|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  42 43 [44] 45 46   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување III дел
8.8.2012 13:43:30   
dusa moja
zdravo rr.deneska mi e 13 -ti den od transverot i nesto stomakot poduen a minatata nedela i me bolese kako za dobivanje sega vece ne me boli i ne mozev da izdrzam i deneska bev vo laboratorija za bhcg .puknav ovie 2 3 casa dodeka go dobiv rezultatot ne se nadevav premnogu no sepak nadezta posledna umira.bhcg mi e 107,4  se javiv vo sistina mi rekoa deka e pozitivenuser posted image  pa sega zdravje vo sreda na kontrola vo sistina

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1076
   RE: Вештачко оплодување III дел
8.8.2012 15:25:58   
bella80

ИЗВОРНА ПОРАКА: dusa moja

zdravo rr.deneska mi e 13 -ti den od transverot i nesto stomakot poduen a minatata nedela i me bolese kako za dobivanje sega vece ne me boli i ne mozev da izdrzam i deneska bev vo laboratorija za bhcg .puknav ovie 2 3 casa dodeka go dobiv rezultatot ne se nadevav premnogu no sepak nadezta posledna umira.bhcg mi e 107,4  se javiv vo sistina mi rekoa deka e pozitivenuser posted image  pa sega zdravje vo sreda na kontrola vo sistina

CESTITKI!!!!!user posted image user posted image user posted image Ti posakuvam najubava bremenost!!Neznaes kolku sum srekna koga ke procitam vakva vestuser posted image user posted image

(Одговор на членот dusa moja)
Непосредна врска до пораките: 1077
   RE: Вештачко оплодување III дел
8.8.2012 16:13:32   
Bogdancanka
cestitki duso mojauser posted image user posted image user posted image imaj si ubava i lesna bremenost

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот dusa moja)
Непосредна врска до пораките: 1078
   RE: Вештачко оплодување III дел
8.8.2012 18:26:57   
mesecina83

ИЗВОРНА ПОРАКА: dusa moja

zdravo rr.deneska mi e 13 -ti den od transverot i nesto stomakot poduen a minatata nedela i me bolese kako za dobivanje sega vece ne me boli i ne mozev da izdrzam i deneska bev vo laboratorija za bhcg .puknav ovie 2 3 casa dodeka go dobiv rezultatot ne se nadevav premnogu no sepak nadezta posledna umira.bhcg mi e 107,4  se javiv vo sistina mi rekoa deka e pozitivenuser posted image  pa sega zdravje vo sreda na kontrola vo sistina

cestitki imaj ubava i lesna bremenost uzivaj si ubavo 9 meseci so zlatnoto angelce vo tvojot stomak user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот dusa moja)
Непосредна врска до пораките: 1079
   RE: Вештачко оплодување III дел
8.8.2012 19:47:07   
suzeto
cestitki duso imaj si ubava i lesna bremenost

(Одговор на членот mesecina83)
Непосредна врска до пораките: 1080
   RE: Вештачко оплодување III дел
8.8.2012 21:23:02   
kapina
denes gi zemav rezultatite od brisevite i imam prisustvo na mikoplazma i ureoplazma maticniot gin mi dade  da pijam antibiotici na mene i na mm  i na kontrola za 10 dena prvpat mi se pojavija tie bakterii dali nekoja od vas se ima izleceno od niv  maticniot gin mi kaza oti se lekuvat za skoro so antibiotici  inaku cestitki dusomoja imaj si lesna bremenost i dve zivi i zdravi bebcinja

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 1081
   RE: Вештачко оплодување III дел
8.8.2012 23:05:08   
dusa moja
kapina voopsto ne se sekiraj pa site sme gi imale tie bakterii.lani koj gi sobirav dokumentite za in-vitro preku fond mi se pojavija istite bakterii i si piev antibiotik i nikako neisceznuvaa cel mesec se borev so niv samo maticnata mi gi menuvase antibioticite i nisto.posle otidov kaj nejzinata zamena ovaa ne bese tuka mi rece  i mm da gi pie da pieme zaedno i navistina koga otidov nareden pat nemase nisto.       

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1082
   RE: Вештачко оплодување III дел
8.8.2012 23:16:20   
bebabeba
Cstito milicka,bash sum srekna koga slusham vakvi vesti. Imaj lesna bremenost mila,sega cuvaj se i uzivaj:-)kissuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот dusa moja)
Непосредна врска до пораките: 1083
   RE: Вештачко оплодување III дел
9.8.2012 0:49:03   
Herco
Dusa moja ti ja posakuvam celata sreka na ovoj svet i lesna bremenost! Koga go procitav ova, solzi mi potekoa od sreka za tebe, no od taga zaradi moeto neuspesno in vitro od pred 2 meseci, posle sto se mi trgna naopaku.
No sega ne sakam da pisuvam za taa moja bolka, ke vi pisam moi rr, pa mozebi ke dobijam nekoj sovet kako da prodolzam i se odnesuvam ponatamu.
Uste ednas cestitiki dusa moja!

(Одговор на членот bebabeba)
Непосредна врска до пораките: 1084
   RE: Вештачко оплодување III дел
9.8.2012 4:10:21   
dusa moja
aa dusicki moi tezok i trnliv e nasiot pat kolku solzi isplakani kolku razocaruvanja mozete da me razberete samo vie a zelbata samo ednauser posted image user posted image ,a nadezta e sekogas tuka .mnogu mi znaci vasta podrska.posle 10 godini brak belkim ce ni se smiluva gospod i se ce bide vo red ponataka  pa poskoro  i vie da se izraduvateuser posted image

(Одговор на членот Herco)
Непосредна врска до пораките: 1085
   RE: Вештачко оплодување III дел
9.8.2012 11:41:09   
Melanija RR
dusa moja user posted image user posted image user posted image имај лесна и убава бременост

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот dusa moja)
Непосредна врска до пораките: 1086
   RE: Вештачко оплодување III дел
9.8.2012 11:58:50   
gina
dusa moja cestitki user posted image user posted image user posted image imaj lesna bremenost..... A jas od deneska pocnuvam so bockanje na superfakt

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1087
   RE: Вештачко оплодување III дел
9.8.2012 12:08:07   
kapina
neznam prvpat mi se pojavija tie bakterii na mene a kolku pati mi imaat zemano bris 


inaku maticniot gin mi dade da pijam mene i na mm lekoklar

< Поракaта ја уредил Bogdancanka RR -- 13.8.2012 12:56:22 >

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 1088
   RE: Вештачко оплодување III дел
9.8.2012 18:30:24   
dusa moja
kapina stom gi piete dvajcata ce se sredi a za antibiotikot sigurno maticnata videla od rezultatot od mikrobiologija na sto bi reagirale sto bi gi utistilo i toa ti dala.kaj mene lani spored rezultatot nemase antibiotik sto bi gi unistil dvete bakterii naednas pa prvo piev eden antibiotik za ednata bakterija 10 dena  potoa drug antibiotik za drugata 10 dena

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1089
   RE: Вештачко оплодување III дел
10.8.2012 11:27:29   
skopjance
Душо моја
ЧЕСТИТКИuser posted image user posted image user posted image user posted image
со среќа и се најубаво имај лесна среќна бременостuser posted image

(Одговор на членот dusa moja)
Непосредна врска до пораките: 1090
   RE: Вештачко оплодување III дел
10.8.2012 12:36:49   
Kolachence
Dusa moja cestitam! user posted image Da imas lesna bremenost! Uzivaj.

(Одговор на членот skopjance)
Непосредна врска до пораките: 1091
   RE: Вештачко оплодување III дел
12.8.2012 23:35:13   
kapina
bev i kaj mojot privaten gin i on mi kaza da gi pijam istite lekovi jas imm sto mi gi dade mojot maticen gin za miko i ureoplazmataimase na mene antibiotik sto bi gi unistil i dvete bakterii vo isto vreme    i mi kazaai dvajcata ginekolozi oti za mesec vreme ke se izlecam


< Поракaта ја уредил kapina -- 12.8.2012 23:37:50 >

(Одговор на членот Kolachence)
Непосредна врска до пораките: 1092
   RE: Вештачко оплодување III дел
13.8.2012 0:25:10   
Melanija RR
Капина сигурно се ќе биде во ред и двајцата исто ти кажале user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1093
   RE: Вештачко оплодување III дел
13.8.2012 11:19:58   
dusa moja
dragi rr molam za malku podrska.kako sto pisav pogore vo sredata bhcg mi bese 107,4 i se so red demek pozitivno ja si odmaram celo vreme legam i noceska kaj 12 saat citkam po forumov me fati dremka i si vikam aj do vece pa na spienje.sesoblakam na cagjete nisto se brisem krv kafeno crveno mi se zavrte pametot nozete mi se presekoja mislev ce padnam vo vece.bru go prativ mm da mi kupi ampula progesteron depo ja staviv dodusa malce mi se isturi od sto se iznervirav i staviv 2 cepcinja utrogestan 200 gi dignav nozete na zid i cela noc krvarim kako sluz crveno ja vikam dojde menstruacijauser posted image  u pm i si placamuser posted image ovvaj zaspav malce .sabajle isto krv poplava.se javiv vo sistina mi vika ispitaj bhcg otidov do laboratorija do dusa brzo bidna rezultatot 898,8 bhcg i se javiv da im  go kazam pola saat zvonam nikoj ne se javuva odvaj dobiv  mi vika javi se vo 12saat doktorkata bila  zafatena  a ja sto da pravam do 12 saat  nisto cekaj.zenski umrev od strav  bhcg super vamo krv poplava POMOS POMOS

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1094
   RE: Вештачко оплодување III дел
13.8.2012 11:45:54   
Herco
dusa moja, samo bez panika. bhcg e visoko, mnogumina mi imaat kazano deka prokrvaruvanjeto e normalna, mozebi i dobra rabota. cekaj da se vidis so doktorot i bez nervozi te molam zatoa sto tie stresovi i nervirana se vsusnost nasiot najgolem neprijatel na ovoj pat.
te cekam da pises.
so sreka

(Одговор на членот dusa moja)
Непосредна врска до пораките: 1095
   RE: Вештачко оплодување III дел
13.8.2012 12:28:36   
dusa moja
Herco mila ti blagodaram za podrskata samo sto se javiv vo sistina mi rece da si prodolzam so terapija  vo sreda na kontrola kako sto imav zakazano im kazav deka zedov i utrogestan cepcinja na svoja raka gi imav  doma dobro mi rece moze  ama posto krvaram mi rece da gi pijam?sega staviv cepce vaginalno i nozete dignati na zid  mi rece ako se vlosi da odam ili ovde ili vo sistina, ne im kazav deka staviv i inekcija progesteron depo dodusa pola ja isturiv ama toa e. malku  se smiriv pa sega gospod

(Одговор на членот Herco)
Непосредна врска до пораките: 1096
   RE: Вештачко оплодување III дел
13.8.2012 12:41:00   
Dreamline
Dusa moja... i jas imav krvarenje poplava ama plodot se zadrza. moras strogo da miruvas i stanuvanje samo do wc! da ne pies nekakvi lekarstva ili vitamini?

(Одговор на членот dusa moja)
Непосредна врска до пораките: 1097
   RE: Вештачко оплодување III дел
13.8.2012 13:48:31   
dusa moja
dremline ti blagodaran za tvojot odgovor da ne ste vie sto ce pravam jas sama doma nema so kogo muabet da popravis.ne zemam nikakvi vitamini  ni drugi tableti osven toa sto mi dadoa vo sistina evitol 2 x1,folan 1 na den ,aspirin 1 na den,estrofen od 1 mg 2x2 i krinone vaginalen gel 8 %1 navecer  i sega im spomenav za utrogestan 200 mi rece moze ama da gi pijam  ne vaginalno posto krvaran 3x1i toa e se a ne miruvan se skapav lezejci,vo ovie16 dena od transfer ni rucek sum napravila ni sadovi sum izmila a za cistenje da ne zboruvame se mm toa raboti.da ne se zarecam malce mi poprestana krvarenjeto . drzete mi sreca

(Одговор на членот Dreamline)
Непосредна врска до пораките: 1098
   RE: Вештачко оплодување III дел
13.8.2012 14:03:29   
dusa moja
dremline mila molimte kazi mi dali samo na grb lezese ili?

(Одговор на членот dusa moja)
Непосредна врска до пораките: 1099
   RE: Вештачко оплодување III дел
13.8.2012 14:05:32   
bate
dusa moja, na se nerviraj mila, se ke bide vo red. i jas sum user posted image so in vitro i nekolku pati imav krvarenje. prviot pat nekade 20 dena posle ET bev na rabota i koga vidov krv vo wc ke se onesvestev, mnogu prokrvarev. i od togas navamu samo lezam , stanuvam samo za do wc. mi kazaa aspirinot VEDNAS da go zapram, i ne gi pijam. a primav estrofen i progreston( utrogestan), isklucivo samo vaginalno 600mg na den 3 pati po 200mg i mislam deka premnogu mi pomognaa. samo bez stres i lezenje po cel den(jas lezev nastrana na levata strana)user posted image ..
se ke bide vo red.
stiskame palci za tebe milauser posted image

< Поракaта ја уредил bate -- 13.8.2012 14:09:06 >

(Одговор на членот dusa moja)
Непосредна врска до пораките: 1100
Страница:   <<   < Претходна страница  42 43 [44] 45 46   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  42 43 [44] 45 46   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?