|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  16 17 [18] 19 20   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
12.11.2012 13:45:06   
Палешка РР
Fala mnogu user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 426
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
12.11.2012 13:59:48   
Annet

Jas kupiv prasok na dok.Voltz za imunitetov,ama nekako ne mi se razreduva ubavo so sokceto,ostanuva prasokot ist??? i citam deka dodavate i c-vit?
kako pravilno da go davam?:)

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 427
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
12.11.2012 18:47:54   
Maca25

ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

Jas gi davam preku eden den zasto koga gi davav sekoj den stolicata mu bese crna.
Ova e recept od koleskata moja so golemi deca pa iako mi se cinese malku neverno go probav i sega redovno go koristam. Milk sejk:

1 jajce od potpoloska zivo
1/2 lazice kakao
1 lazice med
250 ml mleko

Se mati vo blender ili jas go pravam so matalka za nes kafe.

Prva liga rabota user posted image


Ова е само за деца или може и возрасни да го пијат? Мене ми треба нешто природно за подобрување на имунитетот. И место мед, може шеќер нели?!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 428
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
12.11.2012 19:01:43   
Sandric
Pa i ne moras nisto blago, jajceto e bitno. Jas go stavam vo mleko, mojot ne go ni primetuva.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 429
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
12.11.2012 23:17:07   
Bububebe

ИЗВОРНА ПОРАКА: Sandric

Pa i ne moras nisto blago, jajceto e bitno. Jas go stavam vo mleko, mojot ne go ni primetuva.


Sandric,нели од медицински аспект не се препорачува да се конзумира живо јајце поради опасноста
од салмонела user posted image

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 430
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
12.11.2012 23:59:05   
kikicka
И мене ова ме интересира за јајцево?! Инаку јас сум пиела живо јајце со млеко изматено , се сеќавам убав вкус има ама за која возраст е ??

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 431
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
13.11.2012 0:48:34   
mamicka_26
Јас на М му давам јајце од потполошка во млекото посабајле по едно му ставам и не се ни осека ама има стварно добар ефект,и му го зголемува апетитот на детето.Иначе 2.5 години има М. ама да знаете дека по 10 јајца се давало само па се прави пауза зошто биле јаки така ми кажаа.Јас повеке од 10 не сум му дала.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 432
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
13.11.2012 10:32:56   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

Jas gi davam preku eden den zasto koga gi davav sekoj den stolicata mu bese crna.
Ova e recept od koleskata moja so golemi deca pa iako mi se cinese malku neverno go probav i sega redovno go koristam. Milk sejk:

1 jajce od potpoloska zivo
1/2 lazice kakao
1 lazice med
250 ml mleko

Se mati vo blender ili jas go pravam so matalka za nes kafe.

Prva liga rabota user posted image


Ова е само за деца или може и возрасни да го пијат? Мене ми треба нешто природно за подобрување на имунитетот. И место мед, може шеќер нели?!


Mozes i sekjer, nema vrska toa vazno e jajceto.
I mene mi bese neverno posebno za malo dete ama eve koleskava dava na svoite deca i nema zemeno nitu eden den boleduvanje za dete zatoa sto se zdravi kako dren.Nejze ova i go kazam nekoj lekar koga vo semejstvoto imale covek so operacija na otvoreno srce pa preporacal za zajaknuvanje na organizmot.
Ama  pak kje recam da se vnimava kade se kupuvaat, da bidat cuvani vo frizider, doma da se cuvaat vo frizider i da se pravi pauza. Jas mu davam na V preku eden den i pravam pauza koga kje se potrosat jajcata.Vo edno pakuvanje ima 15 sto znaci deka stignuva za eden mesec. Posle pravam pauza od minimum edna nedela.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 433
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
13.11.2012 10:39:05   
bebe82
dostickage te molam moze da mi kazes od kade gi kupuvas jajcata?

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 434
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
13.11.2012 10:43:26   
dostickage
Od Vero ili Tinex.Bitno e da se cuvani vo frizider.
Inace dve firmi ima kade i da baras tie se tie.

(Одговор на членот bebe82)
Непосредна врска до пораките: 435
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
13.11.2012 11:37:51   
fila
Dali moze od ovie jajca da se dava na deca pod edna godina

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 436
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
13.11.2012 15:39:46   
bebe82
Fala ti mnogu. A navistina kako vaka da i go dadam zivo jajceto, nema opasnost od salmonela?

(Одговор на членот fila)
Непосредна врска до пораките: 437
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
13.11.2012 17:19:54   
Snowhite RR
А кои се овие јајца? Имам во тинекс видено едни мали како со црни точки, пишува мислам од јапонска потполошка, тие се тие?
Баш минатиот пат кога пазаревме во Тинекс Михаил грабна од тие јајца, ама не знаев за ова па ги вративме назад. Ќе пробам, ама не знам дали ќе сака со оглед на тоа што не пија млеко. А само на утро се дава или нема врска?

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот bebe82)
Непосредна врска до пораките: 438
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
13.11.2012 17:29:36   
Maca25
Фала достичка!
Јас би ги пиела, да видам дали ќе делува малце од малце кај мене, па ќе и дадам и на Н.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 439
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
13.11.2012 18:14:57   
Џесика
Jas lani mu dadov 2-3 jajca, samo seker staviv ama so spric mu go frknav jajceto pa ne mi trebaa kakao med I sl. a ako e tolku efikasno ke zemam vredi da se pie makar I na sila hahah

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 440
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
13.11.2012 19:08:25   
SANDRUS
Zdravo jas sum nova ovde.Isto taka imam problemi so imunitetot na sin mi.Ima 4 god. i sega mu zemav sirup Redapin, takvi jajcinja od potpoloska i plus mu davam ribino maslo.Naoruzani sme pa da vidime kako ke ja pominime ovaa zima zasto lani sekoi 2 nedeli bevme bolni i otsutni od gradinka.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 441
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
14.11.2012 21:53:53   
Maca25
А што е Редапин? За која возраст е и кој ви го препорача (доктор или...)?

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот SANDRUS)
Непосредна врска до пораките: 442
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
15.11.2012 10:30:05   
Felly RR
Сандруш, добредојде на Рингераја. И мене ме интересира од која возраст може да се дава овој сируп. Јас на интернет видов дека содржи мед, матичен млеч и прополис - дали од тој истиот даваш? Јас овој месец давам Имунобор Кидс, ама другиот ќе правиме пауза, па се мислам што да давам во тој период. Саностолот многу го фалат, но кај нас немаше некој голем ефект што се однесува до настинки.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 443
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
15.11.2012 23:09:52   
SANDRUS
Da od toj sirup mu davam so e so cveklo, maticen mlec,med, prpolis.Lani imavme dobri rezultati so nego pa zatoa i godinava go zamav istiot.Mi go preporacaa vo apteka ,a moze da se dava na deca od 1 godinka nagore pa i vozrasni moze da go koristat
user posted image

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 16.11.2012 11:50:01 >

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 444
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
16.11.2012 18:07:05   
Maca25
Никој до сега не ми го кажал сирупов. Фала ти за ова Сандруш! Супер ќе ми дојде вакво нешто за зајакнување на крвта на ќерка ми.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот SANDRUS)
Непосредна врска до пораките: 445
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
16.11.2012 20:03:10   
arh_diz
Maca za krvta samo sok od crna ribizla,aki mizes da najeds domasen samo.Jas mu kupiv na M piese eden mesec ispi 1 l hemoglobinot mu bese nad granica

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 446
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
19.11.2012 11:54:07   
Natuska85
Женски кажете ми какво рибино масло давате во замена за д витаминот?Имало некое во форма на сируп со вкус на чоколадо,банана....user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 447
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
19.11.2012 13:43:21   
vezilka RR
Јас давам Kidz Omega Liquid. Ги земав по препорака на педијатерот и се комбинација на А,Д Е И Ц витамини со фолна киселина.. Со вкус на шумско овошје е, ама се осеќа оној добро познат вкус на рибиното..Никола го пие не ми прави проблем. Испивме едно шише сега треба да прашам дали да продолжиме.


user posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 448
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
19.11.2012 17:38:14   
Bile
Jas na moite im davam ribino maslo so vkus na sumsko ovosje na FITOFARM. Minatata godina im davav eve sega pak zedov. Vo kombinacija so Sanostol i vitamin C. Toa e mojata udarna odbrana sega vo ovoj period na nastinki i virusi pa ke vidime dali ke se izvleceme da ne nastinuvame tolku mnogu kako porano.

< Поракaта ја уредил Bile -- 19.11.2012 17:39:54 >


_____________________________

Gorana i Stefani

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 449
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
23.11.2012 14:21:07   
Annet
Vezilka ovoj za imunitet e neli?? i dali dodatno davas kapki za koskiili dovolno e samo sirupov?
ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Јас давам Kidz Omega Liquid. Ги земав по препорака на педијатерот и се комбинација на А,Д Е И Ц витамини со фолна киселина.. Со вкус на шумско овошје е, ама се осеќа оној добро познат вкус на рибиното..Никола го пие не ми прави проблем. Испивме едно шише сега треба да прашам дали да продолжиме.


user posted image



< Поракaта ја уредил Annet -- 23.11.2012 14:22:33 >

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 450
Страница:   <<   < Претходна страница  16 17 [18] 19 20   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  16 17 [18] 19 20   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?