|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Разлика во цени
17.8.2009 15:28:13   
Еца
Еве денес бевме со маж ми да гледам релаксатор и торбица,бевме во Бисер, во сите можни продавници за деца и детска опрема.Од продавница до продавница, разликата на цените е огромна.Дури и за исти производи од иста фирма има разлика по 500 до 1000 денари.Мислам АЛОООООО што им е на газдите.Просто не можев да се изначудам.инаку најверојатно ќе земам 3 во 1 (транспортер, седиште за во кола и релаксатор) на бертони до 13 кг.

Какво е вашето искуство со разликата во цените? Дали и вие го имате приметено ова?

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Разлика во цени
17.8.2009 15:30:27   
evgenija
eh, Elena pa toa e sekade taka..i sekogas. zatoa pred da kupis prosetaj ubavo se pa posle

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Разлика во цени
17.8.2009 18:03:23   
Natasha5
Eve deneska mm bese da i kupi Aptamil na Jana vo zegin e 780 den. a vo drugite apteki e 890 den.kolkava razlika.Ajde da e za 30 -40 den.razlika razbiram ama sto????

(Одговор на членот evgenija)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Разлика во цени
2.10.2009 16:57:25   
mis.
Му купив на Мартин фармерки од сингелиќ за 500 ден а пред некој ден во бисер а и во продавничките што се под зградите во Лисиче беа по 800 ден.Се работи за истите фармерки,нели е тоа многу разлика.user posted image

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Разлика во цени
2.10.2009 23:30:53   
Aleksandra
Jas na Ana koga bese pomala i kupuvav kondurcinja od Singelic od KEGI po druga cena otkolku od KEGI od Biser, ne mozev da poveruvam deka ista firma a razlicni lokacii a i razlicni ceni....

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Разлика во цени
3.10.2009 0:03:55   
nadica
и кај нас во помалите градови има разлика во цените дури и на прехрамбени производи на пр. во продавницата која ми е поблизу еден производ е една цена а во центар е друга цена а продавницата е иста???????? дури и ги прашав продавачите зошто така ми рекоа наредба од газдата

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Разлика во цени
3.10.2009 12:56:20   
mis.
Александра и јас во истата продавница на кеги од сингелиќ забележав огромна разлика во цени и на топлинките.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Разлика во цени
3.10.2009 14:44:24   
karla
Elena, me interesira od kade planiras da kupuvas 3 vo 1 komplet (kolicka, relaksator i sediste za vo kola) i po koja cena se dvizat, bidejki i nie sme zainteresirani za istoto, pa koga ke dojdeme vo Skopje za da ne lutame, ako mozes da ne upatis kade da barame?! Blagodaram

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Разлика во цени
4.10.2009 11:09:52   
mami
Карла, мислам дека Елена зборуваше за едно нешто кое служи и како транспортер и како седиште и релаксатор..а инаку количките кои имаат три дела како што сакаш ти, во Чико се некаде околу 500 евра, барем ние кога гледавме за Лука

(Одговор на членот karla)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Разлика во цени
4.10.2009 12:28:42   
garfild
3 во 1 има во Бисер на приземје кај Телеком некаде,Pierre Cardin е,4300 ден. го земавме.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Разлика во цени
5.10.2009 1:05:10   
Еца
ИЗВОРНА ПОРАКА: karla

Elena, me interesira od kade planiras da kupuvas 3 vo 1 komplet (kolicka, relaksator i sediste za vo kola) i po koja cena se dvizat, bidejki i nie sme zainteresirani za istoto, pa koga ke dojdeme vo Skopje za da ne lutame, ako mozes da ne upatis kade da barame?! Blagodaram


Во Бисер, поточно спроти Бисер, во комерцијата на Скопски пазар од задната страна има ред продавници и прва е не ми текнува сега името ама изгор скапа,, ама до неа има една со опрема за деца исто тоа 3 во 1 што ми се допаѓаше на некоја италијанска фирма 3900 ден, а на бертони истото 2900 ден.Цените се навистина прифатливи за разлика од продавниците во Бисер каде истите ги гледавме почнувајки од 4500  па нагореuser posted image

< Поракaта ја уредил Elena -- 5.10.2009 1:06:07 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот karla)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Разлика во цени
5.10.2009 1:09:15   
Еца
Инаку денес баш приметив голема разлика на Птујската салама на Перутнина, во Тинекс е 176 денари, а во кам 159. Па сега вака и не е голема разлика, ама да пазариш повеќе работи како ние на пример за цел месец се собираатuser posted image 17 денари од ваму, 10 од онаму, немаат вредност паритеuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Разлика во цени
11.10.2009 15:25:01   
Еца
Еве да ви се пофалам дека вчера си купив чизми потполно исти какви што гледав и сакав да си купам во Скопје,само што јас ги купив 1600 денари, а во Скопје ги гледав 2400, мислам разлика во цена, ауууууууuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Разлика во цени
11.10.2009 20:16:09   
karla
Elena so zdravje da si gi nosis cizmite. Vo vistinsko vreme si gi kupila, narednata nedela temperaturite pagjaat za 10 stepeniuser posted image i Blagodaram za informaciite za kolickata. Narednata nedela doagjame za Sk da si kupime pa ke Ve izvestam sto sme se dolucile da zememe.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Разлика во цени
14.10.2011 19:32:32   
Natuska85
Овој кош за деца на чиполино

user posted image

значи во Енци менци е неверојатни 5390 ден., а во Софија,Бугарија сега ја гледам на страната на пакостник.ком е само 74 лева(околу 37 евра или околу 2200 ден ).Па зар е можно?????????????????????


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот karla)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Разлика во цени
14.10.2011 21:31:20   
AnnaMolly RR
И јас имам забележано огромни разлики во цени на одредени производи.

Пример, претходните рамки за очила Анџело Футуро што ги имав во порта Буњаковец беа 4.400 денари, а во оптика во Бисер истите ги зедов за 2.900 денари + 1.500 стакла. Точно 4.400 денари. Среќа што не ги купив од Буњаковец, вака од Бисер стаклата како гратис ми излегоа user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Разлика во цени
16.10.2011 18:23:07   
Snowhite RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Овој кош за деца на чиполино

user posted image

значи во Енци менци е неверојатни 5390 ден., а во Софија,Бугарија сега ја гледам на страната на пакостник.ком е само 74 лева(околу 37 евра или околу 2200 ден ).Па зар е можно?????????????????????



Ние имаме ваков кош на чиполино само зелен е, му го купија моите другарки на Михаил, мислам 4 200 ден. Е сега можеби во Бугарија или било каде е поефтин, ама ај закрени се оди до таму..? Тоа е..


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Разлика во цени
30.11.2011 11:05:27   
Andriance
user posted image

Ovoj aspirator za nos na chico o=vo enci menci e 575..jas od aptekata vo VERO - JUMBO go kupi za 530

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Разлика во цени
19.1.2012 15:08:31   
Natuska85
Во понеделникот бев во Велес на судење и веднаш до судот имаше на Венис продавница со 50 % попуст,викам ај да видам што има.Влегувам цени несвест,блузички памучни по 250,300 денари.Му купив 4 на К по 300 ден,малку поголеми за на пролет таман кога ќе тргне во градинка,ептен убавки. И кога се вратив ми текна дека требаше да му земам и долни тренерки  по 400 ден беа.
Денес викам ај да видам во СП Планет има аутлет на Венис,кога ќе видам истите блузички од 690 на 499 намалени.Ги имаше и долните тренерки по цена од 599 ден.Си излегов,ќе си чекам јас пак у Велес да си отидам.user posted image

< Поракaта ја уредил Natuska85 RR -- 19.1.2012 15:09:51 >


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Разлика во цени
22.1.2012 7:35:33   
mami2
Вчера купувавме зимска јакна за Н. Ми се допадна една во К.Вода кај Општината, на попуст 1.700 денари. Бидејќи беше од фирмата Дајмонд, отидов во продавницата кај Тутунски каде што се увозници и застапници на оваа марка, да проверам таму колку чини, со надеж дека сигурно е поефтина, пошто се прва рака во продажбата. Таму беше 2290 и тоа на попуст. Нормално се вративме назад да ја купиме, ама не сфаќам како може разлика од 590 денари да има на ист производ, на 500 метри се оддалечени продавниците

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Разлика во цени
27.8.2013 13:33:01   
Felly RR
Пишав пред некој ден дека купивме ранче за во градинка, нели се спремамеuser posted image и денес на враќање од работа во една книжарница видов извадени исти такви ранчиња, па си реков да прашам колку се, чисто за споредба на цените. И баш се зачудив, навистина добра зделка сме направиле, иако не шетавме туку го купивме првото кое ни се допадна. Ние го зедовме 500 ден, а во другата книжарница беше 900!!! Која разлика user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Разлика во цени
27.8.2013 17:49:00   
Mihaela 2010
Pred nekoj den kupuvav trenerki za poklon koi bea 1100 den,i denes odime kaj komsikava na gisti koga mi vadi trenerki isto tridelni rtrenerkive top,ubav materijal od Shutka kupeni za 700 den...

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 22
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?