|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  95 96 [97] 98 99   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
1.5.2015 23:33:51   
gina
mamicka 21 jas sekoja vecer stavav utrogestan e sega posto 7 dena treba da stavam drugi vaginaletki za beloto perenje mat. mi rece navecer da go pijam a nautro da stavam za posigurno zatoa sto mi rece povece deluva vaginalno otkolku da go pies vaka uste nekoj den dodeka zavrsam do drugite vaginaletki pa posle pak utrogestanot vaginalno samo navecer

jas eve dva dena slobo go custvuvam bebusot a pred toa samo mrdase stomakot site mi go gleda kaj sto mrda i klocauser posted image

(Одговор на членот mamicka21)
Непосредна врска до пораките: 2401
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
2.5.2015 17:20:10   
tea 88
I mene dr mi rece samo vaginalno utrogestanot da go stavam 1 navecer taka bil podelotvoren. Gina i.jas stavav vaginaleti za iscedokot i mi pomina , niv gi stavav nautro a navecer utrogestanot.
I jas ovie dva dena poslabo gi osekam bebuskive posebno denes, ama kako sto citav ne mozelo da bidat aktivni cel den. Nekoi denovi poveke klocaat a nekogas moze si spijat.

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 2402
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
2.5.2015 23:35:00   
gina
moevo izgleda e epten uspano user posted image

(Одговор на членот tea 88)
Непосредна врска до пораките: 2403
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
3.5.2015 15:43:51   
Hopeful RR
Касни нешто благо, да видиш како ќе се размрда user posted image Кај мене е релативно - понекогаш се двете активни, понекогаш наизменично, но поголем дел од времето се мирни. Се надевам дека е до карактерот и дека стварно ќе бидат мирнички user posted image
Инаку утре вртам кај докторот да се договориме што правиме, држете среќа, јас ќе препукнам од страв и возбуда user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 2404
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
3.5.2015 23:33:09   
gina
kasnuvam blago po eden red cokolado i go galam ce mrdne malce i tolku ovie dena epten e mirno


Hopeful dusicke bas te mislev ajde sitno e nemoj da se plasis misli samo deka ce gi vidis i ce se gussnis lele i jas kolku sum vozbudena odvaj te cekam so lesno da se olesnis cekame sto ce ti kaze doktorot user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 2405
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
4.5.2015 11:26:59   
tea 88
Hopeful te cekame so netrpenie da ni pisesuser posted image user posted image user posted image sto ke ti rece dr. Nie izdrzavme do tuka sega uste za malku a kaj tebe casovi , hrabri treba da bideme.
Gina i kaj mene ovie denovi se pomirni a inaku poveke gi sekavav. I utrovo pak gi nemase i zasto samo panicam pocnam da go bockam stomakot so prstot pa ete gi se javija i eve gi uste si klockaat po malku.

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 2406
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
4.5.2015 12:02:20   
jasmina 25
zenski jas ve napustam od ovaat tema deneska bev kaj doktorot i utre sabalje ke me poroduva,mnogu sum vozbudena istovremeno i mi se place od strav no se raduvam sto konecno ke si go vidam bebusot,deneska cel den po bolnici uste vecer treba da odam vo bolnica da me spremaat i utre od sabalje ke me zemat v sala,se plasam se pravam silna no ne mi e lesno no ke pomine bitno se e vo red so bebeto malku e golemko okolu 4 kg i taka...tolku od mene ke pisam koga ke se vratam od bolnica....na site vi posakuvam lesen poragaj pa se citame vo temite za bebinja...

(Одговор на членот tea 88)
Непосредна врска до пораките: 2407
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
4.5.2015 12:32:39   
Melanija RR
jasmina 25 со лесно user posted image и те чекаме да ни пишеш од дома со user posted image user posted image

Hopeful RRuser posted image се слушна ли со докторот?Ако е ок, нема зошто ,нека си растат во меше

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 4.5.2015 12:33:42 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот jasmina 25)
Непосредна врска до пораките: 2408
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
4.5.2015 17:22:28   
Milicka 30
Jasmina 25 so sreka i so lesnooo, utre ke si se guskate so tvojata bebuska.
Hopeful na tebe pomisliv uste sabajlee..pisi ni data za koga ke ti zakazat, ajde mila se blizi i tvojot den koga ke si gi guskas ubavite bebuski.
Za ostanatite idni mamicki milo mi e syo ste dobri, Gina za razdvizuvanje probaj so blago ili koka kola.
Jas vo cetvrtok sum na kontrola, edvaj cekam da si go vidam bebusot. Pozz devojki

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2409
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
4.5.2015 22:49:39   
gina
jasmina 25 ajde so lesno super ce se guskate utre so bebus user posted image user posted image
posle te cekame da ni pises kade ce se poroduvas so carski li

Hopeful ti kade si sto napravi sto se dogovorivte ne ne drzi vo neizvesnost ne sum strpliva

abe devojki deneska malku go osetiv taka nezno user posted image inaku i taka probuvam i cokolado i kafe se napiv i ako ne konsumiram sekoj den i koka kola i pak ne e aktivno kako sto bese legnuvam na grb go guskam go ceskam mu zboruvam ce napipam ne mekolku mesta kako grimcinja dali kolencata mu se glavceto neznam samo neka bide dobro

ve pozdravuvam site i uste malku da izdrzime user posted image

(Одговор на членот Milicka 30)
Непосредна врска до пораките: 2410
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
4.5.2015 23:35:56   
Roberta r
jasmina 25 so nesno neka ti e i cekame ubavi vesti!

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 2411
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
5.5.2015 10:48:43   
LoveableMe RR
jasmina2, те чекаме денесuser posted image . Хопефул, кога закажавте, те чекаме со вести и тебе?user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Roberta r)
Непосредна врска до пораките: 2412
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
6.5.2015 10:41:57   
Milicka 30
Здраво девојки како сте денес?
Утре сум на контрола, треба да испитувам ОГТТ повторно и да примам флостерон инекција, ме интересира скапи ли се инекциите и во која недела ги примивте и дали правевте некои испитувања претходно?
Убав ден на сите!!! Хопефул мила те мислиме да знаеш user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2413
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
6.5.2015 11:44:47   
babygirl88
ufff mukozniot cep mi padna snosti..ama me iznenadi.. a i ne ocekuvav deka izgleda taka user posted image pa otidov pravo na GAK.. arno ama ctgeto ne pokaza kontrakcii, a i nemam bolki, i samo 1 prst sum otvorena isto kako i pred dva dena i si se vrativ doma..inaku sum 39+2.. znam deka kade i da e ke se sluci, ama vaka koga si vo iscekuvanje e use potesko i povozbudlivo :)

(Одговор на членот Milicka 30)
Непосредна врска до пораките: 2414
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
6.5.2015 13:06:01   
Melanija RR
Ајде user posted image user posted image новата мамичка Hopeful RR ,чии бебиња се први мајски рингерајчиња, се добитници на пакет производи од EVY BABY.
Таков пакет ќе добијат и следните три user posted image кои овој месец мај ќе се родат и гушкаат user posted image

babygirl88 со лесно user posted image

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 6.5.2015 13:07:31 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот babygirl88)
Непосредна врска до пораките: 2415
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
6.5.2015 22:57:26   
lukajana RR
Babygirl88 а зошто те изненади чепот во 39+2 уште ли сакаш да се тркалаш?
Ајде со лесно и да пишеш кога ке се породиш.
Јасмина25 се гушкате ли?user posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2416
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
7.5.2015 0:01:14   
gina
tea 88 ti kako se custvuvas kako si do kade si

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 2417
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
7.5.2015 0:15:18   
Melanija RR
jasmina 25 чинам се породи на 05.05.2015 user posted image но ќе сочекаме сама да ни ја пише убавата вестuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 2418
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
9.5.2015 16:47:33   
babygirl88
me iznenadi posto sum prvorotka i ne znam kako sleduvaat rabotite :) a sega pak help!!! cel den osekam kako grcevi vo dolniot del na stomakot.. a stomakot mi e veke mnogu dolu padnat i mislev deka e poradi toa, deka samo tezi..ama veke cel den mi e taka, bas kako grc mi go obzema stomakot od vreme na vreme i se mislam da odam na bolnica?? inaku drugi bolki nemam :s

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2419
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
9.5.2015 17:26:25   
lukajana RR
Можно е да се контракции ,тие обично идат како струја стисни- пушти ,не е лошо да отидеш на цтг ,ако се контракции ке се покажат.
Со лесно

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот babygirl88)
Непосредна врска до пораките: 2420
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
9.5.2015 17:57:25   
babygirl88
da odmoram malku da vidam kako ke se custvuvam posto dosea setkav...ako mi e isto, odma idam vo bolnica.. nozite i dlankite mi se ko tapan..deneska najmnogu od bilo koga.. i ova sega mi e novo.. ali vreme mi e, uste nekoj den i ke imame polni 40 nedeli.

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 2421
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
9.5.2015 19:15:38   
fila
Se porodila blond ima kerka neka I e ziva I zdrava

(Одговор на членот babygirl88)
Непосредна врска до пораките: 2422
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
9.5.2015 20:06:18   
Felly RR
Честитките за блонд се ТУКА, а воедно и честитаме и за подарокот од ЕВИ БЕЈБИ - поздравче за третото мајско бебенцеuser posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот fila)
Непосредна врска до пораките: 2423
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
10.5.2015 5:25:41   
babygirl88
ringerajki se porodiv!!! :)))))))

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2424
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
10.5.2015 9:55:44   
Milicka 30
Babygirl88 честиткиииuser posted image user posted image
Да е живо и здраво, уживајте и гушкајте се со user posted image

(Одговор на членот babygirl88)
Непосредна врска до пораките: 2425
Страница:   <<   < Претходна страница  95 96 [97] 98 99   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  95 96 [97] 98 99   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?