|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Каква фарба за коса користите?
24.8.2009 8:02:46   
profesorica
Доколку се фарбате каква фарба користите и дали сте задоволни од неа?

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Каква фарба за коса користите?
24.8.2009 17:35:24   
katence
jas ja odmaram kosata momentalno no pak ke pocnam da se farbam i toa so l'oreal zosto samo taa ja imam koristeno i nemam dosega zamerka.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Каква фарба за коса користите?
25.8.2009 10:55:50   
mami
уживам во својата природно шатирана косаuser posted image user posted image user posted image не ја фарбам, но на сонце некои прамени ми посветлуваат и изгледам како благо шатиранаuser posted image

(Одговор на членот katence)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Каква фарба за коса користите?
25.8.2009 11:00:09   
denicka
konecno i jas se satirav user posted image  prv pat. mislev deka nema ubavo da mi stoi ama ne sum bila vo pravo. sega nareden pat ke si se ofarbam medova boja zasto mislam deka ubavo mi stoi. a i na mm mu se sviga user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Каква фарба за коса користите?
25.8.2009 11:02:03   
profesorica
јас често се шатирам а секој месец се фарбам со Палете Ц10 сребрено плава само таа не ми фаќа црвенкасто.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Каква фарба за коса користите?
10.12.2009 8:46:39   
profesorica
леле луѓе завчера бев на фризер и фризерката ми кажа за некоја фарба на Палете што била лоша во смисла предизвикувала алергиска реакција во вид на зуење во уши и трнење на главата.имале две муштерики што им се десило истото од истата фарба.

овие новиве на палете што се црни без амонијак.од памет се извадив. 

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Каква фарба за коса користите?
10.12.2009 8:49:54   
vezilka RR
абе што збориш..јас Pallete ставам со години..а за воља на вистината, фризерката неколку пати ми има речено да си сменам фарба, оти не чинеле..

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Каква фарба за коса користите?
10.12.2009 9:24:54   
bibi
јас користам КАРМЕН на ЕУГЕН ПЕРМА, ги има само во КИМ парфимериите, малку се скапички, околу 300 и нешто, ама се стварно добри, јас од таа фарба имаам за два пати да се фарбам зошто го фарбам само коренот. Едно време кога бев плава, само оваа ми фати бебешко плаво и од тогаш ги користам. Супер се. ПА, ви ги препорачувамuser posted image

_____________________________

Бракот понесен од силите на љубовта станува полесен товар

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Каква фарба за коса користите?
10.12.2009 9:29:14   
mami
тетка ми доби алергиска реакција на фарба пред некоја година, на Палете, и уште неколку жени што оделе кај таа фризерка да ги фарба, со истиот тип на фарба се жалеа на истото. Невиден свраб, ранички по главата а косата како изгорена...затоа си викам јас- фарба, подалеку од мене

(Одговор на членот bibi)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Каква фарба за коса користите?
10.12.2009 9:37:40   
Iva
Јас последниве две години ставам Garnier 111. Но последниве две -три фарбања нешто не ми фаќа како што треба. Морам да сменам. Претходно се фарбав со Кuene ама има многу амонијак и многу ми ја гореше косата иначе беше топ. Најубави нијанси добивав со Kuene. 

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Каква фарба за коса користите?
9.1.2010 0:06:46   
Еца
Еве тука сакам совет од вас, бидејќи повеќето ме знаете што лично, што од слики, сакам да се фарбам ама уште немам идеја каква. Е сега досега се имам фарбано црвена, виолетова, црна...па ајде сега предлози ваши и сугестии, а баш мм вика па ако сакаш и плава офарбај се или зелена сеедно ми е, таа си миuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Каква фарба за коса користите?
9.1.2010 0:14:37   
jovanka
Eca bi ti preporacala na Kadus mozes da gi kupis vo parfimeriite na Satci mislam deka so kupenata farba kaj niv imas gratis farbanje,isto taka i na Wella se odlicni malku se poskapi ama vredat za tie pari.Licno ne se farbam samo satiranje so boite na Kadus dolgotrajni i so sjaj.Kosata sekogas izgleda zdravo i neguvano.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Каква фарба за коса користите?
9.1.2010 0:15:17   
Cacko
Predlog za Eca posto sve si isla so temna varijanta,probaj so satiranje seauser posted image mislam dobro bi ti stoelo
inace ja se farbem so evolution 1000,super e za plavusi

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Каква фарба за коса користите?
9.1.2010 0:20:20   
Еца
Ете не ви кажав ама бев и шатирана и плус комбинација со три бои. Кога дојдов дома мм викаше, оваа фризерката како оние бугаркине те направила.user posted image Така да не знам што да правам, а не сум фарбана едно годинаи пол

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Каква фарба за коса користите?
9.1.2010 0:23:20   
jovanka
Eca znaci dobar frizer ti treba ne do farbanjeto ili satiranjeto.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Каква фарба за коса користите?
9.1.2010 0:27:46   
nadica
отиди на фризер (ако немаш да ти препорачам) и таму со стручен ќе си ја разрешиш дилемата

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Каква фарба за коса користите?
9.1.2010 0:30:09   
Еца
оки, сега ќе треба да одлучам за фризер, ама како и да е, ќе ви ставам слика да ме видите со новиот фризuser posted image ама немој да очекувате во скоро, ќе биде најверојатно месецовuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Каква фарба за коса користите?
9.1.2010 0:36:49   
jovanka
od mene imas podrska sto i da resis da pravis ako nemas idea ili frizer ke ti preporacam

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Каква фарба за коса користите?
1.3.2010 23:51:06   
Еца
од кога се подготвувам за некоја подрастична промена во фризурата и конечно решив топа да биде наредната недела здравје и многу ми се допаднаа овие нијанси на бои

user posted image

ајде ваше мислење?


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Каква фарба за коса користите?
1.3.2010 23:59:08   
viksa
бојава на косата е навистина убава. Колку што можам да забележам ова е шатирано со многу тенки прамени и комбинацијата на бои е многу добра. Убав е преминот на боите. Доколку имаш добар фризер сигурно дека ова би изгледало убаво и кај тебе.

_____________________________

Насмевката е единствена крива линија која исправа многу работи.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Каква фарба за коса користите?
2.3.2010 0:19:10   
baby mama
Последен пат се фарбав со Evolution и навистина е добра. Еднаш се имам исфарбано со Keune- незаменлива мноооогу убава кафена боја добив и при паѓање на фарбата, нема црвенкав сјај останува кафена.

(Одговор на членот viksa)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Каква фарба за коса користите?
2.3.2010 13:08:55   
ikipp
jas se farbam so lorven,vistina se ubavi,240 denari se,ama se isplaka,super se

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Каква фарба за коса користите?
2.3.2010 15:57:08   
nutelizza
Со кeune се фарбам со години. Каква боја е во каталогот таква излегува. И не се измива брзо за разлика од други фарби

(Одговор на членот ikipp)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Каква фарба за коса користите?
2.3.2010 16:25:25   
vezilka RR
Јас со години се фарбам со Pallette, и тоа не затоа што мислам дека е многу квалитетна, туку затоа што има убава нијанса на црвена. Другиве фарби некако немаат убава црвена. Сега сакам веќе да ја сменам оти во повеќе наврати слушнав дека ептен не чинеле, нешто како најлоши фарби да биле. Се чудам што да земам. Овие Keune на времето имаа убави црвени, ама не знам да не имаат многу амонијак па да ми изгори цела коса..user posted image Стварно не знам што да земам???

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Каква фарба за коса користите?
2.3.2010 18:20:15   
BILE.F
Koga bev plava koristev Igora royal 11, a so Palete 6 si ja vrativ mojata prirodna boja, inaku sega se satiram, najcesto samo dolniot del!

_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?