|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  96 97 98 99 [100]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Трудници во третото трмесечје III - од 27...
1.1.2012 19:52:03   
ivoni4ka
debelka08 aj meri na kolku vreme ti se javuvaat bolkite i po kolku vreme traat?

_____________________________



(Одговор на членот debelka08)
Непосредна врска до пораките: 2476
   RE: Трудници во третото трмесечје III - од 27...
1.1.2012 20:10:10   
debelka08
Лелеле значи колку сум не искусна но ivoni4ka те молам да ми кажиш дали постојат др симптоми дека веќе почнуваш да се отвараш....инаку тоа затегање или болки ги имама секој пат кога лежам и сакам да станам,кога длабоко ќе земам воздух а кога мирувам се многу слаби и ми се јавуваат мн често исто така силно ги осеќам со секое помрднување на бебушко ....мн сум збунета и исплашена...

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 2477
   RE: Трудници во третото трмесечје III - од 27...
1.1.2012 21:43:08   
ivoni4ka
debelka08 jas ne mozam tocno da ti kazam kako izgleda otvaranje so bolki oti oti jas sum otvorena 2sm bez bolki sum a kolku sto znam bolki se custvuvaat dolu vo stomak kaj jajnici  vo polovinata kako menstrualni bolki se javuvaat vo pravilen vremenski interval na 20 mn prvo pa na 15 i taka natamu i vremeto se se skratuva, a inaku jas si osetkav koga mi se skratuvase grloto na matkata i koga se otvarav kako steganje ili peckanje vnatre vaginalno toa traese nekolku pati dnevno po 1-3 sek ama nepravilno za da go definirav togas kako bolka nemozev, asega osekam deka bebeto e mnogu nsko nemozam poveke od 5 min da sedam na stol bidejki pocnuva intezivno da mrda dodeka ne stanam i bidejki i dosta spusteno me bole cela karlica a najveke sramnata koska posebno nautro dodeka ne se razdvizam posle nisto.
zatoa t vikam ako se slab bolki i na pravilni vremeski intervali i so disenje ne prestanuvaat togas odi na lekar, ako pretsanuvaat so disenje togas se lazni i ne se pravilni togas samo legni na levata strana i miruvaj taka mi kaza d-r od re-medika pa pisi sto kako inaku koja nedela si?


_____________________________



(Одговор на членот debelka08)
Непосредна врска до пораките: 2478
   RE: Трудници во третото трмесечје III - од 27...
1.1.2012 22:41:28   
debelka08
asega osekam deka bebeto e mnogu nsko nemozam poveke od 5 min da sedam na stol bidejki pocnuva intezivno da mrda dodeka ne stanam i bidejki i dosta spusteno me bole cela karlica a najveke sramnata koska posebno nautro dodeka ne se razdvizam posle nisto.



и јас го осеќам ова инаку сум 34 недела нели е рано.....

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 2479
   RE: Трудници во третото трмесечје III - од 27...
1.1.2012 22:59:55   
Ikana
Cestito fila se najubavo za tebe i tvoeto cedo!!!!

(Одговор на членот fila)
Непосредна врска до пораките: 2480
   RE: Трудници во третото трмесечје III - од 27...
3.1.2012 11:19:00   
ivoni4ka
zenski kade steeeeeeeeeeeeee
lele ke pocnam da mislam deka site se olesnivte samo jas ostanav user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
jas sum 38+3 dena odam na ctg sega za sega e se normalno so nego
osven sto mnogu me bole karlicata ke se seknam od nea probav i so pernici megu nozete noke toa deluvase 2-3 dena posle nema fajde moeto user posted image mdtka  li mrtka abe me rusi hehehhe
vie kako ste


_____________________________



(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2481
   RE: Трудници во третото трмесечје III - од 27...
3.1.2012 12:58:12   
te sakam
ЕЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈ ИДНИ МАМИЧКИИИИИИ КАДЕ СТЕ, се ОДМОРИВТЕ ЛИ ОД ПРАЗНИЦИТЕ?
јАС СУМ ОК ЕВЕ ЈА ТЕРАМАМ ВЕКЕ 30 НЕДЕЛА ИЛИ ПОТОЧНО 29+3..БЕБЧЕТО СИ МРТКА А ЈАС СИ СЕ ДЕБЕЛЕЈАМ:)))) КАКО СВИНЧЕ СТАНАВ:))))))))))))), АМА АЈ СИ ВЕЛЕМ НЕКА Е ОНО ДОБРО ПА ПОСЛЕ КЕ ЈА ЛАГАМ:)...
ИМА ЛИ НЕКОЈА ТРУДНИЧКА КАКО МОЈАТА НЕДЕЛА?
АЈДЕ ДА БИДЕМЕ ПОАКТИВНИ НЕ СНЕМА НЕШТО ...
ПОЗДРАВ ДО СИТЕ КОЛЕШКИ

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 2482
Страница:   <<   < Претходна страница  96 97 98 99 [100]
Страница: <<   < Претходна страница  96 97 98 99 [100]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?