|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Искажување на љубов
19.10.2009 21:21:35   
ripce
Дали има некој посебен начин на кој вашите најмили ви искажуваат љубов?



< Поракaта ја уредил anica -- 19.10.2009 21:28:06 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Искажување на љубов
19.10.2009 22:59:26   
Боцко
прво добро ќе ме плесне, а потоа ќе се пикне кај мене да се гали како мало маче. веројатно тоа тепање му е некој вид израз на љубов во оваа фаза на развојот?!

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Искажување на љубов
19.10.2009 23:15:55   
niki
Ете вечерва добив слатки зборови: „ Ти си мама добра на свет“ - веројатно сакаше да каже најдобра, злато мајкино.
Инаку овој период сме во фаза кога одбива било какви нежности и не ми дава да ја гушкам и бакнувам и згора ако ја бакнам така крадешкум или на сила ќе земе се брише демек гадно и е. И ко што вика Боцко за плескањето и јас си се тешам дека се тоа од љубов го работи иако некогаш ме боли што така покажува одбивност према мене, а таква е и со другите луѓе. Што од една страна ме теши дека е фаза низ која поминува, ама пак од друга безброј пати ме довела во непријатна ситуација кога ќе ја гушне некој пријател и ќе почне да се брише со гадење.

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Искажување на љубов
19.10.2009 23:18:59   
STRUMFETA
seuste mnogu e mal,no samo mene mi se smee od usi do usi i postojano me sledi so pogled.Koga spie do mene ,bukvalno negovoto licence e zalepeno za moeto I mora da bide gusnat.Mozebi deka po cel den sme sami doma i preterano navikna na mene. 

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Искажување на љубов
19.10.2009 23:46:56   
Палешка РР
Бакнеж пред одење на училиште, бакнеж при враќање дома, гњавење по неколку саати, тепање со перници, борење (сега избегнувамеuser posted image ), во последно време и тешки зафрканции на моја сметка (околу бременоста) user posted image
Но кога купува за него чоколадо, не заборава да купи мало и за мене. Да, и сака чешкање пред заспивање.

Ете, мали но многу крупни работи кога е во прашање односот родител дете.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Искажување на љубов
20.10.2009 10:17:23   
mami
научил да бакнува..сонце мое и сега само се затрчува, те гушка и те фака со двете раце и те бакнува- повеке ти ги лепи лигите на образ или на нос ама тоа е негов бакнеж..сонце...се топам кога ке ми направи такаuser posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Искажување на љубов
20.10.2009 10:23:17   
profesorica
Ааааа се бацуваме ние уште на прв роденден, а инаку многу често ги шири рацете за да ме гушне и се мази и ќе ме гушне мене па татко му , па мене па татко му.и испушта звуци:ммммммммм кога не гушка.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Искажување на љубов
20.10.2009 10:25:55   
mother 29
мене ме гушка и со рачињата мали по грбот ме тупкаuser posted image  user posted image  user posted image  
паметен е тој на мама,син убав!user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Искажување на љубов
20.10.2009 10:26:59   
big_mama817
многу се гушкаме и се бакнуваме бидејќи веќе е голем и тоа многу често user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Искажување на љубов
20.10.2009 14:43:42   
mis.
гушкање,гушкање па пикање главчето во мојот врат па смеење срцко е само колку се гали но тоа го прави само со мене со никој друг. На бато обожава да му се качува и го предизвикува да се борат знае дека бато многу сака борење.user posted image

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Искажување на љубов
21.10.2009 12:35:25   
ripce
Ајде и јас да се произнесам за мојава тема... Ние си искажуваме љубов со апењеuser posted image user posted image user posted image Син ми секогаш кога е добро расположен си фрла накај мене и ме апи по целото лице, на што следи невидена смеа и повторен обид за апење... ова ми го прави исклучиво мене...
Има некој друг што вака си искажува љубов?user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Искажување на љубов
21.10.2009 12:38:26   
mami
лука...многу е смешен кога го прави тоа..те фака со рачињата за лице, те влече кон него и не си на сигурно дали ке те гризе со ширум отворена уста или ке те бакнува...ама после тоа следи баш убаво смеењеuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Искажување на љубов
26.11.2009 13:06:22   
mother 29
Сега го научила тета да се бакнува по два пати ,во секој образ..и ке ме бакне еднаш и ми вика дугото басче(другото обравце) user posted image  

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Искажување на љубов
26.11.2009 13:32:20   
zami
Eden period sekoj den muabetot ni bese.
Mitko: Jas te sakam do neboto.
Mama: Jas te sakam do sonceto:
Mitko: Jas te sakam do site planeti:
Mama: Jas te sakam do celata galaksija.
I taka do nedogled.
Sega poretko no sepak otvoreno si kazuvame deka se sakame.

I najstrogo si imam zabraneto da vo bilo kakov afekt ili lutina mu kazam, e sega ne te sakam, iako toj znae ponekogas da mi kaze taka, normalno ako ne mu odam po kejf.


(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Искажување на љубов
26.11.2009 13:34:44   
mother 29
user posted image  user posted image   user posted image  

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Искажување на љубов
19.2.2010 13:06:18   
mami
леле најново му е кога ке дојде да се гушкаме ме тапка по рамотоuser posted image user posted image како мм што му прави него кога го гушка и одвреме навреме ке дојде ке ме фати со двете рачиња за лице и ме бакнува во едниот па во другиот образ и тоа што е можно позвучно да биде- Бааааuser posted image user posted image user posted image user posted image и како после да не го изедешuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Искажување на љубов
19.2.2010 13:11:46   
ikipp
deana koga se budi,prvo doaga me baknuva,pa me gali po liceto,vika maaama nezno,i posle odma stanuva,bez razlika dali e nok ili sabajle

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Искажување на љубов
19.2.2010 13:12:48   
caci20
Najgolemata guska na svetot. Epten e mamina maza. Koga ke me vidi na vrata od rabota, pleska so toa racinjata, se zalepuva do mene i taka do spienje.

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Искажување на љубов
19.2.2010 13:14:40   
ikipp
so ubavo taka

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Искажување на љубов
19.2.2010 13:16:11   
nadica
како што расте така искажувањето на љубов се менува user posted image user posted image user posted image сега од чиста мира додека си игра ќе дојде и вика „мама гале ооооооооо цун мммм“ додека ме гушка и бакнува и мама се топи user posted image user posted image user posted image сонце мамино најмилно

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Искажување на љубов
19.2.2010 13:27:09   
BILJANA_G
Nadice isto i kaj nas, od milina da gi gledas kako ke ti dojde te gale, te baknuva, guska. A koga ke spomnam deka nesto me bole odma trce i me dale i vika mamo ne bole ,Ana cune.I gotovo na se ke zaboravis.  

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Искажување на љубов
19.2.2010 14:23:58   
mami
хехех ме потсетивтеuser posted image user posted image некогаш ако ме удри со главче или со ноџето кога пробувам да го преоблечам и ќе почнам демек да плачам и доаѓа ме бакнува и ме галиuser posted image

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Искажување на љубов
19.2.2010 17:43:56   
lilit
Ние имаме цела сеанса на гушкање и бакнување и обврзно бакнување на увцињата.Малку му се клемпавки ама не се приметува и стално му ги бакнувам за да свати дека му се убави.Инаку е голема маза на работа не се тргнува без гушки и бакнежи.Сега најново е да каже дека мене ме сака до вселената а бебето до Марсuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Искажување на љубов
27.2.2010 15:52:47   
Adrijana
Uste e mala, ama place ako ne sum vo sobata, i koga ke ja zemam mi se muska so glavceto vo sijata, i ke mi guga taka epten neznicko, kako nekoe malo pilenceuser posted image

_____________________________



(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Искажување на љубов
27.2.2010 16:00:12   
BILJANA_G
Angela mnogu saka da se guska uste koga ke stane vednas ni se frla vo pregratka,ke pocne da ne baknuva dvajcata. Sama ke i tekne vika mama kaka,tato kaka.user posted image i znaci saka.

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?