|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Каква фарба за коса користите?
17.3.2010 13:43:35   
pasat
дечки дали сте слушнале за фарби што се раствораат во вода. јас за ова слушнав прв пат вчера. девојката од парфимеријата вика дека тие фарби не ја оштетувале косата . дали имате вакво искуство и колку се добри овие фарби?

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Каква фарба за коса користите?
17.3.2010 14:04:39   
Adrijana
Garnier blue/black

_____________________________



(Одговор на членот pasat)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Каква фарба за коса користите?
17.3.2010 14:09:19   
pasat
adrijana , знам дека се на garnier а ти дали си ги користела и дали покриваат убаво како вообичаените?

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Каква фарба за коса користите?
17.3.2010 14:11:24   
Adrijana
Ne, ne sum gi probala tie so voda sto se rastvaraat, jas si koristam od onie obicnite.

_____________________________



(Одговор на членот pasat)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Каква фарба за коса користите?
17.3.2010 14:14:29   
dragana_vane
L'oreal

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Каква фарба за коса користите?
14.4.2010 12:36:12   
ikipp
ИЗВОРНА ПОРАКА: pasat

дечки дали сте слушнале за фарби што се раствораат во вода. јас за ова слушнав прв пат вчера. девојката од парфимеријата вика дека тие фарби не ја оштетувале косата . дали имате вакво искуство и колку се добри овие фарби?

da ima jas sega se farbav lilakova,modra sliva,ubavi se,ama plava nemauser posted image

(Одговор на членот pasat)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Каква фарба за коса користите?
14.4.2010 12:45:21   
profesorica
неколку години се фарбам со Palette C10 Artic Silver Blonde.првито пат ја офарбав цела коса а оттогаш наваму го фарбам само коренот.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот ikipp)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Каква фарба за коса користите?
14.4.2010 12:50:05   
nadica
и јас треба да се фарбам па размислувам дали палете или гарниер бидејќи и двата бренда имаат добри кафени нијанси

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Каква фарба за коса користите?
14.4.2010 12:51:49   
ikipp
ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica

и јас треба да се фарбам па размислувам дали палете или гарниер бидејќи и двата бренда имаат добри кафени нијанси
garnier e poprirodna,ama zatoa pobrzo paga,ima i drugi po parfimeriive da vidis,sekakvi

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Каква фарба за коса користите?
16.4.2010 13:49:06   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica

и јас треба да се фарбам па размислувам дали палете или гарниер бидејќи и двата бренда имаат добри кафени нијанси


кога веќе се размислуваш- да ти ја ставам во опција и КЕУНЕТО- доста квалитетни и убави нијансиuser posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Каква фарба за коса користите?
4.12.2010 22:50:05   
lukas
so palete pocnav so palete uste se farbam,c1 so  teget sjaj..

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Каква фарба за коса користите?
5.12.2010 11:54:55   
Snowhite RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

so palete pocnav so palete uste se farbam,c1 so  teget sjaj..


На времето кога направив драстична промена од плава на црна, ја ставив оваа фарба


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Каква фарба за коса користите?
5.12.2010 12:01:14   
Snowhite RR
Користев Кадус до пред година од прилика, а потоа многу ми беше скапа и повеќе ми се исплаќаше да одам на фризер да се фарбам, барем таму ќе ми измешаше неколку и ми ја погодуваше бојата, а сега еве два пати се фарбам со најобична од аптека, додека да одлучам повторно со која фарба да се фарбам

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Каква фарба за коса користите?
5.12.2010 12:06:01   
Olivia
Jas koristam KEUNE -(КЕНЕ) 1117 za prava plavusa...dolgo vreme koristev palete C10 no koga probav so kene mislam deka ja najdov sovsenata boja na kosa , mnogu sum zadovolna....

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Каква фарба за коса користите?
5.12.2010 12:10:48   
Viktori
Со Палете се фарбав црна. Ама ке ја сменам кај и да е. Бојата многу брзо паѓа, сосе косата заедно...

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Каква фарба за коса користите?
5.12.2010 12:18:06   
Natasa981
Јас бев плавуша хидрогенка скоро 8 години и долго време ( до пред скоро две години) користев Кене ама последниот пат ке ми паднеше косата,изгледа ептен ја оставив да стои откако ме исфарбаа..оттогаш веке не се фарбам,полека си ја вратив мојата боја,така да сега си ја имам природната  и најубаво ми е ,веке не киснам по фризери толку често,рај Божји.

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Каква фарба за коса користите?
5.12.2010 12:20:45   
lukas
jas ako ja ostavam mojata prirodna boja ke licam definitivno na baba mi,kako izgorena od sonceto mi e bojata...hhaha,ne se farbam mnogu cesto,ednas na 2 i pol meseci..dosta e..

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Каква фарба за коса користите?
5.12.2010 12:22:02   
lukas
ИЗВОРНА ПОРАКА: Olivia

Jas koristam KEUNE -(КЕНЕ) 1117 za prava plavusa...dolgo vreme koristev palete C10 no koga probav so kene mislam deka ja najdov sovsenata boja na kosa , mnogu sum zadovolna....


kaj mozam da ja najdam taa firma i kolku e bas?da probam da ne mi paga i od ovaa palete mene kosata kako so vika viktori?


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Каква фарба за коса користите?
5.12.2010 12:23:27   
Viktori
Лукас откако се фарбам црна и јас така се фарбам. А кога бев плавуша и црвеникоса, не сакав корен темен да ми се гледа и се фарбав на 2 недели. Ја пуштив мојата коса, ама ми е некако кавеава темна-светла не знам ни јас каква, па ја оцрнив. И многу ми се свиѓа црна. Ама фарбиве се катастрофа. Ми фали онаа бугарска од времето, што мирисаше на фарба и кога ќе ја офарбаш и 3 сантима да ти е подраснат коренот, косата е ЦРНА и со сјај.

Палете носат само име. Ништо друго. Ете прочитај и наназад што кажал на везилка фризерот...Не се добри и не се квалитетни.

Кене само во парфимерии. Околу 220-250 денари се и само фарба. Треба + хидроген да си купиш.


< Поракaта ја уредил виктори -- 5.12.2010 12:25:47 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Каква фарба за коса користите?
5.12.2010 12:30:13   
lukas
sega za okolu mesec ke treba da se farbam pa ke se farbam so nea,pa mozi aman od nea mi paga kosata,ke probam fala viktori..

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Каква фарба за коса користите?
5.12.2010 14:52:52   
Bogdancanka
јас се фарбам црна со палета или гарниер али последниот пат од гарниер низ цела глава бев рани дури и на цело, уши секаде каде што бев допрена со фарба сега треба да се фарбам али ме фака страв да не изгорам пак

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Каква фарба за коса користите?
5.12.2010 17:44:27   
MamaOhrid
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natasa981

Јас бев плавуша хидрогенка скоро 8 години и долго време ( до пред скоро две години) користев Кене ама последниот пат ке ми паднеше косата,изгледа ептен ја оставив да стои откако ме исфарбаа..оттогаш веке не се фарбам,полека си ја вратив мојата боја,така да сега си ја имам природната  и најубаво ми е ,веке не киснам по фризери толку често,рај Божји.


И јас долго време бев плавуша хидрогенка или пак шатирана. Тоа беше пред 10-на години. Оттогаш си ја пуштив мојата светло смеѓа коса и супер ми е. На фризер одам само за потстружување на врвовите, еднаш на 2-3 месеци.

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Каква фарба за коса користите?
5.12.2010 22:05:25   
Annet
Мили мои јас со секакви фарби сум се фарбала од Ревлон до М бјути,до пред некое време се фарбав со Еволушн,се додека не најдов една мн убава фарба Trend UP се вика.100 мл е и плус хидроген за 250 денари.задоволна сум.италијанска фарба е.user posted image

(Одговор на членот MamaOhrid)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Каква фарба за коса користите?
5.12.2010 22:10:52   
baby mama
Sekade moze da se najde po parfimeriive ovaa farba Anet? Moze da se proba, i jas se farbam so Evolution i sega mi e OK.


_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Каква фарба за коса користите?
5.12.2010 22:17:09   
Annet

ИЗВОРНА ПОРАКА: baby mama

Sekade moze da se najde po parfimeriive ovaa farba Anet? Moze da se proba, i jas se farbam so Evolution i sega mi e OK.



јас сум од Велес и тука ја има,во нашите парфимерии би требало да ја има секаде ,се надевам,многу се исплака и многу е убава навистина.user posted image

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?