|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Криза во бракот
23.1.2016 16:41:32   
kapina
Jas za ovaa situacija ke bidam direktna i ke ti kazam edno znaci greskata si e tvoja arno ama bi te sovetuvala da ja kazes celata vistina na soprugot ti da kazes oti si bremena od drugarot mu i da vides sto ke ti kaze dali ke ja prifati taa cela situacija i da sednes i da razgovaras i so zenata na ljubovnikot ti da vides dali ona ke se soglase da go zemat i da go gledat toa dete koga ke se rodi posto ona nema svoe jas da sum na nejzino mesto tesko bi ja prifatila preljubata megutoa deteto na drago srce ono ne e vinovno za nisto i posto i jas moze da se najdam vo takva situacija na drago srce bi go prifatila a mazot ti neznam ne veruvam deka bi ti prostil neverstvo no zaradideteto mozda ke ima sansi probaj mojsovet ti e ne go abortiraj toa nevino dusice

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 351
   RE: Криза во бракот
23.1.2016 17:32:57   
Anonimen
Zeni ne frlajte odma so kamenja, mozi na sekoj da mu se sluci. Lugje sme od krv i meso na site ni treba ljubov user posted image
Deneska si zaminav kaj majka mi malku da razmislam za ova i nikako da najdam resenie, duri taka si ja cukav glaata si ja gledam rakava na stomak sum ja stavila user posted image
Ako se resam da go rodam na mazot mi od prvata sekunda ke mu bidi jasno od kogo e deteto oti toj e izrazito crn a drugar mu izrazito plav,e detevo nemozi crno da bidi i jas sum smegja. Do abortus kako so velite nikoj da ne znae ima uste najmalku 20 dena a vo tie 20 dena jas ke se izbudalam oti na sekoi tri sekundi imam zelba de da go rodam de da ne go rodam user posted image

(Одговор на членот kapina)
  Непосредна врска до пораките: 352
   RE: Криза во бракот
23.1.2016 18:08:15   
scared RR
Не, не може на секој да му се случи. Не се сите такви ко тебе да го вараат мажот со својот другар во својата кука. Ми се гади, срам да ти е. И нема никакво оправдание за таа твоја постапка. Љубов ти требало, абе ајде, и таа љубов ја најде во другарот? Не можеше едноставно да се разведеш и да си ја бараш среката кога веке сметаш дека не е со маж ти.
Па не знам зашто уште ја спомнуваш жената на љубовникот, не можела деца да има па ајде ти ке му ги даваш, греота за детето производ на прељуба.
Греота е за жената , таа се бори со години за свое чедо а ти тука ја спомнуваш.
Какви неморални жени постоеле се чудам.
Толку од мене. Жал ми е само за маж ти со таква покрај него. Се надевам дека и тој си ја бара љубовта на страна.

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 353
   RE: Криза во бракот
23.1.2016 19:16:14   
Anonimen

ИЗВОРНА ПОРАКА: scared RR

Не, не може на секој да му се случи. Не се сите такви ко тебе да го вараат мажот со својот другар во својата кука. Ми се гади, срам да ти е. И нема никакво оправдание за таа твоја постапка. Љубов ти требало, абе ајде, и таа љубов ја најде во другарот? Не можеше едноставно да се разведеш и да си ја бараш среката кога веке сметаш дека не е со маж ти.
Па не знам зашто уште ја спомнуваш жената на љубовникот, не можела деца да има па ајде ти ке му ги даваш, греота за детето производ на прељуба.
Греота е за жената , таа се бори со години за свое чедо а ти тука ја спомнуваш.
Какви неморални жени постоеле се чудам.
Толку од мене. Жал ми е само за маж ти со таква покрај него. Се надевам дека и тој си ја бара љубовта на страна.


I jas ne znaev deka olku losi zeni imalo i bez gram socustvo.

(Одговор на членот scared RR)
  Непосредна врска до пораките: 354
   RE: Криза во бракот
23.1.2016 19:54:32   
kapina
Slusaj zeno rodi go deteto ne slusaj nikoj od tuka sto ti soli pamet o oti ako go abortiras tebe ke te boli dusata jas da sum na mestoto na taa zena kazav oti tesko ke mu ja oprostam preljubata no ke mu ja oprostam a deteto ke si go prifatam kako svoe jas ke mu bidam majka a koga ke dojde redot ke mu se kaze i vistinata a mazot ti i nego ke go boli preljubata no ako te saka vistinski bi ti oprostil zaradi deteto sedni i razgovarajte ti ljubovnikot soprugot i zenata na ljubovnikot tvoj a da te opravduvam zatoa ne te opravduvam no rodi go deteto daj mu zivot ne ono krivo za nisto na toj nacin em ke znaes kade e dadeno oti oni ke go prisvojat em ke ima zivot

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 355
   RE: Криза во бракот
23.1.2016 21:21:57   
Bea
Jas se nadevam deka ovie scenarija od spanski serii ne se slucuvaat vo sekojdnevniot zivot.
Te citam kapina, Da, se slagam deka deteto ne e za nisto krivo, no ne veruvam vo happy end na toa scenario. Nikoj na svetot nema pravo tolku covecki sudbini samostojno da kroi, samo za da si go spasi g**ot od svoite nepromislenosti.
Anonimna, tebe ti preporacuvam da se obratis na profesionalec - psihoterapevt, socijalen rabotnik, vo sekoj slucaj da slusnes poinakov pristap i strucno mislenje. Srekjno od mene!

< Поракaта ја уредил Bea -- 23.1.2016 21:24:31 >

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 356
   RE: Криза во бракот
23.1.2016 21:50:10   
kapina
Abe ono se znae oti nema da ima srecen kraj ama barem ke nema da mu bide odzemen zivotot na toa dete sto go nosi ono ne e nisto krivo samo ono ni mazot i go zalam ni nikoj zal mi e samo za nego preeska bas citav vo vrska so abortusot eden doktor sto vrsel abortus mu donele snimka od eho pregled kako bebceto si go cica prsceto i posle nekolku minuti on izvrsil abortus na toa bebce detenceto sto pred nekolku min sto vikase doktorot si go cicase prceto veke bese mrtvo i od togas se otkazal da vrsi abortusi ne zalam nikoj drug osven taa dusicka

(Одговор на членот Bea)
Непосредна врска до пораките: 357
   RE: Криза во бракот
23.1.2016 21:51:21   
scared RR
А што треба некој да те сожалува , за што да те жали? За тоа што си се онадела во куката на сопствениот маж со другар му? Што има тука за жалење, што немаш почит и срам спрема семејството.
Капина дај те молам искочи од филмот во кој си влезена, која жена ке чува дете од љубовнивцата на мажот, не верувам ни дека ке остане во брак со него не па туго дете да чува.

(Одговор на членот Bea)
Непосредна врска до пораките: 358
   RE: Криза во бракот
23.1.2016 22:02:13   
kapina
A zasto da ne cuva izvini ama deteto ne e nisto krivo a imase i slucaj kade sto zenata e znaela oti maz i ode so druga zena i ima odnosi so nea samo za da odima deca oti negovata sopruga ne e mozela da ima deca od kade znaes dali negovata zena znae zatoa mozda i ona znae zatoa nesto ima i takvi slucaevi zatoa ne gi stavaj site zeni vo isti kos ne sekoja bi prifatila mozda no nekoja da eve jas si kazav oti ke go prifatam i bez toa ako invitroto i ovoj pat ne bide uspesno plan ni e da si podneseme dokumenti za posvojuvanje i na krajta dete e dete

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 359
   RE: Криза во бракот
23.1.2016 22:03:19   
nena lonley
Anonimna,svalerov ti rece deka ke ja ostavi zena mu za tebe ili taka ti deteto da go rodis a maz ti da mu go cuva? i da ti kazam samo deka posle vakvo neverstvo maz ti ima pravo da ti go zeme veke rodenoto dete i da go molis za da go vidis....pa ti misli si se pak

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 360
   RE: Криза во бракот
23.1.2016 22:47:52   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

Slusaj zeno rodi go deteto ne slusaj nikoj od tuka sto ti soli pamet o oti ako go abortiras tebe ke te boli dusata jas da sum na mestoto na taa zena kazav oti tesko ke mu ja oprostam preljubata no ke mu ja oprostam a deteto ke si go prifatam kako svoe jas ke mu bidam majka a koga ke dojde redot ke mu se kaze i vistinata a mazot ti i nego ke go boli preljubata no ako te saka vistinski bi ti oprostil zaradi deteto sedni i razgovarajte ti ljubovnikot soprugot i zenata na ljubovnikot tvoj a da te opravduvam zatoa ne te opravduvam no rodi go deteto daj mu zivot ne ono krivo za nisto na toj nacin em ke znaes kade e dadeno oti oni ke go prisvojat em ke ima zivot

Kapina, викаш ќе ја боли душата ако абортира. А нема ли да ја боли душата ако го даде своето дете на некој друг да го гледа?!? И каква вистина ќе му кажат на детето кога ќе дојде ред?

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 361
   RE: Криза во бракот
23.1.2016 22:47:53   
Neurotoxin RR
Од ситуацијава нема никаов безболен излез. Стисни заби, превземи ја одговорноста, биди искрена со сите инволвирани и повредени, истрпи ги последиците машки... созреј со оваа грешка. Ако некој од сите нив ти прости, кажи Благодарам, бебето чувај го од човечки причини, ако останеш на крајот сама, имаш право да го избереш барем ова бебе само за тебе. Ова би сакала јас да го чујам...


(Одговор на членот nena lonley)
Непосредна врска до пораките: 362
   RE: Криза во бракот
23.1.2016 23:04:11   
scared RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

A zasto da ne cuva izvini ama deteto ne e nisto krivo a imase i slucaj kade sto zenata e znaela oti maz i ode so druga zena i ima odnosi so nea samo za da odima deca oti negovata sopruga ne e mozela da ima deca od kade znaes dali negovata zena znae zatoa mozda i ona znae zatoa nesto ima i takvi slucaevi zatoa ne gi stavaj site zeni vo isti kos ne sekoja bi prifatila mozda no nekoja da eve jas si kazav oti ke go prifatam i bez toa ako invitroto i ovoj pat ne bide uspesno plan ni e da si podneseme dokumenti za posvojuvanje i na krajta dete e dete


Има огромна разлика од посвојување на дете до чување на дете од љубовницата на мажот, која сигурно нема да го напушти тоа дете начисто. Секој ден тоа дете таа жена ке ја потсетува на неверството на маж и. Не верувам дека постои жена која ке чува такво дете. Посвојуватето на детенце е сосема друга ствар и не знам зашто ги мешаш.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 363
   RE: Криза во бракот
23.1.2016 23:13:52   
MamaKiki
анонимна,
значи и да го абортираш ова ембрионче, ти никаде во постовите не си се покајала, едноставно сакаш да се реши ситуацијава моментална и да си продолжиш со својата рутина....

а да си се разведиш и да си живееш со двете детенца и да си се швалерисваш со другаров?

ке ти речев да си се омажиш за него ако веке си имате љубов и тоа 2 годишна user posted image , ама еве никаде не си кажала дека е спремен да направи нешто за тебе освен да Е...
ајде срекно
и да постовите од КАПИНА ми се повеке смешни и полузрели за да бидат блиску до реалноста.
биди поздравена и дај молимте почни да се грижиш за детенцето отколку да се замараш за швалерот , што ти рекол и како ти рекол и бла бла... Гледај да не го страмиш детенцево кое ти го доверил Бог и да не му ствараш трауми оти тебе ти било убаво да се онадиш кај ке стигниш и во ситуацијава со кој ке стигниш...

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 364
   RE: Криза во бракот
23.1.2016 23:39:30   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: MamaKiki

анонимна,
значи и да го абортираш ова ембрионче, ти никаде во постовите не си се покајала, едноставно сакаш да се реши ситуацијава моментална и да си продолжиш со својата рутина....

а да си се разведиш и да си живееш со двете детенца и да си се швалерисваш со другаров?

ке ти речев да си се омажиш за него ако веке си имате љубов и тоа 2 годишна user posted image , ама еве никаде не си кажала дека е спремен да направи нешто за тебе освен да Е...
ајде срекно
и да постовите од КАПИНА ми се повеке смешни и полузрели за да бидат блиску до реалноста.
биди поздравена и дај молимте почни да се грижиш за детенцето отколку да се замараш за швалерот , што ти рекол и како ти рекол и бла бла... Гледај да не го страмиш детенцево кое ти го доверил Бог и да не му ствараш трауми оти тебе ти било убаво да се онадиш кај ке стигниш и во ситуацијава со кој ке стигниш...

Па сега не можеш да кажеш дека се онадувала кај ќе стигне и со кој ќе стигне, таа кажа дека со него била, не дека ја оправдувам, ама не е ни прва ни последна што има швалер, а за тоа сигурно има причина. Е сега бебево дошло ете непланирано и жената бара совет што да прави, а не сите да и се нафрлиме да ја осудуваме зошто така правела, тоа не е важно сега, важно е да се најде некој побезболен излез од сето ова, иако безболен нема

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот MamaKiki)
Непосредна врска до пораките: 365
   RE: Криза во бракот
24.1.2016 0:01:12   
Defne90 RR
Znaci anonimna ke bidam direktna.So zgresila, se slucuva.Dobro to epten si zgresila I bas na sekoj ne mu se slucuva toa, ama toa e sto e.Za tvoe Dobro, za Dobro na deteto I na tvojata familija podobro time da go abortiras deteto. Jas navistina sum protiv abortus, ama vo tvojata situacija mi se cini deka e neizbezen.Misli I na ona dete sto go imas.Kako ke se cuvstvuva toa koga ke doznae deka majka mu pravela takvi valkani raboti.I plus jas sum sigurna deka ni negovata zena nema da bide odusevena of idejata da cuva dete sto e plod na preljuba.I ne vleguvaj vo filmovi I napraj go ona sto e najdobro za tvojata familija.Srekno anonimna, se nadevam deka ke uspees da izlezes na kraj so problemov.A za tatkoto na deteto jas sum recisi sigurna deka ne e do tolku hrabar da se osmeli da zastane pred maz to i da mu kaze deka vie dvajcata ste napravila bebe.Veruvaj samo taka se fali.Uste ednas srekno I misli mu ja poveke od sega pa nataka.Pred da napravila nesto slicno na ova samo zamisli so go svoeto dete I toa deka od vakvi nesta decata sekogas najmnogu patat.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 366
   RE: Криза во бракот
24.1.2016 0:10:09   
lukajana RR
Мене ми е многу несфатливо во целава работа дали ти знаеш што сакаш ?
Дали го сакаш мажот или швалерот,дали сакаш да останеш во брак со мт или да се омажиш со швалерот?
И не може туку така да го родиш детето па да му дадеш ,тоа сепак би било дете родено во брак,швалерот треба да докаже дека е негово а тогаш би настанал скандал во недоглед.
Независна ти е ситуацијава во секој случај.

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 367
   RE: Криза во бракот
24.1.2016 0:18:38   
MamaKiki
Па сега не можеш да кажеш дека се онадувала кај ќе стигне и со кој ќе стигне,

убаво одбала другар/ортак на маж и , а место.. па најубавото во куката на мажот и. а еднаш се случило...? не 2 години со ред...

епа ова јас не можам да не го осудам, ете карактер... user posted image
друга работа

како мајка,женава треба повеке да се грижи за децата, бара совет ама каков? -што да прави оти швалерот не и дозволува да абортира, а не се залага да ја остави жената негова за да градат заедничка иднина.... да го лажи мажот и, да го роди , да го лажи швалерот за да абортира...?
а тоа детенце кое постои и расти? како тоа ке се соочи со грубата реалност? оти вакви прашалници нема поставено?

јас реков и пак ке речам - ако си спремна како мајка и имаш најмала можност да ги издруваш двете деца да си го родиш и да си живеете скромно заедно, без мт, и со можност ако тоа ти е посакувано со швалерот...

да лажиш, да кроиш планови... тоа не! еден ден ке излезиш смешна...


скоро сега , на пријател наш со мм, мајкаму на стари години замина со друг , се премажи, па тоа што го помина маж веке возрасен , женет, со бебе, не се опишува... а не тек малечко детенце кое допрва се развива user posted image
сакам да потикнам мисли кои како мајка ке ти навираат и ке те насочуваат кон детето кое веке го имаш, и откако ке одбериш што е најдобро за неговата иднина , ете, тогаш да пресечиш...

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 368
   RE: Криза во бракот
24.1.2016 9:39:00   
kapina
A zasto ja osuduvate dzabe e veke se greskata e napravena i najubavo od se e da go rode i ako e spremna da gi gleda i dvete deca sama ako ne ne i gotovo nema sto poveke da se kaze veke se e dzabe ako ne ti cinel soprugot trebalo navreme da se razvedes a ne vaka ako ti trebalo ljubov

(Одговор на членот MamaKiki)
Непосредна врска до пораките: 369
   RE: Криза во бракот
24.1.2016 9:41:09   
kapina
I znaj edno vistinata sekogas izleguva na videlina ti tajno siimala odnosi so drugarot i vide sega oti koga togas toa ke izleze na videlina

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 370
   RE: Криза во бракот
24.1.2016 10:55:09   
Hopeful RR
Ни јас немам оправдување за вакви ситуации, и не може да кажеме дека ете, се случува. Но, жената е тука за помош и не и помагаме ако фрламе дрва и камења по неа. Јас не можам да се ставам во нејзина позиција затоа што за мене неверство е најстрашна работа, и мислам дека ако не ти чини човекот со кого си, разведи се па бркај работа. Но, the damage is done и дај да видиме дали можеме да кажеме нешто паметно.

Капина, знам дека не ти е лесно во борбата за дете меѓутоа ова е сосема поинаква ситуација и не се идентификувај со кој било од ликовите. Тоа да го роди и они да го посвојат детето е научна фантастика, не знам како да кажам. Што ќе се случи со тоа дете утре, кога ќе дознае кои му се родители, и куп други прашања. Сигурна сум дека тоа не е решение, животот не е филм па ај да се лажеме дека ќе функционира тоа. Ниту пак деца се раѓаат тек така без размислување, па после чуди се каков живот и идентитет ќе има тоа дете...

За Анонимна приоритет треба да е детето што веќе го има, ова со кое е бремена уште не е дете, не е ни фетус, да збориме реално. Се уште стојам зад опцијата абортус, мислам дека нема друго решение, а вашите меѓусебни односи потоа, кој со кого спие и што прави, е ваша работа. Ако сакаш, остани со сопругот, ако го скриеш неверството, или остани со другар му, ако си спремна да растураш две фамилии - твојата и неговата. Ти веќе си го направила тоа, па прашањето е дали ќе успееш да заташкаш или не.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 371
   RE: Криза во бракот
24.1.2016 23:13:20   
kapina
Jas si go kazav moeto mislenje ke se doznae koga togas i taa vistina no sepak ke mu se dade zivot na deteto i zatoa najubav sovet i dade mama kiki ako e sposobna da se razvede od maz i sama da gi odgleduva dvete deca vo red ako ne neka si ja kaze vistinata na site sto treba i gotovo i nie imavme takov slucaj no taa zena ne kaza ni oti e bremena od svalerot ni pak na nego kaza oti e bremena otide se iscisti i nikomu nisto nie ja prekrijaame so sestra mi celata taa situacija i pomognavme da ja resi taa situacija i gotovo i taa zena imase dete so soprugot posle toa i se stabilizira brakot i odimaa uste dve deca

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 372
   RE: Криза во бракот/врската
25.1.2016 9:11:00   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anonimen

Na golema maka sum. Dajte nekoj sovet zeni kazete so da praam kako da go resam ova.

............Trudna sum od drugar na maz mi sto posto sum sigurna deka od nego sum trudna.......

...........Neznam dali da abortiram ili so da pravam, drugar mu znaj deka sum trudna od nego i ne me ostava da se cistam a ako go rodam kako kje ostanam vo brak, imam uste edno dete a ova drugovo pa ako go rodam koj ke mu bidi tatko. Mnogu mi e izmesano se vo glata ...


Животот никогаш нема да ти биде ист како порано, напротив ќе ти стане се покомплициран, прво со проблеми со маж ти кога ќе разбере, потоа со детето кое ти е родено и кога ќе ми кажеш дека сакаш да живееш со друг кој не му е татко.....и особено кога ова што ќе се роди ќе порасне и ќе ти префрлува за ова што си го направила.....

...А да не зборувам за со овој што си сега и од кого ти е детето, кој може во иднина да ти префрла дека штом сопругот си го излажала со него, можеш пак и него да го излажеш со друг...

Заклучок: Абортирај и врати се кај маж ти, скрати ја шпанската серија, која може да има среќен крај, отколку да премине во индиска серија која е секогаш тажна и е до бескрај....


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 373
   RE: Криза во бракот/врската
25.1.2016 10:37:02   
blue_blue
малку ми е целава ситуација неблагодарна зошто тоа што јас или некој друг би го направил нема врска со тебе зошто имаме различни околности. Прво, колку што сфаќам од постов, ти не си финансиски независна. Претпоставувам живееш во мало место во МК и никогаш и не работиш. Ако е ова вака, не гледам како можеш да го родиш детево зошто од старт е осудено на муабети секакви (зошто ќе се дозане дека не е од маж ти) и судбината нема да му биде баш нешто сјајна, а тука секако и веќе роденото дете е во незавидна состојба. Едино нешто што може да се направи е абортус ама има и тука зез...според новиот закон ти треба согласност од маж ти за абортус. Мора тој да биде известен и да даде согласност. Од ова следи дека имаш две можности - едната е да идеш и да абортираш некаде илегално при тоа ризикувајќи го својот живот/здравје и ако било што тргне наопаку да се дознае се. Втората опција ти е да го тераш абортусот легално со сите папирологии кои одат со тоа и секако согласноста од маж ти и да се молиш да е разумен и да се согласи без да направи некоја глупост. Од кога ќе се заврши тоа да си се разведеш и да идеш да работиш на брод а маж ти да си има старателство над детето...тебе малово место да не те види....на детето што го имаш ќе му кажеш дека мора да работиш и ќе му купуваш убави поклони и ќе зборите на Skypе и ќе се молиш маж ти да има здрав разум да не му збори што си направила заради детето, не за тебе.....кога не би живеела во МК во мало место и кога би имала финансиска независност би ти рекла да се разведеш да го родиш детето и сама да ги издржуваш двете...ама тој филм во оваа реланост во која си ти нема да се дава....толку од мене

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 374
   RE: Криза во бракот/врската
26.1.2016 11:12:58   
Anonimen
Na kolku pametni zeni naletav blazesimi mene.
E da vi kazam vcera kaj mene na kafe dojde zena mu od drugarot i taka si pievme kafence i si muabetevme i mnogu bese tazna i neraspolozena oti nemozi da zabremeni. Jas taka odokolu odokolu ja prasav dali na primer saka druga zena da bidi bremena namesto neze so nivno dete i taa rece deka malku taa postapka ne i e prifatliva spored religijata i deka ne saka. Znaci ne go saka taa bebevo.
Jas taka malku se porelaksirav od vasite soveti gledam deka nekako moze da ima resenie, imam vreme uste dve nedeli da odlucam so kje pravam. Inaku drugarot non-stop za toa zboruva deka nema da me ostavi da abortiram, jas pocnav i da povrakjam ama maz mi ne e tuka 5-6 dena pa fala bogu nema da me seti zasega.

(Одговор на членот blue_blue)
  Непосредна врска до пораките: 375
Страница:   <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?