|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Најубави имиња
27.5.2011 16:29:37   
bombica
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

Не значи дека ако е старо името е неубаво. Мене многу стари имиња ми се поубави од денешниве „модерни“ имиња што денес се во мода, а утре не. Пример, Јован, Ѓорѓи, Никола, Ангел, Петар, Филип, Димитар, Кирил... Јана, Лена, Марија, Елена, Катерина, Ангела... и мноооогу други стари, традиционални имиња се преубави! Попрво би го крстила детето на пример Катерина отколку Касија (како едни пријатели на братучетка ми).

potpis

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 301
   RE: Најубави имиња
27.5.2011 21:57:16   
fila
moeto ako e masko ke se vika maksim a ako e zensko lina

(Одговор на членот aleksandra90)
Непосредна врска до пораките: 302
   RE: Најубави имиња
1.6.2011 13:02:30   
Olivia
Jas odamana mectaam po bebusi i odsekogas sum imala cudni idei za nivnite iminja navidum mozebi ke vi izgledaat ili zvucat cudno no toa e moj i na mm izbor i se nadevam deka ke bidat naskoro krstevani so ovie iminja Kiara ili Tiara, Nikita, Katrina ili Ilira, za masko Adam ili Martin !!!


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот fila)
Непосредна врска до пораките: 303
   RE: Најубави имиња
1.6.2011 14:22:14   
sandrin
user posted image Olivia,
iminjata se bas interesni
tiara i nikita, osobeno!

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 304
   RE: Најубави имиња
2.6.2011 0:52:31   
bombica
Nikita e masko ili zensko ime? Jas poznavam masko dete se vika Nikitauser posted image Ili kako Vanja univerzalno i za masko i za zenskouser posted image

(Одговор на членот sandrin)
Непосредна врска до пораките: 305
   RE: Најубави имиња
2.6.2011 0:56:14   
Olivia
Bombica pa Nikita e do nekage univerzalno ali jas licno bi odbrala za zensko , kako sto mozes da primetis mnogu sum nakloneta kon devojce i nekako tapa sme so maskive iminja ne ni sakam da planiram ama morav da gi potenciram moite omileniuser posted image

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 306
   RE: Најубави имиња
2.6.2011 1:02:04   
bombica
Olivia koga prvpat go slusnav imeto Nikita i mene mi zvucese za zensko ama detevo masko i zatoa prasav kakvo e user posted image Stiskam palci naskoro da krstis devojce so nekoe od ovie iminja user posted image

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 307
   RE: Најубави имиња
2.6.2011 7:52:54   
Snowhite RR
Јас моето дете сакав да го крстам Вања, без разлика дали ќе биде машко или женско, зашто нели е универзално, ама другарка ми ме претекна и ја крсти ќерката Вања и се лутев, ама тоа е помина, како и да е барем сега имаме Вања во друштвоuser posted image
Други убави ми се Даријан, Михаил, Сергеј, Стефан, Андреј, Петар, Антонио, Себастијан
женски: Мила, Миа, Викторија, Ѓеоргина, Михаела


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 308
   RE: Најубави имиња
2.6.2011 8:22:19   
dostickage
Mene mi e Viktor najubavo ime od maskite zatoa taka si go krstivme i deteto neli :))Inace super mi e i Ivan.
Zenski najmnogu Dora i Ema vednas posle nego.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 309
   RE: Најубави имиња
15.6.2011 11:16:29   
Fiao
Posle dooooooolgi pregovori so soprugot konecno se spogodivme okolu iminjata(beter od makedonija i grcija sme user posted image ). Bidejki seuste ne go znaeme polot imame po edno ima za vo bilo koj slucaj: Angelina i Jovan :)))

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 310
   RE: Најубави имиња
15.6.2011 11:20:14   
Fiao

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Sto e so iminjava?!
Kevin? Vanessa? Jessica?!?!?!
Bas me interesira kako ke se cuvstvuva Jessica Stojanovska ili Vanesa Trajkovska koga ke porasne....
user posted image
Ne deka site treba da se Anastasii i Sofii, ama...


Totally agree! user posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 311
   RE: Најубави имиња
15.6.2011 11:33:12   
mama30
moite princezi se vikaat Lina i Darija. Definitivno najubavite iminja za mene...user posted image

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 312
   RE: Најубави имиња
15.6.2011 13:14:10   
temjana
обожавам долги имиња и моето е долго, па дури и имам и две долги презимиња ама тоа тотално не ми пречи. ме радува фактот дека во последно време почнаа да се враќаат во мода старите имиња кои претежно се долги и според мене звучат многу помоќно, така да со сигурност знам дека и моето дете ќе има некое доооолго име за кое ќе ме пцуе додека е мало, но кога ќе порасне верувам дека ќе биде гордоuser posted image

(Одговор на членот mama30)
Непосредна врска до пораките: 313
   RE: Најубави имиња
16.6.2011 16:16:41   
miana
Jas i mazmi se dogovorivme ako e zensko jas davam ime,ako e masko - on...Arno ama detevo treba da se rodi na sv.Nikola i ako e zensko ne sakam da se vika NIKOLINA :(  a ako e masko neka bide Nikola...Marko e mnogu ubavo ime arno ama mazmi e MARKO :) Kerkata mi e MIa :)

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 314
   RE: Најубави имиња
16.6.2011 19:03:56   
Natasa981
ИЗВОРНА ПОРАКА: mama30

moite princezi se vikaat Lina i Darija. Definitivno najubavite iminja za mene...user posted image


Многу го сакам името Лина..моево изгледа е женско,па сакам така да се вика,иако имам во предвид и други имиња.Го чекам мм да се изјасни нему кое му се допаѓа,но некако ми одолговлекува.user posted image


_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот mama30)
Непосредна врска до пораките: 315
   RE: Најубави имиња
17.6.2011 14:21:56   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Jas i mazmi se dogovorivme ako e zensko jas davam ime,ako e masko - on...Arno ama detevo treba da se rodi na sv.Nikola i ako e zensko ne sakam da se vika NIKOLINA :(  a ako e masko neka bide Nikola...Marko e mnogu ubavo ime arno ama mazmi e MARKO :) Kerkata mi e MIa :)

miana ako e zensko i se rodi na sv nikola moze da bide samo prvata bukava kako na primer NELA nasata mala kumasinka e rodena dva dena pred sv nikola i ja krstivme NELA a stvarno nekako ne ide nikolina

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 316
   RE: Најубави имиња
17.6.2011 23:33:24   
anebebe
ili pak moze i NIKOLIJA nie imame i prijateli ko devojceto go krstija taka user posted image

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 317
   RE: Најубави имиња
23.6.2011 16:05:54   
vanessa30
Nie posto znaeme deka e masko, so soprugot se dogovorivme za imeto David, ama pod uslov ako se rodi na nekoj golem praznik togas ke mu stavime soodvetno ime spored praznikot.

(Одговор на членот anebebe)
Непосредна врска до пораките: 318
   RE: Најубави имиња
23.6.2011 16:09:05   
miana
Ma podobro neka e masko :) Da nema problemi....Kazav ako e zensko neka ne se raga na sv.Nikola :) Ako e masko moze - neka poveiliuser posted image Jas sakam sinceeee :) zdravo i zivo
edvaj go cekam naredniot pregled ( duri posle odmor )  na 19 ti juli :( Koj ke ceka  sega sum 14 ned :)

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 319
   RE: Најубави имиња
24.6.2011 9:04:36   
vanessa30
Ima problem i za masko ime, sto ako se rodi na Sv Petka, kako ke go krstime Petkan???

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 320
   RE: Најубави имиња
24.6.2011 9:11:19   
AnnaMolly RR
Петар user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 321
   RE: Најубави имиња
24.6.2011 11:05:34   
fila
jas treba da se porodam vo oci sv. nikola pa zarem treba da si go krstam deteto nikola a baska i svekor mi se vika nikola i zatoa nema sansi taka da se vika jas sakam maksim i tocka pa koj sto saka neka zbori

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 322
   RE: Најубави имиња
24.6.2011 11:27:39   
miana
Абе мене ми е шубе да ми се роди на празник и да не го крстам на празникот..Е сега се во нормала да не биде ми петкан или слично ,ама Никола ми е убаво име ама Николина во никој случај ..Е за Женско ке мењам нешто ( и онака п по договор јас кажувам за женско )  user posted image Ама нека биде машко па нека биде и Никола и нека ми е жив и здрав тоа ми е најважно user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот fila)
Непосредна врска до пораките: 323
   RE: Најубави имиња
24.6.2011 11:28:25   
miana
Еј Фила па јас и ти може заедно ке се паднеме у болница..Кај планираш да се пораѓаш?

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 324
   RE: Најубави имиња
24.6.2011 13:19:18   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: vanessa30

Ima problem i za masko ime, sto ako se rodi na Sv Petka, kako ke go krstime Petkan???

moze PETAR  ne mora Petkan sekakom deka ne ide

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 325
Страница:   <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?