|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Најубави имиња
20.9.2010 12:09:31   
mamicka77
Ana moli pa ne znaci deka moze da se stavi toa prezime sto go imate ti i tvojot soprug vo posledno vreme go stavaat prezimeto na bebeto kako sto se vika svekorot na primer mojot svekor se vika SLOBODAN i zivi i zdravi koga gospod ke ni dade kerkicka ili since ke mu go staveme prezimeto SLOBODANOVSKI-KA za prezimeto se slozuvam da se podnovi a imeto ne sakam da se podnovi 

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 226
   RE: Најубави имиња
20.9.2010 19:34:11   
mila mama
Zdravo na site! Samo sto si napraviv profil na ringeraja i iako odamna ve citam anonimno, ovojpat resiv da se vklucam i aktivno  user posted image
Sigurno toa doaga i so vremeto - so mm go cekame naseto prvo angelce i uste ne znaeme dali e masko ili zensko, sakavme da bide iznenaduvanje.
Za maski iminja favoriti ni bea Nikola, Nino, Filip, Andrej no na krajot resivme ako bide masko da bide krsteno po mojot pocinat svekor sto se vikase Zika. Posle moite roditeli toa e najgrizliviot i dobar covek sto go poznavav.
Sega ni e vazno da odlucime dali da bide Zika ili nekoja modifikacija: Ziko, Zivko. Problemot e sto ziveeme vo stranstvo kaj sto malku tesko se izgovara Z a i sega so nasite novi pravopisni pravila vo MK ne bi sakala da mi go pisuvaat vo pasos so Zh user posted image

Za zensko favorit ni e Elena user posted image


_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 227
   RE: Најубави имиња
30.9.2010 22:07:54   
viktorijag
vleguvam vo 7mi mesec ,a uste nemame izmisleno ime na naseto devojce,mi treba pomos:))) sakam internacionalno(ziveeme vo usa) ama i da go ima i na nasite prostori, so eden zbor da ne e cudno ni tamu ni tuka:)))treba da se rode okolku bozik,pa se mislevme za Christa , Mery,Maria ,Veronica..molam za poveke predlozi na bukvata V:))

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 228
   RE: Најубави имиња
1.10.2010 10:58:51   
ben10
ivo luka stefan viktor za maski a za zenski dora iva tea

(Одговор на членот viktorijag)
Непосредна врска до пораките: 229
   RE: Најубави имиња
2.10.2010 10:55:06   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: viktorijag

vleguvam vo 7mi mesec ,a uste nemame izmisleno ime na naseto devojce,mi treba pomos:))) sakam internacionalno(ziveeme vo usa) ama i da go ima i na nasite prostori, so eden zbor da ne e cudno ni tamu ni tuka:)))treba da se rode okolku bozik,pa se mislevme za Christa , Mery,Maria ,Veronica..molam za poveke predlozi na bukvata V:))

moze VANJA na V 

(Одговор на членот viktorijag)
Непосредна врска до пораките: 230
   RE: Најубави имиња
2.10.2010 10:56:08   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicka77

ИЗВОРНА ПОРАКА: viktorijag

vleguvam vo 7mi mesec ,a uste nemame izmisleno ime na naseto devojce,mi treba pomos:))) sakam internacionalno(ziveeme vo usa) ama i da go ima i na nasite prostori, so eden zbor da ne e cudno ni tamu ni tuka:)))treba da se rode okolku bozik,pa se mislevme za Christa , Mery,Maria ,Veronica..molam za poveke predlozi na bukvata V:))

moze VANJA na V a sto treba okolu bozik da se rodi moze BOJANA


(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 231
   RE: Најубави имиња
2.10.2010 10:59:02   
Anushka
Викторија
Валери(ја)
сега гледам кај нас го ставаат и Венета
а многу е убаво Вероника

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 232
   RE: Најубави имиња
2.10.2010 23:01:49   
baby mama
Kamelija,Amelija

_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 233
   RE: Најубави имиња
6.10.2010 18:37:45   
elka
Marija ili Kalina,moite dve omileni iminja

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 234
   RE: Најубави имиња
11.10.2010 1:16:03   
milamama
user posted image  JAS SUM BREMENA VO 8 MESEC I MI KAZAA DEKA NOSAM DEVOJCE.INAKU PP PROFESIJA JAS SUM DOKTOR GINEKOLOG.I KERKAMI KE JA KRSTIME MIHAELA,A DOKOLKU PONATAMU SE ODLUCIME I ZA VTORO DETE,DOKOLKU BIDE MOMCE KE GO KRSTIME MATEJ-MOETO NAJOMILENO I NAJUBAVO IME..POZZZZZZZ

(Одговор на членот elka)
Непосредна врска до пораките: 235
   RE: Најубави имиња
11.10.2010 2:07:01   
humana
user posted image user posted image user posted image user posted image ТЕОНАuser posted image user posted image user posted image ЛЕОНАuser posted image user posted image ,за машко не сум размислувала

(Одговор на членот milamama)
Непосредна врска до пораките: 236
   RE: Најубави имиња
20.10.2010 5:20:38   
dushe
ИЗВОРНА ПОРАКА: viktorijag

vleguvam vo 7mi mesec ,a uste nemame izmisleno ime na naseto devojce,mi treba pomos:))) sakam internacionalno(ziveeme vo usa) ama i da go ima i na nasite prostori, so eden zbor da ne e cudno ni tamu ni tuka:)))treba da se rode okolku bozik,pa se mislevme za Christa , Mery,Maria ,Veronica..molam za poveke predlozi na bukvata V:))

i jas sum vo usa potocno Indijana...tuka se popularni Emma,Sophija,Izabela....a ti sto si sakas na V jas ti bi predlozila  Vivien, Vanessa Veronica  Violet
i jas cekam zensko moite iminja se Simona,Leyla,Fiona.
pozdravce

(Одговор на членот viktorijag)
Непосредна врска до пораките: 237
   RE: Најубави имиња
20.10.2010 5:23:44   
dushe
ИЗВОРНА ПОРАКА: viktorijag

vleguvam vo 7mi mesec ,a uste nemame izmisleno ime na naseto devojce,mi treba pomos:))) sakam internacionalno(ziveeme vo usa) ama i da go ima i na nasite prostori, so eden zbor da ne e cudno ni tamu ni tuka:)))treba da se rode okolku bozik,pa se mislevme za Christa , Mery,Maria ,Veronica..molam za poveke predlozi na bukvata V:))

a za bozik Bjankauser posted image

(Одговор на членот viktorijag)
Непосредна врска до пораките: 238
   RE: Најубави имиња
24.11.2010 19:22:57   
jasmina18031990
Jas i mm cekame devojce a bideki terminot mi e na 2 jan t.e. okolu nova godina i bozik sakame da se vika Angela zatoa sto za toj period angelite se znak za praznicite i gi ima nasekade na elkite, cestitkite, balonite, prodavnicite...... bas nasekade!!!!
Sto mislite vie dali bi bilo ubavo da se vika taka????

(Одговор на членот dushe)
Непосредна врска до пораките: 239
   RE: Најубави имиња
24.11.2010 19:42:27   
riba79
ubavo ime,na nasi prijateli kerkickata im se rodi okolu nova god.i ja krstija kristina po Chritsmas.pozdrav

(Одговор на членот jasmina18031990)
Непосредна врска до пораките: 240
   RE: Најубави имиња
30.11.2010 19:32:13   
cace
user posted image  Go ocekuvame naseto prvo najmilo,a vo skoro vreme doznavme deka edevojce user posted image Vo mala dilema sum za imeto.Pocnav da razmisluvam za imeto ISIDORA,a sega vidov deka kako predlog go davaat i imeto LINA.Toa ime go nemama videno vo pravoslavnoto kalendarce,pa bi sakala dokolku nekoj ima poveke informacii za nego,da me izvestiuser posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 241
   RE: Најубави имиња
30.11.2010 20:55:33   
NinaIvan
ИЗВОРНА ПОРАКА: viktorijag

vleguvam vo 7mi mesec ,a uste nemame izmisleno ime na naseto devojce,mi treba pomos:))) sakam internacionalno(ziveeme vo usa) ama i da go ima i na nasite prostori, so eden zbor da ne e cudno ni tamu ni tuka:)))treba da se rode okolku bozik,pa se mislevme za Christa , Mery,Maria ,Veronica..molam za poveke predlozi na bukvata V:))



BOZICA

(Одговор на членот viktorijag)
Непосредна врска до пораките: 242
   RE: Најубави имиња
30.11.2010 21:08:49   
NinaIvan
PETRA
PETAR

(Одговор на членот NinaIvan)
Непосредна врска до пораките: 243
   RE: Најубави имиња
8.12.2010 23:45:41   
NELI
еве еден редлог...МАРИНЕЛА...јас се викам така, и крстена сум по првата девојак на татко ми кога ја има на 6 години на мајка ми многу и се допаднало името...татко ми не е оттука роден е Романија...се надевам дека ти помогнавuser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: viktorijag

vleguvam vo 7mi mesec ,a uste nemame izmisleno ime na naseto devojce,mi treba pomos:))) sakam internacionalno(ziveeme vo usa) ama i da go ima i na nasite prostori, so eden zbor da ne e cudno ni tamu ni tuka:)))treba da se rode okolku bozik,pa se mislevme za Christa , Mery,Maria ,Veronica..molam za poveke predlozi na bukvata V:))


(Одговор на членот viktorijag)
Непосредна врска до пораките: 244
   RE: Најубави имиња
8.12.2010 23:48:11   
NELI
ЛИНА е преубаво име...доаѓа од АНГЕЛИНА..само скратено...на мој другар ќеркичката ја крстија така...така да одличен избор ако имате одлучено...или можи како мене МАРИНЕЛА...или скртено само НЕЛА...user posted image user posted image user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: cace

user posted image  Go ocekuvame naseto prvo najmilo,a vo skoro vreme doznavme deka edevojce user posted image Vo mala dilema sum za imeto.Pocnav da razmisluvam za imeto ISIDORA,a sega vidov deka kako predlog go davaat i imeto LINA.Toa ime go nemama videno vo pravoslavnoto kalendarce,pa bi sakala dokolku nekoj ima poveke informacii za nego,da me izvestiuser posted image

(Одговор на членот cace)
Непосредна врска до пораките: 245
   RE: Најубави имиња
10.12.2010 0:17:12   
cace
Ti balagodaram mnogu za konsultacijata i ideata.Mene imeto Lina me asocirase na kratenka od imeto Ilinauser posted image pa i bi mozele da kazeme deka ima nesto zaednicko.Inaku i  imeto Nela e mnogu ubav predlog.Mi kazaa deka NELA bile vrsta na kolaci,no sepak navistina ubavo imeuser posted image

(Одговор на членот NELI)
Непосредна врска до пораките: 246
   RE: Најубави имиња
15.12.2010 13:55:44   
macice
Trudna sum vo 5 mesec i stotuku doznav deka e zensko..Mi treba pomos za zenski imina

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 247
   RE: Најубави имиња
15.12.2010 16:24:55   
jasmina18031990
ИЗВОРНА ПОРАКА: macice

Trudna sum vo 5 mesec i stotuku doznav deka e zensko..Mi treba pomos za zenski imina
Kazi barem primer kako sakas da se vika na koja bukva ili drugo za da znaeme koi iminja bi mozele da ti se svigaat. I jas ocekuvam devojce i si go odbrav imeto Angela zatoa sto treba da se rodi na 2 jan pa togas ima mnogu praznici sto asociraat na angeli


_____________________________

[image noborder]http://www.tickerclub.com/cache/ec49d2e031.png[/image]

(Одговор на членот macice)
Непосредна врска до пораките: 248
   RE: Најубави имиња
22.12.2010 11:45:34   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: macice

Trudna sum vo 5 mesec i stotuku doznav deka e zensko..Mi treba pomos za zenski imina

moze da bide MILA NELA ENA SOFIJA SARA LANA LEONA a najveke mi se sviga MILA toa ime go vo srceto nosam

(Одговор на членот macice)
Непосредна врска до пораките: 249
   RE: Најубави имиња
22.12.2010 11:46:58   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: cace

Ti balagodaram mnogu za konsultacijata i ideata.Mene imeto Lina me asocirase na kratenka od imeto Ilinauser posted image pa i bi mozele da kazeme deka ima nesto zaednicko.Inaku i  imeto Nela e mnogu ubav predlog.Mi kazaa deka NELA bile vrsta na kolaci,no sepak navistina ubavo imeuser posted image

Da i mene mi se sviga NELA na 16 Dekemvri ni se rodi nasata mala kumasinka i i go stavivme imeto NELA

(Одговор на членот cace)
Непосредна врска до пораките: 250
Страница:   <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?