|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  43 44 [45] 46 47   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
20.2.2012 15:50:41   
Melanija RR
Најсигурно кога ти се плодни денови можеш само со посета на гинеколог.Ти пуштам сила и среќа

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 1101
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
22.2.2012 14:54:27   
bebence19
ti blagodaram

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1102
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
23.2.2012 21:00:06   
temjana
дури и да ти е најредовен циклусот како кај мене, сепак плодните денови може да не ти бидат на 14-тиот ден. Јас на пример сум имала многу рана овулација уште на 8-миот ден, и џабе што внимавав на се кога не се фаќаше се додека не решивме да одиме на фоликометрија, и за среќа веднаш го решивме проблемот кој не измачуваше речиси 2 годинuser posted image . Ти посакувам многу среќа иuser posted image user posted image во најбрзо времеuser posted image

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 1103
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
23.2.2012 22:28:00   
eca10
zdravo vi povtorno zenicki jas pravev test na 8 02 2012 i bese negativen i vi imam pisuvano za toa,potoa pak pravev test na 20 02 2012 i pak bese negativen,a nemam dobieno. posleden pat dobiv na 03 01 2012. a od sredinata na januari pocnavme da se obiduvame da pravemeuser posted image .ke mozeli nekoj da me posovetuva sto da pravam,mi ima kasneto po 2-3 dena ama ne tolku mnogu.se plasam da otidam na lekar.ne sakam da travam drug test zatoa sto veke ne im veruvam na testovite

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 1104
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
24.2.2012 8:22:05   
bebence19
na mene mi kasnese 11 dena i mi dojde prethodno pravev test bev na ginekolog koj mi kaza deka e rano da mi potvrdi za bremenost testot bese negativen, ama ete dobiv posle dva deno od koga bev na lekar,najverojatno na nervna baza ne mi idelo sto mi kaza deka ne e sigrno najverojatno prifativ ne za odgovor i dobiv, sega eve pak ke imame sansa ke se obiduvame ne se razocaruvam a tuka site me ohrabruvaat so delenje na iskreni prikazni i iskustvo, znam deka porano ili podocna ke uspeeme,vi posakuvam na site mnogu sreka,hrabrost i trpeni do momentoto koga ke vidime user posted image user posted image pozzzzzzzz

(Одговор на членот eca10)
Непосредна врска до пораките: 1105
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
24.2.2012 14:15:58   
Just baby
Moj sovet ti e da pojdes na pregled vednas. Nema sto da se plasis. Tolku vreme da ti kasni a testot da e negativen, znaci deka navistina e negativen. Pojdi na pregled i ke ti kazat kade e problemot i zosto ne dobivas. ne e nisto strasno. Medicinata e napredna sega. Sto i da e se sreduva so lekarstva. Ke vidat sto e ke ti prepisat terapija i se ke se sredi. Jas imav problemi da zabrelenam. mislev deka se si e super, megutoa ne bilo. ednas isto taka mi kasnese 11 dena i testot bese negativen. na kraj ispadna deka imam nekakov problem koj so edna terapija se resi. No ne bese toa glavniot problem sto ne mozev da zabremenam. Primav i druga terapija i za za 5 peseci uspeav da zabremenam. sega sum 6 ti mesec i go ocekuvame naseto bebence.
Sakam samo da ti kazam ne se plasi, odi i vidi sto e. Taka pobrzo ke go resis problemot ako go ima i nema da se nerviras. Ne  e nisto strasno.

(Одговор на членот eca10)
Непосредна врска до пораките: 1106
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
25.2.2012 17:38:48   
david10
zdravo i od mene i mene mi kasni skoro 1 mesec test nemam napraveno no nikogas ne mi kasnelo osven so prvata bremenost mazotmi e siguren deka nema nisto a jas pa sakam user posted image user posted image crti i mi e strav da pravam test koga trebase da dobijam imav nesto kako kafeno i tolku a inace imam obilen i redoven ciklus

(Одговор на членот eca10)
Непосредна врска до пораките: 1107
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
27.2.2012 8:12:30   
bebence19
zdravo i od mene i mene mi kasni skoro 1 mesec test nemam napraveno no nikogas ne mi kasnelo osven so prvata bremenost mazotmi e siguren deka nema nisto a jas pa sakam crti i mi e strav da pravam test koga trebase da dobijam imav nesto kako kafeno i tolku a inace imam obilen i redoven ciklus


se pojavuva CRVENO KAEAV ISCEDOK TOGAS KOGA OPLODENATA JAJCE KLETKA SE VGNEZDUVA VO MATKATA PONEKOGAS SE POJAVUVA PONEKOGAS NE MOJA PREPORAKA ODI NA LEKAR I AJDE POFALI SE DEKA SE user posted image POZ

(Одговор на членот david10)
Непосредна врска до пораките: 1108
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
3.3.2012 22:13:49   
klum
posle 1 godina obidi i jas gi vidovuser posted image
se uste sum vo sok i ne mi se veruva

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 1109
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
4.3.2012 17:41:14   
Izabela*
Prekrasno klum da imas lesna i bezgrizna bremenost i edno zdravo i slatko user posted image . Cestitki

(Одговор на членот klum)
Непосредна врска до пораките: 1110
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
5.3.2012 8:50:26   
bebence19
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image milioni cestitki vi posakuvam prijatna i lesna bremenost i kazuvaj recepta uste ednas cestitki

(Одговор на членот Izabela*)
Непосредна врска до пораките: 1111
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
5.3.2012 16:25:35   
Just baby
Prekrasna vest, imaj si ubava bremenost. opusti se i uzivaj si user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот klum)
Непосредна врска до пораките: 1112
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
5.3.2012 17:11:28   
Ananija
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
:estitki za idnata Mila mamicka, lesna bremenost i srekni momenti so maloto vo tebeuser posted image user posted image

(Одговор на членот Just baby)
Непосредна врска до пораките: 1113
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
5.3.2012 21:47:20   
klum
Mnogu vi blagodaram za iskrenite cestitki.
BEbence 19 receptot bil navistina koga najmalku ocekuvas togas.Cela godina nervozi i postojano mislev samo na toa a ovoj mesec se slucija drugi raboti se okupirav so drugo i navistina ne mislev tolku mnogu kako porano , mislev ne mozam da recam deka zaboraviv na bremenost no ednostavno nemav vreme da mislam tolku mnogu kako prethodno iete se sluci , rabotevme na slucajot no pomalku mislevme se opustivme i taka trebalo da bide.
Vi posakuvam i vas sto pobrgu da si gi dobiete crtickite no ke bide togas koga treba da bide a ne nie koga sakame, zatoa site ke gi dobiete veruvam
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Ananija)
Непосредна врска до пораките: 1114
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
7.3.2012 22:18:59   
Anne^
Најпрвин да и честитам на клум!user posted image Клум имај си лесна бременост!

А сега сакам нешто јас да споделам со вас. Еве вака... значи пред да добијам имам болки во долниот дел од стомакот а исто така и градите ме болат ненормално, ми отекуваат и што се вели не можам да ги допрам заради болката а кога ке добијам веднаш болките ми се намалуваат. Дилемата е во тоа што денес требаше да добијам но еве сеуште нема ништо а и болката во градите ми се намали исто како кога добивам! Знам дека сеуште е рано за да се надевам на user posted image али сепак сум не стрплива па решив да ви кажам и на вас за ова што ми се дешава. Сепак ако некоја од вас имала или те слушнале за вакво нешто кажете ми.
Поздравче и ви посакувам на сите што поскоро да си видите user posted image .

_____________________________

Биди тоа што си и живеј си го животот како ти што сакаш, а не како што им одговара на другите!

(Одговор на членот klum)
Непосредна врска до пораките: 1115
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
7.3.2012 22:25:15   
temjana
anne почекај барем уште еден ден и направи си тест. Што се онесува до симптомите кај секого се различни така да неможе никој со сигурност да ти каже дали е бременост во прашање или пак задоцнет менструален циклус. Мене ми доцнеше само два дена (но многу е важно да ти е редовен циклусот) и веднаш направив тест што беше позитивен. Секако и тоа не е кај секого така, кај некои девојки се случувало и после 10 дена задоцнет циклус тестот да покаже негативно а да има бременост. Затоа само спокојно ако можеш издржи уште некој ден ако не земи си тест и ќе си знаеш на што си. Ти посакувам user posted image и да се множиме се повеќеuser posted image

(Одговор на членот Anne^)
Непосредна врска до пораките: 1116
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
8.3.2012 11:21:06   
Anne^
Ти благодарам temjana, дај боже сите што очекуваат user posted image да си ги видат што поскоро! Еве и денес нема ништо, обичо добивам насабајле кога ке станам. Уфффuser posted image мнооогу сум нестрплива, едвај чекам да дознаам дали после 10 месеци обидување конечно успеало да дојде до оплодувањеuser posted image Поздравчеuser posted image

_____________________________

Биди тоа што си и живеј си го животот како ти што сакаш, а не како што им одговара на другите!

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 1117
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
9.3.2012 13:26:34   
Anne^
Сеуште нема ништооо!! Луѓе дајте ми совет, кажете ми дали е време да си напраам тест?

_____________________________

Биди тоа што си и живеј си го животот како ти што сакаш, а не како што им одговара на другите!

(Одговор на членот Anne^)
Непосредна врска до пораките: 1118
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
9.3.2012 13:31:00   
Luci
Anne драга, не чекај, не биди во недоумица, направи си тест и ич не му се секирај. Ако е негативен здравје Боже ќе биде следниот месец, ако е позитивен супер. Јас инаку направив тест по само 1 ден доцнење и ми покажа user posted image Сега имам синче кое има 13,5 месеци user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anne^

Сеуште нема ништооо!! Луѓе дајте ми совет, кажете ми дали е време да си напраам тест?



_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Anne^)
Непосредна врска до пораките: 1119
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
9.3.2012 13:32:46   
Luci
Честитки и од мене Клум, имај убава и лесна бременост user posted image user posted image user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: klum

posle 1 godina obidi i jas gi vidovuser posted image
se uste sum vo sok i ne mi se veruva


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот klum)
Непосредна врска до пораките: 1120
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
9.3.2012 13:38:24   
elenak
Анне купи си тест, има еден што покажува ако си бремена и само еден ден да ти доцни. Убива таа неизвесност, знам. Ти посакувам да си ги видиш твоите две црти.Среќно!

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 1121
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
9.3.2012 15:07:16   
Anne^
Еленак, кажими како се вика тој тест?

_____________________________

Биди тоа што си и живеј си го животот како ти што сакаш, а не како што им одговара на другите!

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 1122
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
9.3.2012 15:22:28   
Anne^

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Anne драга, не чекај, не биди во недоумица, направи си тест и ич не му се секирај. Ако е негативен здравје Боже ќе биде следниот месец, ако е позитивен супер. Јас инаку направив тест по само 1 ден доцнење и ми покажа user posted image Сега имам синче кое има 13,5 месеци user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anne^

Сеуште нема ништооо!! Луѓе дајте ми совет, кажете ми дали е време да си напраам тест?




luci нека ти е живо и здраво синчето! Иначе ок ќе си напраам тест само незнам дали денес или утре сабајле со првата урина?


_____________________________

Биди тоа што си и живеј си го животот како ти што сакаш, а не како што им одговара на другите!

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 1123
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
9.3.2012 15:23:13   
elenak
Па не се сеќавам, го правев пред 11 месециuser posted image Прашај во аптека, а и на кутијата пишуваше мислам. Мене ми беше последна менструација 25.03. тестот го правев на 27.04 и ми покажа точно.

(Одговор на членот Anne^)
Непосредна врска до пораките: 1124
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
9.3.2012 15:24:30   
elenak
И го направив поручек, мислам дека нема врска тоа со прва урина.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 1125
Страница:   <<   < Претходна страница  43 44 [45] 46 47   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  43 44 [45] 46 47   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?