|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  42 43 [44] 45 46   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
8.2.2012 11:20:46   
Eva8
fala ti anna molly, jas sabajlevo napraviv self clear test za bremenost i pisuva deka navodno pokazuva posle 5 dena od zacnuvanjeto...bese negativen, za zal:(izgleda podolgo vreme ke se druzime ovde:) ve pozdravuvam site

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1076
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
8.2.2012 11:23:53   
AnnaMolly RR
Не се разочарувај веднаш, Ева. Ако сте имале односи пред 10 дена, тоа не значи дека веднаш доаѓа до зачнување, тоа може да настане и по 4-5 дена по сексуалниот однос. Значи многу ти е рано за какви било тестови.

Почекај циклусот да ти доцни и не се разочарувај, ќе се обидете пак следниот месец.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Eva8)
Непосредна врска до пораките: 1077
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
8.2.2012 15:07:58   
Anne^
Здраво на сите рр. Еве ќе ви се пожалам и јас, 2 дена ми доцнеше... мислев дека овој пат успеало да дојде до зачнување но сабајлево кога станав т.е. кога бев во ВЦ имав нешто како бледо розев исцедок! Знам дека ке ми дојде бидејќи имам болки во долниот дел од стомакот, премногу сум разочарана user posted image user posted image user posted image
Ви посакувам на сите да си ги видите оние user posted image црти што поскоро поздрав!

_____________________________

Биди тоа што си и живеј си го животот како ти што сакаш, а не како што им одговара на другите!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1078
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
8.2.2012 16:09:05   
eca10
zdravo,i mene mi docni veke tri-cetiri dena i sabajlevo napraviv test i bese negativen i mnogu se razocarav a bas se nadevav deka ke bide pozitiven dali da probam so drug test ili da pocekam uste nekolku dena a imam povremeni bolki vo dolniot del na stomakot i mnogu mi se spie a isto taka i bolki vo grbot

(Одговор на членот Eva8)
Непосредна врска до пораките: 1079
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
8.2.2012 16:27:35   
Eva8
naci eca10 imas znaci na bremenost, pocekaj uste nekoj den i pofali ni se so user posted image user posted image .inaku do sega sto citam na nikogo testot ne mu ima pokazano pozitiven rezultat porano od edna nedela od zadocnuvanjeto na minstruacijata, pa se nadevam deka i tebe za nekolku dena ke ti se pojavat user posted image user posted image so sreka

(Одговор на членот eca10)
Непосредна врска до пораките: 1080
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
8.2.2012 16:29:08   
Eva8
anne , bledo rozeviot iscedok e najcesto prisuten vo prviot ciklus ako si ostanala bremena, pa te cekame da ni se pofalis deka toa bile samo 2-3 kapki i deka ne si dobilauser posted image

(Одговор на членот Eva8)
Непосредна врска до пораките: 1081
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
9.2.2012 9:51:40   
Grizlince
Zdravo devojki i mene mi docni 2 dena i sabajlevo napraviv test no pokaza negativen a pred tri-cetiri dena imav bledo rozev iscedok i postojano ovie dena me boli dolniot del od stomakot posebno desnata strana no ne e jaka bolka.........se razocarav koga go vdov testot...user posted image ...sega ostana samo da si cekam da mi dojdi, neznam dali po nekolku dena dokolku ne mi dojdi da napravam povtorno test.....devojki..sovet.....pozdrav

(Одговор на членот Eva8)
Непосредна врска до пораките: 1082
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
9.2.2012 9:57:04   
Melanija RR
Eva8 , eca10 ,Grizlince да си видите user posted image user posted image чекаме убави вести

Grizlince за 3-4 дена повториго тестот,ти пуштам среќа user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Grizlince)
Непосредна врска до пораките: 1083
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
9.2.2012 10:03:18   
Grizlince

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija

Eva8 , eca10 ,Grizlince да си видите user posted image user posted image чекаме убави вести

Grizlince за 3-4 дена повториго тестот,ти пуштам среќа user posted image

Fala Melanija, ke go povtoram testot za nekolku dena i senadevam deka ke gi vidam dolgoocekuvanite user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1084
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
9.2.2012 11:05:27   
Eva8
melanija.Grizlince probaj so test self clear, go imas vo zegin i e 180 denari, te cekame da se pofalis so user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Grizlince)
Непосредна врска до пораките: 1085
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
9.2.2012 11:07:24   
Eva8
fala ti melanija*

(Одговор на членот Eva8)
Непосредна врска до пораките: 1086
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
9.2.2012 11:13:29   
sonce 83
Zdravo devojki!!! Ve citam poveke od edna godina - VIE STE MI GLAVNA PODRSKA vo ovoj perioduser posted image Eve sega si vikam da vi pisam pa i jas da spodelam so vas, moze ke mi olesni :)
Vo 11/2010 imav missed abortion. Plodot se razvivase do 7 nedela i tolkuuser posted image , istoto mi se sluci i vo 6/2011user posted image
Gi napraviv site ispituvanja, me ubija od bockanje i od setanje po klinikite i se e vo red pa na kraj mi rekoa BOZJA volja.
Od septemvri navamu ni e dozvoleno da pravime bebe ama nejke pa nejkeuser posted image ;(
mnogu, mnogu sum tazna
Ve pozdravuvam site i vi posakuvam ubav denuser posted image

(Одговор на членот Eva8)
Непосредна врска до пораките: 1087
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
9.2.2012 11:29:14   
Melanija RR
sonce 83 добре дојде user posted image
По твојот ник се гледа силата која ја имаш за да издржиш се.Жал ми за тое што си поминала,но сонцето е вербата ти даваат сила и ќе издржиш.Ти посакувам што поскоро user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот sonce 83)
Непосредна врска до пораките: 1088
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
9.2.2012 12:17:02   
bella80
ИЗВОРНА ПОРАКА: Eva8

melanija.Grizlince probaj so test self clear, go imas vo zegin i e 180 denari, te cekame da se pofalis so user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Eva,bas me zacudi so Selv clear,jas go kupuvav pred 2 meseci i bese 430 den.,aj molim te proveri dali e bas toj,molot vaka izgledase

Moderator: linkot e odstranet

< Поракaта ја уредил Olivia RR -- 5.3.2012 20:19:43 >

(Одговор на членот Eva8)
Непосредна врска до пораките: 1089
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
9.2.2012 14:16:19   
Eva8
ad toj e :) ama sega e poevtin:)inace toj pokazuva bremenost najrano, ama kaj mene za zal bese negativen, a inace redovno treba da si dobijam na 14ti, pa mozebi navistina ke treba da pocekam prvo da mi zadocni:)

(Одговор на членот bella80)
Непосредна врска до пораките: 1090
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
9.2.2012 14:42:06   
temjana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Eva8

naci eca10 imas znaci na bremenost, pocekaj uste nekoj den i pofali ni se so user posted image user posted image .inaku do sega sto citam na nikogo testot ne mu ima pokazano pozitiven rezultat porano od edna nedela od zadocnuvanjeto na minstruacijata, pa se nadevam deka i tebe za nekolku dena ke ti se pojavat user posted image user posted image so sreka

Секој организам е своја приказна, мене ми доцнеше 2 дена и веднаш ми покажа позитивен резултат. Инаку речиси 2 години се обидувавме, муабето ми беше да не избрзувате, мора да бидете потрпеливи. Неможам да кажа да се опуштите тоа е невозможно но можам да ве советувам да си најдете некое хоби и малку повеќе да се посветите на тоа, а помалку да размислувате за симптомите. Работите за жал не секогаш се одвиваат како што ние сакаме но ретко кога она што сме го замислиле и го посакуваме не ни се исполнило, само дајте му времеuser posted image

(Одговор на членот Eva8)
Непосредна врска до пораките: 1091
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
9.2.2012 17:09:57   
Eva8
bavo kazano Temjana...fala ti

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 1092
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
17.2.2012 9:15:38   
bebence19
zdravo na site

jas sum nova i na stranata i na forumot, i nova vo planiranjeto na nov clen,e sega vaka ova ni e prv obid i zamislete mi docni 11 dena sto do sega mi se nema sluceno no tesovi napraviv dva bea negativni pred dva dena bev i na doktor mi rece deka nema nikakvi znaci za bremenost,iskreno se razocarav pritoa osven bolka vo jajnicite i ponekogas gubenje na svest koga se navednuvam na primer nemam nisto drugo porazlicno,pa citajki ve vas na forumot gledam deka site imate mnogu pogolemo iskustvo od mene,pa kazete mi mislenje sto treba da napravam naredno i dali da se nadevam ginikologot mi rece da proveram za edna nedela pak a sto do togas??????????????ve molam koj ima ideja da mi odgovori i pozdravi do site

(Одговор на членот Eva8)
Непосредна врска до пораките: 1093
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
17.2.2012 9:46:43   
temjana

ИЗВОРНА ПОРАКА: bebence19

zdravo na site

jas sum nova i na stranata i na forumot, i nova vo planiranjeto na nov clen,e sega vaka ova ni e prv obid i zamislete mi docni 11 dena sto do sega mi se nema sluceno no tesovi napraviv dva bea negativni pred dva dena bev i na doktor mi rece deka nema nikakvi znaci za bremenost,iskreno se razocarav pritoa osven bolka vo jajnicite i ponekogas gubenje na svest koga se navednuvam na primer nemam nisto drugo porazlicno,pa citajki ve vas na forumot gledam deka site imate mnogu pogolemo iskustvo od mene,pa kazete mi mislenje sto treba da napravam naredno i dali da se nadevam ginikologot mi rece da proveram za edna nedela pak a sto do togas??????????????ve molam koj ima ideja da mi odgovori i pozdravi do site

11 дена се поприлично многу и штом и гинекологот не ти потврдил бременост мислам дека најубаво е да си почекаш или пак да направиш хормонски испитувања. Никако не смееш да се разочаруваш сепак ви е прв обид и многу често се случува од преголема желба за бебе да ги чувствуваме истите симптоми како и за бременост. Јас да речеме повраќав пред секое добивање, бев многу осетлива на мириси, ме боцкаа јајниците, градите и брадавиците осетливи ми беа абе ужас, и така речиси 2 години одкога почнавме да работиме на бебе па се до пред 3 месецио кога конечно си ги видов user posted image а од овие симптоми ни С немашеuser posted image

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 1094
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
17.2.2012 10:37:20   
bebence19
fala ti mnogu se nadevam deka se ke e vo red i ogromni cestitki do vas preubavo, ke se potrudam da ne se razocaruvam fala ti

_____________________________

знам дека можеме :)

(Одговор на членот Eva8)
Непосредна врска до пораките: 1095
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
17.2.2012 11:00:20   
bebence19
11 дена се поприлично многу и штом и гинекологот не ти потврдил бременост мислам дека најубаво е да си почекаш или пак да направиш хормонски испитувања. Никако не смееш да се разочаруваш сепак ви е прв обид и многу често се случува од преголема желба за бебе да ги чувствуваме истите симптоми како и за бременост. Јас да речеме повраќав пред секое добивање, бев многу осетлива на мириси, ме боцкаа јајниците, градите и брадавиците осетливи ми беа абе ужас, и така речиси 2 години одкога почнавме да работиме на бебе па се до пред 3 месецио кога конечно си ги видов а од овие симптоми ни С немаше



a mozes li da mi preporacas nekoi podobri testovi mozebi imam odbrano pogresen test, a ginekologot mi rece deka i da sum trudna bi bilo rano da se vidi user posted image

(Одговор на членот Eva8)
Непосредна врска до пораките: 1096
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
17.2.2012 11:06:56   
Eva8
self clear testot za bremenost bebence.so toj test se otkriva i najmaloto prisustvo na hcg vo organizmot, ti drzam srekicka da vidis user posted image user posted image

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 1097
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
17.2.2012 11:10:37   
bebence19



Објавувања: 50
Член од: 6.2.2012
Статус: присутен self clear testot za bremenost bebence.so toj test se otkriva i najmaloto prisustvo na hcg vo organizmot, ti drzam srekicka da vidis




:) fala se nadem i jas

(Одговор на членот Eva8)
Непосредна врска до пораките: 1098
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
20.2.2012 9:37:58   
bebence19
i sega vaka prviot pat i defenitivno ni e nesupesen,ajde davajte soveti , sega uste poveke sakame user posted image

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 1099
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
20.2.2012 11:34:35   
bebence19
i kako da sum sigurna deka sum vo plodni denovi bez da odam na ginekolog ako imam neredoven ciklus poslednite 6 meseci, a pretdhono mi bil do saat tocen user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 1100
Страница:   <<   < Претходна страница  42 43 [44] 45 46   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  42 43 [44] 45 46   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?