|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  14 15 [16] 17 18   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
31.8.2012 12:08:28   
mamymamy
Od 10 septemvri pocnuvame vo gradinka, ima 1 godina.
Ve molam kazete sto da mu davam za da mu go zgolemam imuniteto?
Vo momentot muu davam vitC i Legofer, nizok hemoglobin.


Vo apteka mi vikaat deka kunderimuno e za nad 2 godini?!
Dali nekoja od vas davala kinderimuno ili pak nesto drugo?

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 376
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
31.8.2012 12:33:47   
Annet
mislam da i davas od ovoj na Floradiks -Kindervital.mnogu e vkusen,i mene mi se bendisa,opsto sostojbata zdravstvena i se podobri,ama jas majka zaboravena go ostaviv na sobna temperatura i mi skisna surupceto,pa za edna nedela ke kupam pak i ke i davam.

user posted image

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 31.8.2012 12:48:20 >

(Одговор на членот mamymamy)
Непосредна врска до пораките: 377
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
31.8.2012 12:39:40   
mamymamy
Jas pisuvav na druga slicna tema , ama eve i tuka (gledam tuka ste se rasprikazale user posted image , sto da mu davam na detevo 1 godina. Od 10 septemvri pocnuvame vo gradinka?
Kinderimuno?!

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 378
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
31.8.2012 12:46:18   
Felly RR
Киндеримун се дава над две години. НАс и како доста добри ми се покажаа Имунобор кидс капсули. тие може да се давата и на помали деца, ама сепак најдобро да се консултира лекар.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот mamymamy)
Непосредна врска до пораките: 379
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
13.9.2012 15:58:04   
Bile
Киндер имун на Др.Волц дефинитивно многу ми има помогнато. Значи овој период кога тргнуваме на училиште и порано во градинка јас обавезно сум давала Кундер имун, Др.Лео во комбинација. Досега сме била задоволни но еве септември фати тргнавме на училиште и настинавме. Сега се лечиме дома со природни работи да видам колку и дали ке се залечиме ако не отидовме на доктор и ке добиеме антибиотик. :(

_____________________________

Gorana i Stefani

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 380
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
13.9.2012 16:39:44   
Barbicki2
ja sum mnogu zadovolna od sirup ehinavit c za imunitet

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 381
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
13.9.2012 17:01:17   
Beatris

ИЗВОРНА ПОРАКА: mamymamy

Jas pisuvav na druga slicna tema , ama eve i tuka (gledam tuka ste se rasprikazale user posted image , sto da mu davam na detevo 1 godina. Od 10 septemvri pocnuvame vo gradinka?
Kinderimuno?!



На колешкава на која синчето и е 10 месеци, педијатарот и рекол дека може да дава Киндер имуно ама ако дозата е пр 1 лажичка за 2 години да му раствора пола

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот mamymamy)
Непосредна врска до пораките: 382
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
13.9.2012 17:38:59   
*Elena*
Nie veke 2 nedeli ideme vo gradinka, imame 9 meseci i pocnavme da pieme babyVit kapki, normalno po konsultacii so pedijatarot. Virusot ne ne izbegna, uste smrkame, ama ne pieme nisto drugo, antibiotici i sl., sea za sea. Nekoe iskustvo so ova? pozz...

user posted image

< Поракaта ја уредил *Elena* -- 13.9.2012 17:43:08 >

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 383
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
13.9.2012 19:04:57   
Barbicki2
elena dobri se kapkive,edni od podobrite

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 384
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
13.9.2012 21:16:40   
Felly RR
Киндеримун за над две годни (2-3) се дава со една мерица толку малечка што мислам не можеш ни да ја поделиш.Јас како што и го растворав во шише, кој знае колку ќе испие од пола лажичка.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 385
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
13.9.2012 22:24:09   
mila28

ИЗВОРНА ПОРАКА: *Elena*

Nie veke 2 nedeli ideme vo gradinka, imame 9 meseci i pocnavme da pieme babyVit kapki, normalno po konsultacii so pedijatarot. Virusot ne ne izbegna, uste smrkame, ama ne pieme nisto drugo, antibiotici i sl., sea za sea. Nekoe iskustvo so ova? pozz...

user posted image

Elena ovie baby vit kapki za od koja vozrast pisuva deka se?..., jas sakav da pocnam nekoj multivitamin da davam ili pak ribino maslo kako seven seas na primer, megutoa kade i da prasav mi kazaa deka nema nisto sto e za bebinja pod 1 god, se e za 1+

_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 386
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
13.9.2012 22:57:27   
Ljubovce
Babyvit davav od koga ne pustija od bolnica pa nekade do kaj 4 meseci,mozes da davas i na bebe.

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 387
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
13.9.2012 23:00:40   
Natuska85
Мила28 јас од 9 месеци почнав да давам имуно-б на ерба вита и сум многу задоволна од сирупот.Сега летово давав пиковит,добро поминавме и еве да го дотрошиме планирам за земам киндеримуно....

Ама погоре читам за од 2 години нагоре билuser posted image ...Има некој друг киндер....да не сум го смешала јас со друг,а матичната ми го препорача

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 388
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
13.9.2012 23:13:35   
*Elena*

ИЗВОРНА ПОРАКА: mila28


ИЗВОРНА ПОРАКА: *Elena*

Nie veke 2 nedeli ideme vo gradinka, imame 9 meseci i pocnavme da pieme babyVit kapki, normalno po konsultacii so pedijatarot. Virusot ne ne izbegna, uste smrkame, ama ne pieme nisto drugo, antibiotici i sl., sea za sea. Nekoe iskustvo so ova? pozz...

user posted image

Elena ovie baby vit kapki za od koja vozrast pisuva deka se?..., jas sakav da pocnam nekoj multivitamin da davam ili pak ribino maslo kako seven seas na primer, megutoa kade i da prasav mi kazaa deka nema nisto sto e za bebinja pod 1 god, se e za 1+


Na kapkite pisuva deka mozat da se koristat od ragjanje, samo se dava pomala doza (pola ml), a za bebinja od 4 do 12 meseci se dava 1ml (25 kapki). Za drugite sirupcinja i jas prasuvav i isto mi rekoa deka nema sto da se dava za bebinja pod 1 god.

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 389
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
14.9.2012 9:27:35   
mila28
Vi blagodaram na site za odgovorot user posted image Ke gi kupam babyvit i ke pocnam da mu davam ..eve sega na 25 ke polni 9m a i preventivno doaga zima, virusi, gripovi..skraja da e, i prirodno cedeni sokovi, pileski supi, kromid, lukce i ke bide se super

_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 390
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
14.9.2012 10:01:40   
bebe82
Natuska85 RR, од каде го купи ова имуно б на ерба вита, и колку пари, гобарав во зегин и во виталија и немаше. Дали си задоволна??

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 391
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
14.9.2012 10:48:33   
Natuska85
Да, бев доста задоволна,го купувавме од Зегин околу 550-600 денари негде 3-4 недели трае шишенцето.Го прекинав во април,како летно време да не давам ама пак ми настинуваше од градинката и продолжив со пиковит.

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот bebe82)
Непосредна врска до пораките: 392
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
14.9.2012 12:56:05   
Beatris
Натушке еве ти викам и на колешкава педијатарот и рекол Киндер Имуно на др. Волц, да става по пола доза зошто малиот е 9 месеци. Е сеа што вика Фели дека во шише се раствара, јас не гледам проблем затоа што пр. јас на А секогаш и сируп и било што и ставам во чајче па си го пие цело и знам дека го испила и сирупот.

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 393
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
14.9.2012 17:21:58   
Annet
baby vit se super kapki,jas so vodicka vo sisenceto i gi davav ,kako sokce si gi piese:))) davaj redovno samo:)
ponekogas i c vitamince i davav,nemase zijan

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 394
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
14.9.2012 23:08:42   
Pepelaska *

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Натушке еве ти викам и на колешкава педијатарот и рекол Киндер Имуно на др. Волц, да става по пола доза зошто малиот е 9 месеци. Е сеа што вика Фели дека во шише се раствара, јас не гледам проблем затоа што пр. јас на А секогаш и сируп и било што и ставам во чајче па си го пие цело и знам дека го испила и сирупот.

А одма го пие цело наеднаш или на рати?
И јас му ставам сега за да не го нервирам пошто пие три сирупи ама ми е страв ако постои малку во сокот да не нема дејство?

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 395
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
15.9.2012 0:24:54   
milo20052011

ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

baby vit se super kapki,jas so vodicka vo sisenceto i gi davav ,kako sokce si gi piese:))) davaj redovno samo:)
ponekogas i c vitamince i davav,nemase zijan

a moze li bez voda ili sok da se dadat kakov im e vkusot na ovie kapki ? ako ne moze bez trcnost da se daat me interesira so kolku ml se voda se davaat

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 396
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
15.9.2012 9:09:26   
Luci
Мамички тие што давате Киндеримуно на др.Волц, кажете ми дали давате уште нешто плус или доволно е само тоа? И ние почнавме со него пред недела дена па се надевам ќе бидеме задоволни

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот milo20052011)
Непосредна врска до пораките: 397
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
15.9.2012 9:24:54   
belabela
Bi sakala da mi dadete eden sovet dali na 10 mesecno bebe smeam da dadam vitaminski prparati kako na pr baby Vit sega prv pat nastina imase eden den temperatura pa sega kasla vadi slaemce po malku noseto ni tece pa vikam preventiva ne e loso tek e pocetok a kade e zimata.Pedijatarot e protiv vitamini vika treba sam organizmot da se bori.

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 398
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
15.9.2012 9:34:09   
Annet
BELA BELA BABY VIT MOZES DA ZEMES ,ILI DAVAJ MU C VITAMINCE DROBENKO SO VODA,KAKO SOKCE DA PIE,A ZA KOLKU ML VODA NEMA MERKA,30-40 MIL VODA I KAPKI BABY VIT:)

(Одговор на членот belabela)
Непосредна врска до пораките: 399
   RE: Совети за зајакнување на имунитетот на ва...
15.9.2012 10:42:42   
*Elena*

ИЗВОРНА ПОРАКА: milo20052011


ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

baby vit se super kapki,jas so vodicka vo sisenceto i gi davav ,kako sokce si gi piese:))) davaj redovno samo:)
ponekogas i c vitamince i davav,nemase zijan

a moze li bez voda ili sok da se dadat kakov im e vkusot na ovie kapki ? ako ne moze bez trcnost da se daat me interesira so kolku ml se voda se davaat


vkusot im e demek na portokal, ama ne veruvam deka mozes da gi dades taka cisti, malku se gusti. A tecnost treba da stavis tolku kolku sto mislis deka deteto ke ti ispie, dali 20-30 ml, ako stavis poveke moze nema da mu se pie tolku i ke ostanat i kapkite nedopieni...

(Одговор на членот milo20052011)
Непосредна врска до пораките: 400
Страница:   <<   < Претходна страница  14 15 [16] 17 18   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  14 15 [16] 17 18   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?