|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Каква фарба за коса користите?
10.4.2011 18:50:19   
Viktori
Olivijaaaaaa или некој  со кој се видовме минатата недела на кафе и сладолед, давајте совет каква фарба да ставам да ми излезе малку посмеѓа накај кафеаво не накај рѓосано user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Каква фарба за коса користите?
10.4.2011 18:57:38   
Olivia
Viktori utre pred da odam na aerobik ke bidam niz gtc pa ke vidam so ima po drogeriite pa ke ti pisam ili ke ti odberam pa da ti ja donesam vo vtornik, izgovor za kafe i sladoleduser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Каква фарба за коса користите?
10.4.2011 18:58:01   
Maca25
viktori tebe kosata voopsto ne ti izgledase smegjo vo temnicata. mene mi izgledase crvenkasta. ako ne se lazam user posted image
jas pa ic ne eksperimentiram po doma so farbi. mi e strav da ne izlezam morkov user posted image ednas toa mi se desi so edna farba na Garnier, smegja smegja ama jas na kraj bev morkovce.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Каква фарба за коса користите?
10.4.2011 18:59:37   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

viktori tebe kosata voopsto ne ti izgledase smegjo vo temnicata. mene mi izgledase crvenkasta. ako ne se lazam user posted image
jas pa ic ne eksperimentiram po doma so farbi. mi e strav da ne izlezam morkov user posted image ednas toa mi se desi so edna farba na Garnier, smegja smegja ama jas na kraj bev morkovce.


се лажеш user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Каква фарба за коса користите?
10.4.2011 21:20:53   
mila mama
 farbanje i doenje odi ili ne faka bojata? user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Каква фарба за коса користите?
10.4.2011 21:36:29   
Џесика
Јас се фарбав после породување и супер ми фати, кај мене немало проблем... некои викаат дека не успева, некои немаат гајле... пробај user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Каква фарба за коса користите?
10.4.2011 21:48:13   
Тања РР
Мила мама јaс се фарбав додека доев и немав проблеми со бојата, дури ми се чини дека посјајна  и потрајна ми беше.

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Каква фарба за коса користите?
10.4.2011 21:49:10   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: mila mama

farbanje i doenje odi ili ne faka bojata? user posted image
odi mila mama ,kako ne.samo nemoj nesto ekstremno da menuvas user posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Каква фарба за коса користите?
10.4.2011 22:22:01   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: Olivia

Viktori utre pred da odam na aerobik ke bidam niz gtc pa ke vidam so ima po drogeriite pa ke ti pisam ili ke ti odberam pa da ti ja donesam vo vtornik, izgovor za kafe i sladoleduser posted image user posted image user posted image


biraj so ke biras samo nemoj od tie od 400 denari, struja, voda, uzinki treba da se kupuvaat user posted image user posted image
do kaj 250 ako najdes zemaj. a imam i doma hidrogencinja ostanati pa moze i samo farba.


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Каква фарба за коса користите?
10.4.2011 22:45:35   
Olivia
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

ИЗВОРНА ПОРАКА: Olivia

Viktori utre pred da odam na aerobik ke bidam niz gtc pa ke vidam so ima po drogeriite pa ke ti pisam ili ke ti odberam pa da ti ja donesam vo vtornik, izgovor za kafe i sladoled


biraj so ke biras samo nemoj od tie od 400 denari, struja, voda, uzinki treba da se kupuvaat
do kaj 250 ako najdes zemaj. a imam i doma hidrogencinja ostanati pa moze i samo farba.



Ondak moze ke imas sreka da pomines i so 130-40den  user posted image


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Каква фарба за коса користите?
11.4.2011 12:36:37   
mila mama
Фала на советите, ќе пробам сигурно нешто, веќе ми се гледаат седи влакна user posted image user posted image user posted image
Туку мама26 јас сум многу скромна дур не ми чукне саатот и после од светло плава се правам темно црна за помалку од час user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Каква фарба за коса користите?
11.4.2011 13:25:01   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: mila mama

Фала на советите, ќе пробам сигурно нешто, веќе ми се гледаат седи влакна user posted image user posted image user posted image
Туку мама26 јас сум многу скромна дур не ми чукне саатот и после од светло плава се правам темно црна за помалку од час user posted image user posted image user posted image

nemoj bre zeno,posle nema da mozes da ja izvadis crnata,ti kazuvam od iskustvo..odi do svetlo smega i ako ne ti se sviga ili stoi ubavo togas pak mozes plava da siuser posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Каква фарба за коса користите?
11.4.2011 13:28:04   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: mila mama

Фала на советите, ќе пробам сигурно нешто, веќе ми се гледаат седи влакна user posted image user posted image user posted image
Туку мама26 јас сум многу скромна дур не ми чукне саатот и после од светло плава се правам темно црна за помалку од час user posted image user posted image user posted image



ова ко јас да сум го пишала user posted image
туку сега сум у фаза на светлење, потемнување не ми паѓа на памет. Се надевам ќе ме држи до септември барем.user posted image

туку каква е таа темно црна? user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Каква фарба за коса користите?
11.4.2011 13:32:34   
mama26
admin sto se sekiras cim e do septemvri sigurna sum ke stignes do svetlo smegauser posted image user posted image user posted image

ama i jas ova neznaev kakva e taa temno crna ako moze da se objasni user posted image ova na k'na se misli..pocrna od taa nema user posted image user posted image user posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Каква фарба за коса користите?
11.4.2011 14:13:25   
mila mama
Jas sum smega, i koga ke stavam crna od sto mi e TEMNO crna i kozata na glavata mi e crna user posted image  user posted image  user posted image  

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Каква фарба за коса користите?
11.4.2011 14:15:02   
Maca25
Па стави светло црна user posted image user posted image user posted image да не ти потемне кожата на главата ...

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Каква фарба за коса користите?
11.4.2011 14:16:08   
Maca25
И мене ме фаќа желба за промена, малце да ја осветлам косата, ама не знам каква сакам да ми биде. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Каква фарба за коса користите?
11.4.2011 14:41:49   
skorpijana
maca25 i jas nekoe vreme ramisluvam na vakva promena jas sum smega sakam da mi bide najtemna plava ama nikogas ne sum se farbala i ne znam kakva ke mi izleze user posted image user posted image user posted image aj dajte nekoj sovet

_____________________________

zivej go sekoj dena kako posleden

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Каква фарба за коса користите?
11.4.2011 14:47:28   
Maca25
Направи си прамени ако не си за фарбање. Посветли и потемни. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Каква фарба за коса користите?
11.4.2011 18:14:29   
Snowhite RR
Денеска купив фарба Лорвен 8.07, од последниот пат откако си дадов 700 ден на фризер за фарбање, се немав фарбано, ептен се запоставив, тоа беше пред нова годинаuser posted image user posted image , ама едноставно не знаев каква фарба, односно каква нијанса да купам, сакам да ја осветлам, ама штом фризерката не успеа, јас ич, па сега утре ќе видиме што ќе излези

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Каква фарба за коса користите?
11.4.2011 21:03:16   
Viktori
Olivija, срцка, шо фарбиче ми купи? user posted image

user posted image



< Поракaта ја уредил виктори -- 11.4.2011 21:04:11 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Каква фарба за коса користите?
11.4.2011 21:10:53   
Annet
jas se farbam ednas na 4 nedeli svetla so 9.1 obicno taa e nijansa na svetlo pepelasto plava ama ne najplava..i bojata mi e super kako bebeska medova taka(na neblansirana kosa),ama zavisi od pigmentot,ako sakate posvetla a ste nosele potemna,probajte so 6.1, 7.1(igora,evolution itn) poleka poleka ke se osvetli so posvetlite nijansi,no gledajte sekogas da pisuva GENERE ili ASH-toa e so grafit;-)))))))

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Каква фарба за коса користите?
11.4.2011 21:15:07   
Viktori
Анет, само црвена да не ми излезе. Redish brown user posted image можеби може, ама имам алергија на моркови user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Каква фарба за коса користите?
11.4.2011 21:16:58   
Annet
a kakva ti e sega kosata,ako si farbana so najtemno kafena ili crna,ke moras so kafena posvetla da pocnes,pa da se satiras i poleka poleka da si dobies svetla;-)))))))))) jas pisuvam oti imam iskustvo vo ovoj zanaet;-)

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Каква фарба за коса користите?
11.4.2011 21:33:02   
Viktori
анет, јас се решив од црната со 12% хидроген и бланш.user posted image Ми осветли задоволувачки, а и не ми се исуши нешто претерано.

Сеа сакам да се исфарбам некоја или темно плава или накај смеѓа. Само да не е црвена.


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?