|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  93 94 [95] 96 97   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
3.12.2012 13:55:28   
carina
Здраво јас сум нова ве следам веке извесно време и јас сум во исчекување заuser posted image и би сакала и јас да се пишам на списокот за 14 декември. И ајде овој последен месец од оваа година сите да се израдуваме со user posted image user posted image . Многу среќа на сите поззз

(Одговор на членот bushavka)
Непосредна врска до пораките: 2351
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
3.12.2012 14:30:49   
Bogdancanka
карина мила пуштам среќаuser posted image набрзо да се израдуваш на user posted image цртки

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот carina)
Непосредна врска до пораките: 2352
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
3.12.2012 15:10:51   
Melanija RR
user posted image За тест чекаме:user posted image

user posted image Sajna user posted image

Anne^ 24 октомври ???
nataly86 17 ноември ???
sonce7 22 ноември ???
==============
Нивеа 8 декември
Алаи 8 декември
emaaaa 10 декември
carina 14 декември
Ummu_Ajna 18 декември
Melanija RR 20 декември
bushavka 20 декември


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2353
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
3.12.2012 15:34:47   
bushavka
ajde Melanija stiskam palci da se raduvame na ist denuser posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2354
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
3.12.2012 17:53:52   
Ummu_Ajna
uspesno pomina se sega cekam dve crti daj boze amin amin na site nas.

(Одговор на членот bushavka)
Непосредна врска до пораките: 2355
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
5.12.2012 7:28:55   
Ummu_Ajna
neodamna edna drugarka mi kaza deka vo francina, zenite ja proveruvale ranata bremenost vo domasen uslov ama be so baby test. snaa nejzina tamu zemala sabajle vo sterelno kance mokraca, i edna lazicka mala soda bikarbona. ako pocne da vrije ima bremenost ako ne vrije nema. dali nekoja od vas go ima probano ova? ili ako ste cule za ova bi sakala da probam posle 15 dena da vidime so izleze.

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 2356
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
5.12.2012 8:03:39   
Sajna
Ummu nema potreba od takvi raboti ke si odis preku krv na 15 den najverodostoen rezultat ke imas bez dilemi ... a se ostanato ke bide da ne e lazno pozitivno, da ne e lazno negativno zatoa strplivo uzivaj sega odmarkaj i za 15 dena ke si proviris BETA HCG preku krv pozz

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 2357
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
5.12.2012 8:08:46   
Ummu_Ajna
sanja i kako da recam napravete mi beta hcg neli? zasto ne znam kako ide ovaa rabota pocetnik sum :)

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 2358
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
5.12.2012 9:19:25   
Sajna
da, ke pojdes vo labaratorija i ke si pobaras test za bremenost so beta hcg vrednosti ... ako e nad 5 bremena si i ke castis user posted image

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 2359
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
5.12.2012 9:22:10   
Ummu_Ajna
Da dade gospod da sum pa ke castam zasto da ne samo ke kazete kako na koj nacin da dostavam castenje ;)

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 2360
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
6.12.2012 12:57:52   
alai
Zdravi rigerrajki imam edno prasanje do vas. Ve molam za odgovor sum vo golema panika na spisokot sum prijavena za na 8 dekemvri no pred dva dena znaci na 4 ovaj mesec imavme odnos. No za vreme na odnosot jas prokervarev malce drugiot den nemav nisto nemam ni povrakajje no kaj predelot kaj gradite se zapripetlivi veni kaj mamilata i okolu gradata drugi simtomi nemamm ve molak za vase mislenje posdrav na site. I daj boze da. Dobijamuser posted image i site sto ocekuvate.

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 2361
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
6.12.2012 13:03:56   
Sajna
alai odi kupi test i proveri se ... jas da ti kazam veke na simptomi ne se oslonuvam eve preku krv mi izleze bremenost a simptomi imam samo kicma kako za dobivanje me boli ... panika me faka do drugata nedela za do 1 eho

(Одговор на членот alai)
Непосредна врска до пораките: 2362
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
6.12.2012 14:33:14   
alai
Da te razbiram sanja daj boze da bidi. Noo sakam nekoj sto znaj sto znaci kervarenjeto vee molammm. Za pomos pozzz

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 2363
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
6.12.2012 14:56:46   
Ummu_Ajna
Kako sto znam jas ima zeni sto malce krvarat kako kafeavkasta rozeva boja, i mnogu cesto se pokazuva kako znak na bremenost

svekrvami so naj stariot dever celi 9 meseci dobivase redoven ciklus, toa bozja priroda.

< Поракaта ја уредил Ummu_Ajna -- 6.12.2012 14:57:47 >


_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот alai)
Непосредна врска до пораките: 2364
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
6.12.2012 15:46:17   
Melanija RR
Јас сум имала односи ден -два пред добивање и еднаш ми се појави бледа розево но толку , следниот ден добив мене ми е како пробивање.
Но тебе еве после неколку дена немаш ништо сочекај до 8ми ако нема ништо на 9 ти ако сакаш направи си тест. Со среќаuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 2365
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
6.12.2012 21:41:40   
alai
fala za odgovorot melanija daj boze da bidi deneska zaprimetiv bel iscedok moze li i toa e znak na bremenost? ve molam kazatemi odnapred blagodarammm pozzdravv rigerjarki

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2366
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
7.12.2012 13:38:29   
emaaaa
user posted image user posted image trgnete me od spisokot dobiv user posted image user posted image a tolku se nadevav user posted image

(Одговор на членот alai)
Непосредна врска до пораките: 2367
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
7.12.2012 15:04:28   
Melanija RR
emaaaa жал ми е user posted image
alai како си денес?

user posted image За тест чекаме:user posted image

user posted image Sajna user posted image

Anne^ 24 октомври ???
nataly86 17 ноември ???
sonce7 22 ноември ???
==============
Нивеа 8 декември
Алаи 8 декември
carina 14 декември
Ummu_Ajna 18 декември
Melanija RR 20 декември
bushavka 20 декември


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот emaaaa)
Непосредна врска до пораките: 2368
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
7.12.2012 18:28:22   
Ummu_Ajna
da prasam nesto jas pravev inseminacija na 3 12 i test treba da prava na 17 ako se racuna
od prv den inseminacija

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2369
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
8.12.2012 0:46:27   
Melanija RR
Јас те пишав на 18 декември со што се полни 15 дена мислам дека така е исправно но на тебе останува кога ќе решиш и дај боже да се радуваш user posted image
Инаку и на отпусно писмо или документот секогаш пишува тест бета после 15 дена

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 2370
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
8.12.2012 11:16:47   
ivan44e
Zdravo RINGERAJKI !

Da vi kazam jas sum nesto razoracana i baram sovet od vas !
Utrovo napraviv test i ocekuvav user posted image , ama zal testot pokaza negativen , a silno se nadevav i ocekuvav bremenost po site simptomi sto gi imav a i veke mi kasniuser posted image
Posleden pat dobiv na 05.11 dali mislite deka e rano za testpot koj veke go napraviv , koga e najdobro da se napravoi testot ( posle kolku dena od izostanuvanjeto na mesecniot ciklus )

No sepak ke ostanam da cekam
Pa zdravje ako dobijam user posted image naredniot mesec ke mora poangazirana da bidam user posted image

Pozdravce

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2371
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
8.12.2012 11:42:44   
RAZOCARANA 19
jas trebase da dobijam na 30 noemvri i jas se nadevav deka ke mi kasni i jas da se izraduvam na user posted image user posted image ama pre 2 dena mi dojde na 28,a test napraiv na 27 i negativen mi izleze <3

(Одговор на членот ivan44e)
Непосредна врска до пораките: 2372
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
8.12.2012 23:06:16   
Melanija RR
ivan44e кога ќе ти касни 2-3 дена од вообичаеното добивање тогаш е најдобро да се направи тест

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот RAZOCARANA 19)
Непосредна врска до пораките: 2373
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
9.12.2012 0:59:53   
alai
Brisete me od spisokot dobiv pred e eden den toa znaci na 7 se pomisluvav deka ovaj mesec ke bidi no nistoooo sega se nadevam na sledniot mesecc no velam da mi kazete dali treba da se plasam ovaj mie vtor mesec sto probuvamee ve molam za vase mislenje pozdravv sreka do siteee sto ocekuvatee

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2374
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
9.12.2012 1:09:18   
RAZOCARANA 19
jas se obiduvav prethodnite 3 meseci so red,ama sega pauziram mnogu sum napnata pa cekam da se opustam za da mozam da postignam sakan rezultat.Mila ti ne se razocaruvaj ajde sledniot pat ke imas user posted image user posted image ...Ako se plasis i si napnata obidi se da se opustis,koga nejmalce ke ocekuvas togas ke se desi toa <3

(Одговор на членот alai)
Непосредна врска до пораките: 2375
Страница:   <<   < Претходна страница  93 94 [95] 96 97   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  93 94 [95] 96 97   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?