|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Професионални шминкери!
1.4.2009 11:18:37   
kati
Колку често посетувате прфесионални шминкери , кај кого одите и дали сте задоволни?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Професионални шминкери!
1.4.2009 13:57:59   
Еца
Ха, ха. Јас не посетувам професионални шминкери зашто шминкањето ми оди од рака, дури и за свадба сама се шминкав, а ме прашуваа каде сум била.Ги следам тие работи и ме интересираат, иако во последно време и не се шминкам зашто ретко излегувам...user posted image а ми фали тоаuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот kati)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Професионални шминкери!
24.2.2012 12:21:37   
Luci
Јас не посетувам, мене ме посетува дома шминкеркатаuser posted image Ептен сум задоволна од неа, ептен е фина и шминка топппп. Цената и е смешна и е иста без разлика дали си невеста или не, 300 денари, а ако сакаш става и трепки вештачки(од тие за една употреба) и за нив наплатува + 80 денариuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Професионални шминкери!
24.2.2012 12:45:56   
dostickage
sakas da kazes deka za 300 denari ti doagja doma i te sminka?
ne zezaj ako e taka pisi br po pp :-)

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Професионални шминкери!
24.2.2012 12:51:49   
riba79
mene me sminka snaa mi koga imam povazen nastan,ubavo sminka i ne e skapa..i sto e najvazno sminka so maxfaktor i dr.marki a ne so pazarski sminki...od 500-700 den...koj saka broj na PP.pozz

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Професионални шминкери!
24.2.2012 12:53:28   
JovanaJ
Sekogas se sminkam sama. Mi odi od raka....user posted image
Osven za svadbata. Nemozav da se sminkam sama bidejki nekako samata vozbuda mi pravese nervoza...user posted image
Inaku za svadbata me sminkase Dadar. I mnogu bev zadovolna. user posted image

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Професионални шминкери!
24.2.2012 12:56:11   
Luci
И мојава не шминка со пазарски, све и се топ фирми, 80% и е Артдеко, другите и се максфактор и слични. Достикејџ не можам да ти пратам ПП, понекоаш ми прави проблем РРuser posted image Ќе ти го испратам штом се среди

< Поракaта ја уредил luci -- 24.2.2012 12:58:54 >


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Професионални шминкери!
24.2.2012 12:57:28   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Јас не посетувам, мене ме посетува дома шминкеркатаuser posted image Ептен сум задоволна од неа, ептен е фина и шминка топппп. Цената и е смешна и е иста без разлика дали си невеста или не, 300 денари, а ако сакаш става и трепки вештачки(од тие за една употреба) и за нив наплатува + 80 денариuser posted image user posted image user posted image user posted image


Луси, кажувај број одма по пп user posted image

Мене до сега за неколку настани ме шминкал Виктор Мирчевски, дечкото е топ, не е премногу јавно експониран, и мене ми го препорачаа преку некој на некој итд... ама работи многу добро, професионално и со професионална козметика. Цените му се околу 1000 ден зависи од желбите на клиентот


_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Професионални шминкери!
24.2.2012 13:02:26   
Luci
Ептен ја изрекламирав, ама ептен ја сакам . И ова да напоменам, другарака ми ќе биде невеста, и освен што за неа ќе биде иста цената(пошто нели обично за невести све е тродупло поскапо) туку ќе и направи и пробна шминка гратис, со услов она да отиде кај неа дома во Радишани

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Професионални шминкери!
24.2.2012 13:04:39   
dostickage
Fala ti stvarno ! user posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Професионални шминкери!
24.2.2012 15:10:24   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: JovanaJ

Sekogas se sminkam sama. Mi odi od raka....user posted image
Osven za svadbata. Nemozav da se sminkam sama bidejki nekako samata vozbuda mi pravese nervoza...user posted image
Inaku za svadbata me sminkase Dadar. I mnogu bev zadovolna. user posted image

I jas isto.... Sminkam TOP i sekogas sama se sminkam osven za svadbata sto me nasminka Dadar ( za na sebe da si bidam razlicna ) i mozam da kazam deka Dadar e prava stvar... Inaku i jas sminkam no ne za pari ( gi sminkam site moi bliski drugarki,bratucedki i sl) i ne im naplakam iako do sega mi imaat predlozeno da pocnam takov biznis ( ne sum zainteresirana )

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Професионални шминкери!
24.2.2012 16:45:40   
Annet
jas za svadbi i svecenosti se sminkam kaj profesionalci,za svadbata me sminkase Dadar i sum pre prezadovolna,a isto i od Zorica e profesionalna sminkerka od Sk,sminka za spotovi mn e dobra ,ja preporacuvam...ako nekoj saaka neka mi pise;-))

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Професионални шминкери!
24.2.2012 17:05:18   
Ikana
Lele lugje jas nekoj izrod sum, nikogas ne sum bila profi da me nasminkaat, se sama se sminkam. I izbegavam mnogu da stavam sminka na lice, osetliva sum!

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Професионални шминкери!
24.2.2012 17:31:38   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Ептен ја изрекламирав, ама ептен ја сакам . И ова да напоменам, другарака ми ќе биде невеста, и освен што за неа ќе биде иста цената(пошто нели обично за невести све е тродупло поскапо) туку ќе и направи и пробна шминка гратис, со услов она да отиде кај неа дома во Радишани


Llelelel ako e od radishani i jas ja znam...duri mislam deka ako ides ti tamu i e 250 a ako doagja ona 300...sminka epten top

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Професионални шминкери!
25.2.2012 12:15:23   
mila 3
ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Јас не посетувам, мене ме посетува дома шминкеркатаuser posted image Ептен сум задоволна од неа, ептен е фина и шминка топппп. Цената и е смешна и е иста без разлика дали си невеста или не, 300 денари, а ако сакаш става и трепки вештачки(од тие за една употреба) и за нив наплатува + 80 денариuser posted image user posted image user posted image user posted image


I jas sakam broj od sminkerkava user posted image Inaku za svadbata me sminkase Lidija Percinkova i epten bev zadovolna, togas mi zema 1500 den.

< Поракaта ја уредил mila 3 -- 25.2.2012 12:20:24 >

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Професионални шминкери!
25.2.2012 16:10:16   
penelopa
Луци те молам и мене пиши ми бројче ќе ми треба за во Мај за крштевката на син ми да не барам наоколу. Фала ти многуууууuser posted image . Инаку шминкано се имам само кај Владо Георгиев за матура , за свабата на сеста ми и за мојата свадба ама мислам дека е многу скап за мк. стандарди.

< Поракaта ја уредил penelopa -- 25.2.2012 16:12:00 >


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот mila 3)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Професионални шминкери!
7.5.2012 9:01:01   
blue_blue
Luci,

Ti pratim email posto me zeza nesto RR so prakanje privatni poraki, ako mozes da mi go dades brojot od taa devojkata sto sminka po doma. Mi treba za vo sabota. FALA!


ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

И мојава не шминка со пазарски, све и се топ фирми, 80% и е Артдеко, другите и се максфактор и слични. Достикејџ не можам да ти пратам ПП, понекоаш ми прави проблем РРuser posted image Ќе ти го испратам штом се среди

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Професионални шминкери!
7.5.2012 9:30:33   
mama_sk
Luci te molam ako mozes i mene da mi go ispratis telefonceto od devojkata sto sminka vo PP... Fala mnogu user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Јас не посетувам, мене ме посетува дома шминкеркатаuser posted image Ептен сум задоволна од неа, ептен е фина и шминка топппп. Цената и е смешна и е иста без разлика дали си невеста или не, 300 денари, а ако сакаш става и трепки вештачки(од тие за една употреба) и за нив наплатува + 80 денариuser posted image user posted image user posted image user posted image


(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Професионални шминкери!
7.5.2012 9:43:43   
Golemo dete
Luci    Помагај и давај број од шминкеркатаuser posted image ..Цел мај и јуни ќе ме утепаат со свадби и матури а цената која ја кажуваш е и повеќе од  солидна...

(Одговор на членот mama_sk)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Професионални шминкери!
7.5.2012 10:03:36   
Luci
Ви пратив на сите со ред user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Golemo dete)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Професионални шминкери!
25.5.2012 9:28:18   
Love27
Luci te molam ako mozes i mene da mi go ispratis telefonceto od devojkata sto sminka vo PP...user posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Професионални шминкери!
25.5.2012 10:29:04   
fila
luci daj te molam prati mi vo pp broj od sminkerkata ako sakas mi treba itno za nedela pisi mi go i nejzinoto ime

(Одговор на членот kati)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Професионални шминкери!
31.8.2012 10:11:47   
bebe82
Luci te molam i mene na pp ako mozes da mi pratis broj od sminkerkata mi treba i mene imam i svadbi i krstevki, a sama bogami ne znam da se sminkam.

ti blagodaram odnapred 

(Одговор на членот fila)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Професионални шминкери!
4.9.2012 10:36:22   
bebe82
Некоја добра душа да ми го прати бројот од шминкеркава на луси, бидејќи не можам да ви пратам ПП,(профилите ви се скриени) а ми треба хитно девојкава.

Фала однапрад user posted image

(Одговор на членот bebe82)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Професионални шминкери!
4.9.2012 12:36:15   
bebe82
Се најде добра душа - Andriance, и го добив бројот. Фала многу user posted image

(Одговор на членот bebe82)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?