|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
29.11.2013 8:51:46   
mommy_angels RR
Венецијанки немам и не сакам,немам јас живци за нивно чистење. Сакам завеси ,куќата ми ја прават топол дом,нормално модерни и убави. Е и мене ми се допаѓаат сега овие како ролетна што се ,ама ме двоуми нивното одржувањеuser posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
29.11.2013 8:55:21   
Mihaela 2010
jas venecijanerot gi vadam i gi stavam vo kada so tus i sungerce gi cistam,pa posle nadvor gi zakacuvam da se cedat,ama treba vednas da se izbrisat so suva krpa zosto ostanuvaat damki,i stvarno e komplicirano,ako sakas detalno da gi iscistis,inaku so vlazna krpa na lice mesto gi pominuvam koga gi brisam i prozorite...

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
14.4.2014 23:38:52   
deluxe
Завеси,дефинитивно.лесни за одржување,и практични се.Венецијан ролетните се џабе фрлени пари,колку и да ги бришеш прашина останува,и плус тоа се мн.нежни лесно се прекршуваат.


_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
23.5.2014 11:24:43   
Mila mamicka
Јас отсекогаш сакав да имам убави завеси, заедно со некои тешки завеси кои ќе ми се вклопат во просторот. Некако потопло ми делува со завеси дома. Ама, откако го реновиравме спратот за да се вселиме, излезе дека во дневната светлината ќе ни доаѓа од 6 прозори, кои се наредени во полукруг, и се во делот на кујната, и не можев да ставам завеси на нив. Ставивме венецијанки, и не зажалив. Многу ми се лесни за одржување. Во спалната имам завеса само на прозорот, од оние што се собираат нагоре со механизам, и многу ми е убава. Здравје, во детска, ќе ставам убава некоја завеса со детски мотиви.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
23.5.2014 12:07:10   
sandriana RR
Еднаш имам пишано, ама пак ќе се потврдам - и мене завеса ми е поим за дом. Вчера си купив нова за во реновираната соба user posted image Се премисливме 100 пати со мм, консултиравме и стручни луѓе што работат со венецијан, и тие дефинитивно потврдија став за завеса за просторот за кој се двоумевме.
Венецијан имам во малата соба, која досега беше кујна - и ич не ми е решение, особено со бесно дете дома, што постојано ја чепка. Наскоро и нејзе ќе ја замени, или во најмала рака, покрие, класична завеса.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
30.5.2014 9:21:24   
LoveableMe RR
Јас сакам завеси, мм запна кога реновиравме венецијанер, е па се сложив ама му реков не знам ништо за венецијанер, ти ќе си ги одржуваш, переш во када, бришеш и рече добро....и така е до ден денес, не ги пипамuser posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
30.5.2014 15:24:34   
princessa
Завеса дефинитивно. Така куќата ми изгледа како дом, ми внесува топлина и има шарм. Кога ќе видам венецијанки ме потсетува на канцеларија, на болница, некако ладно чувство ми прави. И тешки се за оддржување. А завесите се пери-носи и плус кога сакам си ги менувам, ги носам од една соба во друга кога сакам промена да внесам или купувам нови и така си правам нова дома.

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
30.5.2014 19:20:40   
Felly RR
Кај нас моментално е комбинација венецијанер со драпери - од тие тешките завеси што ги викате. Тие на крајот од прозорците, и не пречат за влегување на светлината, а сепак му дават топлина на домот. Прво кога ги наместивме венецијанките, ми беше некако празно, па си ставив и драпери, и вака ми е супер комбинација.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
30.5.2014 20:45:01   
Dilina
Имаме ролетни и ги користиме само кога преку лето пече мн сонце, а ако ги немавме може на нов прозор би ставиле венецијанер ама да е меѓу стакло да немора да се бришат.... а без завеси ми е шубе, така да си личи во секој случај :)

< Поракaта ја уредил Dilina -- 30.5.2014 20:46:13 >

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
2.6.2014 23:25:49   
Snowhite RR
Не ми е јасно зошто венецијанот се замена за завеси, зошто не комбинација од двете, јас па мислам дека тие се повеќе замена за оние ролетни надворешни што се ставаат на дрвена дограма. Значи завеси, а за спречување на светлината и затскривање од надворешноста венецијан
Инаку и јас сакав некоја комбинација како кај Фели, со таа разлика што кај мене прозорите се мали, така да идејата ми беше да ставам кратки драпери на мали корнези, има убави модерни корнези што не се преку цел ѕид, туку само над прозорецот, ама засега идејата ми е нереализирана, се надевам еден ден за брзо ќе ја реализирам

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
2.6.2014 23:55:59   
deluxe
И кај нас е комбинација од завеси со венецијанки.На почетокот ги ставивме само венецијаните,ама изгледаше многу празна собата,како канцеларијаuser posted image user posted image И тогаш си најдов танки завеси,и сега супер е личи на нешто.Да можам да го вратам времето,не би земала венецијанки.Имаат многу маани,одколку предности.Многу лесно се виткаат,мало невнимание,или дете да ги зафати,отидоа...user posted image И второ многу ме нервираат колку прашина се лепи на нив,а не можам да ја исчистам комплетно.Катастрофа се според мене.user posted image И уште нешто,кога врне прозорците се валкаат 100%,за разлика од класичната ролетна,која стварно ги заштитува.

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
30.11.2014 20:16:35   
scared RR
Завеси. Поубаво изгледаат а и домот си има некоја топлина user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
1.12.2014 2:00:54   
caciana
Zavesi user posted image Sestra mi maki maci so venecijanki,nikako Ne Se cistat,treba DA GI pere Vo Kara,pa DA Se cedar...cell den go trosi na niv.

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 1.12.2014 11:30:48 >

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
1.12.2014 9:35:02   
Felly RR
Јас ги тргнав завесите, сега зимово бидејќи се грееме на грва, многу се чади, уште завеси да имав - ќе требаше секоја 2 недела да ги перам. Вака ми е попрактично.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Завеси или венецијан ролетни?
10.6.2015 11:14:54   
LoveableMe RR
Женски, ај препорачајте ми ролетни пластични надворешни, да не бидат многу скапи, а фирмите да бидат од Скопје. user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 90
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?