|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  13 14 15 [16] 17   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Криза во бракот/врската
26.1.2016 12:49:25   
Hopeful RR
Ако добро те разбирам, ти сакаш да ја скриеш работава и да останеш со сопругот, така? Задоволна си од бракот?
Прво реши ги тие работи, кои ти се приоритети, па после се друго... Не знам што да кажам, се надевам ќе се најде начин да се среди ситуацијата...

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 376
   RE: Криза во бракот/врската
26.1.2016 14:47:54   
Gari68
Добро само јас ли сум убеден уште од вториот пост на Анонимна дека цела приказна е измислена и си ја лади со нас или?
Дури сум убеден дека истата личност ја отворила и темата за вљубениот Шекспир упс деловен партнер .

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 377
   RE: Криза во бракот/врската
26.1.2016 15:20:27   
Anonimen
Se javi i maz na temava ili janlas sum? I odma me obvinuva deka lazam!
Kakva korist imam da lazam? Sum ja otvorila dusata tuka oti nemam na kogo da kazam. Ne ti e li sram da me obvinuvas deka lazam, siguren li si vo toa? Ako mislite site taka togas ne vi pisuvam pojke tuka, ne sum jas ovde dojdena za nekoj da se zafrkava na moj racun, kaj me iskaravte i iznavredivte pa i uste lazam.

(Одговор на членот Hopeful RR)
  Непосредна врска до пораките: 378
   RE: Криза во бракот/врската
26.1.2016 15:29:17   
scared RR
Сопругата и љубовницата си седат и кафе си пијат user posted image само во теленовели.user posted image ..а ако е веке вистина како имаш образ во лице да ја погледнеш? user posted image
Жениве се потрудија совети ти дадоа а ти уште глупи ги нарекуваш.
Ај пошо ти вака паметна, барај си совети на друго место,

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 379
   RE: Криза во бракот/врската
26.1.2016 16:36:13   
niki
pa da imala lice i obraz nemalo da se seksa so tug maz mesto so sopstveniot
i sega zosto da ne si pravi i muabet so soprugata koga taa poim nema sto i se slucuva pod nos
da znae ne bi sedela so nea kafe da pie tuku verojatno ko vo spanskite noveli kosite bi i gi iscerupala

da ne te snajde vo zivot da si Imas rabota so luge bez merka oset i moral

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 380
   RE: Криза во бракот/врската
27.1.2016 11:47:23   
Defne90 RR
Почитувани, вулгарни зборови и постови не се дозволени.Ве замолувам отсега па натаму да внимавате на својот речник.Сите постови што ќе бидат во спротивност со правилата на форумот ќе бидат веднаш избришани. Благодарам однапред за разбирањето.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 381
   RE: Криза во бракот/врската
27.1.2016 11:49:13   
deluxe
Ништо не ми е чудно,работам со луѓе,и гледам секакви случки,во светов се случуваат навистина шпански,турски и индиски серии верувајте .Инаки да се навратам на постот од Анонимна.Сепак прво ра3мисли дали сакаш да го 3адржиш твојот брак,дали го сакаш сопругот??доколку твојот брак е добар,а си напраавила грешка од бес,тогаш пробај да суредиш неред околу тебе.Прво:абортирај бе3 да му кажуваш на швалерот.Кога ќе ра3бери ако почни со 3акани,3акани му се и ти дека ке иѕгуби другар,работа,брак...(нормално и ти држи го во тесно).
Посвети се на семејството и гледај ја се оддалечиш од него,држи растојание и 3аврши ја оваа серија.Не се надевај на ро3ова иднина и хепи енд ако го 3адржиш детето и го лажиш маж ти....
Срекно!!! Пиши што си направила(одлучила) те мислиме сите:...

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 382
   RE: Криза во бракот/врската
29.1.2016 7:25:42   
deluxe
Анонимна каде си?? Пиши ни што се случува таму??Што одлучи?


_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 383
   RE: Криза во бракот/врската
29.1.2016 22:34:08   
Anonimen
Gledam brzo ste me obesile da visam so glavata nadolu, bez da znajte nisto pojke za mene.
Mazot mi e postar od mene 11 godini mala me zede, trudna ostanav. Vsusnost jas go zedov nego kaj mene doma da sedit oti edna sum na majka i tatko. I ovde otvori rabotilnica za koli so pari od eden imot so go prodadoja majka mi i tatko mi. Ama nema ljubov ic me nema ni vencano od so ne me saka. Ni za dete se grizi pa za mene ic. Eve deneska se vrati od pat, daj da jadam, daj mi alista da se istusiram, svari mi kafe i si legna. Edna igracka barem na detevo da mu doneseshe, nisto. Go nema so denovi i ko kje e doma isto kako da go nema. Ni dali se pobolilo dete ni dali ima temperatura nisto se jas sama po bolnici odam po ambulanti, samo ostava pari i misli site problemi so pari se resavaat. seksot ni e mehanicki radi reda. Ami mu velam ako ne me sakas da se ostajme, ama nema kaj da sedi zatoa ne me ostava. Aj pak kje pisam detevo da go zaspijam.

(Одговор на членот deluxe)
  Непосредна врска до пораките: 384
   RE: Криза во бракот/врската
30.1.2016 13:37:40   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Anonimen

Gledam brzo ste me obesile da visam so glavata nadolu, bez da znajte nisto pojke za mene.


ve molam anonimna bez vakvi izjavi sekoj si go kazuva svoeto mislenje i sekako ke naides na osuduvanje zasto sama treba da si svesna deka si zgresila.e sega ti najubavo znaes kakov ti e zivotot i sostojbata samo treba najubavo da se razmisli pred da se resi situacijata zasto se ti e taka ispletkano znaes i sama.nikoj ne ti kaza nisto loso tuku samo vistinata na situacijata vo koja se naogjas

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 385
   RE: Криза во бракот/врската
30.1.2016 14:57:00   
kapina
Anonimna ti si ja znaes najarno tvojata situacija no pred da go napraves ova trebalo da mu pobaras razvod i gotovo nema sto da trpes nekoj sto ne te pocituva kako zena posle toa posle razvodot sekoj na svoja strana i gotovo

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 386
   RE: Криза во бракот/врската
30.1.2016 15:04:29   
lukajana RR
Анонимна што значи ова ме нема ни венчано ?
Дали живеете во вонбрачна заедница?
Ако е така и имаш услови очигледно и за да чуваш деца сама тогаш расчистете со мт и живеј си со децата или мажи се со швалерот ако сакаш.

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 387
   RE: Криза во бракот/врската
30.1.2016 18:00:47   
kapina
Mojata majka posto ima zad sebe preziveano eden razvod pred da se omazi so tatko mi bila e omazena za drug covek i e imala mnogu los brak ne se imale deca brakot e trael samo 1 god i poradi toa sto go ima preziveano sekogas ni vika na mene i na sestra mi ako ne ni cine nesto slobodno da se razvedeme ne sme dolzni nikogo da trpime vratata ni e sekogas otvorena e istiot sovet bi ti go dala i na tebe ne ti cine ne ti cine razvedi se i gotovo nema sto takvi sramovi da praves ama nemalo kade da ode ic da ne ti e gajle stom on ne misle na tebe nema sto i ti za nego da se sekiras i stom si sposobna kako sto svativ jas da si gi gledas decata gledaj si gi baraj si alimentacija i od svalerot i od maz ti i gotovo

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 388
   RE: Криза во бракот/врската
30.1.2016 18:50:40   
LoveableMe RR
Анoнимнa, се слaгaм сo другите aкo не ти чини рaзведи се, немa штo дa трпиш aкo не ти чини брaкoт, aмa пaк дa гo лaжеш сo чoвк штo гo знaе пa уште и дете, женoo кaј ти бил пaметoт? Бaр дa си нaјдеше некoј друг, штo не гo пoзнaвa, рaзведи се имaј уште децa aкo сaкaш, сите имaaт прaвo дa ббидaт среќни. Нo избoрт сегaшен не ти чини ич.

Мислaм дa.aбoртирaш и дa си гo рaзбистриш мaлце мoзoкoт, a пoтoa сериoзнo aкo сaкaш нaјди си друг и премaжи се. Среќнo

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 389
   RE: Криза во бракот/врската
30.1.2016 19:12:11   
Anonimen
Анонимен, уф комплицирано, неверства имало и ќе има, но сите различно гледаат на тоа. Биднало што биднало, мене ми се чини дека ти сакаш да го родиш тоа дете за да му напраиш ќеиф на швалерот, бидејќи тој нема свое. Разведи се од мажот ти, оди си од таму, живеј сама со детето што го имаш и роди го другото дете што е на пат. Јас не сум за абортус. На маж ти ти кажи му отворено дека не го сакаш, дека не ти е убаво со него, бидјќи очигледно не го сакаш. Ако си го сакаш оној другиот, прашај го дали би ја оставил жена му (не знам дали се венчани) и би бил со тебе. Тебе мислам дека поубаво ќе ти биде сама отколку со било кој од овие двајца. Ако швалерот ти стане сопруг еден ден, нема да ти биде толку возбудливо како претходно. Што и да решиш да правциш гледај да не правиш нови лажги за да испаднеш фина, и да заштитиш некого. Ниту ќе бидеш фина, ниту ќе заштитиш некого. Размисли каков би ти бил животот после што и да одлучиш, немаш многу време. И стварно шо бараш да пиеш кафе со жена му??? мислам ??? стварно???И глумиш фина? чесна? Не влегувај уште подлабоко во лажги. И едно знај, швалерот со тоа што ќе му родиш дете нема да го натераш да те сака, ќе си го сака детето, а ти можеби и веќе нема да му бидеш привлечна и секси откога ќе се здебелиш и издеформираш поради бременоста, можеби тој ќе си најде некоја друга или трета што ќе ја обработува кога ќе му се сака. Затоа според мене, тргни се од двајцата, и живеј си сама со двете деца. Па потоа ако сакаш мажи се со некој што ќе биде со тебе заради тебе, а не заради тоа што си способна да родиш дете.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
  Непосредна врска до пораките: 390
   RE: Криза во бракот/врската
31.1.2016 5:48:08   
Anonimen
Lele lele maz mi spija jas povrakjam crevata si gi iskinav. Kazete nesto zeni so utrinskoto povrakjanje so da pravam. user posted image

I taka vi kazuvam. Majka mi i tatko mi ni ja ostavija seta kukja sose pokukjnina toj nisto nemase, se na gotovo naceka. Non-stop e na pat Bugarija, jas sama sekade. Drugar mu na pocetokot od zal mi pomagase, kje mi go pocuva deteto kje go proseta ko kje e posloboden i taka. Spontano dojde da go zasakam. I toj nema kuznaj kakov brak so zenata taka se vodat i toj mi veli kje ja ostam tebe kje te zemam, ama neznam mozi me lazit. Aj mu velam prvo razvedi se pa posle. Mu kazav, ako sakas da go rodam bebevo ili razvedi se ili kje abortiram, e ko kje mu spomnam abortus zbesnuva.

(Одговор на членот Anonimen)
  Непосредна врска до пораките: 391
   RE: Криза во бракот/врската
31.1.2016 8:26:47   
Anonimen

ИЗВОРНА ПОРАКА: Anonimen

И едно знај, швалерот со тоа што ќе му родиш дете нема да го натераш да те сака, ќе си го сака детето, а ти можеби и веќе нема да му бидеш привлечна и секси откога ќе се здебелиш и издеформираш поради бременоста, можеби тој ќе си најде некоја друга или трета што ќе ја обработува кога ќе му се сака.


Toj mene me saka dve godini, a ne dve nedeli otka doznav deka sum trudna. I ne e toj takov da odi po drugi zeni i da gi lazi i da leta po privlecni zeni. Ne sum ni jas kuznaj kolku ubava i privlecna, ama mene me zasaka. I ne e tocno deka zenata se deformira i ne e seksi otka kje rodi, tocno teloto i se menuva ama stanuva seksi i privlecna na eden poinakov nacin, kako da kazam stanuva zrela i zenstvena.

(Одговор на членот Anonimen)
  Непосредна врска до пораките: 392
   RE: Криза во бракот/врската
31.1.2016 9:22:05   
Палешка РР
Анонимна, право да ти кажам, како што раскажуваш, така го менувам мислењето за целава ситуација. На почетокот мислев дека ти си виновна но сега гледам дека маж ти со своето однесување придонесол да се загледаш во друг маж. Сега не морало баш до толку да заглавиш и да останиш бремена. Ситуацијава мора да има некакво решение, тука сме колку можеме да ти помогнеме, ако ништо друго, да те ислушаме/исчитаме.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 393
   RE: Криза во бракот/врската
31.1.2016 10:31:34   
MademoiselleNina
Anonimna, ne znam kako ti e, se obiduvam da te svatam...
Prvo sto moras e da se zaprasas samata sebe si sto navistina sakas ti? I sama znaes deka nemas mnogu vreme, podobro razmisli sto navistina sakas, i teraj. Ne se plasi da si ostvaris ona sto go sakas.
Stom i toj se izjasnil deka saka da te zeme so bebevo sto go nosis, verojatno go saka i detoto sto veke go imas. Edna opcija ti e da mu kazes na mazot deka se razveduvas od nego i tolku. A toa deka nema kade da odi ovoj tekovniov maz... sho znam, sekoj se snaogja nekako koga mora, stan pod kirija itn. ima opcii. Druga i najteska opcija ti e na mazot ti da mu ja kazes vistinata. No duri i toa da go napravis, moras da znaes sto sakas ti ponatamu. Toa e najbitno. Ne te osudovam, no ne te ni zalam, resenie ima mora sama da go najdes.

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 394
   RE: Криза во бракот/врската
31.1.2016 20:46:02   
bucko mal


Amomma nie lichno ne te poznavame, pisauvame vrs osnova na toa ti sto kazauvash. Vo pochetokot bese napadnata zatoa sto pomisli da go lazesh soprugot deka bebeto e negovo. Iskreno koga ova go procitav mi se zgadi. Sega pisuvash drugo I e ok, ako nego sakas soprugot razvedise, sakas da ostanes so shvalerot ostani samo bidi vnimatelna kako seto toa ke go sredish. Vo vakva situacija ne e samo eden vinoven nego site trojca, sto ne ste ja sredile rabotava so vreme. Ste cekale dve godini ,pa vie veke imate vrska za ozbilnouser posted image A soprugot tvoj sto soprug ke bese dve godini nisto da ne zabelezi, ili taka mu odgovara I na negouser posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 395
   RE: Криза во бракот/врската
3.2.2016 18:09:04   
Anonimen
ZENI so drugatot se skaravme vo vrska so abortusot i se iznerviza i mi kaza deka maz mi imal ZENA I DECA VO BUGARIJA. Mi veli ako ne mi veruvas utre odime bugarija so svoi oci da se uveris nalet i drugarstvo i se ne sakam deteto da go izgubam nego da go krijam. Neznam so da pravam cela se tresam.

(Одговор на членот bucko mal)
  Непосредна врска до пораките: 396
   RE: Криза во бракот/врската
3.2.2016 19:20:31   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: Anonimen

ZENI so drugatot se skaravme vo vrska so abortusot i se iznerviza i mi kaza deka maz mi imal ZENA I DECA VO BUGARIJA. Mi veli ako ne mi veruvas utre odime bugarija so svoi oci da se uveris nalet i drugarstvo i se ne sakam deteto da go izgubam nego da go krijam. Neznam so da pravam cela se tresam.


Анонимна,дали маж ти почесто оди во БГ?? Испитај ја ситуацијата,не брзај.Детето нема да ти го земи сигурно.
Ако си во можност провери му емаил,телефон и се друго што користи за комуникација.Пробај да најдиш трага некоја.Инаку другарот да го корпосаш и тој е дволичен штом до сега го криел ова од тебе.Ослободи се од двајцата мој совет.

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 397
   RE: Криза во бракот/врската
4.2.2016 16:30:48   
lukajana RR
Анонимна има ли нешто ново во твојава ситуација?
Испита ли дали мт има жена и деца ?
Можно ли е да те лаже швалерот за да не абортираш ?

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 398
   RE: Криза во бракот/врската
5.2.2016 2:28:32   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Anonimen

ZENI so drugatot se skaravme vo vrska so abortusot i se iznerviza i mi kaza deka maz mi imal ZENA I DECA VO BUGARIJA. Mi veli ako ne mi veruvas utre odime bugarija so svoi oci da se uveris nalet i drugarstvo i se ne sakam deteto da go izgubam nego da go krijam. Neznam so da pravam cela se tresam.

Kolku povekje citam tolku pokomplicirana ispagja situacijata.samo ke ti recam dodeka ne proveris nisto ne prevzemaj a vo slucajov moras da proveris,kaki sto pisuvase prethodno maz ti cesto odel na pat a sega ispagja toa so dete i zena vo bugariha.

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 399
   RE: Криза во бракот/врската
5.2.2016 2:49:52   
sonc90
eh sto se ne ke procitam...iako na poslednava stranica nekako pocnav da ja sogleduvam situacijata sepak ama ic ne te opravduvam za toa sto si go napravila,ova ne go pravi sekoj,ova ne moze da mu se sluci na sekoj...toa e nisko,bedno i podmolno...zgora na se i trudna?ajde so mt ne ste se sakale ama go sakas li ti tvoeto dete?ako go sakas nemalo vakvi raboti da pravis...ova e za mene KRAJNO neprifatlivo...nemalo ljubov?pa zosto ne si se razvela?sto si cekala?sto?ne mi e jasno zosto si bila vo brak bez ljubov?zosto voopsto si se vencala so covek koj ne te saka?zosto?ne si slusnala za samohran roditel?ne si mozela sama da go rastes vaseto dete?moralo da se zemete?moralo li da go izneveruvas?i toa vo vasiot dom,domot kade go rastes tvoeto dete,domot vo koj pominuvate zaednicki semejni momenti...ok,da,mt ne e prisuten ama na toa dete ne mozes toa da mu go objasnis,toa dete znae deka vie ste semejstvo,MAMA I TATO,a ne mama,tato i svalerot... i uste ni se pravdas i ni objasnuvas i baras da te sozaluvame?i uste vaka drsko pisuvas?treba da se sramis a ne da bides drska...ali ajde,epten zaradi tvoeto dete,ke ti kazam kako jas gledam na tvojot izlez od sevo ova-abortiraj go bebeto bez razmisluvanje bidejki iskreno ke im gi zaebes zivotite i na dvete deca(i na rodenoto i na nerodenoto),ke gi upropastis za cel zivot...lele,ti go zalam deteto...srcevo mi se stega duri pisuvam...greotka,dusice,vo kakvo semejstvo raste...uste pa i ova so mt ako e vistina deka imal drugo semejstvo vo BG...stvarno greotka,kutro detence...ako e vistina toa so mt,razvedi se,bebeto abortiraj go a tvoeto rodeno dete cuvaj si go sama a ako ne e vistina,abortiraj go bebeto,na drugarot na mt kazi mu da odjebe,povekje ne se znaete,ne se poznavate,a saka da kaze na mt vo toj slucaj ke mu reces deka osven sto go izgubil vaseto bebe ke go izgubi i mt kako drugar,i rabotata sto ja imaat zaedno,i zena mu...toj ako sakal da te zeme-ke ti kazel do sega deka ke te zeme i do sega vekje ke podnel dokumenti za razvod no od sam start se gleda deka covekot nema da se razvede...ne se nadevaj na toa bidejki ocigledno e deka nema da se razvede...pak ke kazam-toj ako sakal da se razvede do sega ke pocnel postapka za razvod a NE JA POCNAL...eve prosto kazano-ako mene nekoj me saka i e so mene 2 god i jas ostanam bremena zarem toj nema da me zeme vednas?ke me zeme! ama ako ne me saka nema da me zeme...epa taka e i vo tvojot slucaj

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 400
Страница:   <<   < Претходна страница  13 14 15 [16] 17   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  13 14 15 [16] 17   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?