|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  58 59 [60] 61 62   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување III дел
27.10.2012 20:55:56   
*devojce*
Devojki ke mi kaze li nekoja sto e so bolkive sto gi osekam?Vi se slucilo nornalno e toa ili ne?

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 1476
   RE: Вештачко оплодување III дел
27.10.2012 21:10:44   
Melanija RR
Нивеа user posted image сега уживај си и изнагледај се филмчиња user posted image

*devojce* добре дојде user posted image
Ако се мали болките веројатно не е ништо.Јас немам правено ИФВ но од читање низ темиве сигурно не е страшно,ако тоа те вознемирува јави се каде што го правеше и слободно прашај си.Те чекаме со убави вести многу скоро user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот *devojce*)
Непосредна врска до пораките: 1477
   RE: Вештачко оплодување III дел
27.10.2012 21:27:34   
*devojce*
Ufff normalno mali se kako pred dobivanje inace veke ke bev vo Sistina user posted image , sepak dobro e da se spodeli iskustvo i mislenje.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1478
   RE: Вештачко оплодување III дел
27.10.2012 23:42:59   
foksi
vi blagodaram na site za ubavite zborovi.
firenca didi jas veke imam zakazeno kaj Lazarevski znam deka tesko moze da se dojde do nego no ete jas imav moznost.no sakav da slusnam samo nekoe drugo mislenje za doktorot.instinktot me vodi tamu i daj boze se da bide vo red.ti blagodaram mnogu sto mi dade odgovor na moeto prasanje.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1479
   RE: Вештачко оплодување III дел
28.10.2012 2:13:56   
Stiki
Zdravo na site rr, jas sum nova na forumot i isto imam pominato niz teskiot pat za da si imam user posted image . Dosega imam praveno dve ivf no neuspesni. Prviot pat nemase ET a vtoriot samo edna jk se oplodi no neuspesno . Sega spemam dokumenti za preku fondot i ke se spremam za treto ivf. Im posakuvam mnogu uspeh na site i cestitki za tie sto stanale mamicki.
Vo vrska so dr. Lazarevski mislam deka e dobar no sekoj so svoja sreka

(Одговор на членот foksi)
Непосредна врска до пораките: 1480
   RE: Вештачко оплодување III дел
28.10.2012 8:25:12   
firenca didi
niveauser posted image user posted image user posted image segauser posted image *devojce*bolkite*bolki mozno e da se ima nemoj da panicis samo koj den ti e transver?a moze i da ti se na psixicka baza jas 3 inf imav tapi bolki ama veruvaj premnogu bev opsednata deka ke uspee i se mi bese pametot tamu nemoj samo opustise i ne misli na bolkite....pozdrav

(Одговор на членот Stiki)
Непосредна врска до пораките: 1481
   RE: Вештачко оплодување III дел
28.10.2012 12:23:30   
*devojce*
Firenca didi samo vcera osekav eve denes nema nisto prviot pat bev bas opsednata i isplasena,sega so vtorovo ifv sum mnoogu porelaksirana.Jas dvete invitra gi pravev vo Sistina kaj Popovik, prezadovolna sum od nego kako doktor bi go preporacala na site,no sekoj so svoe mislenje neli!

(Одговор на членот firenca didi)
Непосредна врска до пораките: 1482
   RE: Вештачко оплодување III дел
28.10.2012 13:34:16   
gina
ajde devojki samo napred na site vi ja pustam srekata user posted image da se izraduvate user posted image

(Одговор на членот *devojce*)
Непосредна врска до пораките: 1483
   RE: Вештачко оплодување III дел
28.10.2012 13:35:27   
firenca didi

ИЗВОРНА ПОРАКА: *devojce*

Firenca didi samo vcera osekav eve denes nema nisto prviot pat bev bas opsednata i isplasena,sega so vtorovo ifv sum mnoogu porelaksirana.Jas dvete invitra gi pravev vo Sistina kaj Popovik, prezadovolna sum od nego kako doktor bi go preporacala na site,no sekoj so svoe mislenje neli!

ne se sekiraj ovoj pat sigurnouser posted image jas utre odam na estradiol i ke mi kaze koga punkcija na operacija mi bese popovic i jas sum zadovolna od nego so dusa cekam transver kolku embrioni ti vratija?/

(Одговор на членот *devojce*)
Непосредна врска до пораките: 1484
   RE: Вештачко оплодување III дел
28.10.2012 16:24:44   
*devojce*
izvadija 12, 7 oplodeni,a mi vratija 2.

(Одговор на членот firenca didi)
Непосредна врска до пораките: 1485
   RE: Вештачко оплодување III дел
29.10.2012 21:29:36   
Nate76
Samo da ve izvestam deka utre sabajle odam da ispitam estradiol, popladne kaj doktorot pa zdravje da se dogovorime koga punkcija user posted image

(Одговор на членот *devojce*)
Непосредна врска до пораките: 1486
   RE: Вештачко оплодување III дел
29.10.2012 21:56:56   
Melanija RR
*devojce* и Nate76 user posted image



_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Nate76)
Непосредна врска до пораките: 1487
   RE: Вештачко оплодување III дел
30.10.2012 0:28:43   
foksi
stiki i jas imam ista sudbina ,mene prvoto invitro mi bese neuspesno nemav et, sega se spremam za vtoroto i se nadevam na podobri rezultati ,kaj mene pricinata bese hiperstimulacija.ti kade gi pravese invitrata i sto e kaj tebe pticinata sto si nemala et prviot pat

(Одговор на членот Stiki)
Непосредна врска до пораките: 1488
   RE: Вештачко оплодување III дел
30.10.2012 8:28:00   
firenca didi
ИЗВОРНА ПОРАКА: foksi

stiki i jas imam ista sudbina ,mene prvoto invitro mi bese neuspesno nemav et, sega se spremam za vtoroto i se nadevam na podobri rezultati ,kaj mene pricinata bese hiperstimulacija.ti kade gi pravese invitrata i sto e kaj tebe pticinata sto si nemala et prviot pat


lele i ja imam edno iskustvo so hiperstimulacija i okrkav 7 dena vo bolnica gospod u pizami...user posted image iako bev so jaki bolki i krv primav sepak transver mi napravija so 3 jk i na 10 den uste prokrvariv...foksi kade pravese inf?

*devojce* i nate i jas odam na eho i da zakazam punkcija cestitki i daj boze sega poveke da imame rezultat user posted image SO SREKE

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 30.10.2012 16:24:37 >

(Одговор на членот foksi)
Непосредна врска до пораките: 1489
   RE: Вештачко оплодување III дел
30.10.2012 8:50:09   
babyhope
Браво девојкиuser posted image user posted image user posted image осеќам дека ќе имаме многу user posted image оваа есен user posted image Јас закажав пункција за утре од сабајле и ќе видиме што ќе се извади. Во меѓувреме ми рекоа да мирувам затоа што има опасност од превремена овулација, односно пукање на созреаните ј.клетки. Дали на некоја нешто вакво и кажале, не знам што да правам, освен да мирувам, но и тоа не можам премногу затоа што имам работни обврски. Некој вакво искуство и колкави се шансите да пукнат со оглед дека примав хормони за да не дојде до тоа??

(Одговор на членот firenca didi)
Непосредна врска до пораките: 1490
   RE: Вештачко оплодување III дел
30.10.2012 10:17:23   
*devojce*
Babyhope, stom doktorot ti rekol miruvanje miruvaj,zamo GO ostavi ja rabotata, taa ke bide tamu koga ke se vratis ova e povazno.

Firenca didi za koga ti zakazaa punkcija So sreka.

(Одговор на членот babyhope)
Непосредна врска до пораките: 1491
   RE: Вештачко оплодување III дел
30.10.2012 11:24:30   
@bebe
babyhope, firenca didi i devojce vi ja posakuvam celata sreka, se da ispadne najdobro, ve ocekuvame so veseli vesti i nasmevka na vaseto lice user posted image

(Одговор на членот *devojce*)
Непосредна врска до пораките: 1492
   RE: Вештачко оплодување III дел
30.10.2012 11:29:22   
Bogdancanka
ajde devojki od srce vi posakuvam mnogu sreka,se ke pomine vo najdobar red samo opusteno....jas denes konecno zavrsiv so 3D EHo utre da go dostavam vo fondot i mi ostanuva da cekam odgovor,se nadevam ovoj pat nema da mi baraat dopolnitelni ispituvanjauser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот @bebe)
Непосредна врска до пораките: 1493
   RE: Вештачко оплодување III дел
30.10.2012 14:51:37   
skopjance
Devojki sakam da prasam denes mi e 5 den od transfer i primam kleksan od 3 den od menzis i ke primam do test za bremenost a za ponatamu ne znam ke zavisi od rezultatot na koj se nedavam ke bide user posted image .
Me interesirase dali nekoj primal kleksan kako menei dali od fondot im refundirale. Na listata za barahje pisuvase od doktor izvestaj a mene mi gi prepisaa vo Sistina a ne vo transfiziologia a isto taka i zaverka od mestoto kade sum gi primala so data od-do.A ne e mozno zatoa sto jas sama si gi stavam zatoa i da sakam ne mozam da odam zatoa sto doma treba da miruvam a ne veruvam deka ke mi stavaat zatoa sto se potkozno a ne muskulno.
Bogdancanka so sreka so fondot i sto poskoro da si go drziz vaucerotvo rakauser posted image
firenca didi devojce i baby hope se najubavo i da ne izraduvas so user posted image user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 1494
   RE: Вештачко оплодување III дел
30.10.2012 15:24:03   
*devojce*
Скопјанче, раговарај со твојата матична општа, мојата наплаќа за домашна посета или договори се нека те заведе дека она те боцка па ти боцкај се сама. Јас после операцијата поднесов до фонд за рефундирање и ме одбија затоа што сум имала плата над 11000,00ден смешно, така да не се надевај многу на рефундирање user posted image , но сепак пробај.Поздрав и со среќа

(Одговор на членот skopjance)
Непосредна врска до пораките: 1495
   RE: Вештачко оплодување III дел
30.10.2012 17:53:19   
firenca didi
ИЗВОРНА ПОРАКА: *devojce*

Скопјанче, раговарај со твојата матична општа, мојата наплаќа за домашна посета или договори се нека те заведе дека она те боцка па ти боцкај се сама. Јас после операцијата поднесов до фонд за рефундирање и ме одбија затоа што сум имала плата над 11000,00ден смешно, така да не се надевај многу на рефундирање user posted image , но сепак пробај.Поздрав и со среќа

zavisi li i platata za refondiranje bas smesno i jas imam visoka plata zar ke me odbijat a dadov za fostimon 38000 denari

devojki punkcija mi zakazaa za cetvrtok vo 9 30 uf konecno nemam inekcii pozdrav do site i so sreka na ostanatite

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 30.10.2012 22:34:22 >

(Одговор на членот *devojce*)
Непосредна врска до пораките: 1496
   RE: Вештачко оплодување III дел
30.10.2012 18:50:36   
gina
babyhope miruvaj mila mene mi ispukaa pred vreme jk jas imav bolki odvaj se iskapav mislev normalno e ama mene ne me predupredija samo 5 uspea da spasat od koi tri ostanaa ti posakuvam sreka mnogu jk i da se oplodatuser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА:

Браво девојкиuser posted image user posted image user posted image осеќам дека ќе имаме многу user posted image оваа есен user posted image Јас закажав пункција за утре од сабајле и ќе видиме што ќе се извади. Во меѓувреме ми рекоа да мирувам затоа што има опасност од превремена овулација, односно пукање на созреаните ј.клетки. Дали на некоја нешто вакво и кажале, не знам што да правам, освен да мирувам, но и тоа не можам премногу затоа што имам работни обврски. Некој вакво искуство и колкави се шансите да пукнат со оглед дека примав хормони за да не дојде до тоа??

(Одговор на членот babyhope)
Непосредна врска до пораките: 1497
   RE: Вештачко оплодување III дел
30.10.2012 18:54:47   
*devojce*
Da Firenca didi toa bese obrazlozenie zosto ne mi gi refundiraa sredstvata togas lezev 15 dena vo bolnica plus bolovanje okolu eden mesecuser posted image , no zdravje pomina taka da potoa za fostimonot ne ni probav da baram refundiranje.So sreka vo Cetvrtok

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 1498
   RE: Вештачко оплодување III дел
30.10.2012 19:16:19   
firenca didi

ИЗВОРНА ПОРАКА: babyhope

Браво девојкиuser posted image user posted image user posted image осеќам дека ќе имаме многу user posted image оваа есен user posted image Јас закажав пункција за утре од сабајле и ќе видиме што ќе се извади. Во меѓувреме ми рекоа да мирувам затоа што има опасност од превремена овулација, односно пукање на созреаните ј.клетки. Дали на некоја нешто вакво и кажале, не знам што да правам, освен да мирувам, но и тоа не можам премногу затоа што имам работни обврски. Некој вакво искуство и колкави се шансите да пукнат со оглед дека примав хормони за да не дојде до тоа??

do pukanje ke dojde samo ako osekas jaki bolki so terapijata se napraveni poveke jk i da dojde do pukanje samo najzrelite ke puknat a gi imas sigurno poveke taka da do punkcija nema sansi site da ti ispukaat ne se sekiraj i so lesno cekameuser posted image i normalno drugoto leto ke ima mnogu

(Одговор на членот babyhope)
Непосредна врска до пораките: 1499
   RE: Вештачко оплодување III дел
30.10.2012 23:46:21   
foksi
jas prvoto inf go pravev vo drzavna bolnica i imam mnogu loso iskustvo.sega odam vo sistina i tamu rabotite odat mnogu podobro.se nadevam na uspeh,

(Одговор на членот firenca didi)
Непосредна врска до пораките: 1500
Страница:   <<   < Претходна страница  58 59 [60] 61 62   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  58 59 [60] 61 62   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?