|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Криза во бракот/врската
16.11.2015 20:08:50   
deluxe
Анонимна во ред е да си лута,и јас би била и секоја друга жена тука user posted image Но не претерувај со посесивност,иако ти е нарушена довербата кон мажот,сепак смири се.Размисли убаво,нека се смири огнот во тебе,а потоа седни и разговарај.Објасни му дека не сакаш такви валкани игри,дека те навредил,објасни му дека тој не е тинејџер што треба да флертува на социјалните мрежи,само децата го користат фб за флерт и спој,а НЕ зрелите и возрасни луѓе како него.

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Sandra36)
Непосредна врска до пораките: 326
   RE: Криза во бракот/врската
18.11.2015 0:32:30   
Anonimen
Inaku okolu prasanjeto za kafana,ne, jas ne mu baram da mi se javi...toj sam me izvestuva deka ke zadocni bidejki otisol tamu a ko sto rece Sandra-glasovite se slusaat,ne mi ni teknalo da mu recam takvo nesto,ednostavno sum nemala potreba a I smetam deka toa e preterizam...I da,seuste sum luta I mu objasniv se kako e I sto e,moite cuvstva kon celata situacija...on se odnesuva najnormalno,ko nisto da ne se slucilo...mislam sekogas bil grizliv pa taka I se odnesuva,pravi se sto ke mu kazam-taka pravel postojano...znaci e istiot covek kako I sekogas,kako sto rekov-covekot sto me obozava ama jas ednostavno ne mozam da prekinam da se cuvstvuvam luto I navredeno...

(Одговор на членот deluxe)
  Непосредна врска до пораките: 327
   RE: Криза во бракот/врската
17.12.2015 12:24:05   
Anonimen
sto koga so tekot na vremeto se namali seksualniot odnos?kako se spravuvate so taa kriza?sto koga nedostasuva zelba,nedostasuva fizicka privlecnost? ve molam da podiskutirame okolu taa tema da ne otvoram nova

(Одговор на членот Anonimen)
  Непосредна врска до пораките: 328
   RE: Криза во бракот/врската
17.12.2015 15:53:41   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anonimen

sto koga so tekot na vremeto se namali seksualniot odnos?kako se spravuvate so taa kriza?sto koga nedostasuva zelba,nedostasuva fizicka privlecnost? ve molam da podiskutirame okolu taa tema da ne otvoram nova


желбата мора да најдеш порив да ја створиш, е сега ако недостасува физичка привлечност, тоа треба да се запрашаш зошто е така, како во брак, а привлечноста изгубена?? Нормално е да се намали, ама да се изгуби е сериозен проблем, не знам како би ја повратила.....пиши ни повеќе околу тоа....


< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 17.12.2015 15:54:01 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 329
   RE: Криза во бракот/врската
17.12.2015 16:10:02   
lukajana RR
Желбата за секс варира кај сите .Некогаш обврските ,проблемите , заморот можат да ја потиснат но никако не смеат да ја убијат желбата за секс.
Сексот решава многу проблеми а ако го нема предизвикува три пати повеќе проблеми.
Затоа сметам дека која и да е причината за недостаток на желба треба да се најде и да се победи .
И редовно пишувајте домашна user posted image за да не ја посетуваме често темава user posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 330
   RE: Криза во бракот/врската
17.12.2015 18:30:02   
Anonimen
желбата мора да најдеш порив да ја створиш, е сега ако недостасува физичка привлечност, тоа треба да се запрашаш зошто е така, како во брак, а привлечноста изгубена?? Нормално е да се намали, ама да се изгуби е сериозен проблем, не знам како би ја повратила

ke raskazam od posledniot pat.zelba se ima samo nekako retko ja uskladuvame.ili jas sum umorna i m i se spie ili sum zafatena okolu deteto koga kasno saka da zaspie ili toj ne e vo sostojba koga jas sakam.no ne e toa nekoj golem problem. se pocnuva kako sto treba no n ekade na sredina me fakjaat nekoi misli od tipot izgleda sebicna sum pa mislam na svoe zadovolstvo,ne sum sposobna da go zadovolam kako sto toj ocekuva....se nekoi takvi raboti koi normalno ja ubivaat celata situacija.i opagja koncentracijata.

Желбата за секс варира кај сите .Некогаш обврските ,проблемите , заморот можат да ја потиснат но никако не смеат да ја убијат желбата за секс.
Сексот решава многу проблеми а ако го нема предизвикува три пати повеќе проблеми.
Затоа сметам дека која и да е причината за недостаток на желба треба да се најде и да се победи .


mislam deka dokolku pocesto bi praktikuvale odnosi mozebi ke isceznat moite frustracii. se slozuvam so citiraniov komentar.malku trud i nekoi zacini mozebi bi mi pomognale da si go resam problemov.

(Одговор на членот lukajana RR)
  Непосредна врска до пораките: 331
   RE: Криза во бракот/врската
22.1.2016 21:52:51   
Anonimen
Na golema maka sum. Dajte nekoj sovet zeni kazete so da praam kako da go resam ova. Trudna sum od drugar na maz mi sto posto sum sigurna deka od nego sum trudna. Eve dve nedeli kaj si ja cukam glaata nema na kogo da kazam uste na maz mi ne sum mu kazala deka sum trudna. Neznam dali da abortiram ili so da pravam, drugar mu znaj deka sum trudna od nego i ne me ostava da se cistam a ako go rodam kako kje ostanam vo brak, imam uste edno dete a ova drugovo pa ako go rodam koj ke mu bidi tatko. Mnogu mi e izmesano se vo glata user posted image

(Одговор на членот Anonimen)
  Непосредна врска до пораките: 332
   RE: Криза во бракот/врската
22.1.2016 22:40:46   
Anonimen
Vie sigurno ne me svakjate seriozno citate i mozi se smeete ama ova e mat pozicijata vo koja sum. Dajte mi nekoj sovet sto da pravam kade da pobaram pomos, seriozna sum i mnogu zagrizena.

(Одговор на членот Anonimen)
  Непосредна врска до пораките: 333
   RE: Криза во бракот/врската
22.1.2016 22:48:09   
nena lonley
Denes veke bev gruba vo edna druga tema pa se plasam da ne preteram ovde draga....Mat pozicijata si ja stvorila sama i sega sama treba da ja resavas.Situacijata e mnogu delikatna za da odlucuva drug namesto tebe.

Sepak ke kazam,da sum na tvoe mesto ke abortiram i veke nema da se e.. na strana.

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 334
   RE: Криза во бракот/врската
22.1.2016 22:55:21   
marchi
ke abortiras i kraj,da ne zemas na dusa edno dete koe ke bide ni vamu ni tamu i da ne ostavas edno veke rodeno dete koe i toa moze da bide ni vamu ni tamu.

(Одговор на членот nena lonley)
Непосредна врска до пораките: 335
   RE: Криза во бракот/врската
22.1.2016 23:00:54   
lukajana RR
Добро жено а зошто си му кажала дека си бремена ?
Тој женет е не е ,деца има ли,каков ти е бракот ?
Ајде пиши уште нешто да видиме во каква ситуација си ,вака само знаеме дека си трудна user posted image .
И зошто си сигурна дека не е на мт детето ,или само претпоставуваш ?


_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 336
   RE: Криза во бракот/врската
22.1.2016 23:04:04   
Anonimen
Se zakani deka ako abortiram kje mu kaze na mazot mi. Plus go saka ova dete oti so zena mu nemat deca 6 godini se vodat. I vaka i taka mazot mi ke doznaj user posted image

(Одговор на членот marchi)
  Непосредна врска до пораките: 337
   RE: Криза во бракот/врската
22.1.2016 23:07:04   
Snowhite RR
Па добρо жено κаκо тоа си се сплетκала со дρугаρ на мт иаκо сега не е ни битно тоа... Не знам зошто пρашуваш κога знаеш деκа ќе ти κажеме да абоρтиρаш, па κаκо би гледала во бρаκ дете κое не е од мт? И κаκо тој дρугаρот мисли да му биди татκо на детето што не те пушта да абоρтиρаш, детето κога ќе потпоρасне ќе му виκа чичо, а на мт тато, не знам многу делиκатна ситуација, што да и да те советуваме одлуκата е твоја

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 338
   RE: Криза во бракот/врската
22.1.2016 23:32:15   
Anonimen
E pa vaka, tie se ortaci vo rabotilnicata za koli i rabotilnicata e vo nasata kukja. Ama mazot mi pojke e na pat po delovi a drugar mu non-stop e tuka i mi pomaga za deteto mi pazari, kreva nesto tesko, poprava niz doma, kako drugar. Ama ete se spletkavme pred 2 godini i go sakam oti pojke sum so nego otkolku so mazot mi. I mi veli mora da mi go rodis ova dete oti mozi jas nikogas nema da imam deca so zenata eve 6 godini po doktori odat i taa ne mozi da ostani trudna. A znam deka sum trudna od nego oti mazot mi bese na pat jas ko sum zabremeneta i znam ete vnatresno deka od nego sum trudna.

(Одговор на членот Snowhite RR)
  Непосредна врска до пораките: 339
   RE: Криза во бракот/врската
23.1.2016 0:02:30   
Bea
И сега очекуваш некој од нас магично решение да ти најде?
Ако го сакаш "другарот" гради со него заедница, само греотка за детенцето што веќе го имаш...
Како и да е ти веќе си ја зезнала дебело работата со мт.
Памет луѓе, животи се во прашање!

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 340
   RE: Криза во бракот/врската
23.1.2016 0:24:43   
mommy_angels RR
Охохоооо анонимна,тебе ни Вардар не те переuser posted image Не знам зошто user posted image , но во глава ми иде онаа " што мислеше,што мислеше кад се онадеше"
Е сега шала на страна,пред да се направи било што,се подразмислува за последиците. Баш како што вика Беа,животи се во прашања. Јас решение не гледам user posted image Ако се разведеш,катастрофа за едното дете,а ако не за дргото.user posted image Дека маж ти ќе се согласи да чува дете од неверство,малце потешко. А оној новопечениот татица,што ќе прави ? Ќе се разведува?
Да речам овде Бог нека ти е на помош,греота е да го мешам во вакви валкани работи user posted image . Кај тебе произлегува вечниот проблем на човештвото,се мисли со меѓуножјето,не со главата user posted image .

(Одговор на членот Bea)
Непосредна врска до пораките: 341
   RE: Криза во бракот/врската
23.1.2016 8:13:39   
Anonimen
Ama jas ne dojdov ovde da baram magicno resenie nema takvo resenie, ova nema bezbolno da se resi..Mozi netrebase da mu kazuvam na drugarot oti sum ostanala ama vo euforija i panika bev i ete. Da ne kazev kje znaev kaj da odam i so da pravam vaka sega ugore visoko udolu dlaboko mi idi da se samoubijam user posted image Eve vie da ste na moe mesto so ke praite aj ve molam zamislete user posted image

(Одговор на членот mommy_angels RR)
  Непосредна врска до пораките: 342
   RE: Криза во бракот/врската
23.1.2016 8:34:07   
lukajana RR
Не можам да замислам ,ми се темни од помислата ама сигурно би абортирала или не би кажала дека е од друг и би го родила .
Многу измешана ти е работава ,ако кажеш на мт може и тоа дете што го имаш да го изгубиш ако не кажеш може другарот да каже user posted image лошо во секој случај.
Ама јас мислам дека тој нема да каже освен ако не е спремен да ја остави жена му и да те земе тебе

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 343
   RE: Криза во бракот/врската
23.1.2016 9:06:46   
Палешка РР
Бре бре бре...ово нема ни у Београду user posted image

Нема многу да филозофирам, јас би го родила детето и би му кажала на другарот да си ја запетла муцката, оти не сте тинејџери, со фамилии сте. Кај на најдобар другар ја онадел жената, кај дома кај него работи, па уште ќе прпа.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 344
   RE: Криза во бракот/врската
23.1.2016 9:32:00   
Defne90 RR
Anonimna znaci moram prvo da pisam deka se zgroziv.Izvini vaka I znam deka to e tesko ama stom si mozela da bides spremna da go izneveris maz ti so negoviot drugar sega bidi sprema I sooci se so posledicite.jas iskreno be bi go rodila deteto.znaci imas edno I navistina e greota za nego zatoa sto maz ti ako ima malku gordost I dostoinstvo I go doznae tvoeto neverstvo odma ke te ostavi.I jas licno bi napravila taka da ti kazam pravo.nikako be bi cuvala tugo dete.zatoa sto ako kazes deka si bremena maz to valjda znae koga spiel so tebe I bi ukapiral deka ne e negovo.a drugar mu moze samo da to go zeme deteto I nakraj da ostanes I bez dvete.taka da abortiraj I kazi mu na svalerot da te ostavi na Mira.

< Поракaта ја уредил Defne90 RR -- 23.1.2016 9:34:51 >


_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 345
   RE: Криза во бракот/врската
23.1.2016 9:59:45   
mommy_angels RR
ебе жено ем ти иска,ем ти стиска. Дај малце приседни,па може и паметот ќе ти дојде. Ништо не останало скриено,па нема ни твоево. Како што си се насладувала од медот,така сега сркај си ги г****та.Кога тогаш ќе мора да признаеш што си направила.А тој швалерот откачи го,се гледа колку мисли на тебе кога ти се заканува

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 346
   RE: Криза во бракот/врската
23.1.2016 10:46:49   
Hopeful RR
Чекајте, не напаѓајте од одма. Не оправдувам неверство ни под разно, ама жената доаѓа тука за помош, ај да пробаме нешто.

А да абортираш ти намерно, нели јасно, а на него да му кажеш дека упс, ете си прокрварила, имало компликации? Договори нешто со некој гинеколог, ако ептен не ти верува, нека потврди и пробај така да заташкаш. Во секој случај, многу незгодна ситуација...

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 347
   RE: Криза во бракот/врската
23.1.2016 11:49:59   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Hopeful RR

Чекајте, не напаѓајте од одма. Не оправдувам неверство ни под разно, ама жената доаѓа тука за помош, ај да пробаме нешто.

А да абортираш ти намерно, нели јасно, а на него да му кажеш дека упс, ете си прокрварила, имало компликации? Договори нешто со некој гинеколог, ако ептен не ти верува, нека потврди и пробај така да заташкаш. Во секој случај, многу незгодна ситуација...

uste ne mozam da se iznacudam ama mislam deka ova bi mozelo da bide resenie.razgovaraj so ginekolog od doverba.jas ne gledam opcija da go rodis

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 348
   RE: Криза во бракот/врската
23.1.2016 12:51:48   
miana
Мене ова ми личи на шпанска серија искрено, повторно на нешто искреирано од некој со фантазија , ама ај да не бидам лоша туку да кажам мое мислење за "ситуацијава"
Добро со кој памет си дозволила да останеш бремена од типов?
Мислам и дека не треба ни да размислуваш што да правиш ( дали да задржиш бебе од швалерот ) туку да мислиш на детето што го имаш и на детето кое би се родило ( што ке му кажеш кога ке порасне ) и за целата околината.
Тој нема правпо да ти се меша а мислам и дека не би имал храброст како вработен на мт и негов другар да му каже дека носиш негово бебе.. Абортирај без да знаат двајцата и на швалерот ке му кажешш кога ке биде готово..Е тогаш нема да му се исплати да му каже на мт кога ке може да изгуби другарство, да го осудува цела околина а богами и ќотек да изеде....


_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 349
   RE: Криза во бракот/врската
23.1.2016 13:06:58   
AneLav RR
Анонимна многу си ја заплеткала ситуацијава. И покрај тоа што детето што се зачнало не е криво за ништо мислам дека најдобра опција ти е да го абортираш, инаку во каква средина ќе расте тоа дете кога ќе доанзае како било зачнато. Или секогаш постои опцијата да бидеш искрена и прво да си признаеш самата себе си што сакаш. И онака се се дознава на крајот.Со тоа што си го изневерила маж ти сама си признала на себе дека не го сакаш и дека љубов тука не постои веројатно не си била доволно сакана за да останеш верна, а кога веќе некој малку ти посветил внимание одма си се впуштила во авантура која за жал завршила со зачнување на невин човечки живот.Тоа според мене е себично однесување си мислела само на твоите потреби, а не на потребите на детето што ти е дома. Трета и најприфатлива опција за мене би била да ги оставиш двајцата да абортираш и да се потрудиш на другото дете да му пружиш колку што е можно подобар живот без вакви сплетки.Секој си е одговорен за постапките што ги прави и треба да биде свесен за последиците и да размисли дали може да ги сноси. Како и да е решение се наоѓа за се, но ти треба да го најдеш најбезболното затоа што премногу лица се инволвирани сите ќе бидат повредени, а најмногу детето што го имаш со маж ти. Животот можеби ќе ти пружи втора шанса да излезеш од ситуацијава но запамти трета нема да имаш.... Донеси одлука која ќе биде најбезболна и најприфатлива за сите а посебно за твоето дете од маж ти.user posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 350
Страница:   <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?