|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  93 94 95 96 [97]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
13.12.2012 20:32:50   
Sajna
Ajde Ummu izdrzi uste 5 dena znam deka e tesko ama moras ...ke si brois 15 dena od inseminacija ...ajde cekame ubavi vesti ....

(Одговор на членот ninaaa)
Непосредна врска до пораките: 2401
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
13.12.2012 21:06:05   
Ummu_Ajna
ninaa ja 7 godini deca nemam

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот ninaaa)
Непосредна врска до пораките: 2402
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
14.12.2012 17:58:10   
Sonja*
Zdravo,jas podolgo vreme ve citam ama sega sum nov clen,mnogu sum srkna sto mozam da pisam vo ovaa tema,im cestitam na site idni mami i sakam da prasam za mene,i jas se nadevam na user posted image no neznam koga mozam test da napravam,ke moze li pomos,dobiv na 27 noemvri do koga da cekam nestrpliva sum,i drugo da prasam dali mora da imas odnosi samo vo plodni denovi za da ostanes,jas imav na 2ri pa posle na 8 mi dali bi mozelo da se fati od togas ili dzabe se nadevamuser posted image

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 2403
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
14.12.2012 21:31:02   
Ummu_Ajna
znaes sto jas vaka razmisluvsm i taka
veruvam, ako gospod saka da ti dade.
ke ti dade i vo plodni i vo neplodni denovi ne se sekiraj i uzivaj i ne misli na plodni denovi neplodni denovi, tuku kako sto vikaat rr-te. vodete ljubov


< Поракaта ја уредил Ummu_Ajna -- 14.12.2012 21:32:00 >


_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот Sonja*)
Непосредна врска до пораките: 2404
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
14.12.2012 22:33:04   
Sonja*

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ummu_Ajna

znaes sto jas vaka razmisluvsm i taka
veruvam, ako gospod saka da ti dade.
ke ti dade i vo plodni i vo neplodni denovi ne se sekiraj i uzivaj i ne misli na plodni denovi neplodni denovi, tuku kako sto vikaat rr-te. vodete ljubov



Ti blagodaram na podrskata,i jas mislam taka deka ne bi trebalo da ima mnogu vrska.
Pozdrav i ke napravam test za nekoj den nemozam da cekam do 27mi

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 2405
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
14.12.2012 23:44:50   
Melanija RR
Sonja* добре дојде на РР user posted image
Знаеш дека оплодување може да настане само во плодни денови,т.е. пред и од кога ќе прснат фоликулите.
Мој совет ти е да одиш на ехо преглед за да се види кога имаш овулација,може мисли дека е на 14 ден од циклус а всушност да е на 16 ден или пак порано.
Убаво е да е опуштиш и немислиш на тоа но ако незнаеш кога ти е овулација е чиста среќа ако сакаш поангажирано мораш барем тоа да го знаеш.
Тест ќе ти биде валиден од кога веќе ќе ти касни се пред тоа не е меродавно.
Ти посакувам што поскоро user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Sonja*)
Непосредна врска до пораките: 2406
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
15.12.2012 13:57:04   
Sonja*
Фала на помошта.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2407
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
15.12.2012 20:05:03   
Sonja*
Луѓе тажна сум денес правев тест и една црта имаше,можеби е рано на 27 ми треба да добијам,може ли некој тест да ми предложите ве молам ке пукнамuser posted image

(Одговор на членот Sonja*)
Непосредна врска до пораките: 2408
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
15.12.2012 22:49:10   
temjana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Sonja*

Луѓе тажна сум денес правев тест и една црта имаше,можеби е рано на 27 ми треба да добијам,може ли некој тест да ми предложите ве молам ке пукнамuser posted image

Не постои тест што толку рано ќе ти покаже било што. Не знам зошто си тажна кога сеуште не знаеш дали си бременаuser posted image ти овој период треба да имаш овулација а не да чекаш user posted image Ајде фрлај се во акција фаќај мажето во тесно и уживајте малкуuser posted image

(Одговор на членот Sonja*)
Непосредна врска до пораките: 2409
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
16.12.2012 0:06:43   
Sonja*
ИЗВОРНА ПОРАКА: temjana RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Sonja*

Луѓе тажна сум денес правев тест и една црта имаше,можеби е рано на 27 ми треба да добијам,може ли некој тест да ми предложите ве молам ке пукнамuser posted image

Не постои тест што толку рано ќе ти покаже било што. Не знам зошто си тажна кога сеуште не знаеш дали си бременаuser posted image ти овој период треба да имаш овулација а не да чекаш user posted image Ајде фрлај се во акција фаќај мажето во тесно и уживајте малкуuser posted image

И тоа што викаш,нема да се разочарам него ке поработам пак на случајот па се надевам дека ке успее,user posted image




< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 16.12.2012 14:47:28 >

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 2410
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
17.12.2012 9:30:45   
carina
Добро утро девојки, да ви кажам дека добив и да ме бришете од списокот , па здравје со нови сили и надежи во новата година, а на сите останати ви посакувам многу среќа

(Одговор на членот Sonja*)
Непосредна врска до пораките: 2411
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
17.12.2012 9:58:49   
bejbigirl
Vaka sega zdravo na site jas sum sosema nova i neznam kako funkcionira forumov ama se obiduvame so mm veke 8 mesec da zabremenam i n ikako. Ovoj mesec mi kasni eve veke od 7 koga trebase da dobijam do denes 10 dena, ama predtoa imav 2 dena po red temno-kafeav iscedok verojatno i se nadevam implantacija a sledniot den pri seks mi protec krv poveke beshe temno kafeava, eve toa znaci beshe vcera, denes malku poveke mi tece ama nemam mnogu na vloskata a ima i malce koga ke se izbrisham. Od simptomite veke skoro cel mesec imam poveke zelba za soleno i kiselo duri hrana sto nikogash ne sum ja sakala ja posakav. Ovie 2-3 dena imam jaki kiselini vo zelidnikot, mi krkorat crevata ko da sum nenajadena a sekogash nesto mi se zdojaduva, mnogu cesto. Gradite ne me bolat, za cudo mozebi deka piev pred nekoja godina anti-bebi piluli. Rzdrazliva sum i mozam odma da se rasplacam na nekoa emotivna situacija na vesti ili nekoj film:) Imam glavobolki ne sum merela temperatura ama poveke mi e toplo otkolu ladno, i sum redovno umorna. Kafeto veke nemozam tolku da go pijam pa moze i poradi to amis e spie, ama mi se slucilo da se naspijam i utredent pak da se osekam umorna uste od sabajle. Imam koshmari vo posledno vreme, a neodmna si go sonuvav svoeto bebe kako go drzam vo raka beshe mnogu slatko mashko bebe, krupno, svetlo so plavi ocinja, a nedela dena pred toa sonuvav kako sum trudna...Neznam sto se slucuva i sum veke ocajna pa ve molam nekako pomognete mi , a da i sto mi se pie mnoooogu ladna voda i me boli dolniot del od stomakot i kicmata a i grbot i vratot, kozata mi e posuva, imam prvut, i glavata konstantno me cesha iako kosata mi e izmiena. Isto taka vcera zabelezav strii na desniot dolen del od stomakot onaka bash vidlivi vo ljiljakova-c rvenkasta boja, pa neznam dali sum bremena za ssto se nadevam ili sums amo popravena a menstruacijata ne mie obilna...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2412
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
17.12.2012 10:36:12   
bejbigirl
Vaka sega jas ne ziveam vo Makedonia iako sum rodena vo Skopje, ama ovde na zapadov citam mnogu za bremenost zosto i jas sum vo faza na zabremenuvanje a se nadevam deka sum bremena, samo s enasdevam iako nekako i se razocaruvam zosto seuste ne sum sigurna a tolku mnogu sakam da sum!!! user posted image Taka da toa sto sakav kontretno da vi go kazam eden sovet od mene e deka na ovdeshnive internet sajtovi za bremenost ( se osekam kako site da sum gi procitala) kazuvaat deka testovite za bremenost ne pokazuvaat dve crticki se do pominati 4 do pet nedeli od bremenosta taka da na pocetok e mnogu rano da se otkrie toj HCG mislam hormon se vikashe pa jas bi ve sovetuvala da ne se testirate prerano da ne si gi troshite parickite tuku da pocekate ushte maklu, znam ne e ic lesno zosto mene toa cekanje me ubiva ama toa e...mnogu pzodrav do site i so sreka neka ni e na site! :)user posted image

(Одговор на членот rozalinda)
Непосредна врска до пораките: 2413
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
17.12.2012 10:36:21   
Sajna
bejbigirl pravac vo labaratorija i napravi test ili pojdi na ginekolog da te vidi

(Одговор на членот bejbigirl)
Непосредна врска до пораките: 2414
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
17.12.2012 10:40:12   
bejbigirl
Sanja toa i planiram ama spored tebe mozno e da sum bremena ?user posted image

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 2415
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
17.12.2012 11:07:35   
Ummu_Ajna
denes pravam beta hcg sum jadela sum pijela nema veze neli ?

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот bejbigirl)
Непосредна врска до пораките: 2416
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
17.12.2012 11:15:14   
Sajna
nema vrska Ummu jadenje pienje slobodno odi ajde cekame denes user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 2417
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
17.12.2012 12:32:37   
Ummu_Ajna
dadov krv eve sega za10 min gi zimam rezultatite ajde gospode
izraduvaj me mene i site tuka ako e od hajr amiiinnnn

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 2418
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
17.12.2012 12:58:57   
elenak
Умму Ајна ги зема ли резутатите? Ајде кажувај имаме ли нова трудница? 

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 2419
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
17.12.2012 13:15:33   
Ummu_Ajna
rezultatot e negativen ne znam zasto izleze vaka a
mi kasni veke 6 dena moze rano e sto znam, sega da
prodolzam so tabletite da gi pijam ili da gi prekinam ? zdravje gospod sakal da
bide taka.

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 2420
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
17.12.2012 13:25:10   
Sajna
ummu konsultiraj se so doktorot sto ti ja pravese inseminacijata ama milsam deka treba da gi prekines se pijat 14 dena samo pa ako e pozitiven rezultatot se prodolzuvaat

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 2421
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
17.12.2012 13:32:00   
elenak
Умму баш ми е жал,повеќе среќа наредиот пат. А во меѓувреме работете на случај, па дај Боже да нема следна инсеминација user posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 2422
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
17.12.2012 13:51:52   
Ummu_Ajna
ne se sekirajte ic nema so da se zali tuka, jas ne rabota na toa gospod e toj koj go pravi toa. toj ako saka ke
bide. samo se nerviram so ovaa doktorkava matevska
od sistina ne mi diga mob se ubiv
od zvonenje. mi ide da i otidam tamu ne znam sto da pravam so tabletive da gi pijam ili da gi frlam

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 2423
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
17.12.2012 14:11:57   
Melanija RR
bejbigirl добре дојде на РР user posted image
Некои од наведените твои случувања не се водат како симптоми на бременост,стрии,чешање и слично.
Валиден тест преку крв со бета хормонот е после најмногу 7 дена од доцнење на циклус и тоа ако е сомнително нешто ако не,и ден по доцнењето е точно.
Како што пишуваша ти 4-5 недели од забременување тогаш веќе се слуша срцето,туку 4-5 од последен циклус е точен резултат.
Штом доцни 7 дена задолжително се оди на тест преку крв.Ти посакувам user posted image и пиши ни пак

Ummu_Ajna за терапијата мора да ја најдеш докторката дали да прекинеш,штета што е негативен тестот.Види што ќе ти каже,ако тоа е тоа од прекинување на терапијата најкасно за 5 дена треба да добиеш.user posted image

carina со нова сила во нова година user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 2424
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
18.12.2012 13:42:27   
Melanija RR
Моментална состојба

user posted image За тест чекаме:user posted image

user posted image Sajna user posted image

Anne^ 24 октомври ???
nataly86 17 ноември ???
sonce7 22 ноември ???
==============
Алаи 8 декември
Melanija RR 20 декември
bushavka 20 декември
Нивеа 11 јануари 2013


Девојки бидејќи оваа тема достигна 100 страни продолжуваме на нова тема ТУКА

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 18.12.2012 13:48:15 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2425
Страница:   <<   < Претходна страница  93 94 95 96 [97]
Страница: <<   < Претходна страница  93 94 95 96 [97]
Оди на:






Анкета

koe ime e poubavo
mama30

koe ime e poubavo ?

Mila (60%)

Darija (40%)


Број на сите гласови: 149

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!