|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Стојалката,опасност за децата?
1.3.2010 10:27:20   
Cacko
na lep covek sve mu lepo stoiuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Стојалката,опасност за децата?
1.3.2010 10:28:06   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: Cacko

user posted image
eve ni go dubakot,baska se pravi ko lulaska,tie plavite se spustaat i se pravi za lulanje.so mm se ubivme od smeenje 2 in 1 za tie pari sme dobileuser posted image user posted image user posted image



ауууу супер е го видов и на фбuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Стојалката,опасност за децата?
1.3.2010 10:53:56   
mis.
Cacko многу ви е убав дубакот,со здравје да си го користите.Елена е пресреќна во него.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Стојалката,опасност за децата?
1.3.2010 11:03:20   
BILJANA_G
Cacko mnogu e slatkicka,so zdravje da si go koristite.I nie vakov imavme mnogu mi se dopaga.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Стојалката,опасност за децата?
1.3.2010 11:34:02   
BILJANA_G
A sto se odnesuva na toa kolku go iskoristivme mozam da kazam-mnogu malku od strav da ne se sluci iskrivuvanje na kolkcinjata.Go kupivme koga imase 11 meseci i nesto i ja stavav cat pat,poveke se drzevme ya racinjata i taka odevme,e sega malku e potesko ama majkata neli se ke izdrze za svoeto dete.

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Стојалката,опасност за децата?
20.3.2010 16:05:16   
smizlata
ni mene ne mi se bas prakticni

(Одговор на членот bambi)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Стојалката,опасност за децата?
20.3.2010 19:30:06   
suzeto

ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

тие новите дубаци не се превртуваат со 8 тркалца што се, и ние имаме таков, сличен како на мотхер29, сега немам слика но од дома ќе ви испратам да го видите.
ne se prevrtuvaat no se krsat .........tie starite mozda se podobri site sme rastele so takvi ....i otkako kupiv ftor dubak od ciko i toj se skrsi ..............i koga vidov od starite si rekov kako ne go vidov pobrzo da ne davam tolku mnogu pari...ama se stori

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Стојалката,опасност за децата?
20.3.2010 19:33:55   
suzeto

ИЗВОРНА ПОРАКА: mis.

Ние не користевме дубак.Моите деца многу рано почнаа да лазат и немможеа да поднесат да бидат ограничени ви дубак.Со лазење секаде си одеа и си шеткаа што не беше случај со дубак(дека имам скали дома)Дубакот ни е нов од некористење,најнеупотребена опрема за бебиња.Доколку бебето лази не гледам потреба од дубак.
nekoi deca ne lazaat,primer moeto ic ne lazase premnogu sakase vo dubak i mnogu bese brz so dubakot samo jureseuser posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Стојалката,опасност за децата?
20.3.2010 19:35:42   
suzeto

ИЗВОРНА ПОРАКА: mis.

Кога седи во дубак тежината на телото и паќа на карлицата а детето не е до толку спремно да ја издржи таа тежина и затоа ортопедите не препорачуваат толку рано.
i nas ne ni preporacuvaa rano od 8 meseci pocnavme a sega od 10 preporacuvaat .......a porano od 5-6 mes.gi redele i toa na tie starite so tvrdo stolce

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Стојалката,опасност за децата?
20.3.2010 19:39:05   
suzeto
a za remence(kako kutalce)user posted image nie imavme i mi bese mnogu prakticno ............ podobro e ne mu gi tegnis racinata

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Стојалката,опасност за децата?
20.3.2010 19:45:12   
nadica
user posted image
еве го и нашиот дубак исто се прави лулка ама многу малку го искористивме надица не го сакаше

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Стојалката,опасност за децата?
20.3.2010 20:47:23   
Mamicka3
Почнав да го ставам во дубак еве неколку дена,ама денес малер ден тој беше напукнат а јас збирајќи го докршив...е сега од утре здравје ќе бараме на заем од некој

_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Стојалката,опасност за децата?
23.3.2010 13:28:29   
haley
Ауууууу :)

Mami,  те молам кажи каков jumper користевте?  и некој друг спомна jumper па дај кажете кој вид ??? 

инаку дефинитивно одам да купам дубак !!  Цацко која марка ви е дубакот? chicco или нешто сл? ваљда ќе го најдам овде кај мене...

стварно се јадам жива.. јас прва сум вака за некои справи а последна сум да купам и се мачам со малово кое само би да шета и беснее :))

(Одговор на членот Mamicka3)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Стојалката,опасност за децата?
23.3.2010 13:34:32   
haley
ДА довршам и испоштувам темава :)
Приметив дека по балканов (на хр рингераја и сл) се повеќе и повеќе се дига паника за дубакот, де никако бебе во него де ако го ставиш ќе се деформира...  се некои конспираси теории.
Во изминативе 20год. chicco и fisher price и уште стотина други продадоа неколку милијарди дубаци,џампери, по таа логика денес 70% деца во европа и северна америка ќе беа деформирани ,расклештени и што  се не.
Како и за секоја друга работа, со ова не смее да се претерува и да се остава долго и бебето ионака преку ден сталсно нешто друго прави.. малку дубак,малку прошетка,малку столче за јадење, лежење ...

(Одговор на членот haley)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Стојалката,опасност за децата?
23.3.2010 13:40:37   
Cacko
no name markauser posted image user posted image user posted image od jumbo od grcka ama ne pisue nisto

(Одговор на членот haley)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Стојалката,опасност за децата?
23.3.2010 13:47:13   
haley
хахаха:))  а таман си викам, еве барем ќе знам што точно да барам по продавници ;)

Цацко, твојава бајадера Елена колку месеци има?? не можам да и се изначудам на тоа косичката , можам да замислам што коса ќе има кога ќе порасне, по реклами на L'oreal ќе ја гледаме еееејјјј    :))    а не како кај нас, фамилија на ќелавковци , јас и мм до 2год дали сме имале по два сантиметри


(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Стојалката,опасност за децата?
23.3.2010 14:03:21   
Cacko
user posted image user posted image user posted image
Elena  e 7 meseci i fala bogu vo genot so e za kosata na meneuser posted image ,ako bese na mm ke placev.vaka bar gusta kosa ke ima
eve vidi kakva sum bila u kosata ja kako bebe
user posted image

(Одговор на членот haley)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Стојалката,опасност за децата?
7.4.2010 0:09:20   
sinolicka
nie po preperaka na dr.vidoevski od 4m.vo staticen dubak pa se do 9 mes. aposle so prooduvalka do prooduvanje.

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Стојалката,опасност за децата?
17.5.2010 15:22:00   
elle
и јас не сум многу заинтересирана за дубак -повеќе сум за џампер, но родителите на мм запнале да и купат дубак кога и предложив за џампер се направија дека не ме слушаат. но нивни се парите што сакаат нека и купуваат

_____________________________

Само едно нешто е поубаво од тоа да бидеш жена, а тоа е да бидеш МАЈКА

(Одговор на членот sinolicka)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Стојалката,опасност за децата?
17.5.2010 17:16:40   
Палешка РР
Ние на поклон добивме дубак user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Стојалката,опасност за децата?
3.6.2010 22:25:52   
Mammy
Барам да купам дубак, користен, ама добро сочуван..Пратете ми понуда на приватна порака..Фалаа.

_____________________________

Me, Myself and You..and our Baby too...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Стојалката,опасност за децата?
4.6.2010 11:10:58   
elle
купивме (од баба и дедо) дубак на bertoni 2100 ден. од Штип и седи user posted image во дубакот по 5 мин. дневно па ќе видиме понатаму може повеќе ќе седиuser posted image


_____________________________

Само едно нешто е поубаво од тоа да бидеш жена, а тоа е да бидеш МАЈКА

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Стојалката,опасност за децата?
4.6.2010 11:14:36   
MamaOhrid
Ние го зедовме дубакот на золва ми исто така од Бертони беше, ама 5 минути и им го вративме. Му се влечкаа ночината. Не планирам да го ставам во дубак ич. За да се одморам јас, го ставам во столчето за јадење и му пуштам цртани да гледа.

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Стојалката,опасност за децата?
4.6.2010 11:18:22   
elle
ИЗВОРНА ПОРАКА: MamaOhrid

Ние го зедовме дубакот на золва ми исто така од Бертони беше, ама 5 минути и им го вративме. Му се влечкаа ночината. Не планирам да го ставам во дубак ич. За да се одморам јас, го ставам во столчето за јадење и му пуштам цртани да гледа.
па дубакот висински се местиuser posted image user posted image user posted image зошто да му се влечат нозетеuser posted image


_____________________________

Само едно нешто е поубаво од тоа да бидеш жена, а тоа е да бидеш МАЈКА

(Одговор на членот MamaOhrid)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Стојалката,опасност за децата?
4.6.2010 11:20:43   
MamaOhrid
На највисокото ниво го ставивме и пак му се влечкаа ночината. Жал ми беше, одма го извадив и дубакот го вратив.

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?