|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  43 44 [45] 46 47   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување III дел
13.8.2012 14:16:07   
Dreamline
Dusa moja... jas lezev na grb. No, evitol ( mislam deka toa se vit E ) pod hitno da gi prekines! tie ja razreduvaat krvta. Isto i apsirinot prekini go i toj ja razreduva krvta! ete i kaj bate isto. Bez grizi i nemoj da pies vit E i aspirin i samo miruvaj ke se sredi.

(Одговор на членот bate)
Непосредна врска до пораките: 1101
   RE: Вештачко оплодување III дел
13.8.2012 14:52:18   
pinokio2010
Devojki mozebi ne mu e tuka mesto na moevo prasanje, no tuka ste najbrojni a mi treba informacija ITNO. Imeno, edna moja bliska prijatelka e ostanata bremena, no plodot ne se razviva dobro i mora da odi na kiretaza do krajot na nedelata. Prasanjeto e koj doktor e najdobar za takvi raboti i sto mislite za dr.Dimitrova od sv. Lazar?


_____________________________

4 x IUI =0
1.ICSI (02/2011) -:(
2.ICSI (07/2011) -:(
3.ICSI prir.ciklus + FET - :(

(Одговор на членот Dreamline)
Непосредна врска до пораките: 1102
   RE: Вештачко оплодување III дел
14.8.2012 13:10:37   
Melanija RR
Девојки кажете ми мерионалот дали оди на рецепт, и колку пари е?
Во септември ќе правам 3та инсеминација ми рече со мерионал

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот pinokio2010)
Непосредна врска до пораките: 1103
   RE: Вештачко оплодување III дел
14.8.2012 13:10:49   
dusa moja
nisto zenski do tuka bilo mojata radost zavrsiuser posted image .bev noceska vo sistina i doktorot ne vide nisto mi stavija inekcija progesteron depo sakaa da me zadrzat ama koga prasav za cena 6500 denari za vecer jas odbiv samo za lezenje i doma ce lezim mi rece ako imam bolki da odam vo tekot na nocta  ako ne sabalje da me vidi adamovska.noceska ne da sum spiela ubavo ni bolki ni nisto krvarenje imase i otidov sabajle me vide adamovska vide kako tocka nesto 4 mm ama ne bese sigurna dali e toa toa pobarav za bhcg mi dade  i ete ti razocaruvanje 403 znaci od vrera padnalo duplo i vise mi ja prekina terapijata mi pisa kako spontan abortus samo ce se iscistelo kako menstruacija  za 10 dena na kontrola da vidi da ne ostanalo nesto i toa e so novi sili za 6 meseci zdravje.
vi pisav za da ne me mislite ne sum razocarana se razocaral zavcera koga vidov krv  ,se sokirav ,vcera se uste imav nades a denes se e gotovo zavrsi.ne sum razocarana ne ne ama zosto solzite tecatuser posted image user posted image user posted image  sto e tuka e od ovaa koza vo  druga ne se moze

(Одговор на членот pinokio2010)
Непосредна врска до пораките: 1104
   RE: Вештачко оплодување III дел
14.8.2012 13:14:20   
dusa moja
go prasav doktorot sto bese noceska vo sistina toj mi rece dokolku se prokrvari aspirinot da se prekinuva koga ce prekine krvarenjeto se prodolzuva

(Одговор на членот dusa moja)
Непосредна врска до пораките: 1105
   RE: Вештачко оплодување III дел
14.8.2012 13:27:51   
bate
Dusice ne znaes kolku mi e zal za ova sto ti se slucuva... pri tolku visoko bhcg pa pocna da opagauser posted image user posted image .
Nemoj duso moja samo psihicka da se srusis oti sega ti e potrebna sila za da prodolzis ponatamu, i sledniot pat sa da zavrsi uspesno.
mozes da probas i kaj drugi doktori, bidejki terapijata isto taka ima mnogu golemo znacenje vo ovoj procs, kako ti se pokazatelite na krvta i se ubavo da se ispita duso..
ajde so novi sili ti si jaka..

(Одговор на членот dusa moja)
Непосредна врска до пораките: 1106
   RE: Вештачко оплодување III дел
14.8.2012 15:17:06   
Bogdancanka
duso moja znam deka sto i da napisam nema da te utesi no,mozam da ti kazam deka so tebe sme, teuser posted image user posted image user posted image mila i ako ti e za uteha veke koga ednas bidnalo ke bide povtorno,samo hrabro i kako sto si pisala so novi sili za 6 meseci borbata zauser posted image crtki prodolzuva za ednouser posted image vredi da se borime....samo zdravje ke zavrsat ovie maki pozz mila

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот dusa moja)
Непосредна врска до пораките: 1107
   RE: Вештачко оплодување III дел
14.8.2012 15:21:16   
dusa moja
ova mi e 2-ro in-vitro prvoto go pravev vo plodnost bitola privatno,vtorovo vo sistina preku fond vo glavnom terapijate e slicna da ne recam ista vo prvoto mi dade utregestan 200 a vo vtorovo mi dadoa grinone vaginalen gel drugoto se isto.na dvete vo pocetokot testot pozitiven po 6,7 dena prokrvarev doktorkata denes mi rece ne se razvival kako sto treba ne se delelo i organizmot sam go otstranuva .ova se slucuvalo na sekoja vtora zena ako i kasni 2 3 dena ce dobie a vsusnost imala spontan samo tie bremenosti ne se sledat kako nie so in-vitro.i toa e toa lele zenski zar premnogu barame samo edno bebce nisto drugo no sega toa e kako dalecen sonuser posted image user posted image user posted image .kolku udari mi zadal zivotot   ni ova denes ne e prv ni posleden site stoecki gi podnesov pa taka i ova  ce pomine nekoj den ce se priberam

(Одговор на членот bate)
Непосредна врска до пораките: 1108
   RE: Вештачко оплодување III дел
15.8.2012 17:06:08   
gina
dusa moja nemam zborovi so koi mozam da te utesam, bidi jaka so novi sili za 6meseci za nova nedez, jas sega odam za 4 ivf no sto da se pravi zivotot e surov , nasiot pat e tezok no samo napred drugo nema kolku i da pagjame ce stanuvameuser posted image pozzz....

(Одговор на членот dusa moja)
Непосредна врска до пораките: 1109
   RE: Вештачко оплодување III дел
17.8.2012 17:18:12   
mesecina83
драги рр вчера бевме во ремедика на консултации кај доктор петановски и здравје имаме добар пример на донор на сперма од данска каде што ги има истите особини како мажот ми иста боја на очи ,на коса и нулта позитив крвна група и можам да кажам едно голллллллллллллллемо браво за тимот на петановски бидејќи се прекрасни луѓе ни објаснија се околу процедурата и здрaвје со господ напред 3 месеци ќе бидам во прекрасната прага и во декември месец почнуваме со инвитрто поздрав голем до сите и на сите да ни се оствари желбата да бидеме родители и нека 2013 година да биде успешна за сите да ни се намножи форумов со многу user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 1110
   RE: Вештачко оплодување III дел
21.8.2012 13:55:09   
Zoja
Здраво дечки
јас би сакала да ви кажам за една другарка има 39години и направи до сега 5-6 инсеминации и 5 неуспешни инвитра , и беа за ново ин витро на листа на чекање за во Словенија
Сега во неделата ги сретнав на Матка ,бевме баш со мм, на кафе и ми вика трудна сум 13та недела и тоа природно user posted image лелеее ептен се израдував бидејќи се во биткава 7години а немаа никаков реален проблем како пречка за забременување
се измачија ептен па они.
Инаку лек пиеле нешто мед со билки во тегла и маж и и она - кој го правеле некој постар пар од Стојаково - Гевгелиско + иделе на биоенергија кај некоја жена тука во Скопје... ама они мислат леков дека помогнал затоа што до сега помогнало за 2000бебиња , а луѓево ги имало и на телевизија.. Го земав бројот за другарки кои имаат мака (она од срце го дели на луѓе кои си имаат мака-зошто знае како е) а јас решив да го споделам и тука , па зошто да не помогне на други парови кои сакаат да пробаат и алтернативна медицина
инаку чини 100еур , и најчесто од 1дна тегла има резултат а во потешки случаи треба и втора , на другаркава и биднало од 1вата
Кој сака нека си проба

лекот го праќале до вашиот град - не мора да одите до таму
user posted image дај боже да ви успее да се радуваме сите заедно user posted image
ако ви треба некое друго инфо - слободно прашајте ме во инбокс

< Поракaта ја уредил Bogdancanka RR -- 22.8.2012 15:20:51 >

(Одговор на членот mesecina83)
Непосредна врска до пораките: 1111
   RE: Вештачко оплодување III дел
21.8.2012 19:02:45   
Нивеа
srcki moi, i jas moze ke vi se uklucam na temava, ne sakam klomifeni, ne sakam inseminacii sakam vednas da odam na ivf...
sega ke vidime, ve sledam celo vreme, ke ve izvestuvam sto kako...pozz

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот Zoja)
Непосредна врска до пораките: 1112
   RE: Вештачко оплодување III дел
22.8.2012 15:24:49   
Bogdancanka
да се пофалам и јас накрај сум веќе со собирање на документите ни фали уште спермограм и може да ги поднесам во фондот и да чекам одговор...се надевам ќе биде се во ред

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 1113
   RE: Вештачко оплодување III дел
22.8.2012 17:37:50   
mesecina83

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bogdancanka RR

да се пофалам и јас накрај сум веќе со собирање на документите ни фали уште спермограм и може да ги поднесам во фондот и да чекам одговор...се надевам ќе биде се во ред

draga rr ti drzam sreka ajde uste eden rezultat i ke mozes da gi podneses vo fondot ti drzam sreka da bide se vo red i da da go dobies vaucerot i da zapocnest postapkata ti posakuvma mnogu sreka a kade odluci vo koja bolnica da go pravis invitrto jas zdravje vo sredinata na noemvri mesec pocnuvam vo remedika kaj doktor petanovski ajde uste ednas mnogu sreka ti drzam palci i naskoro da se izraduvame site so user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image poz i se najdobro

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 1114
   RE: Вештачко оплодување III дел
22.8.2012 17:47:53   
gina
rr jas vcera bev kaj dr. tase super jajnici imam ama koga ce treba tie se uspani sega se bockam so supervakt i nekoi novi menogon mi rece da probame so ovie da rabotat poveke dali nekoja se bockala oti prvpat so ovi dosega ne sum primala vakviuser posted image of kolku se plasam sto ce bide...

(Одговор на членот mesecina83)
Непосредна врска до пораките: 1115
   RE: Вештачко оплодување III дел
22.8.2012 23:35:29   
Bogdancanka
eh mesecina mila za toa kaj ke odime seuste nemozam so mazle da se dogovoram jas sakam kaj tase a toj saka da odime vo sistina..na kraj sto ke bide ke vidime...kako i da e neka bide se vo red da dobieme vaucer pa ke se odlucime...eve sega za spermogram planirame vo sistina...samo zdravje kaj i da e bitno nie da si gi docekameuser posted image crtki

Gina mila samo hrabro stiskame palci za tebe daj boze se da pomine vo najdobar reduser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот mesecina83)
Непосредна врска до пораките: 1116
   RE: Вештачко оплодување III дел
29.8.2012 18:31:25   
Emi79
Здраво дечки , јас сум најнова овде по се изгледа , не знам зошто неколку дена нема објави , се надевам дека нема да се прекине темава оти е ОГРОМНА и неисцрпна за жал . Ги прочитав скоро сите објави од почеток до сега и некако најдов утеха дека има многу парови со истите маки . Па и маки ли се user posted image user posted image еве денес ми правеа ембриотрансфер - второ ин витро , и сега само господ може да помогне. Сакам многу да ве поздравам сите што имате објави на овој форум и да ви кажам дека овде прочитав многу работи кои ми дадоа гооолема поддршка и сакам и понатаму да пишувате . Не сме сами , заедно сме посилниuser posted image Поздрав до сите

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 1117
   RE: Вештачко оплодување III дел
29.8.2012 19:21:33   
mesecina83

ИЗВОРНА ПОРАКА: Emi79

Здраво дечки , јас сум најнова овде по се изгледа , не знам зошто неколку дена нема објави , се надевам дека нема да се прекине темава оти е ОГРОМНА и неисцрпна за жал . Ги прочитав скоро сите објави од почеток до сега и некако најдов утеха дека има многу парови со истите маки . Па и маки ли се user posted image user posted image еве денес ми правеа ембриотрансфер - второ ин витро , и сега само господ може да помогне. Сакам многу да ве поздравам сите што имате објави на овој форум и да ви кажам дека овде прочитав многу работи кои ми дадоа гооолема поддршка и сакам и понатаму да пишувате . Не сме сами , заедно сме посилниuser posted image Поздрав до сите

draga Emi79 so sreka so embritransferot neka ti e so sreka i da da ti bide ovoj posleden obit sega da se fati i da ne edno tuku bliznacinja da imas konecno da ti se skrati makata da uspees konecno ti prakam mnogu sreka i ti drzam palci i jas se zasekirav zs nema nikoj da pisuva na ovaa tema ajde sega samo opusteno i se ke se sredi konecno ke dojdat i nasite 5 minuti imaj golem pozdrav od praga eve i jas dojdov ovde kaj mazot mi toj rabuti tuka da zaboravam malku na problemite i stresovite od pred toa so pripremanjeto na dokumentite za in vitroto pa zdravje za vo noemvri mesec ke pocneme so procedurata so gospod napred se ke se sredi ajde samo so pozetivna misla i konecno da vides user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Emi79)
Непосредна врска до пораките: 1118
   RE: Вештачко оплодување III дел
29.8.2012 21:46:27   
gina
rr mene vo sabota mi zakazaa punkcija pa se nadevam deka se dobro ce zavrsi

Emi tebe ti posakuvam sreka da si user posted image

(Одговор на членот mesecina83)
Непосредна врска до пораките: 1119
   RE: Вештачко оплодување III дел
30.8.2012 10:01:25   
LUBA
Ajde mila Emi79 so sreka i daj Boze ova da ti e posledno ivf ti posakuvam se najubavo eve i jas pocnav da gi pijam Mikroginon i zdravje ke se spremam za vtoro ivf,minuvame niz mnogu tezok period so ovoj problem i samo podrskata od ovoj forum me pravi silna za da izdrzam ponatamu.POZDRAV DO SITE I ODIME DO KRAJ NA NASATA CEL user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 1120
   RE: Вештачко оплодување III дел
30.8.2012 23:19:39   
Bogdancanka
ајде мили рр стискаме плаци за сите кој се во подготовка за инвитро и за сите кој со нестрпление чекаат резултатиuser posted image user posted image user posted image јас да се пофалам денес бевме во Систина направивме спермограм и сега ми останува уште со сите документи да одам до матичниот и да видиме дали е се како треба,да се потполнат формуларите и да ги доставам во фондот

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот LUBA)
Непосредна врска до пораките: 1121
   RE: Вештачко оплодување III дел
30.8.2012 23:43:35   
Melanija RR
Богданчанка се гледа крајот на нов почеток кој искрено се надевам ќе води кон user posted image user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 1122
   RE: Вештачко оплодување III дел
31.8.2012 10:55:01   
gina
Богданчанка sto pobrzo da ti odobrat od fond srekno pozzuser posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1123
   RE: Вештачко оплодување III дел
31.8.2012 11:34:08   
minaj
Zdravo na site...ve molam za sovet.Imam podneseno dokumenti do fondot za vestacko oploduvanje i dosega tri pati me vrakjaat za dopolnitelna med.dokumentacija.Deneska dobiv nov odgovor vo koj mi baraat dva dokumenti koi gi imam podneseno(markeri za hep B i C i HIV za soprugot i dokument za reguliran prolactin) i plus mi baraat nov spermogram za mm od GAK, a imam podneseno 3 spermogrami od razlicni zdr.ustanovi so dozvola za vrsenje na taa dejnost.I plus toa zosto ne gi pisat site raboti naednas sto mislat deka falat tuku vekje 4 meseci me matkaat so nesto novo,a sega eve baraat i dokumenti sto vekje gi imam podneseno.Ve molam ako nekoj ima nekakvo iskustvo da mi pomogne bidekji pukanv od nervoza i neznam sto da pravam....user posted image .

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 1124
   RE: Вештачко оплодување III дел
31.8.2012 11:57:46   
Bogdancanka
minaj mila velis ti baraat dokumenti koj veke gi imas podneseno?da ne se dokumentite postari od 6 meseci?a za spermogram mojot maticen mi rece, najdobro ke bide da ni bide praven vo nekoja od privatnive kliniki kaj koj moze da se odi na invitro so vaucerot od fondot,zatoa nie bevme vo sistina inaku od drugive kliniki kade sto pravevme nemalo da ni gi vazat,nie obicno pravevme spermogram vo strumica i gevgelija..pozz mila se nadevam ti pomognav

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот minaj)
Непосредна врска до пораките: 1125
Страница:   <<   < Претходна страница  43 44 [45] 46 47   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  43 44 [45] 46 47   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?