|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Влажни марамици
20.4.2010 9:19:41   
Adrijana
Koristevme bekutan, dodeka ne gi pronajdovme Pretty baby, koi se isto tolku dobri, a pakovanje od 72 maramici kosta 40 denariuser posted image

_____________________________



(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Влажни марамици
20.4.2010 10:40:51   
BILE.F
Јас за мене од секогаш си користам Becutan, и исто планирам и за бебушот. 

_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Влажни марамици
20.4.2010 13:46:55   
Cacko
prvin gi koristevme edni srpski junior,pakovanje 72 bea okolu 55 den, i super ni bea,gi ima vo 3 vida,losion fresh i aloe vera.e pred nekoja nedela se prebacivme na higi pakovanje 72 kosta 50 den mislam.gi proizveduva violeta i super se.mislam deka e badijala frlanje pari za skapi maramici posto mnoooogu se trosat,baska namenata im e za brisenje guser posted image user posted image user posted image user posted image taka da dokolku ne i praat problemi na kozata ne gleam razlog da se trosat poise pari.da se razbereme,moze da se iritira kozata i od skapi maramici,sve e individualno

_____________________________

Think Pink

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Влажни марамици
20.4.2010 14:03:48   
Палешка РР
Користев Бекутан до сега пред недела дена и многу ми беа суви. Сега купив Кан бебе и мнооогу убаво мирисаат.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Влажни марамици
20.4.2010 14:33:59   
ikipp
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Користев Бекутан до сега пред недела дена и многу ми беа суви. Сега купив Кан бебе и мнооогу убаво мирисаат.
jas ednas se izbrisav so kan bebe,i mnogu przi dolu,luti, a bekutan ne,mislam deka se najubavi

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Влажни марамици
20.4.2010 14:35:12   
mis.
Порано бевме на бекутан сега во последно време купувам кан бебе супер се а башка ефтини 55 ден.И хиги се добри.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Влажни марамици
20.4.2010 15:49:22   
arh_diz
Lele jas ne go podnesuvam mirisot na nitu ednio vlazni maramici .neznam koga ke se porodam kako ke koristam

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Влажни марамици
20.4.2010 15:52:41   
topce
Baby Care камилица, тие во систина ги користеа и ние си продолживме со нив.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Влажни марамици
24.4.2010 23:50:37   
jovanka
od Alkaloid novi maramcinja od programata Becutan so aloe user posted image dali gi ima nekoj koristeno?

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Влажни марамици
24.4.2010 23:57:21   
Maca25
Користевме Бекутан, се додека кај една пријателка не ги видов Baby Love. Супер се, многу убаво мирисаат, многу се влажни и воопшто не се скапи.
Еднаш купив дајперс и ептен се лоши, а и мали, и памперс еднаш и тие не ми се свиѓаат, не мирисаат убаво.


< Поракaта ја уредил Maca25 -- 24.4.2010 23:58:17 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Влажни марамици
25.4.2010 0:01:51   
nadica
Da jas gi kupiv dobri se ama nisto porazlicno od drugote samo cenata im e pogolema :)

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Влажни марамици
25.4.2010 0:09:20   
jovanka
Primetiv cenata e povisoka a bi trebalo da se ista cena a izborot da ostane na korisnicite

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Влажни марамици
25.4.2010 0:16:24   
nadica
да и во обичнитер има 72 марамици а во овие со алое 64

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Влажни марамици
25.4.2010 0:20:53   
Тања РР
Ние до сега исклучиво Бекутан користиме ама гледам тука имате позитивни искуства и со поефтини марамици па може да пробаме user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Влажни марамици
25.4.2010 0:23:04   
Maca25
Со пелените кан бебе добивме гратис марамчиња, добри се, влажни и на нина многу и се допаѓаат па само вади и се брише user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Влажни марамици
25.4.2010 0:26:03   
nadica
а бе сите дечиња обожаваат да вадат марамици и да бришат каде стигнат user posted image user posted image user posted image
како ли само нас не изгледале без влажни user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Влажни марамици
25.4.2010 6:50:38   
Rossana
mm kupil baby love, no mi e strav da gi koristam zatoa sto imaat pH vrednost 5.5 a Becutan se pH neutralni... moze li da dojde do nekakva iritacija??

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Влажни марамици
25.4.2010 8:30:39   
Maca25
Фала богу кај нина нема никаква иритација од марамчињата, но јас ги користам само за газето, а лицето и носот и го бришам со бекутан. некако ми е шубе да и го бришам лицето со нив, зошто могу брзо и се вцрвенува. а за газето се топ. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Влажни марамици
25.4.2010 8:51:36   
mother 29
на мене кан-бебето ми се многу влажни,да не речам мокри..кога ке ги стиснам вода тече од нивuser posted image не ми се по кеф!molfix користиме ете веке два месеца и сум задоволна.иста цена се со бекутанот и тука некаде се по квалитет.ми скисна се` бекутан,па малку променаuser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Влажни марамици
4.5.2010 19:25:39   
ripce
Моментално Виолета... инаку или Виолета или Бекутан... ги пробавме и новите Бекутан со алое вера не ми се нешто разликуваат од старите Бекутан... и исти се во цената од Тинекс ги земавме се разликуваа за денар - два.

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Влажни марамици
25.5.2010 9:52:10   
oli_naum
Na pocetokot samo bekutan posle kupiv imase tri za 180 den ne ni znam kako se vikaa mislam bebi sitter nesto taka, gi kupiv sakav da vidam dali ke ima promena na kozata. se si bese super. taka da nema potreba da se skapi samo dokolku ne ja iritiraat kozata.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Влажни марамици
25.5.2010 10:20:37   
Maca25
Точно оли_наум, ако нема иритација на кожата тогаш нема потреба од флање пари за скапи марамчиња. Тие што ние моментално ги користиме за некои 50-60 денари. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот oli_naum)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Влажни марамици
25.5.2010 10:36:26   
Палешка РР
Babysitter се едни од првите, ако не и први влажни марамици, јас ги користев за Марио. Купував едно паковање месечно оти беа ужааасноооо скапи, како сега нпр да коштаат влажните марамици околу 700-800 денари. Баш ќе видам дали се сеуште на акција во Тинекс.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Влажни марамици
25.5.2010 10:44:49   
big_mama817
ние сега ги користимр влажните марамици на виолете па ќе видиме резултат

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Влажни марамици
25.5.2010 10:53:40   
BILE.F
На мекици едни пријатели ми донеле 5пакувања марамици BabyCare sensitive aloe vera.
Па сакав да прашам дали некој ги има користено,какво искуство имате?
Многу се и не знам што да им правам, и дали да почнам да ги користам за Димитар!?
Јас за мене користам Becutan, и за Димитар користам Becutan!



_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?