|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Миење садови
4.6.2010 20:28:52   
amelbebe
poubavo nesto nema,sekoj den ja pustam + za 12 kompleta od najgolemata,mislev na masinata inaku najmnogu mr5azam da mijam SADOVI

(Одговор на членот viksa)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Миење садови
4.6.2010 22:31:19   
Тања РР
Сега сите ќе ми љубоморите user posted image user posted image user posted image ама кај нас најчесто мм мие садови. Отпрво не бев сватила дека ужива во таа работа ама откако ми светна, си го видов раатот.user posted image user posted image
 


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Миење садови
5.6.2010 0:14:44   
marinka80
ИЗВОРНА ПОРАКА: amelbebe

poubavo nesto nema,sekoj den ja pustam + za 12 kompleta od najgolemata,mislev na masinata inaku najmnogu mr5azam da mijam SADOVI


POTPIS

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Миење садови
5.6.2010 8:55:12   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања

Сега сите ќе ми љубоморите user posted image user posted image user posted image ама кај нас најчесто мм мие садови. Отпрво не бев сватила дека ужива во таа работа ама откако ми светна, си го видов раатот.user posted image user posted image




Ти си среќна женска, ти завидувам и секоја пофалба за мтuser posted image user posted image user posted image

Туку имам едно прашање за оние кои имаат машина за садови. Валканите чинии ги ставате директно во машина или ги замивате малку од остатоците храна? Имам една пријателка која има машина и сме се биле неколку пати на ручек. Таа чиниите прво ги мие па во машина ги става буквално само за плакнење. Мора така или таа забегува?
Мислам ако мора толку да ги чистам пред уклучување навистина не гледам причина за машина само за плакнење на садовитеuser posted image


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Миење садови
5.6.2010 9:26:01   
Sandric
JAs gi otsranuvam samo golemite ostatoci od hrana i drugoto go stavam vo masina, i dobro ako zagorelo nekoe tavce mora da se zariba inaku ne go pere

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Миење садови
5.6.2010 9:43:39   
amelbebe
 

ИЗВОРНА ПОРАКА: Sandric

JAs gi otsranuvam samo golemite ostatoci od hrana i drugoto go stavam vo masina, i dobro ako zagorelo nekoe tavce mora da se zariba inaku ne go pere

potpis    

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Миење садови
13.10.2010 15:32:25   
mosa
се трудам да ги измијам веднаш не сакам да ми се собират и обично навечер мијам за да не ми останат за наутро да ги мијам инаку мрзам полн судопер со садови

_____________________________
i jas iswto retko nekogasb ako sum premorena no najcesto gi mijam navacer i odma po rucekot nesakam da mi ostanuvaat sadovi,seuste nedmam masina za mienje sadovi,no se spremam da si kupam i jasd.najsrekna sum koga ke gi vidam izmieni sadovite.


_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Миење садови
13.10.2010 15:35:13   
mosa
Плус, криво ми е што кај свеки нема место за машината за садови која кутра веќе две години стои во гаража..

braПлус, криво ми е што кај свеки нема место за машината за садови која кутра веќе две години стои во гаража.. o ja imate a ja cuvate jas se spremam dxa ja kupam pa ke i najdam mesto ako treba ke isfrlam nesto



_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Миење садови
14.10.2010 0:37:54   
Maca25
додека мијам садови го пуштам мозокот на пасење и одмарам. навистина. се исклучувам и само ја слушам водата како тече. И оп, за секунда садовите се измиени. user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Миење садови
14.10.2010 10:31:07   
Octavia
Немам проблем со миењето садови, иако повеќе сакам кога машината го прави тоа user posted image .

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Миење садови
16.10.2010 22:58:21   
petra27
Sekogas gi mijam sadovite posle jadenje,ne dozvoluvam ni casa da ima neizmiena....sekogas koga ke poglednam kujnata mi e sredena i cista i ne se zamaram dali ke mi dojde nekoj iznenada....inace po priroda sum pedanterija kako i mm....i se e besprekorno cisto...

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Миење садови
17.4.2011 9:44:47   
Snowhite RR
Мијам веднаш откако ќе се извалкаат, после јадење, после грицкање нешто, после пиење соки, кафе и др. и затоа мислам дека додека сум дома, само тоа правам, а многу мразам да мијам садови, затоа ќе си купам машина, барем времето што го поминувам пред садопер, ќе му го посветувам на детето

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Миење садови
17.4.2011 11:47:14   
ikki
јас претежно ги мијам веднаш после јадење за да не ми се запекнуваат, но кога сум зафатена со нешто друго не ги мијам, и ако навечер неможам, или ако многу сум уморна ги оставам за утре. И не се секирам ако некој дојде или слично, јас си живеам за мене и за  моето семејство а не за други

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Миење садови
17.4.2011 13:21:08   
Maca25
Во последно време ако сум расположена за миење веднаш после јадење/пиење мијам садови. Ама гледам дека во последно време оставам се за сабајлето, додека Нина гледа цртани јас мијам. За машина немам место во станов, а сега би сакала да имам. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот ikki)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Миење садови
17.4.2011 21:57:59   
mamicki
Mijam sadovi samo koga mm e na sluzben pat user posted image , inaku toa i pravosmukalkata se negovi obvrskiuser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Миење садови
17.4.2011 22:29:41   
Natuska85
Можам да се пофалам дека еве два месеци откога сме вселени во новиот стан и си купивме машина за садови не сум фатила чашка да измијам, за што многу се радувам.Заврши мојата ера на миење садовиuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Миење садови
9.8.2011 14:23:50   
Mihaela 2010
Dvajca sme kako dvesta.Mislam deka najgolemiot den go pominuvam vo kujna miejki sadovi,mnogu me zamara toj cin,od casi do tanjiri...oddamna se mislam da si kupam masina ama ete nikako da se zaangaziram po seriozno...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Миење садови
9.8.2011 14:28:19   
miana
masina-zakon

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Миење садови
22.10.2012 11:39:47   
majka na eva
садови мијам претежно навечер,не сакам утредента кога станам да ми биде мијлникот полн.инаку обожавам да мијам садови.водата ме релаксираuser posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Миење садови
22.10.2012 11:43:11   
Luci
Јас имам дома машина за миење садови што ја купила свеки пред 10-15 години ама ниту еднаш не е користена, ниту е спроведен одвод-довод. Садови мијам рачноuser posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Миење садови
22.10.2012 11:45:17   
Kockicka
obozavam da mijam sadovi nikogas ne me mrzi nemam masina za sadovi (odnosno svekrva mi nema masina mojata kujna e vo izrabotka tuka sum pod kirija samo sto ne mi naplakaat user posted image user posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Миење садови
22.10.2012 11:46:45   
Cipi Ripi
Миење садови е нешто највеќе што сум го замразила. Затоа фино лепо си отидов сама и си купив машина за миење садови, па дури и име и дадов- се вика Невестатаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Миење садови
22.10.2012 11:47:59   
Cipi Ripi
Од тогаш сум раат, Невестата миеuser posted image

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Миење садови
22.10.2012 11:59:27   
majka na eva
едно прашање...колку пари е машина за миење садовиuser posted image

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Миење садови
22.10.2012 12:07:47   
Cipi Ripi
Од 9000 илјади па нагоре, зависи од марката и големината.

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?