|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  45 46 [47] 48 49   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување III дел
5.9.2012 18:45:02   
Инес
Emi79, Gina i na site koi go minuvate ovoj pat vi ja posakuvam najgolemata sreka na ovoj svet. So mir vo dusata i verba vo Boga, nasite molitvi ke se ostavarat. Znam ima denovi, a osobeno noki koga e mnogu tesko, ama so sekoj nov den , se poveke si davam sila i motiv da prodolzam. Herco do kade si ti? ti pisav vo pp.
Pozdrav do site i mnogu sreka i mnogu user posted image

(Одговор на членот Emi79)
Непосредна врска до пораките: 1151
   RE: Вештачко оплодување III дел
5.9.2012 20:04:29   
kapina
NA 30 AVGUST MM PRAVESE SPERMOGRAM NA GAK ZATOA STO SE SPREMAME ZA IVFPREKU FONDOT I IZLEZE MNOGU LOS I PRIVATNIOT MI GINEKOLOG KOGA GO VIDE REZULTATOT MI VIKA VIE KE MORA DA ODITE SO ICSI METODA IMALA LI NEKOJA OD VAS ISKUSTVOO SO TAA METODA DRUGO MI KAZA OTI SIGURNO KE MI ODOBRAT SO TOJ SPERMOGRAM OD FONDOT
PRV PAT NIS E SLUCUVA TAKVO NESTO MM DA IMA PROBLEM SO SPERMATA A TOLKU SPERMOGRAMI IMASE PRETHODNO NAPRAVENO I SITE BEA VO RED A SEGA OVOJ NEZNAM I DVAJCATA NE POTISTI

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 6.9.2012 0:38:06 >

(Одговор на членот Инес)
Непосредна врска до пораките: 1152
   RE: Вештачко оплодување III дел
6.9.2012 7:17:00   
arh_diz
Kapina ako dosega bil super spermogramot kako sto kazuvas , povtorete go uste ednas da si bidete na cisto mozebi e nekoja greska

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1153
   RE: Вештачко оплодување III дел
6.9.2012 11:08:05   
Emi79
Фала Инес за поддршката , чул те господ и со негова помош да ни се исполнат молитвите user posted image
Капина , и јас мислам дека треба да го повторите спермограмот оти стварно нема логика , а што се однесува до ICSI методата - за пациентот воопшто не е битно со која метода ќе се врши оплодувањето - тоа се одвива во лабораторија и веќе не зависи од нас , методата ја бира д-р во зависност од квалитетот и подвижноста на сперматозоидите - вам ви рекол така пошто го видел спермограмот дека не е добар , но за сигурно пак да си го повторите и многу среќа и успех ви посакувам и многу user posted image а за тоа дали има поголем успех вака или онака имам прашувано , д-р ми рече дека нема правило.
Со господ напред и поззз

_____________________________

Always look on the bright side of life !!!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 1154
   RE: Вештачко оплодување III дел
6.9.2012 21:46:56   
kapina
za zal ne e greska ke moram e da go povtorime spermogramot pred da go pustime na komisijata za ivf uste eden ke mora da napraveme dvajca ginekolozi go vidoa spermogramot i mi vikat nee greska posto mm prethodno piese profertil zatoa sto ikmase los spermogram posle se sredi ne gi ni dopi profertilot i posle toa edno tri godini site spermogrami bea vo red sto gi pravese pred inseminaciite sewga ovoj neznam sto da kazam

(Одговор на членот Emi79)
Непосредна врска до пораките: 1155
   RE: Вештачко оплодување III дел
6.9.2012 23:42:11   
cleo
Kapina duso nema potreba da se grizis voopsto, ako vekje odis na ivf spermogramot ne e tolku biten, I onaka pred da te oplodat kje gi odberat najdobrite spermatozoidi. A za ICSIto ic ne treba da se zamaras, tebe ne treba ni da ti e vazna metodata. Eve moeto angelce e dobieno bas so ICSI, taka da uzivaj,opusti se i se kje bide dobro. To posakuvam srekja!
I da napomenam deka mojot soprug nemase tolku los spermogram, a sepak bese ICSI. Vo Remedika pravat isklucivo ICSI bez razlika kakov e spermogramot


< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 7.9.2012 0:26:26 >

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1156
   RE: Вештачко оплодување III дел
7.9.2012 15:26:37   
gina
devojki fala vi na podrskata mn. mi treba i tebe Emi79 ti posakuvam da se izraduvas pred 2 dena mi pravea transfer, posle 3 dena od punkcijata mi se javi biologot i mi kaza deka nema da ima transfer embrionite ne se razvivale da se dogovorime za naredno ivf, no posle tri sati mi se javuva pak i mi kazuva deka se slucuva cudo embrionite pocnale da se razvivaat i ce mi pravat transfer taka mi gi vratija dvete deka sporo se razvivaat sto neznaci deka taka ce prodolzat pa sega mu se molam na gospod i na bogorodica ama nemozam da dolezam sega malku stanav da vi pisam ako ne uspeam sega od noemvri ce pravam dr.ivf. Pozdrav do site i veuser posted image silno
Kapina ne se sekiraj i mene site ivf mi se so isci metoda samo neka bide so bilo kakva metoda

(Одговор на членот cleo)
Непосредна врска до пораките: 1157
   RE: Вештачко оплодување III дел
7.9.2012 18:33:09   
Emi79
Ајде gina само за добро нека е , ти посакувамuser posted image и само спокојно , знам колку е тешко да се исклучиш од се кога мислите сами ти бегаат како луди на сите страни , ама мора да истраеме , поздрав и јави се на рапорт кога можеш user posted image

_____________________________

Always look on the bright side of life !!!

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 1158
   RE: Вештачко оплодување III дел
7.9.2012 21:00:49   
Нивеа
Dusicki kako Gospod nikoj ne e!!! Jas eve cekam da mi dojde i konecno se resiv za I.V.F. dr.mi dade da pijam jasmin od koga ke mi dojde i sto da kazam osven so Gospod napred...

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот Emi79)
Непосредна врска до пораките: 1159
   RE: Вештачко оплодување III дел
8.9.2012 9:32:20   
LUBA
Zdravo devojki jas sakam da ve prasam kako se osekavte za vreme na tarapijata dodeka se spremevte za ivf jas sum katastrofa napnata se mi smeta,nervozna,a emocionalno epten slabauser posted image

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 1160
   RE: Вештачко оплодување III дел
9.9.2012 14:34:52   
gina
rr odvaj izdrzuvam denovi ne vrvat eden den mi e kako godina se me boli gradite mislam deka ce mi prsnat kolkavi mi se ne si gi prepoznavam, polovinata mnogu me boli, se obuduvam da ne mislam ama nemozam i togas ko za inaet se te nervira i drugo sto me zagrizuva e utrogestanot se mi se cini kako nisto da ne ostanuva vnatre koga i da pojdam vo wc ima beli sitni parcenca ponegogas i na gacickite ima belo gusto rasteglivo a kolku sto mozam go stavam dloboko i lezam user posted image pozzz do site

Luba i jas bev takva mi se cinese poluduvam i se mi smetase i uste e taka hormonite rabotat

Emi a ti kako se drziz ti stiskam palciuser posted image testot da bideuser posted image user posted image












(Одговор на членот LUBA)
Непосредна врска до пораките: 1161
   RE: Вештачко оплодување III дел
9.9.2012 15:19:10   
Emilij@
zdravo devojki. po podolgo vreme eve me i mene na raport-od vcera pocnavme so fostimon, pa zdravje za desetina dena punkcija.da se nadevame deka se ke si bide vo red. na site koi go odite ovoj trnliv pat vi posakuvam mnogu srekja i site da si gi vidime posakuvanite user posted image
p.s. za poludenite hormoni ic da ne pravime muabet user posted image

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 1162
   RE: Вештачко оплодување III дел
9.9.2012 23:33:11   
Emi79
Здраво девојки , да ви кажам дека утре одам да ми земат крв за beta HCG , не можам да додржам до вторник , па ми рекоа дека може и утре , не знам што да мислам само не знам ни дали ќе спијам вечер - лудило , ова било мозок да ти прсне user posted image , кој не поминал низ ова не знае , затоа и ви пишувам пошто знам дека ме разбирате.
gina и јас ги имав потполно истите симптоми и белиот остаток од утрогестанот , само можам да ти кажам дека повремени лесни прошетки многу ми помагаат и за болките во половината и едноставно ќе се раздвижиш и како мислите да ти се проветрат и се чувствував стварно полесно. Само спокојно и ќе биде.
На Емилија и Нивеа им посакувам со лесно да го поминат целиот процес и да не известуваат user posted image

и друго што да кажам дечки , нема чаре освен да си речам што биде нека биде , како Господ никој не е , оти со мислење може само лошо да си направиш.
Ќе пишам утре какви и да бидат резултатите.
Нека ни се на помош Богородица и Господ.
Чао , позззз

_____________________________

Always look on the bright side of life !!!

(Одговор на членот Emilij@)
Непосредна врска до пораките: 1163
   RE: Вештачко оплодување III дел
10.9.2012 10:08:31   
Нивеа
deckicki i jas od denes pocnuvam, ke pijam jasmin,pa posle pocnuvam so ampulite,punkcija i na kraj ET,ne mi e jasno site vikate neizvesnost,dobro tolku li e strasno,jas za prv pat ke pravam i.v.f i nekako nit strav me faka ni nisto,onaka mi e opustena sum sho znam...valjda deka nema da go odam patot so inseminacii tuku direktrno odam i.v.f, aj so srekja neka mi e pa zdravje rezultat za 2 meseci valjda so cekanjava tolku ke fati..pozz i za tie sto si cekate rezultat daj boze da si videte dve crtki

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот Emi79)
Непосредна врска до пораките: 1164
   RE: Вештачко оплодување III дел
10.9.2012 10:33:58   
cacisk
Nivea ajde so lesno neka ti bidat tie 2 meseci, pa da ne izraduvas so 2user posted image Nemoj da se nerviras, bidi opustena i se ce tece kako voda.

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 1165
   RE: Вештачко оплодување III дел
10.9.2012 14:09:21   
gina
Emi kazuvajuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 1166
   RE: Вештачко оплодување III дел
10.9.2012 15:10:06   
Emi79
Девојкиии ПОЗИТИВЕН Е ТЕСТОТ !!!!!!!! user posted image Не знам кај сум моментално user posted image си дојдов од кај д-р пред малце и седнав да ви пишам . Додека биднаа резултатите бев избезумена , и кога ми кажаа - едноставно солзите сами почнаа да течат ... user posted image здравје наредна недела накај среда треба да одиме на ехо и да видиме што ќе каже д-р , дечки само сакам сите да видите позитивен резултат и само радост.
Ви ја праќам цвелата среќа што ја чувствувам оти нели викаат поделена среќа е поголема среќа
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image
поздравче , се пишеме пак наскоро

_____________________________

Always look on the bright side of life !!!

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 1167
   RE: Вештачко оплодување III дел
10.9.2012 15:20:47   
Zoja
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image AJDEEEEEEEEEEE EMIIIIIIII nek se ugodeeeeee - da si imash lesna bremenost user posted image , se da odi kako podmachkano- UZIVAJ sea i PLIVAAAAAAAJ!!!! user posted image

(Одговор на членот Emi79)
Непосредна врска до пораките: 1168
   RE: Вештачко оплодување III дел
10.9.2012 15:34:34   
cacisk
user posted image user posted image Emi cestitkiiiiuser posted image user posted image Uzivaj si sega 9 meseci, ti posakuvam lesna i ubava bremenostuser posted image user posted image

(Одговор на членот Zoja)
Непосредна врска до пораките: 1169
   RE: Вештачко оплодување III дел
10.9.2012 15:43:15   
Melanija RR
Овде имало за славење user posted image
Еми честитки user posted image да си имаш убава бременост user posted image

Нивеа мила со среќа и со user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 1170
   RE: Вештачко оплодување III дел
10.9.2012 15:52:16   
gina
EMI EMIIIIIuser posted image user posted image mnogu se raduvam za tebeuser posted image user posted image user posted image user posted image mila imaj lesna bremenostuser posted image silno te user posted image da me fati i mene majata i jas uste nekoj den treba da pravam tast.... cestitki user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1171
   RE: Вештачко оплодување III дел
10.9.2012 16:49:23   
mesecina83

ИЗВОРНА ПОРАКА: Emi79

Девојкиии ПОЗИТИВЕН Е ТЕСТОТ !!!!!!!! user posted image Не знам кај сум моментално user posted image си дојдов од кај д-р пред малце и седнав да ви пишам . Додека биднаа резултатите бев избезумена , и кога ми кажаа - едноставно солзите сами почнаа да течат ... user posted image здравје наредна недела накај среда треба да одиме на ехо и да видиме што ќе каже д-р , дечки само сакам сите да видите позитивен резултат и само радост.
Ви ја праќам цвелата среќа што ја чувствувам оти нели викаат поделена среќа е поголема среќа
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image
поздравче , се пишеме пак наскоро
bravo cestitki EMI neka ti e so sreka da imas ubava i lesna bremenost koga procitav zablacav od sreka bas mi e milo ajde edna po edna samo da spodeluvame ubavi vesti user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image sega samo odmaranje i uzivaj vo narednite 9 meseci kolku e samo ubavo custvototo da procitas ubava vest so srekea emi edvaj cekam da dojde noemvri mesec i jas da pocna so invitroto pozdrav i uzivaj so slatkoto bebce sto e vo tebeajde da dade gosopod da te dari so 2 preslatki bebinja poz
user posted image user posted image

(Одговор на членот Emi79)
Непосредна врска до пораките: 1172
   RE: Вештачко оплодување III дел
10.9.2012 17:04:20   
нада
Еми честитки и од мене user posted image Ти посакувам убава и лесна бремност. На сите кои очекуваме user posted image многу трпение и да се радуваме и ние како Еми. Јас сум на половина од исчекувањето, 8-ми ден од трансферот. Ајде да не фати мајата од Еми сите кои си очекуваме user posted image

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 1173
   RE: Вештачко оплодување III дел
10.9.2012 18:27:23   
Emilij@
еми имај си убава и лесна бременост!

(Одговор на членот Инес)
Непосредна врска до пораките: 1174
   RE: Вештачко оплодување III дел
10.9.2012 22:53:34   
suzeto
emi cestito imaj ubava i lesna bremenost............
a isto ako ima i nekoj drug so pozitiven test cestitki, podolgo vreme ne bev prisutna pa ne gi znam novostite......

(Одговор на членот Emilij@)
Непосредна врска до пораките: 1175
Страница:   <<   < Претходна страница  45 46 [47] 48 49   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  45 46 [47] 48 49   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?