|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
29.1.2012 13:15:06   
miana
Mamicki ajde da se potset__ime sto Vi bese nesvatlivo dodeka bevte deca? Koi bea vasite nejasnotii..Na primer mene mi bese cudno kako lugeto od filmovite vlegle vo televizorot,ili pak kako bozata vo slataknicata APCE im tece od cesma user posted image   Mojot brat pak mislese deka crtanite filmovi odat i gi snimaat na druga planeta user posted image   Ajde da vidam koi bile Vasite smesni dilemi dodeka bevte decinja???
 
 


< Поракaта ја уредил Felly RR -- 29.1.2012 13:43:18 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
29.1.2012 13:39:36   
Yummy Mammy
Jas stalno se cudev kako raboti toj golemiot saat sto go pustaa na MTV pred vestite.
Tatko mi me lazese deka imalo nekoj gooooolem saat vo MRTV i nad nego na tavanot stavale kamera i kamerata non stop go snimala... a be gluposti user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 29.1.2012 13:43:40 >


_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
29.1.2012 13:54:59   
Bethany
Јас се чудев како пејачките на спотовите стигнат да се пресоблекуваат и менуваат облека така бргу. user posted image

< Поракaта ја уредил Bethany -- 29.1.2012 13:55:25 >

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
29.1.2012 14:05:59   
kikicka
user posted image user posted image Леле не ми текнува мнг али на едно мнг се чудев и плачев секогаш кога ги гледав ѕвездите како светат и се чудев како некогаш ги има некогаш ги нема и откога ми кажаа дека тоа биле ангели и се чудев како може тоолку ангели да има на небото и цело време плачев и ги гледав. детска работа зошто сум плачела кој знае.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
29.1.2012 23:09:56   
Џесика
Еј, супер тема Миана, јас памтам дека се чудев како тоа на филмовите ликовите се во кратки ракави, додека кај нас е зима, „како не им е ладно???“  user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Џесика РР -- 29.1.2012 23:10:28 >


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
30.1.2012 8:57:18   
vezilka RR
Хе,хе..одлична тема. Јас дооолго време се чудев што значи зборот „стојавора“ од песната „Дувни ветре развигорче“. Кога открив дека се всушност сто јавора мислам дека доживеав откровение user posted image Кога ќе направевме некоја беља со сестра ми и мајка ми ќе речеше знам дека е една од вас две многу се чудев како може да знае дека е некоја од нас..па може бил некој друг..хе,хе. И многу ми беше ќеф кога спикерката на вести ќе МИ речеше „добра вечер“.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
30.1.2012 9:56:46   
AnnaMolly RR
Јас и сестра ми кога бевме помали мислевме дека кога јас ќе умрам, таа ќе умре по три години зашто толку е помала од мене user posted image

Не знам само како сме знаеле за умирање толку мали!


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
30.1.2012 13:27:04   
temjana

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Јас и сестра ми кога бевме помали мислевме дека кога јас ќе умрам, таа ќе умре по три години зашто толку е помала од мене user posted image

Не знам само како сме знаеле за умирање толку мали!


хахахаххаха јакоооuser posted image user posted image user posted image . Јас пак кога бев мала неможев да сватам како сестра ми е поголема од мене кога она е 79-то годиште јас 80-то а 80 е повеќе од 79user posted image user posted image Од секогаш сум имала проблеми со бројкитеuser posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
30.1.2012 13:31:48   
zapce
Јас се чудев како тетка ми е постара од мајка ми кога јас и брат ми бевме постари од братучет ми - на тетка ми. Мое свакање мајка ми е постара бидејки има поголеми деца од тетка ми.

_____________________________

Ако не сум за себе - кој ќе биде за мене?
Ако сум само за себе - што сум јас?
Ако не сега - кога?

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
30.1.2012 13:45:41   
rina13
mn dilemi mav jasuser posted image user posted image ko na pr kako go stavaat prevodot na filmovi mislev nekoj odozdola stoi i go stava,i po million pati na den idev po tatko mi i mu vikav tato zosto ziveeme koga site ke umreme i eden den mu zdosadi i mi vika epa zasto jades koga se ke pouser posted image eres, i od togas ne go prasuvavuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
30.1.2012 13:54:25   
miana
Majkami koga bese bremena so bratmi mislev deka jadela mnogu i zatoa ima bebe vo stomakot .I jas jadev poveke za da rodam bebe user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
30.1.2012 14:52:39   
kikicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: rina13

mn dilemi mav jasuser posted image user posted image ko na pr kako go stavaat prevodot na filmovi mislev nekoj odozdola stoi i go stava,i po million pati na den idev po tatko mi i mu vikav tato zosto ziveeme koga site ke umreme i eden den mu zdosadi i mi vika epa zasto jades koga se ke pouser posted image eres, i od togas ne go prasuvavuser posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image ме изнасмеа до солзи рина13 убаво ти кажал татко ти којзнае колку му се имаш качено на глава user posted image user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
30.1.2012 17:50:20   
Snowhite RR
Во моментов ми текнува ова дека кога ќе ми речеа сега ќе ти дојди роденденот и јас го замислував како некој висок човек со црн шешир и со костум и се чудев зошто помина денот кога сум родена, а роденденот не го видов, не дојдеuser posted image
user posted image


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
31.1.2012 10:48:16   
stela
Drugo ne mi teknuva ama na ova i denes si se smeam: dodeka bev mala i ne znaev da citam mislev deka Tomidzeri se vika crtanot, a ne deka Tom e macorot a Jerry gluvceto, koga otkriv toa bese wow, ete sto znaceloooo :))))

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
31.1.2012 10:52:24   
AnnaMolly RR
user posted image user posted image user posted image user posted image Леле, Сноувајт, ме изнасмеа! 

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
31.1.2012 10:58:20   
JovanaJ

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

Во моментов ми текнува ова дека кога ќе ми речеа сега ќе ти дојди роденденот и јас го замислував како некој висок човек со црн шешир и со костум и се чудев зошто помина денот кога сум родена, а роденденот не го видов, не дојдеuser posted image
user posted image


user posted image user posted image user posted image Ova e najjako do sega sto procitav. Me iznasmea!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
31.1.2012 10:59:16   
JovanaJ

ИЗВОРНА ПОРАКА: stela

Drugo ne mi teknuva ama na ova i denes si se smeam: dodeka bev mala i ne znaev da citam mislev deka Tomidzeri se vika crtanot, a ne deka Tom e macorot a Jerry gluvceto, koga otkriv toa bese wow, ete sto znaceloooo :))))

I jas isto! Eve i sin mi sega taka mislese, ama se obidov na vreme da mu razjasnam user posted image

(Одговор на членот stela)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
31.1.2012 11:02:26   
JovanaJ
Koga doznav kako vsusnost se pravat deca si mislev deka ako lugeto imaat dve deca imale sex dva pati, ako imaat edno ednas itn...user posted image
user posted image

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
31.1.2012 11:10:08   
Mihaela 2010
Mene kako dete mnogu mi bese interesno koga ke svrtev na tocno vreme i od tamo nekoja tetka mi kazuvase :na sledniot ton ke bide.......se sekjavam sekogas na kraj i vikav Blagodaram :)

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
31.1.2012 11:15:25   
Luci
Кога бев мала бев убедена дека ако го скршам телевизорот ќе падне све што се емитува на него. И сакав да го скршам кога имаше Беверли Хилсuser posted image Еднаш и на татко ми му реков да го скршиме ТВ кога даваат некоја снимка со пари, и од парите ќе си купиме други нови ТВuser posted image


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
31.1.2012 11:35:41   
Cooper
nie so brat mi kako mali koga gledavme crtani i ke gi prekinea..se doblizuvavme do Tv i se derevme deka tatko ni e policaec i ako ne go pustite crtanot ke ve zdrobi od kotek..i ako go pushtea si velevme :pssss kako sme gi zafrknale...od kaj znaat koi smeuser posted image user posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
31.1.2012 11:51:36   
Yummy Mammy

ИЗВОРНА ПОРАКА: stela

Drugo ne mi teknuva ama na ova i denes si se smeam: dodeka bev mala i ne znaev da citam mislev deka Tomidzeri se vika crtanot, a ne deka Tom e macorot a Jerry gluvceto, koga otkriv toa bese wow, ete sto znaceloooo :))))


Исто и јас. Мислев дека е Томиџери и глувчето user posted image А и со најдобрата другарка често се убедувавме кое му е име а кое презиме на Џонтра Волта user posted image user posted image user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот stela)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
31.1.2012 11:58:28   
Yummy Mammy
Ova ne e otkrovenie na nasata generacija, no dali nekoj se javuval na onie telefoni na posta kaj sto kazuvaa prikazni, bajki, imase i makedonski narodni erotski prikazni :)))

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
31.1.2012 12:11:45   
JovanaJ

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Ova ne e otkrovenie na nasata generacija, no dali nekoj se javuval na onie telefoni na posta kaj sto kazuvaa prikazni, bajki, imase i makedonski narodni erotski prikazni :)))


Jas! user posted image user posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања
31.1.2012 12:13:00   
JovanaJ
YammuMammy od kade ti tekna na tie prikazni? user posted image

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?