|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  40 41 [42] 43 44   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
12.1.2012 20:43:05   
Calypso
Cestitki temjana, bas mi e milo sto konecno ti se ispolni zelbata! Ajde so lesno, imaj ubava bremenost i uzivaj vo sekoj moment!user posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот lindicka)
Непосредна врска до пораките: 1026
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
12.1.2012 21:00:40   
Bogdancanka
temjana mila cestitki,mnogu se izraduvavuser posted image user posted image user posted image ajde mila od srce ti posakuvam ubava i lesna bremenost

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 1027
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
12.1.2012 21:16:24   
kuklicka26
Темјана честитки имај убава и лесна школска бременост

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 1028
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
12.1.2012 21:49:44   
Olivia
ИЗВОРНА ПОРАКА: temjana

Девојки еве конечно (уфф колку е чудно кога го пишуваш ова во свое лице) си ги видов Ми доцнеше 2 дена вчера направив тест и не беше розево туку црвено мојов глушец одма сака да се покаже цел на мама нетрпелив фалбаџија Денеска бевме на лекар и го видовме, малечко е многу ама го најдовме. По моите пресметки е 4 недели и 3 дена по неговите 5 недели, врска немаат ама ајде И тоа е, ќе ви раскажам утре убаво детално за симптомите кои ги имав што чувствував и малите разлики во однос на пмс и ова вистинското, но за тоа утре бидејќи навистина трудниците биле спанковци упм, ми дојдоа гости а со нервите сум тнка малку леле колку ми доаѓаше да им кажам аман луѓе си имате дома, некој треба да спие Ве гушкам и бакнувам најмили и ајде чекам друштво, да не почнам со закани или со ќотек


Temjanaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa mnogu sum happy za tebe , ne sum valjda posledna sto doznavauser posted image , mnogu me izraduva tvojava vest, ti posakuvam lesna bremenost user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот kuklicka26)
Непосредна врска до пораките: 1029
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
13.1.2012 10:51:29   
dostickage
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  za Temjana!

Ova e od mojot recept,garant  go grabna mt pred nekoe vreme koga ti rekov user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 1030
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
13.1.2012 10:53:45   
temjana

ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  za Temjana!

Ova e od mojot recept,garant  go grabna mt pred nekoe vreme koga ti rekov user posted image user posted image user posted image

Хаххахха може и да беше да ти кажам искреноuser posted image user posted image user posted image Ајде утре гледај да дојдеш

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 1031
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
13.1.2012 17:41:00   
kapina
cestitki temjana imaj si lesna bremenost user posted image i edno zivo i zdravo bebceuser posted image

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 1032
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
15.1.2012 20:54:22   
Martins mom
user posted image user posted image Честитки Темјана, имај убава бременост и едно слатко и паметно бебенцеuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1033
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
15.1.2012 21:51:49   
ana_banana
Zdravo na site.Vaka sega,me interesira edna rabota,kako e mozno da dobijam 6 dena porano i normalna menstruacija na prvite dva dena a tretiot den odnosno celi 24 casa da nemam ni kapka.Posle toa od 4 do 7 den normalno kako i sekoj ciklus? Se obiduvame da ostanam bremena edna godina, posle eden spontan abortus.Poradi pokacen Prolaktin bev na terapija so Bromergon koj sega go prekinav poradi toa sto nivoto na hormonot e normalno.Piev i Klomifen i namesto obilna menstruacija imav minimalno odnosno samo prvite 2 dena a posle toa sekoj den se pomalku i pomalku.Bevme i na edna inseminacija no neuspesna.Iskreno ne znam sto e rabotava.ovie denovi mi se plodni (barem taka mislam) pa se nadevam na user posted image .Pozz do site 

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 1034
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
17.1.2012 0:31:27   
Sajna
mene denes ne mi dojde user posted image i sum mnogu user posted image user posted image user posted image napraiv test i pak taa famozna EDNA linija ke si puknaaam ... neznam ako otidam preku krv dali ke pokaze ili rano e uste???

(Одговор на членот ana_banana)
Непосредна врска до пораките: 1035
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
17.1.2012 8:31:25   
temjana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Sajna

mene denes ne mi dojde user posted image i sum mnogu user posted image user posted image user posted image napraiv test i pak taa famozna EDNA linija ke si puknaaam ... neznam ako otidam preku krv dali ke pokaze ili rano e uste???

Сајна мила не се обесхрабрувај доколку ти доцни само еден ден најверојатно е многу рано за да се покаже и другата црта. Другарка ми мораше да чека 5 дена да и доцни додека не и се покажа user posted image почекај уште некој ден барем, смирена биди и ќе си ги видиш верувај.Можно е и да ти се затне носот во меѓувреме и грлото да те боли но сето тоа било нормално немој да пиеш никакви лекарства. Бакнежи и гушки и те чекаме со прекрасни вестиuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 1036
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
17.1.2012 12:48:46   
Sajna
Aj ke cekam eve i denes nisto user posted image se nadevam user posted image e na pat pustete srekaaa...

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 1037
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
17.1.2012 12:53:25   
Maca25
пуштаме среќа сајнаuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 1038
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
17.1.2012 13:59:10   
Melanija RR
Sajna user posted image user posted image user posted image навиваме за user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1039
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
17.1.2012 16:24:00   
Anne^
Ајде Сањичка! user posted image user posted image user posted image Стискаме палци за да си видиш user posted image

_____________________________

Биди тоа што си и живеј си го животот како ти што сакаш, а не како што им одговара на другите!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1040
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
17.1.2012 16:31:20   
Anne^
Здраво Ана - банана, мене ми се случи нешто слично како во твојот случај, овој месец ми дојде 2 дена порано и плус тоа првите 2 дена имав обилно крварење а третиот ден немав ни капка! После тие 3 дена се појави пак но бледо розева крв кое ми траеше уште 2 дена! Навистина незнам што беше тоа! Обично ми трае по 4 дена! Епа ако има некој слушнато за вакви случки ве молам дајте некаков одговор за тоа што би можело да биде! ( иначе веќе 8 месеци се трудиме... ама ништо! user posted image )

_____________________________

Биди тоа што си и живеј си го животот како ти што сакаш, а не како што им одговара на другите!

(Одговор на членот ana_banana)
Непосредна врска до пораките: 1041
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
17.1.2012 20:06:15   
lindicka
Здраво на сите! Ви пишувам само за да ве поздравам. Инаку овие денови сум пресреќна. Многу добра работа ми се случи на професионален план. Конечно ми се исплати толку време учење, магистерски студии, семинари, работилници, трудови пишување,  и што ли уште не.  И ова ми се случи кога веќе се откажав од чекањето, кога велев дека нема правда. Конечно и парично ми се исплаќа се' што сум вложувала и уште вложувам за развој на професионален план. Пресреќна сум. Зборот ми е дека, кога не се надеваме и не си правиме притисок ни се случуваат убавите работи и секогаш започнуваат како ситници и неочекувано. 2012 ми почна убавоuser posted image user posted image user posted image , сега си ги чекам  user posted image и user posted image . Kога ќе биде, ќе биде. Сигурно некогаш ќе се случaтuser posted image . Поздрав до сите. уживајте во животот додека да дојдеuser posted image . Се разбира и дека потоа пак ќе има уживање. Поздрав и секое добро.

(Одговор на членот Anne^)
Непосредна врска до пораките: 1042
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
18.1.2012 22:07:31   
Just baby
Cestitki temjana imaj si lesna i ubava bremenostuser posted image user posted image
i na sikte ostanati vi ja isprakam seta sreka pobrzo da si gi vidite user posted image

(Одговор на членот lindicka)
Непосредна врска до пораките: 1043
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
18.1.2012 22:52:40   
Pipi88
Честитки Темјана,многу ми е мило за тебе и  се радувам многу!!!! Имај лесна бременост!!!! Поздрав user posted image user posted image

(Одговор на членот Just baby)
Непосредна врска до пораките: 1044
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
19.1.2012 1:47:11   
bella80

ИЗВОРНА ПОРАКА: lindicka

Здраво на сите! Ви пишувам само за да ве поздравам. Инаку овие денови сум пресреќна. Многу добра работа ми се случи на професионален план. Конечно ми се исплати толку време учење, магистерски студии, семинари, работилници, трудови пишување,  и што ли уште не.  И ова ми се случи кога веќе се откажав од чекањето, кога велев дека нема правда. Конечно и парично ми се исплаќа се' што сум вложувала и уште вложувам за развој на професионален план. Пресреќна сум. Зборот ми е дека, кога не се надеваме и не си правиме притисок ни се случуваат убавите работи и секогаш започнуваат како ситници и неочекувано. 2012 ми почна убавоuser posted image user posted image user posted image , сега си ги чекам  user posted image и user posted image . Kога ќе биде, ќе биде. Сигурно некогаш ќе се случaтuser posted image . Поздрав до сите. уживајте во животот додека да дојдеuser posted image . Се разбира и дека потоа пак ќе има уживање. Поздрав и секое добро.

user posted image user posted image user posted image Iindicka,CESTITKI!!!!!Edno dobro nikogas ne ide samo,taka da osekam deka ovaa godina ke si gi vidisuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот lindicka)
Непосредна врска до пораките: 1045
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
19.1.2012 10:56:07   
Melanija RR
Сајна има ли нешто ново кај тебе?Те чекаме user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот bella80)
Непосредна врска до пораките: 1046
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
19.1.2012 23:01:06   
Sajna
mi e strav iskreno da odam na lekar ke vidam, jas sakam da odam utre ama familijava me predomisluva za u ponedelnik demek rano e uste, ajas uste nema dobieno, mocam cesto, imam grcevi vo stomakot i odvreme na vreme me zabpluva kicmata dole i se si milsam deka ke mi dojde ama silno se nadevam deka sum konecno user posted image .....ke vidime ili utre ili ponedelnik ke vi kazam se nadevam na user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1047
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
20.1.2012 9:55:08   
Melanija RR
Sajna има надеж издржи до понеделник и дај боже со најубава вест user posted image


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 1048
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
20.1.2012 12:11:30   
temjana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Sajna

mi e strav iskreno da odam na lekar ke vidam, jas sakam da odam utre ama familijava me predomisluva za u ponedelnik demek rano e uste, ajas uste nema dobieno, mocam cesto, imam grcevi vo stomakot i odvreme na vreme me zabpluva kicmata dole i se si milsam deka ke mi dojde ama silno se nadevam deka sum konecno user posted image .....ke vidime ili utre ili ponedelnik ke vi kazam se nadevam na user posted image

Ајде миличка со тебе сме ситеuser posted image user posted image
Инаку истите симптоми ги имав и јас се надевам дека и кај тебе ќе се од точката што ти расне во мешетоuser posted image Колку време ти доцни? Ако е барем 3-4 дена направи си тест од аптека па во понеделник ќе одиш и на гинеколог веднаш ќе види дали има нешто. Едвај чекам да не израдуваш, да се множиме што повеќеuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 1049
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
20.1.2012 17:20:38   
Sajna
denes bev na ginekolog milicki i zbunka, nema bebe ama mozda i ima, mi vika vaka konstatiram nema nisto ama da pocekame uste 10 dena i pak na kontrola da ne imala zakasneto ovulacija user posted image user posted image user posted image i sega ke poludam od maka ...3 godini nekee jas neznam sto bese ovaa rabota...se probavmee i pak nisto a za ovoj pat nekako sigurna bev deka ke bide ne propustivme nieden den ama ete...zdravje cekam od vas barem ubavi vesti

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 1050
Страница:   <<   < Претходна страница  40 41 [42] 43 44   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  40 41 [42] 43 44   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?