најмногу мразам да правам домаuser posted image А што е најлошо мразам да ми биде затнат умивалникот со садови. Може цела соба да биде во неред,но кујната сакам да ми биде уредна и затоа постојано мијам:една чаша,две вилушки,и така цел ден си висам над умивалник и кукам :леле кога ќе си купам машинаuser posted image user posted image
А инаку мијам јас и... само јасuser posted image user posted image
Сите останати си растураат кој како си сака,и колку си сака.Здравје Боже ќе си купам машина па што сака нека бидеuser posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот ikki)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Миење садови
12.4.2014 19:28:42   
Defne90 RR
Не многу ретко туку ич мм не мие садови.Јас се случувало да бидам и болна и да не можам од кревет да станам а тој абер си нема да ги фати да ги измие.И така мене си ме чекаат секогаш.А толку многу што знаат да се нагомолјаат,раце ми паднаа веќе од миење.И јас машина немам за садови ама при прва прилика купувам.Колку само време ми одземаат така чиниите.Наместо човек нешто друго да фати јас мора да им висам по пола саат минимум и да ги стругам.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот ikki)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Миење садови
14.4.2014 10:00:28   
sandriana RR
Јас мислам дека не би се снашла со машина за садови, од проста причина што немам трпение за да ја наполнам со садови. Како се јаде дома, така после оброк мијам, и сакам празно лавабо user posted image .
Верувам дека машината штеди и вода и струја и средство за миење, ама јас сум ептен конзервативна во овој поглед user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Миење садови
23.5.2014 9:42:19   
Mila mamicka
Зависи од ситуација, некогаш ги мијам после секој оброк, некогаш ми се насобираат, па ги мијам наеднаш приквечер. И јас мразам полн умивалник садови, а најмногу мразам да оставам садови навечер за наредниот ден.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Миење садови
27.11.2014 7:51:26   
caciana
Ovaa domasna aktivnost me vadi od kozauser posted image Mnogu Se nerviram koga ke vidam kupce sadovi koi cekaat na mene.Ke treba da si nabavime edna masina za mienje vaganiuser posted image

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Миење садови
27.11.2014 13:58:45   
vezilka RR
Во последно време имам чувство дека ми се трошат часови миејќи садови и шишиња. и се повеќе ми иде на нерви тоа. Уф, пусто што сега немам место у кујна за машина. Треба да ја реорганизирам цела кујна за такво нешто. А тоа значи не само пари за машина, туку за цела нова кујназ. Скромно. Ќе почнам да се преправам дека ме болат рацете или нешто слично за да го убрзам процесот user posted image user posted image user posted image

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Миење садови
27.11.2014 14:00:54   
Mihaela 2010
Ќе почнам да се преправам дека ме болат рацете или нешто слично за да го убрзам процесот


hahaha bravo ako ti uspee
ista situacija i kaj mene
na vremeto koga renoviravme kujna,uste bevme decko i devojka,ne mu tekna za masina za sadovi,i sega koga mi e mnooogu potrebna posto i jas zaglavuvam so tanjirite ( trojca sme ko 300),nema mesto,treba se da se smeni za da se stavi.i ako jas ne gi fatam ke si ostanat do utre.

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Миење садови
27.11.2014 14:28:07   
AneLav RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Во последно време имам чувство дека ми се трошат часови миејќи садови и шишиња. и се повеќе ми иде на нерви тоа. Уф, пусто што сега немам место у кујна за машина. Треба да ја реорганизирам цела кујна за такво нешто. А тоа значи не само пари за машина, туку за цела нова кујназ. Скромно. Ќе почнам да се преправам дека ме болат рацете или нешто слично за да го убрзам процесот user posted image user posted image user posted image

Везилка ако ми веруваш јас плачев откако ќе ги заспиев децата кога ќе ме чекаа милион садови. Не можев да издржам повеќе почнав драми да правам и лани за св.Никола си добив машина. По три пати миев во денот по малку само да не ми останат за навечер а сепак ми остануваа. Бев толку преморена што едвај чекав да завршам да се истуширам и у кревет. Многу голем благодет е. Станав помалку нервозна и имав време и со децата да си поиграм. Значи мој совет плачете , кукајте , драми правете, не им давајте на мажитеuser posted image , користете ги сите методи само да добиете машинаuser posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Миење садови
27.11.2014 16:28:13   
Ki4iko
Најомразена работа низ дома-миење санодви.им нема крај,некогаш ми се плаче кога ќе видам колку се собрале,а дома сме 3ца ,ццц, не можам повеќе,дефинитивно ми треба машина за миење садови .user posted image

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Миење садови
27.11.2014 17:56:48   
Snowhite RR
И кај мене иста ситуација везилка рр, за да добијам машина морам нова кујна, инаку до сега ќе ги употребев сите методи да ја добијам. Инаку и јас обично не оставам за следниот ден, освен ако не треба да излегуваме, тогаш ги оставам, зашто касно ручаме и ако се затворам в кујна да мијам нема да остани време да излезиме таму каде што треба

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Миење садови
30.11.2014 20:17:35   
scared RR
Еве баш сега ме чекаат еден куп садови за миење а како ме мрзи user posted image некогаш сум расположена и со мерак ќе ги измијам ама некогаш ужасно ме мрзи user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Миење садови
30.11.2014 20:51:19   
blond
Da me sluzi uste mnogu mashinata za sadovi, mnogu mrazam na raka da mijam sadovi.
Osobeno po rodendeni/slavi/golemi sobiranki, auuuu, raat mi e so mashinata.

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 68
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?