|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Големина на детски чевли
16.4.2012 12:30:37   
kikicka
Заборавив дакажам ако има во Мк кроксици и тие се убави за лето,ем се меки како гума полу цврста ем удобни сега планирам пак да и земам за летото по дома.на плажа не ке облекувам сандалиuser posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Големина на детски чевли
16.4.2012 12:33:59   
Maca25
Нина носи 26, а за до лето изгледа 27 ќе треба да и купам. Ногата и расте ептен брзо. Сите кондури и патики ги носи по месец два највише.
Вакви да најдам одма би и купила, а знам дека и на Нина ќе и се допаднат
user posted image

< Поракaта ја уредил Maca RR -- 16.4.2012 12:36:18 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Големина на детски чевли
16.4.2012 12:35:48   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Заборавив дакажам ако има во Мк кроксици и тие се убави за лето,ем се меки како гума полу цврста ем удобни сега планирам пак да и земам за летото по дома.на плажа не ке облекувам сандалиuser posted image
И јас планирам за на лето да му земам crocs на син ми посебно за на плажа мислам супер ќе му дојдат. тука исто се хитuser posted image мислам бр. 22 треба да му се таман година ипол ќе биде.

< Поракaта ја уредил penelopa -- 16.4.2012 12:36:56 >


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Големина на детски чевли
16.4.2012 12:38:54   
kikicka
Па ние вакви си купивме синоќа,сама си ги одбра ,си ја зема едната си ја соблече нејзината и ја става да ја проба па одена огледало и се гледа user posted image а јас и мм се смееме user posted image Патиките и се 22 број,а сега овие ги земавме 23.еве ги
user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Нина носи 26, а за до лето изгледа 27 ќе треба да и купам. Ногата и расте ептен брзо. Сите кондури и патики ги носи по месец два највише.
Вакви да најдам одма би и купила, а знам дека и на Нина ќе и се допаднат
user posted image


< Поракaта ја уредил kikicka RR -- 16.4.2012 12:46:53 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Големина на детски чевли
16.4.2012 12:44:42   
lilicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Анет не брзај сега земи и некои чевлиња или патичиња а на лето можеш вакви сандали ем отворени ем напред затворени
user posted image
user posted image

И јас мислам летото да и земам вакви некои сандалчиња мнг ми се убави.


Е вакви сакам и јас да и земам за летово да бидат отворени и меки зошто почнавме да паткаме....многу се слатки каде да најдам некој лесни да и бидат на нога????

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Големина на детски чевли
16.4.2012 12:54:50   
Maca25
кикичка ептен се убави!! со здравје да си ги носи цуцата! Ептен сакам такви шаренки. Нина за пролетва има само патики и едно зелени кондурчиња кои ги обожава (зелена и е омилена боја моментално).

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Големина на детски чевли
16.4.2012 17:21:16   
Annet
FALA VI MNOGU I JAS MISLEV TAKVI NEKOI,AMA MN BRZO RASTE NOZETO BE LELEE EVE STO IMA SE PO 2 PATI OBLECENI A VEKE E 8 MES I GOLEMKO STAPALCE,PO DUKANIVE MI VIKAAT USTE NEE PROODENA ZA VAKVI,A OVIE BEBESKITE VEKE NE JA SOBIRAAT,OK FALA MNOGU JAS KE VE POSLUSAM;-)))))

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Големина на детски чевли
16.4.2012 23:03:15   
kikicka
Анет сега кога ке се затопли повекеке паткате ке и требаат удобни полуцврсти чевлиња,а ове до сега што ги имала нормалн деканема каде да ги носи така беше и Л.се купувавме и на крај се беше боса или со чорапи се вадеше од нозете ,ама како почна со паткањеи одење друга приказна.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Големина на детски чевли
3.11.2012 20:58:02   
Annet
nie denes probuvavme po dukanite cizmicki,24 za nas na 15 meseci,a do koga vaka ke rastat noznjava be mamicki??
za 6 meseci porasna od 19 na 24,ama 24 so edno prste lufta za a se taman:))

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Големина на детски чевли
3.11.2012 21:15:00   
Maca25

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Нина носи 26, а за до лето изгледа 27 ќе треба да и купам. Ногата и расте ептен брзо. Сите кондури и патики ги носи по месец два највише.
Вакви да најдам одма би и купила, а знам дека и на Нина ќе и се допаднат
user posted image


Значи за една година ногата и порасна за 4 броја. На пролет носела 26, лето 27, сега веќе 28 носи. Другото лето значи 30-ка ќе и купувам! брее што шлапатарка нога има детево мое.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Големина на детски чевли
5.11.2012 14:23:01   
Annet
se mislam sto da pravam za nas 24,ama za 2 meseca ke i porasnat li nozeve?leleee ama brzo rastat,do koga.Maca bre mi moevo kako tvoeto..
najdov edni cizmicki so krzno,so lepenki i patent nad gluzdevi,ubavki se,ne se losi,ne mi se davaat 3000 denari,sega da ne i studi i da ne propustat voda samo,da se udovni,ama 24 so krzno se i hulahopki,taman ,knap ke i se,a da zemam 25??? leleeeeee user posted image malo covece so goolemi cevli,kako macor vo cizmi euser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Големина на детски чевли
5.11.2012 14:54:33   
elenak
Ние уште си ги носиме патичињата што ги купивме летоска бр.17. Ама гледам веќе тешко ги обуваме па бареме нови , се мислев треба бр.18 сега, ама како што ве читам дека толку брзо им расте нога сепак да си земеме бр.19user posted image Зима иде, со подебели чорапи ќе ги носи.
А сакав да ве прашам бидејќи паткаме на велико, се оди и по дома и по надвор, какви чизмички да и купиме за зимава, од оние меките за непроодени деца или сепак некои со ѓон? Ова ,, ѓон,, некако страшно ми звучи за уште неоформено стапалце  user posted image


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Големина на детски чевли
5.11.2012 15:14:58   
miana
Kerkami ima 4 ipo godini i nosi br.28..Sekoja godina kupuvam novi.zZnaci nema sansi da proterame dve godini so isti..Namerno kupuvame pogolemi eden broj i pak i raste ,gi izrasnuva..Najmnogu mi e maka za kondurite sto i gi kupuvame od PEKO ,ke lupneme po 3000 denari,ke gi nosi mesec dena pa faka toplo i gi bataluva a dogodina - mali... Ovaa godina ne kupuvam novi ... Ima cizmi novi,patiki i neka odi vo niv.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Големина на детски чевли
5.11.2012 18:39:42   
Snowhite RR
Старите патики беа бр.22 и веќе му беа смалени и кога купувавме пробавме едни точни, ама кнап, кога гледам ист број со старите, потоа пробавме и 23 и на крај 24ка пробавме и му беа малку поголеми, ама се одлучив за еден бр. поголеми зашто еве ги носи месец и нешто, а сега ќе треба да купиме чизми и патиките ќе ги оставиме, па за на пролет да може пак да ги носи, да не купувам пак нови секој месец што се вели.

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Големина на детски чевли
7.11.2012 13:42:18   
penelopa
И нас брзо ни расне ногата- практично секоја сезона купувам нови чевли. Кога прооде носеше бр. 21 , летово патики, сандали бр. 22, есенските чевли му се бр. 23 и сега планирам уште едни за снег да му купам се ми се чини ке треба бр. 24 бидејќи со подебели чорапи ќе ги носи.

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Големина на детски чевли
7.11.2012 14:04:38   
kikicka
Ние носиме 24 или 25 зависи од калапот.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Големина на детски чевли
7.11.2012 22:00:08   
AnnaMolly RR
Филип има 2 години и 5 месеци, носи патики број 25, а чизмичките му се 26.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Големина на детски чевли
10.6.2013 23:46:36   
Felly RR
Матеа на три и пол години носи 25-26, зависи од моделот.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Големина на детски чевли
10.6.2013 23:53:58   
ole2004
Eva za dva meseci ke polni 3godini.Kondurcinjata od Frodo i se 25,a sandalkite od Ciciban 26.Ima golemo stapalouser posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Големина на детски чевли
10.6.2013 23:56:47   
zzaa
br 20 (15 meseci)

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот ole2004)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Големина на детски чевли
11.6.2013 0:00:33   
mommy_angels RR
20 или 21 а 14 месеци е

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Големина на детски чевли
11.6.2013 0:07:37   
lilicka
23 nosime na 23 meseciuser posted image

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Големина на детски чевли
11.6.2013 1:59:52   
kuklicka26
Број 22 (21 месец)

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Големина на детски чевли
11.6.2013 8:02:38   
Sanja
Ќерка ми е 3 и пол години а носи чевли со број 29! Машала напредна е!!!!! user posted image

(Одговор на членот kuklicka26)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Големина на детски чевли
11.6.2013 8:03:02   
moni teo
broj 23 (16meseci)

(Одговор на членот kuklicka26)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?