|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
31.1.2012 12:22:16   
Andriance
Lellelelleleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee majkoooooooooo sega mi tekna da jas vsushnost se javuvav na toj brojot za prikaznite user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
31.1.2012 12:46:32   
mami2
Јас сум родена во јуни а мојата другарка во октомври ама родена е претходната година. Не можев да сфатам како таа може да биде постара од мене а јуни е пред октомври. Се сеќавам во една Росица имаше календар со некои цвеќиња и месеци. Среќа што знаев да читам - си имав аргумент дека е така како што јас знам - јас сум постара, на сите им покажував што пишува. Не се ни сеќавам кога разбрав за вистината, веројатно во школо, којзнае колку ме болело сознанието...

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
31.1.2012 13:11:05   
Fiao
Hehe super tema! Mene mi teknuva, koga bev mala, sekogas koga tatko mi ke odese da go frli gjubreto mislev deka tocno togas site odat da frlaat gjubre - kao site na planetava - i se cudev kako na tolku red pred kontejneri, on uspevase brzo da se vrati user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
31.1.2012 13:26:35   
Fiao
Ha mi tekna uste nesto! Jas mnogu sakav navecer pred spienje so majka mi i tatko mi da izgledam po eden film (ova e periodot koga samo sto nauciv da citam). Eden den se sekjavam i odvaliv na majka mi: Dobro be mamo koj e ovoj film sto sekoj den go pustaat "Vo glavnite ulogi"?

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
31.1.2012 13:39:02   
temjana
а мм кога бил мал се прашувал што прават спортистите кога ќе им се приоди во вц а имаат утакмицаuser posted image user posted image

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
31.1.2012 13:40:14   
AneLav RR
Кога сум била мала не знам точно на колку години ама не сум одела на школо сум ја прашала мајка ми како настанал човекот. И мајка ми ми одговорила дека човекот настанал од мајмун и почнала да ми објаснува дека таа ме родила мене, баба ми ја родила неа, пра баба ми(која ја познавав и беше жива тогаш) ја родила баба ми и така натаму.... Моето следно прашање било:А од кој мајмун настанала баба Милјана (пра баба ми)?user posted image


_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
31.1.2012 13:46:56   
Ikana
Jas mislev deka koga davaat vesti zenata (spikerkata) moze da me vidi i ja molev pobrzo da zavrsat za da pustat crtani. user posted image

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
31.1.2012 13:47:01   
miana
Хахаха колку се изнасмеав на сите user posted image    За Том и Џери и јас мислев исто user posted image   А кај мене едно комшиче ги викаше малиот Томиџери и големиот Томиџери..Мм пак мислел дека Кирил и Методи е еден човек и се вика Кирили а се презива Методи ..И викал КИРИЛИ Методи

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
31.1.2012 13:51:09   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: temjana

а мм кога бил мал се прашувал што прават спортистите кога ќе им се приоди во вц а имаат утакмицаuser posted image user posted image


Ха,ха..јас истото се прашував за глумците..како не им се приодува во вц дури трае филмот.

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
31.1.2012 13:51:23   
miana
Братми кога беше мал најмногу се плашел од тоа како ке се пораѓа еден ден и секој ден си го мислел тоа, додека не му разјаснивме дека машките не раѓаат деца па да му олесни малце и исто така мислеше дека 1/8 бурек е поголема од 1/4 бидејки  бројот 8 е поголем од бројот 4 и кога и да купувавме бурек тој порачуваше 1/8 user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
31.1.2012 13:54:17   
Maca25
Јас стално се прашував дали ако мајка ми не се омажела со татко ми, ќе сум се родела јас? И дали ќе сум била иста ваква каква што сум? Дали ќе сум се викала исто? И за ова постојано сум ги прашувала, да не речам отекувала user posted image  

< Поракaта ја уредил Maca RR -- 31.1.2012 13:55:47 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
31.1.2012 13:59:22   
Тања РР
Jас се прашував дали сите го гледаат светот на ист начин. Дали сите ги гледаат истите бои, истите форми... или пак секој си го креира светот на свој начин.
Тешка филозофијаuser posted image user posted image


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
31.1.2012 14:05:08   
Ikana
Au! Go zaboraviv najgolemiot gaf!
Pred da odime na odmor so moite na Krf, jas site gi prasuvav dali tamu e se crveno, bidejki ostrovot neli Krf se vika hihihih

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
31.1.2012 14:12:49   
AneLav RR
Леле се изнасмеав од сите.user posted image user posted image user posted image Еве уште еден бисер од мене. Не сум имала уште ни две години и сум гледала некој фестивал со детски песнички на телевизија, знаете оној Пиколо што беше италијански поранои имаше дечиња од секаде. На екранот се појавило црнче и сум застанала збунето да го гледам, никогаш до тогаш не сум видела црнче и моето прашање за мајка ми  било :„Мамо, кој мачкал детето ладо“? (демек кој го намачкал детето со чоколадо).user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
31.1.2012 14:53:40   
stela
Eeeej dobro me potsetivte na tie telefoni, i jas se javuvav ama da ja cujam pipi - dolgiot corap:))) nekoj kako mene?user posted image

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
31.1.2012 15:10:48   
kikicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: JovanaJ


ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Ova ne e otkrovenie na nasata generacija, no dali nekoj se javuval na onie telefoni na posta kaj sto kazuvaa prikazni, bajki, imase i makedonski narodni erotski prikazni :)))


Jas! user posted image user posted image



И јас се пријавувам user posted image user posted image ,ние не само што вртевме таму туку и од кутара бројки и кај некој дома и му викавме алоо бабоо што правиш како сте,или па вујчее добар си ајде ке дојдам и сл....

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
31.1.2012 15:11:02   
Џесика
ИЗВОРНА ПОРАКА: temjana

а мм кога бил мал се прашувал што прават спортистите кога ќе им се приоди во вц а имаат утакмицаuser posted image user posted image

Јас и сега се прашувам понекогаш user posted image поготово кога гледам тенис user posted image
Исто и се надевав дека кога ќе го изгаснеме ТВ пред спиење на сред филм, утредента ќе си продолжи откај што сме прекинале, некогаш и плачев зо филмот...
А памтам и дека многу сакав ЕПП зјаев во ТВ и кога ќе ме легнеше мајка ми да спијам стално и викав „ама мамо, да ме разбудиш кога ќе има ЕПП“ user posted image

< Поракaта ја уредил Џесика РР -- 31.1.2012 15:14:41 >


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
31.1.2012 15:28:30   
kikicka
user posted image user posted image комедии луѓее ..А да ве прашам нешто може е аут али дали twetty е машко или женско????? Јас одсекогаш сум мислела дека е женско али од цртаниве на Леона бејби лунитунс на твити му се обраќаат како машко....и сега јас на овие години голема дилема ми е твити зошто изгледа како женско,има женски глас а всушност е МАШКО????

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
31.1.2012 15:43:58   
Џесика
Среден род бе, пиленце user posted image ТОА user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
31.1.2012 15:47:20   
JovanaJ

ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР

Среден род бе, пиленце user posted image ТОА user posted image

Lele navistina. Nikogas ne sum razmisluvala za pileto kako masko ili zensko. Sekogas kako sreden rod. Pilence , bas taka!
Ete sega dilemi na "stari godini" user posted image

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
31.1.2012 15:52:15   
Џесика
Ама деликатно е, мора да е еден пол... ама кој? user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
31.1.2012 15:54:16   
JovanaJ
pa mi odi nakaj masko poveke user posted image

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
31.1.2012 16:22:08   
kikicka
ке го најдам клипот каде што дафи му вели на багс: Мислев дека тајната не е за НЕГО!user posted image user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
31.1.2012 23:13:24   
miana
hahahhahahah leleee bas se iznasmeav user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  AJde pisuvajte da se isposmeeme poveke user posted image  i jas mislam nesto da dopisam

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
31.1.2012 23:45:25   
*mika*
Bravo Miana, temava e TOP :) jas se sekjavam ednas koga me pratija da kupuvam, znam trebase od dve razlicni prodavnici (market i slatkarnica) a mi dadoa edna para (pokrupna) cel pat do prodavnicata se mislev, se tufkav kako da i objasnam na prodavackata deka ke mi treba parata i za do slatkarata, pa da dojde so mene i da si ja podelat oni kako znaat.. I koga zastanav na kasa i koga mi vrati kusur... si rekov : daaaaaaaa beeeee user posted image KUSUR vrakjaaa user posted image toa mi bese otkrovenie user posted image vo moja odbrana : bev visoka kolku kasata user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?