|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  17 18 [19] 20 21   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
23.11.2012 14:29:30   
Annet
eve sto pisuvaloo,dobro ako e vaka:
Здравствена помош Kidz Omega течни додаток е одличен извор на есенцијални масни киселини EPA и DHA. Течноста содржи шумски плодови да обезбеди дополнителни антиоксиданс бенефиции и може да помогне да се подобри менталното фокус и концентрација, поддршка имунолошкиот систем здравјето и зајакнување на мозокот и очите развој. Многу деца не ми се допаѓа храната со прифатливи количини на Омега 3 во, но со здравствена помош KidzOmega Течни можете да бидете сигурни дека тие ќе бидат добивање на оваа важна хранлива материја.

Kidz Омега течност обезбедува богат извор на омега-3 есенцијални масни киселини EPA и DHA, збогатена со витамини А, Д, Е, Ц и фолна киселина. Таа содржи инфузија на шумски плодови, кој обезбедува моќен антиоксиданс функција, а голем вкус. Kidz Омега помага да се задржи оптимален раст, развојот на мозокот и целокупната благосостојба.

Може да има корист:
- Децата да им помогне на помош нервните развој, здрава функцијата на мозокот
- Оние деца кои имаат активен животен стил.
- Децата кои обично немаат ментална стимулација.
- Децата кои немаат фокус и концентрација.
- Децата кои не добијат доволно хранливи материи од нивната исхрана, поради лошите навики во исхраната.
- Оние деца кои имаат компромитиран имунолошки систем.

Определување вклучуваат:
- На високо ниво на рибини масла, особено DHA помага со здрав развој на мозокот и помага да се подобри фокус и концентрација.
- На витамин А, помага да се задржи здрави клеточни мембрани, го стимулира имунитетот и се потребни за формирање на коските и протеини.
- Витамин Е е моќен антиоксидант кој помага за одржување на сите круг здравје.
- Витаминот Д помага за поддршка здрави коски развој.
- Витаминот Ц помага зајакне имунитетот, и одржување на здрава кожа и непцата.
- Фолната киселина помага во одржување на оптимална раст, развој и одржување на здрава крвниот систем.
- Шумски плодови обезбеди потентен антиоксидантни својства за да помогне во одржување на целокупната благосостојба.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 451
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
29.11.2012 11:18:36   
belabela
Ako mozete da spodelite iskustvo od vitaminskiot preparat na Dr Voltz Kinderinuno. Do sega ispivme 2 sisenca Baby Vit kapki ama skapi se mnogu brzo se trosat Pikovit ama ne go saka jako mirisa i vo sok go primetuva prestana i omilenotot sokce da go pie pa sakam da znam dali se ok Kinderimuno,ili pak da si kupam Baby vit.

< Поракaта ја уредил belabela -- 29.11.2012 11:20:13 >

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 452
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
29.11.2012 11:25:48   
Mihaela 2010
belabela jas iskreno ne sum zadovolna od kinderimunoto,msilam deka povekej e reklama,no sepak sekoe dete e razlicno ,nie iskreno ne vidovme nikakvo fajde...
sega go koristime imunilfluor na ESI,italijanski mislam sirup e,i sum pre zadovolna,vtora doza kako pieme,i epten e vkusno,M sama si go pie,ke i stavam...eve vekje skoro mesec dena da ne ja urocam ni se zakaslala ni problemi so noseto,pu pu..i ne e skapo okolu 180 den

(Одговор на членот belabela)
Непосредна врска до пораките: 453
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
29.11.2012 11:28:49   
belabela
Mnogu mi e bitno dali e so jak miris zasto ako preovladuva kako Pikovit se ke mi bide za dzabe bukvalno celo sokce na nego mirisa i duri go boi sokot za razlika Baby vit ne mirisat tolku jako i ne menjaat boja na sok

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 454
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
29.11.2012 11:31:03   
Mihaela 2010
jas go probav i mnogu e ubavo,mene mi nema jak miris,sega neznam do kolku bi vi bilo jako...

(Одговор на членот belabela)
Непосредна врска до пораките: 455
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
29.11.2012 11:45:32   
belabela
Aj ke razmislam moze da go kupam zasto Pikovit i mene bas ne mi se dopaga a moze ke spodelat iskustva i drugi mamaicki pa da vidam sto kako da pravam blagodaram za informacijata.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 456
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
29.11.2012 11:48:34   
Annet
bela bela najgore na stranava imam pisano za Dr Wolz ,procitaj,ama mene ne mi se dopaga,podobar bese floradiks za nas

(Одговор на членот belabela)
Непосредна врска до пораките: 457
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
29.11.2012 17:48:22   
Maca25

ИЗВОРНА ПОРАКА: belabela

Ako mozete da spodelite iskustvo od vitaminskiot preparat na Dr Voltz Kinderinuno. Do sega ispivme 2 sisenca Baby Vit kapki ama skapi se mnogu brzo se trosat Pikovit ama ne go saka jako mirisa i vo sok go primetuva prestana i omilenotot sokce da go pie pa sakam da znam dali se ok Kinderimuno,ili pak da si kupam Baby vit.

И јас не сум задоволна од киндеримун. Ќерка ми го пиеше мин. година и цело време беше болна. И сипаници, и вируси, бактерии што се не, се со високи Т и долго опоравување.
ПОсле тоа почнавме со Саностол и задоволна сум сега за сега.Има вкус сличен само на Пиковит user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот belabela)
Непосредна врска до пораките: 458
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
29.11.2012 22:41:58   
Bile

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bile

Jas na moite im davam ribino maslo so vkus na sumsko ovosje na FITOFARM. Minatata godina im davav eve sega pak zedov. Vo kombinacija so Sanostol i vitamin C. Toa e mojata udarna odbrana sega vo ovoj period na nastinki i virusi pa ke vidime dali ke se izvleceme da ne nastinuvame tolku mnogu kako porano.


Uste sme pod ovaa terapija i za sreka (fala na gospod) dobri sme. Sanosotolot se pokaza dosta efikasen. user posted image Posle ova verojatno ke prodolzam so nekoj drug. Verojatno od linijata na Erba Vita i toa Energy baby 6-12 godini za golemata i istiot sirup za malata samo onoj sto e do 6 godini.

_____________________________

Gorana i Stefani

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 459
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
30.11.2012 12:00:13   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: belabela

Ako mozete da spodelite iskustvo od vitaminskiot preparat na Dr Voltz Kinderinuno. Do sega ispivme 2 sisenca Baby Vit kapki ama skapi se mnogu brzo se trosat Pikovit ama ne go saka jako mirisa i vo sok go primetuva prestana i omilenotot sokce da go pie pa sakam da znam dali se ok Kinderimuno,ili pak da si kupam Baby vit.

Јас сум презадоволна од КиндерИмуно, второ шишенце користиме сега и тоа ни е при крај веќе. Почнавме со него од септември и се немаме воопшто разболено што не беше случај за минатата година.

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот belabela)
Непосредна врска до пораките: 460
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
30.11.2012 12:27:10   
Kori
luci RR sega citem go zavrsuvate vtoroto sisence Kinderimun pa me zbuni mene vo apteka mi kazaa 1 doza pa pauza od nekolku nedeli pa potoa vtoro sisence, i toa e najmnogu za edna sezona.Inace i jas sum zadovolna so toa sto odi vo gradinka, skoro i da ne bila bolna ovaa esen, za ponatamu zdravje ke vidime.....

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 461
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
30.11.2012 12:32:38   
@Mila@
Nie od sep pocnavne da koristime Kinderimuno i shishenceto ni e pri kraj ke go zavrshime i pauza ke pravime no dali toa znaci deka nesmee nishto da se zima vo toj period ili moze nekoj dr preparat i sto mi preporacuvate da zememe,i dali posle taa pauza moze da se prodolzi so dr shisnce nekade do prolet,da pominat ovie virozive i nastinkite.

(Одговор на членот Kori)
Непосредна врска до пораките: 462
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
1.12.2012 9:24:51   
Felly RR
MIla, во паузата можеш да и даваш некој друг витамински препарат и мислам може после уште една доза тамам до пролет.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 463
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
1.12.2012 11:01:04   
zzaa
da ve prasam od koga moze da mu se davat tie sirupcinja za imunitet mislam mojata e mala neli ima 9 mececi jas i dava D3 kapki samo

< Поракaта ја уредил zzaa -- 1.12.2012 11:02:32 >

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 464
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
1.12.2012 11:08:26   
Maca25
ззаа, освен Д3 и вит. Ц мислам дека нема потреба - ова ако не оди во градинка. Ако оди во градинка, може да се даде и нешто дополнително, ама се по препорака на педијатар.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 465
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
1.12.2012 11:25:25   
zzaa
maca ne odi sega od 15 januari ke pocene fala na brziot odgovoruser posted image

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 466
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
5.12.2012 16:30:50   
Ring
Od koga moze da se davat B-Complex granuli ? dali moze da se davat na bebinja 9 meseci ?

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 467
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
5.12.2012 16:53:18   
Ring

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ring

Od koga moze da se davat B-Complex granuli ? dali moze da se davat na bebinja 9 meseci ?


ИЗВОРНА ПОРАКА: Еца

Еве информација од прва рака, се јавив кај една пријателка аптекаркаuser posted image бекомплекс гранули, се дава од 4 години па натаму и тоа се почнува со половина мала лажичка, а за бебиња кои немаат апетит се дава Пиковит сирупче, но мора да биде по препорака на педијатар. Затоа најдобро да поразговараш со педијатарот па да го слушнеш и неговото мислење околу тоа дали навистина на твоето бебе му треба нешто вакво.


Si go najdov odgovorot vo druga temauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 468
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
5.12.2012 16:58:51   
Beatris
Не би се сложила дека е од 4 год. Јас сум давала, знам и други што даваат на помали деца. Ај нека пише некој ако знае точно.

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 469
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
5.12.2012 22:04:27   
Ljubovce
jas davav na sin mi na 9-10 meseci,normalno po preporaka od nasata doktorka,edna kafeava lazicka rastvarav vo cajce.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 470
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
6.12.2012 8:31:51   
Mihaela 2010
Jas na M pocnav so b kompleks granuli od 1 god i 5 meseci,i toa po preporaka na mojot pedijatar,bidejki lezevme vo kozle,i od tamo ni rekoa da i se dava po edna lazicka+ neli za pojacuvanje na zelezoto bidejki ni bese opadnato i djigerce ,cveklo i tn...
Prethodno ne sum i davala ama deka od 4 god se dava toa prv pat slusam...user posted image

(Одговор на членот Ljubovce)
Непосредна врска до пораките: 471
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
6.12.2012 8:32:31   
Mihaela 2010
I da navistina si projade detevo,i se otvori apetit

(Одговор на членот Ljubovce)
Непосредна врска до пораките: 472
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
6.12.2012 11:23:53   
mama toci
dostickage te molam moze da mi kazes od kade gi kupuvas jajcata?

Citajki go forumov i jas resiv da i davam na M. jajca od prepelica,najdov od eden cicko sto sam gi odgleduva,po preporaka i da vi kazam me iznenadi cenata,edna tabla jajca(30) ja dava 150den.,a vo vero koga sakav da kupam 15 jajca bea 145den. .
Za efektite ke pisam po 2-3 nedeliuser posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 473
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
8.12.2012 14:32:07   
*Bucka*
Син ми има неполни две години. Пред извесно време имаше ларингитис, завршивме во Козле, а скоро потоа закачи стрептокока пнеумониае во градинка. Бидејќи дотогаш беше здраво дете, на кое здравствената состојба му беше супер, се исплашив дека "болестиве" му се случуваат заради намален имунитет. Прво што направив - го отпишав од градинка, седи дома веќе еден месец, стрептококата во нос ја излечивме со тобрекс, ја појачавме ихраната, а му давам секој ден по една мерица КиндерИмун на Др. Волц. Сега ни нос не му тече, ниту кашла и има апетит.
Денес јадеше млеко и бисквити, лажичка маџун, две мандарини, риба и компир за ручек, грашок и пченка, телешко месо, брусница. До вечер ќе јаде едно јајце и млеко пред спиење.
Не знам колку тоа прашакот на Др. Волц помага, но мислам дека децата ќе се здрави само ако здраво се хранат, тоа е основно. Е сега нормално, и чувањето дома, подалеку од мрсулавите деца во градинка игра значајна улога.
Поздрав до сите мајки!

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 474
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
8.12.2012 17:33:51   
*Elena*

ИЗВОРНА ПОРАКА: *Bucka*

Не знам колку тоа прашакот на Др. Волц помага, но мислам дека децата ќе се здрави само ако здраво се хранат, тоа е основно. Е сега нормално, и чувањето дома, подалеку од мрсулавите деца во градинка игра значајна улога.
Поздрав до сите мајки!


Pozdrav i do tebe majka user posted image Malku nadvor od tema. Koga i da bides spremna povtorno da go pratis vo gradinka ili vo kraen slucaj vo skolo, i tvoeto dete ke bide edno od mrsulavite deca, nemozes vecno doma da go cuvas user posted image

(Одговор на членот *Bucka*)
Непосредна врска до пораките: 475
Страница:   <<   < Претходна страница  17 18 [19] 20 21   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  17 18 [19] 20 21   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?