|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Модни трендови за есен/зима
26.9.2010 22:05:45   
mama26
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image user posted image

user posted image user posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот misticia)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Модни трендови за есен/зима
6.10.2010 14:18:28   
jovanka
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Модни трендови за есен/зима
16.1.2011 13:14:36   
Bogdancanka
Што ќе биде ин во 2011-та?

Се прашувате кои се модните трендови за новата 2011-та година? Оваа година дизајнерите понудија едноставни свежи креации, а на модната сцена се враќаат и потпетиците со шпицест врв.
user posted image
Милитаристички изглед

Секој модел кој има два реда на копчиња и строга линија на кроење е полн погодок за оваа сезона. Можете да го користите како за дневни така и за вечерни излегувања.
user posted image
Плетена облека

Најактуелниот тренд несомнено се креациите кои се плетени. Тука секако спаѓаат џемперите, туниките, шаловите и капите, но и плетените фустани кои доаѓаат во мошне интересни варијации.
user posted image

Чипка

Нема ништо посекси од тантела, особено кога е обвиткана по вашите нозе. Токму затоа оваа зима и пролет чипкастите чорапи се особено модерни.
user posted image
Големи нараквици

Доколку до сега бевте навикнати на големи прстени, сега ќе треба да се навикнете на големи нараквици. Дрвото со интересни мотиви е особен хит за сезоната.


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот ubavina)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Модни трендови за есен/зима
16.1.2011 22:52:15   
*miki mami*
eve nekolku ubavi tasniuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Модни трендови за есен/зима
18.10.2011 22:23:12   
majmunce
MOITE OMILENI BOI SE TREND OVAA ESEN


http://cosmotinex.com.mk/katalog/cosmomag07/index.html

http://cosmotinex.com.mk/katalog/cosmomag07/index.html

_____________________________

И кога ти е најтешко не покажувај слабост. Има лоши луѓе кои од рушевините на твојата среќа ќе изградат споменик на нивната победа!

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Модни трендови за есен/зима
11.11.2011 11:47:24   
Bogdancanka
Најмодерни бои за сезоната есен/зима 2011-2012Романтични, привлечни, луксузни, практични и комплексни се актуелните бои за сезоната есен/зима 2011-2012. Иако во новите колекции модните дизајнери уште еднаш ја покажаа својата љубов кон црната и белата боја, сепак се истакна нивната креативност преку инвентивно користење на интересни нијанси кои инстантно маѓепсуваат. Еве некои од нив: Виолетова Виолетовите и пурпурните нијанси никако не го отстапуваат своето место меѓу трендовите, а дизајнерите очигледно го обожаваат нивниот софистициран, мистериозен и драматичен изглед, па за да останете во тренд, подгответе се и вие ја искористите нивната моќ. user posted image Тегет Кралската сина царуваше на модните писти. Дали поради опсесијата со кралската свадба или поради аристократскиот конзервативен впечаток што го остава, темносината боја ја освои наклонетоста на модните креатори. user posted image Боја на шампањ Неутралните нијанси безгласно се протнуваат меѓу трендовите, но никогаш не остануваат незабележани. Женственоста и елеганцијата на шампањско бојата ќе ве шармира во истиот миг и моментално ќе посакате да биде дел од вашиот изглед. user posted image Црвена/бордо Постигнете изглед на фатална жена со богати нијанси на црвена боја. И светлите и темните нијанси се подеднакво актуелни и впечатливи. user posted image Сива/сиво-кафеава Колку и да сакате, во студените денови не можете да избегате од сивите нијанси. Изберете светло сиво кое потсетува на сребрено и нема да направите грешка. Хит нијанса: сиво-кафеавата. user posted image Боја на сенф Есенското пожолтување на лисјата ќе ја акцентира привлечноста на оваа топла и егзотична нијанса на жолтата боја. Иако на прв поглед може да изгледа проблематична за комбинирање, бојата на сенф може хармонично да се совпадне со многу други бои, меѓу кои сивата, виолетовата и темната тиркизна. user posted image Темна тиркизна Тиркизната боја е совршен микс на сина и зелена боја, кој истовремено може да ве потсети на недостижните океански длабочини и магичната привлечност на скапоцениот смарагд. Комбинирајте ја темно тиркизната боја со пурпурна за да креирате неодолива луксузна хармонија. user posted image Ултимативна комбинација: црно-бело Колекциите за новата сезона како никогаш досега беа преплавени со вечно модерните црно-бели комбинации. Изборот на PANTONE „Исто како ремек-дело на сликар, постои романтика во палетата бои за оваа сезона“ – Леатрис Ајсмен, извршен директор на Pantone. Еве ги десетте нијанси кои се прогласени за најактуелни оваа есен: user posted image

< Поракaта ја уредил Bogdancanka RR -- 11.11.2011 11:48:17 >


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот majmunce)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Модни трендови за есен/зима
11.11.2011 23:58:12   
Natuska85
Боја на сенф или камел како што уште ја викаат мислам дека најмногу ќе се носи оваа зима.

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Модни трендови за есен/зима
12.11.2011 8:34:31   
Maca25
се што гледам наоколу е кафено. Кафени чизми, капути, ташни, додатоци. Кафено и карамел! Тоа се моменталните ИН бои user posted image се враќаат во мода некои постри модели, како што носеле нашите мајки пред 20 години. Тоа го приметив откако си купив капут од Next, да изгледа многу ретро, ама не ми се веруваше колку е навистина ретро - мајка ми има ист таков од млади години user posted image ист модел, иста боја. еве го мојот.

user posted image


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Модни трендови за есен/зима
4.2.2013 12:10:42   
profesorica
user posted image

user posted image

< Поракaта ја уредил profesorica -- 4.2.2013 12:18:13 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Модни трендови за есен/зима
26.2.2013 18:32:37   
MamaOhrid
Однапред се извинувам, незнам дали прашањето е за овде, модератори не ме карајте user posted image
Дали може некој да ми каже дали Мона има само во центар пред ГТЦ или има и на друго место, и дали знаете отприлика кои цени се паричниците и ташните?

_____________________________

23.09.2009
23.10.2012

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Модни трендови за есен/зима
29.8.2013 15:35:34   
elenak
Нова сезона есен/зима. Ајде помодарки кажувајте што е тренд? Кои бои ќе бидат хит? Јас не следам баш мода, мислам на Fashion TV или некои списанија, ама сакам добра и тренд облека, во зависност од можностите се разбира. 

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот MamaOhrid)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Модни трендови за есен/зима
7.9.2014 19:06:52   
tnks
Фризура Омбре или Balayage, ili Stilizirana kratka Bob frizura.

user posted image


Админ: Постот е уреден. Не е дозволено поставување на надворешни линкови.

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 7.9.2014 21:51:09 >

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Модни трендови за есен/зима
20.11.2014 14:26:39   
caciana
Оваа есен се носи плаво ( плавото го заменува црното ) и „50 нијанси на сиво“user posted image . Не смеете да ги заборавите и пончо наметките и тексас јакни user posted image

(Одговор на членот tnks)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Модни трендови за есен/зима
20.11.2014 14:41:53   
AneLav RR
Јас лани си купив чизми темно петролеј боја, подоцна сестра ми ми доднесе од Италија едно како пончо иста таква боја како чизмите user posted image Значи ќе бидам у тренд.user posted image Иначе омилени бои ми се плава и сива и поголемиот дел од гардеробата ми е на тие бои.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Модни трендови за есен/зима
20.11.2014 14:53:17   
scared RR
Значи добро направив што купив теѓет капутче user posted image Ќе бидам во тренд user posted image ма да не се замарам многу со тоа, мене најомилени бои за зимо ми се кафена и црна, и најголемиот дел од облеката ми е во тие бои user posted image

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Модни трендови за есен/зима
20.11.2014 15:28:07   
blond
Јас не сум многу зависник од модните трендови,речиси секогаш купувам она што мислам дека добро ми стои. А за синото, па не можам зимно време освен кафеаво и црно, друго да носам на нозе user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Модни трендови за есен/зима
20.11.2014 16:35:32   
Ki4iko
Јас сум и директно поврзана со модава,работам онлајн реклами за модни страници.И речиси секоја облека што ја имам ми е поклон од модните брендови.и секогаш добивам најтренди облека и обувки,но сепак јас одбирам удобност пред се,па црна ми е омилена боја и кога ќе видеш ,си стојат трендовските парчиња во плахар user posted image user posted image

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Модни трендови за есен/зима
20.11.2014 16:38:49   
Ki4iko
И еве еден мал совет до сите што сакаат да бидат тренди оваа зима user posted image Купете си пончо, дезенирано по можност, "oversize" палто во пастелна боја, кариран дупли шал ,крзно на модните додатоци и тоа е тоа ,ќе бидете ин user posted image

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Модни трендови за есен/зима
20.11.2014 23:46:20   
caciana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ki4iko

И еве еден мал совет до сите што сакаат да бидат тренди оваа зима user posted image Купете си пончо, дезенирано по можност, "oversize" палто во пастелна боја, кариран дупли шал ,крзно на модните додатоци и тоа е тоа ,ќе бидете ин user posted image



Izgleda bez DA znaam sum ja pogodila in varijantatauser posted image Pred 1 mesec si kupiv mn ubavo palto teget nijansa I podarok si dobiv karirana marama(sal)user posted image

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Модни трендови за есен/зима
21.11.2014 11:37:51   
Ki4iko
caciana , со здравје да се носи, баш модерно ,супер избор user posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Модни трендови за есен/зима
21.11.2014 13:09:36   
AneLav RR
Еве ОВДЕ можете да видите нешто повеќе што е во тренд

< Поракaта ја уредил AneLav RR -- 21.11.2014 13:10:31 >


_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 96
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?