|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  45 46 [47] 48 49   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
19.3.2012 19:46:09   
kapina
sanja ne gi pravi tie testovi pred vreme poradi pregnilot mozat da bidat lazno pozitivni moj sovet ti e cekaj si 15 dena pa napravi si test preku krv 

(Одговор на членот liljak)
Непосредна врска до пораките: 1151
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
20.3.2012 7:47:12   
bebence19
A sega kako????

Probavme dvapati, prethodniot ciklus po sto mi docnese 11 dena i dobiv, i sega pak mi docni mi docni 4 dena iskreno strav mi e da napravam test nemam nikakvi simptomi deka ke dobijam no gi nemam ni onie deka sum trudna,ako dobijam sto mislite sto prvo treba da proveram i ne li e cudno sto od koga pocnavme da se obiduvame sekoj pa mi docni ????????????

pozdrav

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1152
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
20.3.2012 8:17:20   
dostickage
mnogu normalna pojava bebence19.
kaj mnogu zeni se slucuva ciklusot da docni nekolku meseci pred da zacne.
bez sekiracii se kje bide dobro.user posted image

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 1153
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
20.3.2012 16:46:22   
stelle
I jas sakam da bidam user posted image i cekam user posted image na 24.Ajde neka ni bide so sreka iscekuvajneto na site

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 1154
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
20.3.2012 20:38:49   
Melanija RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: bebence19

A sega kako????

Probavme dvapati, prethodniot ciklus po sto mi docnese 11 dena i dobiv, i sega pak mi docni mi docni 4 dena iskreno strav mi e da napravam test nemam nikakvi simptomi deka ke dobijam no gi nemam ni onie deka sum trudna,ako dobijam sto mislite sto prvo treba da proveram i ne li e cudno sto od koga pocnavme da se obiduvame sekoj pa mi docni ????????????

pozdrav



Сосема нормално е да ти доцни циклусот кога се обидувате.Цел живот добивав на 29 дена,а сега од 31 до 35 ден,Не се секирај,сочекај уште некој ден

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 1155
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
21.3.2012 7:22:29   
bebence19
toa mi ostanuva ke pocekam do ponedelnik to bi bile 9 dena kako mi docni, pa 10 den ke napravam prv test se poveke i poveke sakam da sum user posted image user posted image fala vi mnogu iskreno samo so vas i razgovaram na taa tema kako da se plasam da spodelam i so nekoj drug

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1156
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
21.3.2012 13:00:36   
lindicka
Hi на сите. Имам многу работа  на работа, па не пишував многу, а и гледам да се отргнам малку од темава бебе, да не мислам многу. Денес треба да добијам. Вчера имав една дамка крв, светла, ноќеска и денес ете немам ништо, цел време одам во вц да проверам, малку сум под притисок што ќе да е ова, до сега не ми се случило. Ако има некој искуство нека пише?!!!! А немам и тест, се мислам после околу 16.00 да купам тест, ако не добијам, нели бев на  Кломифен месецов, ќе видам. Туку дали знаете дали во Ремедика има ХСГ за проодност на канали? Јас правев пред 1 година и 3 месеци кај Толовски, после тоа одма бев user posted image , ама имав missed abortion во 9 та недела лани ова време. Па се мислам пак да направам. Инаку, овој месец за првпат сум смирена дека ќе добијам, поретходно бев плачки, депресија деновите кога добивав и така, изгледа до пролетта е user posted image . Поздрав

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 1157
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
22.3.2012 9:12:36   
bebence19
mi docni 5 dena se uste nemam napraveno test iskreno strav mi e, sto mislite koga da go napravam i dali imate nekoe iskustvo so testovi za ovulacija?????????kade da gi nabavam kako se koristat kolku testovi mi trebaat i koja cena se ........

(Одговор на членот lindicka)
Непосредна врска до пораките: 1158
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
22.3.2012 9:55:23   
stelle
Bbence 19 pa ti veke si cekala navistina bas vo podobro i posigurno vreme za test!trcni porgu vo apteka i ti preporacuvam od licno iskustvo tes za bremenost CLEARBLUE mnogu se dobri i tocni ti kazuvaat i kolku vreme e fateno user posted image .neznam kolku se skapi makedonija jas sum momentalno vo italija i ovde i zemam inace bi trebalo kaj nas dase poeftini.ajde izraduvajne souser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 1159
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
22.3.2012 10:09:46   
Sajna
Ajde bebence 19 trk vo prodavnica po test veke treba da ti pokaze ako ima nesto srekno mila pa da castis,

(Одговор на членот stelle)
Непосредна врска до пораките: 1160
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
22.3.2012 10:16:26   
Sajna
Jas inace milicki se se osekam deka ke dobijam i ovoj pat, nisto od bliznacite na doktorov moj, edno be bar da se fatese nemorase dvete edno mnogu li baram, i sega veke neznam sto sledno da pravam, nesakam poveke na inseminacija da odam ... user posted image

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 1161
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
22.3.2012 10:48:11   
temjana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Sajna

Jas inace milicki se se osekam deka ke dobijam i ovoj pat, nisto od bliznacite na doktorov moj, edno be bar da se fatese nemorase dvete edno mnogu li baram, i sega veke neznam sto sledno da pravam, nesakam poveke na inseminacija da odam ... user posted image

Миличка рано ти е сеуште за било какви симптоми а за разочарување пак не станува збор. Ајде позитивно малку неможеш да знаеш однапред, важно е да бидеш трпелива и смирена колку што можеш. Ајде излези малку од дома оди на кафенце и трач муабети со другарки мораш да бидеш силна. Искрено јас верувам дека ќе си ги видиш посакуваните цртки и дека ќе имаш близначиња па ќе шетаме заедноuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 1162
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
22.3.2012 13:59:59   
lindicka
Бебенце 19 одма купи тест! Кога јас останав user posted image , за жал неуспешно, направив тест следниот ден кога ми доцнеше, и се покажааuser posted image . А сите други патишта кога немалоuser posted image немало и user posted image , така што од мое искуство тестовите се точни.
Туку кај мене ништо ново, докторот вели да почекаме, направив вчера тест и испадна негативен, туку ме мачи ова што не добивам. Додека не се трудевме за user posted image , циклус имав на 29 дена, веќе од септември ми е пореметен, најверојатно психички.
Сајна, уште имаш време до понеделник......

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 1163
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
23.3.2012 7:22:52   
bebence19
ke zemem utre test ke go napravam vo nedela togas sum slobodna ako do togas ne dobijam, fala ti mnogu lindicka

(Одговор на членот lindicka)
Непосредна врска до пораките: 1164
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
23.3.2012 12:49:25   
zagrizena26
Iako potajno se nadevav deka ovoj mesec ke bide nasiot sreken nisto denes dobivuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .So novi sili prodolzuvame natamu, neznam samo do kogauser posted image user posted image user posted image user posted image .Pozdravce na site i ajde da bideme pohrabri

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 1165
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
23.3.2012 14:43:36   
Zoja
user posted image user posted image user posted image
bash mi je zal ..leleeee makive nashi se nadevam kje rezultiraat so golema radost i golem podarok user posted image shto kje go cenime mnooogu povekje deka sme go iznachekale poshteno user posted image

(Одговор на членот zagrizena26)
Непосредна врска до пораките: 1166
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
23.3.2012 17:11:34   
emaaaa
neznam dali prasanjeto e za tuka ama imam golema maka imav vonmatericna bremenost i vcera bev na konsultacii kaj doktor trajkovski i mi kaza deka mozam da ostanam bremena pa mene nekako ne mi e jasno kako toa moze vednas bez nikakvi ispituvanja posle toa sto ako ostanam pak isto( ova mi e 3 bremenost prethodno 2 spontani se ispitano i nema nikakov problem)i ve molam kazete nesto pozzzz

(Одговор на членот Zoja)
Непосредна врска до пораките: 1167
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
24.3.2012 8:14:50   
meU87
Нема што да се каже околу ова, освен дека најпаметно ќе ти биде да се консултираш и со друг лекар па да си споредиш мислење. Не е логично после вонматерична да не направат испитувања. Поздравче

(Одговор на членот emaaaa)
Непосредна врска до пораките: 1168
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
24.3.2012 9:27:40   
Sajna
emaaaa, drugarka mi imase vonmatericna bremenost vo dekemvri nedge minatata godina , ja ostavija nekolku dena so apcinja sama da se procisti posto nemalo potreba od kiretaza, edno lekari i rekoa deka ne smee 6 meseci da zabremeni a drugi i rekoa deka posle vonmatericna od koga ke se iscistis odnosno posle krvarenjeto najlesno se ostanuvalo bremenaa, bidejki nivnata zelba bese mnogu golema odma preminaa na rabota za bebce i eve sega si ima zivo i zdravo since od eden mesec .... si fati ko od sala odma naredniot mesec posle tragedijata a se macea 4 godini se nadevam ti pomognav

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 1169
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
24.3.2012 20:20:22   
ana_banana
Zdravo pak :)) Vcera si gi vidov dolgoocekuvanite user posted image user posted image crti.I vednas zakazav za pregled.Doktorkata od um me izvadi,mi vika deka mozno e da e i matericna i vonmatericna bremenost.Posto imalo izliv vo matkata.I odma na bolnica.Eve od vcera si lezam i me gledaa na ultrazvuk.Uste ne se gleda bremenosta no navodno nema vonmatericna.A fakticki posledna user posted image imav na 24 feb a eve denes sme 24 mart,znaci oficijalno od denes mi kasni.Bhcg nekade e 90 i nesto. Dajte mi sovet oti ke sum skros user posted image

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 1170
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
24.3.2012 20:49:44   
Dreamline
Ana Banana.. jas sovet ne znam da ti dadam... samo ke ti cestitam.user posted image Imaj lesna bremenost i uzivaj vo najubaviot period od zivotot na sekoja zena. user posted image

(Одговор на членот ana_banana)
Непосредна врска до пораките: 1171
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
26.3.2012 7:20:24   
bebence19
Sinoka dobiv :( prethodniot pat mi docnese 11 dena sega 7 dena i posle kako da si odredam plodni denovi????????????i zar e normalno ova da se slucuva od koga pocnavme da se obiduvame mi docni ciklusot sto prethodno se ima sluceno samo posle godisen odmor user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Dreamline)
Непосредна врска до пораките: 1172
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
26.3.2012 9:49:42   
Melanija RR
Bebence normalno e toa sto ti se slucuva,zatoa e najdobro na finekolog da si pratis folikulit taka 100% 'e znaes koga ti se plodni denovi.Toa ti e prv cekor kon user posted image i treba da go napravis

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 1173
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
26.3.2012 10:54:29   
bella80

ИЗВОРНА ПОРАКА: bebence19

Sinoka dobiv :( prethodniot pat mi docnese 11 dena sega 7 dena i posle kako da si odredam plodni denovi????????????i zar e normalno ova da se slucuva od koga pocnavme da se obiduvame mi docni ciklusot sto prethodno se ima sluceno samo posle godisen odmor user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Bebence mislam deka toa e dobar znak,oplodenata j.k se bori da opstane ,sigurna sum deka naskoro ke si ki vidis dvete crti:)))))

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 1174
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
26.3.2012 11:25:02   
bebence19
daj boze so dusa cekam user posted image fala vi ringerajki moi

(Одговор на членот bella80)
Непосредна врска до пораките: 1175
Страница:   <<   < Претходна страница  45 46 [47] 48 49   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  45 46 [47] 48 49   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?