|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Влажни марамици
2.1.2011 11:17:40   
Pepelaska *
Јас користам само Бекутан и немам пробано други, убави ми се многу а и ми стиаат за 3 4 дена некогаш и 5.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Влажни марамици
2.2.2011 12:58:10   
Nadezna
Морееее, Nanys maramicite se FANTASTICNI!!! Pelenite ne gi biva, ama maramicite se TOP

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Влажни марамици
2.2.2011 13:03:58   
skorpijana
jas samo bekutan i can bebe tie mi se nekako najubavi i najubavo mi mirisaat

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Влажни марамици
6.2.2011 16:30:52   
Nadezna
ИЗВОРНА ПОРАКА: Nadezna

Морееее, Nanys maramicite se FANTASTICNI!!! Pelenite ne gi biva, ama maramicite se TOP


Nanys se podobri i od bekutan, potopli se zosto se podebeli, samo mirisaat pojako, ama nema vrdka, mene i taa mirizba mi se sviga.
78 den -72 maramici.
Da si gi probate....

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Влажни марамици
8.2.2011 15:04:37   
majan
Користам Бекутан. Пробав еднаш Памперс, нели одат понекогаш гратис со пелените, ама син ми се исфрла. Си реков ај да не си експериментираме многу, па пак се вративме на Бекутан.

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Влажни марамици
8.2.2011 15:48:55   
*miki mami*
gi ima li vo zegin tie
Nanys maramici sakam da gi probam?

(Одговор на членот majan)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Влажни марамици
8.2.2011 18:15:30   
Nadezna
ИЗВОРНА ПОРАКА: *miki mami*

gi ima li vo zegin tie
Nanys maramici sakam da gi probam?


Bi trebalo, ama vidi sto primetiv- maloto pakuvanje od 30 maramici  e fantasticno a ova golemovo- prosecno.
Ne bi trebalo da forsiraat razlicwen kvalitet, neli?
Ama forsiraat

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Влажни марамици
27.2.2011 10:40:24   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

јас имам купено памперс сензитив, со алое и мислам дека ќе повратев од нивтиот мирис. многу ми пречеше мирисот. едвај чекав да ги потрошиме.user posted image


Се сложувам. Памперс сензитивот ужасно ми мирисаатuser posted image но затоа со  Pampers baby fresh сум ептен задоволна. Ги купувам 3+1 за 5 ипол евра, секое пакување по 72 парчиња ги користам буквално за сеuser posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Влажни марамици
8.3.2011 12:25:40   
ananikol
ИЗВОРНА ПОРАКА: ananikol

Nie koristime Pampers sensitive,mi odgovaraat ph neutralni se i sodrzat aloe i kamilica a i dovolno se vlazni.
Bez parfem se ama sepak ubavo svezo mirisaat


Nie se uste niv gi koristime,jes da se poskapi ama pa pokvalitetni se uste ne sum koristela

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Влажни марамици
19.3.2011 13:32:24   
melce
nie na pocetokot korisievme bekutan,ama za dve nedeli tolku mnogu i se vcrve gazto sto morase antibiotik da ni prepisat user posted image sega koristime bebisiter

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Влажни марамици
22.8.2011 15:33:33   
Felly RR
Ние веќе подолго време користиме Freshmaker и многу се убави а и прилично ефтини. Има од нив Premium Quality- тие ми се да не речам исти како Бекутан, а обичните Freshmaker се малку помали, ама и тие се убави, а се некаде 50 денари.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот melce)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Влажни марамици
23.8.2011 0:09:46   
Gorde J
Moeto dete imase problem so kozickata i dodeka stavavme pampers koristevme Toto suvi maramcinja a se brisevme so vodickaa aako se iskaka se mievme. Prezadovolna sum. Sega imamae 20 meseci i gi frlivme pelenite kazuvame za mockanje i kakanje i nemame poteba od maramcinja a po potreba (ako odime nekade) koristam Bekutan.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Влажни марамици
23.8.2011 0:18:35   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: melce

nie na pocetokot korisievme bekutan,ama za dve nedeli tolku mnogu i se vcrve gazto sto morase antibiotik da ni prepisat user posted image sega koristime bebisiter


бебиситер ви одговараат повеќе? па тие како погруби делуваат. бекутанот се каде каде помеки од нив.
Јас сега имам некои наши македонски дома, брат ми ми ги донесе, немам појма колку пари се, ама колку и да се би ги купувала. Толку се нежни и меки, не се премногу влажни, а мирисаат ептен нежно. Се викаат Фиона бејби. Ептен се добри. Брат ми од Куманово ми ги донесе.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот melce)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Влажни марамици
23.8.2011 9:12:35   
AnnaMolly RR
Јас случајно зедов Huggies од СП маркет, 3 паковања по цена за две. Така ги продаваат, трите спакувани во ќесе. Мноооогу се убави, дебели, со крема. Има три бои марамчиња, зелени за ептен новороденчиња со алое вера, овие моиве некоја портокалова боја се за поголемки бебиња и има уште едни не знам какви беа.
А пред некој ден купив некои турски од маркетот кај нас во населба, 92 марамчиња 60 денари БУКВАЛНО исти како Бекутан. Тие за во градинка му ги пратив.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Влажни марамици
23.8.2011 9:15:55   
kikicka
Jas gi koristam na pampers zelenite ovde vo HR gi ima vo pakuvanje odat 6 taka da celo vreme imame inaku a ja izbrisham so bekutan se frla kade i da ja izbrisham

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Влажни марамици
23.8.2011 13:34:55   
happy
nie koristime pampers baby fresh i sum mnogu zadovolna

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Влажни марамици
23.8.2011 13:38:16   
dostickage
posledno ubavo sto probav mi bea edni nezno portokalovi na Pampers.Stvarno top.
Ama posto sme nie golemi mozeme i so malce poeftino da pomineme a sekako dobro pa taka si kupuvame Can Bebe.Ne od tie sto gi davaat gratis tuku onie rozevite.Mnogu sum zadovolna

(Одговор на членот happy)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Влажни марамици
23.8.2011 13:41:36   
Natasa981
mamicki, moze li da poglednete na Pampers-ot vlazni maramici, dali vo sostav pisuva Paraben..? mnogu me interesira, jas cekam bebce, pa sakam da znam, zasto taa hemikalija e prisutna vo Bekutanot i Violetata,kako sto imam primeteno.. Inace si gi koristam i jas Bekutan, ama za bebevo se mislam, sto da se zeme vi idnina..ako i Pampersot sodrzat parabeni ondak toa e toa, nema mnogu izbor

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Влажни марамици
23.8.2011 13:49:11   
bebe82
nema
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natasa981

mamicki, moze li da poglednete na Pampers-ot vlazni maramici, dali vo sostav pisuva Paraben..? mnogu me interesira, jas cekam bebce, pa sakam da znam, zasto taa hemikalija e prisutna vo Bekutanot i Violetata,kako sto imam primeteno.. Inace si gi koristam i jas Bekutan, ama za bebevo se mislam, sto da se zeme vi idnina..ako i Pampersot sodrzat parabeni ondak toa e toa, nema mnogu izbor


Sega jas poglednav ne sodrzat Paraben.

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Влажни марамици
23.8.2011 13:49:49   
dostickage
sigurno ima i majki so pozitivni iskustva,ama jas sum zgrozena od vlaznite na Bekutan.I jas gi kupuvav cat pat koga bev devojka i si vikam aj i za maliot mi gi preporacuvaa do nemaj kade.Lele koga kupiv,brrrr kakvo crvenilo strasno.Posle menuvamnje maramicite i se bese ok.Do den denes da ne go podrecam nemal crveno gaze pupupu :)))
Ednas i mleko za telo se zeznav kupiv Bekutan i rekov nikad vise nisto.Cista Voda....

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Влажни марамици
23.8.2011 14:05:37   
Natasa981
ИЗВОРНА ПОРАКА: bebe82

nema
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natasa981

mamicki, moze li da poglednete na Pampers-ot vlazni maramici, dali vo sostav pisuva Paraben..? mnogu me interesira, jas cekam bebce, pa sakam da znam, zasto taa hemikalija e prisutna vo Bekutanot i Violetata,kako sto imam primeteno.. Inace si gi koristam i jas Bekutan, ama za bebevo se mislam, sto da se zeme vi idnina..ako i Pampersot sodrzat parabeni ondak toa e toa, nema mnogu izbor


Sega jas poglednav ne sodrzat Paraben.



e fala ti mnogu, sega ke si znam , fala


_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот bebe82)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Влажни марамици
24.8.2011 23:24:34   
mila 3
jas koristam bekutan, a ponekogas i violeta. pelenite im se katastrofa i na ednite i drugite ama od maramcinjta sum zadovolna, ne primetiv nekoja posebna razlika od vlaznite maramcinja na pampers

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Влажни марамици
12.9.2011 10:55:20   
sweety girl
Хагис ги има во пакување по 3, исплатливи се и супер мирисаат вреди да ги пробате ако не сте ги пробале

(Одговор на членот mila 3)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Влажни марамици
12.9.2011 11:11:55   
Bububebe
Јас користам Памперс со алое ,и ептен се убави.Еднаш зедов бекутан ама некако не се многу влажни,ко суви се

(Одговор на членот sweety girl)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Влажни марамици
17.11.2011 13:22:14   
Emanuelapp
Pred nekoe vreme na Jovan blizu kureto mu se napravi nekakvo brunce sto e normalno celo vreme vo peleni ..... Na pregledot koga bevme na vakcina doktorkata mu go odlepi pampersot i  go vide brunceto pa me prasa dali koristime vlazni maramcinja jas  odgovoriv potvrdno Bekutan , mi vika GOLEMA GRESKA PRAVITE SO VLAZNITE trebalo koga e kakano da se odmiva so bebi sapunce a koga e mockano samo da se smeni pampersot i da se namacka so pavloviceva. Vlaznite samo koga sme izlezeni. I sega jas koga go odmivam koga go brisam...... neznam dali da ja poslusam i dali drzi mesto..... Ve molam za vase mislenje..... Odnapred blagodaram

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?