|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  44 45 [46] 47 48   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
9.3.2012 15:41:49   
Anne^
Ви благодарам мнооогу! Ќе го напраам тестот и ќе ви пишам обавезно!user posted image Се надевам дека конечно и јас ќе си ги видам тие user posted image поздравче

_____________________________

Биди тоа што си и живеј си го животот како ти што сакаш, а не како што им одговара на другите!

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 1126
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
12.3.2012 10:34:42   
bebence19
najgolemi sansi za tocen rezultat imas nautro so prvata urina pocekaj si i napravi si go sabajle,ako i negativen ne mora da znaci deka ne si trudna najdobro e da posetis lekar vi drzam palci :)

(Одговор на членот Anne^)
Непосредна врска до пораките: 1127
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
13.3.2012 12:23:54   
Pipi88
Рингерајки ајде ако може советче. Последен пат ми дојде на 28 јануар и ми траеше до 3 февруари,сега сум во исчекување сеуште не сум добила од тогаш а во петокот имав малку како кафеав секрет и мислев дека ќе ми дојде,но утредента пак ништо немав,во неделата пак ништо,во понеделникот како една точка кафеаво само денеска пак ништо... Инаку во последните 4-5 месеци нешто не ми е редовен циклусот,разликата меѓу циклусите ми е 40 дена во овие 4-5 месеци.Ви опишав се детално,ќе ве молам за совет или некој да сподели некое искуство со мене. ВИ БЛАГОДАРАМ!

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 1128
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
13.3.2012 14:13:07   
meU87
Епа максимумот , односно разликата од 40дена помеѓу циклус, денес ти завршува, па со оглед на тоа, време е за тест.
И јас бев исто кога останав бремена, 3-4дена пред да добијам, кафенко во исцедокот, а 4дена по датумот за добивање, кафена точка на секојдневната влошка. На крај излегоа user posted image .
Со среќа user posted image

(Одговор на членот Pipi88)
Непосредна врска до пораките: 1129
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
13.3.2012 15:14:12   
Pipi88
user posted image Дај Боже да сум останала user posted image ако е така тогаш ќе бидам најсреќната жена на светот! Уште оваа недела ќе почекам и здравје ако не ми дојде до понеделник си земам тестче!!!! user posted image meU87 ти благодарам за охрабрувањето навистина многу ми значи user posted image

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 1130
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
14.3.2012 18:53:52   
kasiopea
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image samo sto gi vidov moite user posted image .....ne mozam da se sozemam....user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Pipi88)
Непосредна врска до пораките: 1131
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
14.3.2012 20:57:02   
kapina
cestitki kasiopea imaj si lesna bremenostuser posted image i  dve zivi i zdravi bebcinjauser posted image user posted image

(Одговор на членот kasiopea)
Непосредна врска до пораките: 1132
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
14.3.2012 23:55:30   
Melanija RR
kasiopea честитки за user posted image радувајсе и уживај следниве месеци

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1133
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
15.3.2012 10:54:52   
temjana
честиткииии јухуууу уште едноuser posted image на патuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1134
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
15.3.2012 11:04:32   
kasiopea
fala na site user posted image da se vrati kaj site koi sto sakaat i se vo iscekuvanje user posted image sega se javiv kaj maticnata i mi zakazaa pregled za vo sreda ,taka da ke pocekam za oficijalna potvrda,no testot si go kaza svoeto user posted image

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 1135
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
15.3.2012 11:06:12   
JovanaJ
Cestitki i lesna bremenost!! user posted image

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот kasiopea)
Непосредна врска до пораките: 1136
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
15.3.2012 11:17:53   
AnnaMolly RR
Честиткиииииииииии! Леле, што убаво тргна! Ајде секој ден по една нова user posted image да имаме! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 1137
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
15.3.2012 13:39:57   
Pipi88
Честитки и од мене имај лесна бременост и уживај во секој ден user posted image
За жал ништо и овој месец кај мене user posted image денес ми дојде..........

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1138
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
15.3.2012 13:48:24   
Zoja
Честитики до сите трудници user posted image блаженства и убаини да ве следат user posted image
Пипи нема плачење- стани затресисе и одиме даље..не си сама не има доста на патот што го одиш .. Ќе дојдат и нашите 5 минути- и на нашата радост ќе и нема крај user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Pipi88)
Непосредна врска до пораките: 1139
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
16.3.2012 17:54:56   
Sajna
Od koga ke se napravi inseminacija posle kolku vreme se pravi test za bremenost ama da pokaze prav tocen rezultat??

(Одговор на членот Zoja)
Непосредна врска до пораките: 1140
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
16.3.2012 18:32:10   
Melanija RR
Sajna на 15 ден се прави тест тогаш е најсигурно ,издржи user posted image

Pipi88 user posted image се ќе си дојде па и user posted image не се секирај

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 1141
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
19.3.2012 8:09:47   
Sajna
Jas sabajlevo si napraiv eden test i NISTO user posted image user posted image nemozam da si poveruvam na toa kakva nesreka sum jas so dve prsnati folikuli dobri, so super spermogram lezenje po cel den doma i pak da nema nisto....da ne sme dobri razbiram imame problem ama bez zdravstveni problemi i pak da ne fakaa ...??? dajte luge sovet nekoj ve molam nekoja baba da mi prebae :)))))

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1142
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
19.3.2012 8:47:24   
zagrizena26
Sanja mila ne se rastazuvaj pa tebe ti e uste rano do 15 den imas vreme, jas koga ostanav napraviv na 15 den bhcg i izleze pozitivno no za zal vo 5 nedela spontan imav.Ajde uzivaj

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 1143
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
19.3.2012 8:57:22   
Luci
Касиопеа честитки мила, имај убава и лесна бременост

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот zagrizena26)
Непосредна врска до пораките: 1144
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
19.3.2012 8:58:15   
temjana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Sajna

Jas sabajlevo si napraiv eden test i NISTO user posted image user posted image nemozam da si poveruvam na toa kakva nesreka sum jas so dve prsnati folikuli dobri, so super spermogram lezenje po cel den doma i pak da nema nisto....da ne sme dobri razbiram imame problem ama bez zdravstveni problemi i pak da ne fakaa ...??? dajte luge sovet nekoj ve molam nekoja baba da mi prebae :)))))

Миличка јас мислам дека ти е уште многу рано за тестови, знам колку е тешко да бидеш трпелив но ќе мораш.Најди начин како знаеш и умееш и фокусирај се на нешто друго и знам дека ова е најмалку што сакаш да го чуеш да не мислиш на тоа, но за жал функционира токму тоа. Поздрав user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 1145
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
19.3.2012 12:13:24   
Sajna
Znam milicki ama ke poludaam :))) barem vie znaete kako mi e, uste celiii 6 dena uuhh ama sepak mislam nema da ima nekoi promeni ama aj da se ponadevam a bas mislev posto mi e rodenden za 8 dena ke go dobijam najubaviot poklon ama aj ke vidime zdravje user posted image

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 1146
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
19.3.2012 12:59:35   
Olivia
ИЗВОРНА ПОРАКА: Sajna

Jas sabajlevo si napraiv eden test i NISTO user posted image user posted image nemozam da si poveruvam na toa kakva nesreka sum jas so dve prsnati folikuli dobri, so super spermogram lezenje po cel den doma i pak da nema nisto....da ne sme dobri razbiram imame problem ama bez zdravstveni problemi i pak da ne fakaa ...??? dajte luge sovet nekoj ve molam nekoja baba da mi prebae :)))))


Сајна не си требала да правиш тест, невозможно е толку рано да покаже безпотреба се изложуваш на стресови, биди спокојна , многу важно пред се е дека немате никаков проблем здравствен, само треба да се опуштите , ти ја посакувам сета среќа.

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 1147
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
19.3.2012 14:08:11   
kasiopea
Sajna, samo opustise i misli na drugi raboti. Znam deka ova zvuci kako klise, i jas mnogu se nervirav koga nekoj ke mi go kazese istovo, no ispadna deka navistina e taka....od licno iskustvo....jas pravev 4 inseminacii i site bea neuspesni, pa mozes da zamislis kolku bev razocarana ...isto i kaj mene site lekari vikaa deka e se vo red i deka nema zosto da ne zabremenam....koga pocnam da ne se optovaruvam so toa, koga si napraviv planovi za cela 2012 ( a planovite mi se kosat so bremenost i bebe), vo mesec koj mi bese poln so stresovi i koga mislev deka nema sansi da zabremenam, bremenosta ednostavno se sluci :-)

(Одговор на членот zagrizena26)
Непосредна врска до пораките: 1148
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
19.3.2012 18:18:24   
Melanija RR
Според мене тестовите (домашни) според мене се непотребен психички стрес.Еднаш пред 2 години имам правено и никогаш повеќе.Мене тоа ми е терет ако сум бремена ќе сум и по 3 по 5 и по 7 дена.
Осев тоа направени предвреме се неточни така што џабе губење нерви.Затоа никому не советувам тест,кога е време исклучиво преку крв.
Сајна знаеш дека ако некој кој те разбира тоа сме ние.Само храбро ќе издржиш уште 6 дена и заборави го денешниот тест.
user posted image за сите

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот kasiopea)
Непосредна врска до пораките: 1149
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
19.3.2012 19:21:24   
liljak
sanja te molam so testovite , te molam mila ne gi povtoruvaj, jas sekogas koga ke napravam se razocarvam i poke ne pravam , neznam kolku pari imam potroseno so testovi i sega sfakam deka neznam da gi napravam, vervaj neznam i sigurna sum deka i drugite ne znaat, da ti kazam primer...mi kasnese 2 dena i bev izlezena i ja nacekav doktorkata koga odese na rab i mi veli kako si , do kade si .. i jas mu velam ami treba da mi dojdi mi kasni 2 dena ama ke mi dojdi , kaj mene grom od vedro nebo ne paka, i toj mi veli aj ela na rab kaj mene , nisto ne se znae , da napravime test i mi napravi test i mi vika aj cestito bremena si i mi go pokazva testot , i koga go vidov testot mu vikam kajma dve lini , ne be lazna nadez mu velam i mi veli nie ginikolozite ja zabelezuvame taa bleda linija koja ni pokazuva bremenost i zato ti velam , ti nikogas nemozis da ja zabelezis taja bleda linija vervaj, ....koga ke ti zakasni nekoj den pravo na ginikolog i tie da ti napravat test....poslusaj go mojot sovet ....pozdrav4e

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1150
Страница:   <<   < Претходна страница  44 45 [46] 47 48   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  44 45 [46] 47 48   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?