|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  66 67 [68] 69 70   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување III дел
14.11.2012 12:22:35   
firenca didi
user posted image user posted image user posted image DEVOJKI MOJATA BORBA ZA user posted image user posted image BILA DO TUKA POVEKE SREKE NEKOJ DRUG PAT AKO GOIMA na ostaanatite so sreka

(Одговор на членот @bebe)
Непосредна врска до пораките: 1676
   RE: Вештачко оплодување III дел
14.11.2012 12:34:19   
skopjance
Firenca didi mnogu mi e zal za tebeuser posted image user posted image user posted image user posted image
Ne se obeshrabruvaj samo napred odima ponatamu se za nasete user posted image
I jas sega se mislam kade da odam i sto da pravam posle 4 neuspesni ivf.
Ne se otkazuvaj ti prakam user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот firenca didi)
Непосредна врска до пораките: 1677
   RE: Вештачко оплодување III дел
14.11.2012 13:02:02   
Bogdancanka
фиренца диди баш ми е жал нема зборови што можат да те утешатuser posted image user posted image user posted image главата горе нема одкажување и губење надеж за едно user posted image вреди да се бориме,силни сме ние се ќе издржиме...еве и јас како скопјанче после 4 неуспешни инвитра треба да се спремам за 5то, што е тоа се надевам на успех...ајде мила ќе дојде ден кога сите наши маки ќе останат зад нас и ќе се радуваме на нашитеuser posted image и сето ова ќе се заборави јас верувам во тоа верувај и ти...

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот firenca didi)
Непосредна врска до пораките: 1678
   RE: Вештачко оплодување III дел
14.11.2012 14:17:27   
babyhope
Уф didi, многу ми е жал мила...и мене се повеќе ме фаќа страв. Како што ги читам вашите искуства и само го одложувам правењето на тестот user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 1679
   RE: Вештачко оплодување III дел
14.11.2012 16:52:03   
Adelle
Здраво девојки! Нова сум на форумов, ама ве читам одамна. Јас имав вчера ЕТ и сега грејам една точкица во мешето user posted image Тест имам 27.11.

П.С. имате список во темава, не го најдов нигде?

< Поракaта ја уредил Adelle -- 14.11.2012 17:03:25 >

(Одговор на членот babyhope)
Непосредна врска до пораките: 1680
   RE: Вештачко оплодување III дел
14.11.2012 17:57:14   
minaj
firenca didi mnogu mi e zal.....i jas denes se razocarav so punkcijata...samo 1 j.kletka zamislete site drugi prazni user posted image

(Одговор на членот Adelle)
Непосредна врска до пораките: 1681
   RE: Вештачко оплодување III дел
14.11.2012 19:27:24   
Adelle
minaj, не се разочарувај, само една ти е потребна за user posted image Што дека јас имав 6 јк, кога само една се оплоди user posted image

(Одговор на членот minaj)
Непосредна врска до пораките: 1682
   RE: Вештачко оплодување III дел
14.11.2012 20:04:48   
Adelle
НОЕМВРИ - ДЕКЕМВРИ

user posted image



АКТУЕЛНО



user posted image user posted image user posted image ИСЧЕКУВАЛКИuser posted image user posted image user posted image


22. 11. - Nate76 - test
27. 11. - Adelle - test



user posted image ТРУДНИЦИuser posted image

*devojce* user posted image


ПРЕГРАТКИ

Nivea user posted image
firenca didiuser posted image
skopjanceuser posted image


IVF embryo quality and day 3 embryo grading after in vitro fertilization Cleavage stage embryo grading
advancedfertility.com/embryoquality.htm


Се надевам нема да се лутите што вака упаднав и си зедов за право да го направам списоков user posted image
Поубаво е кога вака сите заедно навиваме, нели? user posted image По актуелно ќе одат пункции, ултраѕвуци и такви слични работи... Не успеав сите да ве напишам, ама утре ќе го дополнам списоков.. Ако сакате да ве додадам, напишете ми со болд датум и што имате тогаш...

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 18.11.2012 18:33:15 >

(Одговор на членот Nate76)
Непосредна врска до пораките: 1683
   RE: Вештачко оплодување III дел
14.11.2012 20:21:26   
*devojce*
Bravo Adelle super ideja.Firenca didi mnogu mi e zal, ke bide naredniot pat.Ajde dave razveselam malku denes bev na prvoto eho edno bebence se fatilo i porasnalo cel sanimetar.

(Одговор на членот Adelle)
Непосредна врска до пораките: 1684
   RE: Вештачко оплодување III дел
14.11.2012 22:26:04   
Melanija RR
Firenca didi нема утешни зборови освен дека мораш понатаму да се бориш user posted image

Adelle добре дојде user posted image списокчето е топ многу ми се свиѓа имаме едно ТУКА ама да не се губиме подобро е вака на две места да чекаме user posted image .Што поскоро и кај тебе user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот *devojce*)
Непосредна врска до пораките: 1685
   RE: Вештачко оплодување III дел
14.11.2012 23:02:13   
gina
firenca didi mila mnogu mi e zaluser posted image user posted image user posted image user posted image ne se razocaruvaj mora da se nadevas offf o mene me faka strav jas se boskam za 5 ivf vo septemvri negativno 4 ama mora da se podrzuvame i da se borime tezok e ovoj pat ama mora duri mozeme ne se otkazuvameuser posted image user posted image user posted image


Adelle toplo dobredojde i daj boze da se izraduvasuser posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1686
   RE: Вештачко оплодување III дел
14.11.2012 23:34:56   
Didi80
Firenca didi баш ми е жал што ти се случи ова.Многу лошо чувство е.Ама те молам биди храбра и брзо надмини го.Колку побрзо го направиш тоа толку поблизу ке бидеш до твојата цел user posted image .

Аdelle добредојде user posted image user posted image за списокотuser posted image user posted image

Мinaj држиме срека за тоа твое едно,нека биде user posted image

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 1687
   RE: Вештачко оплодување III дел
15.11.2012 0:34:02   
Nate76
Firenca user posted image user posted image user posted image sto i da kazam nisto nema da e dovolno da te utesi znamuser posted image user posted image user posted image ,ispalci se zalno e mnogu , tesko e znam no sto mozeme nie ovde so slicni maki osven da odime ponataka vo nova borba, so nadez za sleden uspeh. Te guskam user posted image

Milo mi e sto i Adelle ni dojde tuka, hellooooy druze user posted image

< Поракaта ја уредил Bogdancanka RR -- 15.11.2012 20:26:55 >

(Одговор на членот Didi80)
Непосредна врска до пораките: 1688
   RE: Вештачко оплодување III дел
15.11.2012 8:44:42   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: firenca didi

user posted image user posted image user posted image DEVOJKI MOJATA BORBA ZA user posted image user posted image BILA DO TUKA POVEKE SREKE NEKOJ DRUG PAT AKO GOIMA na ostaanatite so sreka

Миличка не се разочарувај, што е твое ќе си дојде, порано или подоцна. Не постои жена во светот што не се остварила како мајка, постојат само такви кои не биле упорни во намерата, а ти сигурно нема да бидеш една од нивuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот firenca didi)
Непосредна врска до пораките: 1689
   RE: Вештачко оплодување III дел
15.11.2012 9:12:33   
Adelle
Фала за топлото добредојде девојки user posted image

Нате, одма знаев дека си ти user posted image


Јас денеска ќе се потрудам да ги додадам на список и останатите од темава, ако некого испуштам, корегирајте ме user posted image


Иначе јас сум денес 2 ден по ЕТ, а ноќеска веќе почнав да осеќам болки во долниот дел од стомакот user posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 1690
   RE: Вештачко оплодување III дел
15.11.2012 9:19:51   
@bebe
Firenca didi, zal mi e za neuspehot, sekogas doktorite velat da ne se otkazuvame, navistina e taka znaat sto zborat, ni preostanuva da veruvame na cudata na prirodata se dodeka taa ni go dozvoluva toa.



Adelle, dobredojde, mnogu mi se dopaga spisokot, mnogu e interesen a voedno i zabaven, ti posakuvam za nekoja nedela vo istiot da se najdes vo delot na trudnicite, brzo icekuvanje se dotamu user posted image


< Поракaта ја уредил Bogdancanka RR -- 15.11.2012 20:28:35 >

(Одговор на членот Nate76)
Непосредна врска до пораките: 1691
   RE: Вештачко оплодување III дел
15.11.2012 10:22:52   
Adelle
НОЕМВРИ - ДЕКЕМВРИ

user posted image



user posted image АКТУЕЛНОuser posted image

x.11 - minaj - ЕТ


user posted image user posted image user posted image ИСЧЕКУВАЛКИuser posted image user posted image user posted image


x. 11 - babyhope - тест
22. 11. - Nate76 - тест
27. 11. - Adelle - тест



user posted image ТРУДНИЦИuser posted image

*devojce* user posted image


ПРЕГРАТКИ

Nivea user posted image
firenca didiuser posted image
skopjanceuser posted image



НАВИВАЧКИ

Bogdancanka RR, @bebe, Melanija RR, foksi, trust, gina, SOLE, Didi80



(Одговор на членот foksi)
Непосредна врска до пораките: 1692
   RE: Вештачко оплодување III дел
15.11.2012 10:24:06   
Adelle
Еве, јас се надевам дека никого не испуштив... ако сум испуштила, не било намерно user posted image Ако некој сака да го додадам/бришам од списокот, пишете.


(Одговор на членот Adelle)
Непосредна врска до пораките: 1693
   RE: Вештачко оплодување III дел
15.11.2012 12:00:53   
minaj
lelee devojki se javiv kaj biologot i mi kaza deka mi se oplodila edinstevenata j.kletka.....utre odam na transfer....uff se nadevam deka ako e edna ke izdrzi do kraj i ke bide user posted image ...pozz do site

(Одговор на членот Adelle)
Непосредна врска до пораките: 1694
   RE: Вештачко оплодување III дел
15.11.2012 12:12:25   
Nate76
Minaj user posted image ete gledas dusicke samo smireno i se ke bide , ke bide edno bebce ama VREDNO user posted image user posted image user posted image Mnogu mi e milo za tebeuser posted image

(Одговор на членот minaj)
Непосредна врска до пораките: 1695
   RE: Вештачко оплодување III дел
15.11.2012 12:22:27   
Kolachence
Minaj, neka bide edna i edinstvena uspesna do kraj! So lesno!

(Одговор на членот Nate76)
Непосредна врска до пораките: 1696
   RE: Вештачко оплодување III дел
15.11.2012 12:24:19   
SOLE
ajde JAKO JAKO i samo JAKO user posted image user posted image user posted image so vedri misli i licata nasmeani, mora da uspeeme site user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
pozdravce do site

(Одговор на членот Nate76)
Непосредна врска до пораките: 1697
   RE: Вештачко оплодување III дел
15.11.2012 14:41:16   
Adelle
minaj ти реков само една ти е потребна за user posted image Борци се нашите идни бебчиња, сигурна сум во тоа! Како што ние се бориме за нив така и тие се борат за нас!

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 1698
   RE: Вештачко оплодување III дел
15.11.2012 17:14:15   
babyhope
ќе стои таму * за babyhope user posted image user posted image user posted image Како што тргнала работава може на 31 ден од циклус ќе ми каже д-р што всушност прави со мојата уринаuser posted image . Веќе 2 пат и давам примерок а не ми кажува, испитува ли нешто, има ли некакви сигнали за user posted image , едно ли е две ли се... кој знае... како и да е, јас си решив на 17 правам тест преку крв. Така што може да ме впишеш во списокот
п.с. само за инфо- постои ваков сличен список на темата заедничка надеж-сакаме две црти user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Adelle)
Непосредна врска до пораките: 1699
   RE: Вештачко оплодување III дел
15.11.2012 17:52:34   
gina
minaj mnogu mi e milo edno ama vrednouser posted image ti drzam sreka da bide ispesno da se izraduvasuser posted image user posted image

(Одговор на членот babyhope)
Непосредна врска до пораките: 1700
Страница:   <<   < Претходна страница  66 67 [68] 69 70   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  66 67 [68] 69 70   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?