|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Најубави имиња
23.12.2010 15:40:13   
jasmina18031990
moze da bide MILA NELA ENA SOFIJA SARA LANA LEONA a najveke mi se sviga MILA toa ime go vo srceto nosam
I mene bas mi se svigaat tvoive primeri posebno Nela i Lana user posted image user posted image user posted image

_____________________________

[image noborder]http://www.tickerclub.com/cache/ec49d2e031.png[/image]

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 251
   RE: Најубави имиња
25.1.2011 1:22:34   
najmilo
nie go odbravme Natalija....

(Одговор на членот jasmina18031990)
Непосредна врска до пораките: 252
   RE: Најубави имиња
25.1.2011 9:38:49   
jasmina18031990
Nie naseto bebuvce go vikame Angelauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

[image noborder]http://www.tickerclub.com/cache/ec49d2e031.png[/image]

(Одговор на членот najmilo)
Непосредна врска до пораките: 253
   RE: Најубави имиња
1.2.2011 13:12:13   
Ina*Ina
Nova sum :) ajde pomosh,nasiot nov tato e musliman(turcin):)) jas sum pravoslavna..,nemame nekoi posebni zelbi nitu sme pak odredeni za nekoe internacionalno...koe ke ni se dopadne toa,on saka Kaja,a pak jas sakam da pocnuva na D (po tatko mi)..,ajde malku pomosh okolu toa...i sekako ne znaeme dali ke bide masko ili zensko no prvo sto mu padna na pamet beshe Kaja,znaci moze da se dodat i nekoi maski iminja no ni na kraj pamet ne ni paga deka ke bide masko:)
Pozdrav od Ina*Ina* do site clenki :))))

(Одговор на членот katence)
Непосредна врска до пораките: 254
   RE: Најубави имиња
1.2.2011 13:19:55   
Olivia
Ina*Ina,Dina ili Dino mislam deka bas ke im prilega na tvojata zelba i na tato, pozz

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Ina*Ina)
Непосредна врска до пораките: 255
   RE: Најубави имиња
1.2.2011 13:28:39   
skorpijana
da imav kerka ke ja stavev da se vika GRACIELA  mnogu mi e dopaga toa ime
ama imam samo sinovi be user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 256
   RE: Најубави имиња
1.2.2011 14:30:01   
Ina*Ina
Super se Dina i Dino:) no mnogu se cestisto vikate za Dana Dara Dora:)
lelelel a za masko ni na kraj pamet ne mi paga:)
Negovoto ime ima znacenje na patokaz ili zvezda..,pa nesto se razmisuvame i za Stela,a ako znaete drugo ime koe sto go ima istoto znacenje bi vi bila blagodarna:)))))
Pozdravv

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 257
   RE: Најубави имиња
1.2.2011 14:58:19   
penelopa
Ina еве кои имиња ги најдов на Д:
DAJÁNA
DALÍLA
DAMIJÁN
DAMIJÁNA
DAMJÁN
DAMJÁNA
DÁNICA
DÁNIEL
DANIÉLA
DÁNIJEL
DANIJÉLA
DÁRJA
DÁRKA
DÁRKO
DÁŠA
DÁVID
DÉJAN
DÉNIS
DEZIDÉRIJ
DIÁNA
DIÉGO
DIJÁNA
DIMÍTRIJ
DIONÍZ
DOLÓRES
DÓMEN
DOMÍNIK
DÓRA
DORÍN
DOROTÉJA
DRÁGA
DRÁGICA
DRÁGO
DÚNJA
DÚŠAN
DÚŠANKA
DÚŠICA




_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Ina*Ina)
Непосредна врска до пораките: 258
   RE: Најубави имиња
3.2.2011 10:48:57   
Ina*Ina
Superrrrr Vi blagodaram mnoguuu:)))
Eve sega ke gi razgledame i ke ve informirame za sto sme se odlucile:)

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 259
   RE: Најубави имиња
5.2.2011 0:41:46   
aleksandra90
zdravo na site idni majki.. jas sum nova na forumot iako oddamna redovno ve sledam. mnogu mi se dopagja forumot i bas bi sakala da go podelam moeto mislenje so vas.. I sekako dokolku mozam da pomognam nekomu sto bara sovet.. Pa dragi moi se nadevam deka ke me prifatite kako clen i ke me druzite user posted image

inaku da se nadovrzam na temata za najubavi iminja..
moi favoriti se:
maski: Dario (kako sin mi), Matej, Luka, Kevin..
zenski: Melani, Marija, Valerija, Vanesa, Glorija, Jessica.. pozz do site

(Одговор на членот Ina*Ina)
Непосредна врска до пораките: 260
   RE: Најубави имиња
13.2.2011 19:11:26   
simona09
za prv pat pisuvam skoro se logirav.....bremena sum vo masko i vo sekoj moment go ocekuvame da dojde na svet no nemame zelba za ime ni jas nitu mazot mi.....dajte nekoja ideja na iminja.....

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 261
   RE: Најубави имиња
13.2.2011 19:18:48   
Lalence
Simonce,isto i nie go imavme toj problem voopsto ne ni teknuvaa iminja pa otkako se porodiv resivme da se vika Andrej,ajde pa koga ke ima novo koga bebeto ke izleze na svet obavezno da ni kazes...pozz user posted image

(Одговор на членот simona09)
Непосредна врска до пораките: 262
   RE: Најубави имиња
13.2.2011 20:29:29   
Luci
Masko - Mario kako mojot sin, a Zensk - Mia, kako kerkata sto mozebi ke ja imam vo idninauser posted image

(Одговор на членот Lalence)
Непосредна врска до пораките: 263
   RE: Најубави имиња
14.2.2011 14:49:01   
majan
Za masko: Andrej, Stefan, Davor
Za zensko: Andrea, Teodora

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 264
   RE: Најубави имиња
14.2.2011 15:44:16   
Tanjicka
za masko; Luka(kako sin mi), Bojan,Vedran,Filip( varijanti za idniot sin)
za zensko; Iva,Eva,Ana

(Одговор на членот majan)
Непосредна врска до пораките: 265
   RE: Најубави имиња
14.2.2011 16:53:35   
Blue Glow
Za zenski: Mia, Iva, Ana, Jana, Sandra, Anja
Za maski: Gorast, Stefan, Vedran, Luka

(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 266
   RE: Најубави имиња
14.2.2011 21:58:15   
nelaa
SIMON ADRIAN DARIO DARIJAN


ANJA NINA ANTONIJA ANABELA

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 267
   RE: Најубави имиња
14.2.2011 22:49:44   
podarok
ДАМЈАН КИРА

НЕСТОР КАЛИНА , Ова на два пати беа нашите предлози а ги задржавме само маските имиња.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот nelaa)
Непосредна врска до пораките: 268
   RE: Најубави имиња
19.2.2011 13:00:51   
Meglena
mene epten mi se svigaat Meglena i CaraConstantina za zensko, favoriti mi se, za masko ne razmisluvam, ako iznenadi togas ke mu ja mislime user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот podarok)
Непосредна врска до пораките: 269
   RE: Најубави имиња
19.2.2011 14:59:45   
prettygirl
mene mi se svigaat bisera, sofija, antonija i leona za zensko.Ama nekako razmisluvam beblakot moj Bisera da se vika neznam mozi ke se premislam:)

(Одговор на членот Meglena)
Непосредна врска до пораките: 270
   RE: Најубави имиња
26.2.2011 17:48:51   
AnnaMolly RR
Син ми се вика Филип. Тоа ми е најубаво име на светот user posted image

Следни се Никола, Андреј, Виктор, Стефан, Петар...
Женски Јана (ако имам ќерка така ќе се вика), Сара, Ангела, Миа...


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот prettygirl)
Непосредна врска до пораките: 271
   RE: Најубави имиња
18.3.2011 11:15:08   
KRISTIJANA*
JANA , KRISTINA , KONSTANTINA

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 272
   RE: Најубави имиња
23.3.2011 10:12:18   
libra.n
Dali imate slusnato za imeto Srna kolku e cesto ili dali voopsto nekoj si go ima taka krsteno deteto? Moja zelba e Srna protiv site drugi user posted image

(Одговор на членот KRISTIJANA*)
Непосредна врска до пораките: 273
   RE: Најубави имиња
28.3.2011 1:38:34   
cace
Можеби ќе кажете  дека е тајна,но сепак не ми е јасно каде најдовте толку многу имиња на Д user posted image Јас еве 9 месеци како сум бремена и тешко ми е со наоѓањето име за моето најмило кое го очекувам во секој момент.user posted image Со сопругот се договоривме јас да го одберам името.За user posted image дефинитивно го обожавам името ДАВИД.Но сепак на 4д повеќепати ни кажаа дека е user posted image и имам малку поголем проблем за изборот на име.Најпрво се мислев за името ИСИДОРА ама бидејќи е многу долго и ќе може нагалено да и го менуваат името во ИСИ  или пак ДОРА-го исфрлив воопшто како предлогuser posted image . Па конечно деновиве најдов неколку имиња од кои сеуште не сум одбрала едно .Би Ве замолила за мал совет околу моите предлози како ви се допаѓаат ЕМА,ЕНА,ФИОНА,ИЛОНА,КАЈА,МЕЛАНИ,НЕЛА,ТЕОЛА и ТИВОНА. Поздрав и се надевам дека во оскоро време ке се одлучам за едно од овие имиња,секако со ваша помош user posted image

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 274
   RE: Најубави имиња
4.4.2011 13:39:57   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: cace

Можеби ќе кажете  дека е тајна,но сепак не ми е јасно каде најдовте толку многу имиња на Д user posted image Јас еве 9 месеци како сум бремена и тешко ми е со наоѓањето име за моето најмило кое го очекувам во секој момент.user posted image Со сопругот се договоривме јас да го одберам името.За user posted image дефинитивно го обожавам името ДАВИД.Но сепак на 4д повеќепати ни кажаа дека е user posted image и имам малку поголем проблем за изборот на име.Најпрво се мислев за името ИСИДОРА ама бидејќи е многу долго и ќе може нагалено да и го менуваат името во ИСИ  или пак ДОРА-го исфрлив воопшто како предлогuser posted image . Па конечно деновиве најдов неколку имиња од кои сеуште не сум одбрала едно .Би Ве замолила за мал совет околу моите предлози како ви се допаѓаат ЕМА,ЕНА,ФИОНА,ИЛОНА,КАЈА,МЕЛАНИ,НЕЛА,ТЕОЛА и ТИВОНА. Поздрав и се надевам дека во оскоро време ке се одлучам за едно од овие имиња,секако со ваша помош user posted image


od tvoite predlozi mi se svigaat ENA MELANI no veke e mnogu cesto toa ime ,i NELA kako mojata kumasinka sto si ja krstev,a eve nekoj moj predlog kakp MILA,ANJA,BLANKA,EVA.

(Одговор на членот cace)
Непосредна врска до пораките: 275
Страница:   <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?