|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: мекици
5.8.2015 16:18:32   
Hopeful RR
Се зезавме дека ќе ме чекаат од болница па и јас да бидам присутна ама со две бебиња, и подобро што не бев user posted image

Мм ги организираше мекиците во Абц и супер поминале. Ордевери, салати и пијачки, пола луѓе на маси, пола на стоење, лабаво, ич не кафански, затоа што искрено, ние не ни сакавме кафански, туку повеќе како лабава журка/роденден. Мекиците сам ги однесе, но може и они да ги земат, како што му рекле. Не се сеќавам колку пари излезе по човек, не направивме таква пресметка, но не беше страшно скапо.

Друга добра опција во тој реон ти е Форца - исто ордевери, салати и пијачки, мекици имаш тука во близина колку сакаш. За пиење сегде можеш да се договориш да има open bar, да не е ограничено, но тоа ми се чини за вас ќе биде поскапо...

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: мекици
5.8.2015 16:38:03   
kapina
zosto ordeveri i salati kaj nas takvi cuda nema osven sirenje lokum mekici i sok nisto drugo ne se stava na masa i seker vo prav drugo nisto

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: мекици
5.8.2015 18:13:55   
lukajana RR
Ние со првото мекици правевме дома имам простор голем и имало многу луѓе,после средиле исчистиле и дојдов на средено user posted image .
Ама со второто седев во болница два дена и мекици се правеа откако излегов од болница исто дома и беше многу убаво си седев и јас со гостите а бебе во соба .
Имавме купено мекици ,ордевери ,мешана скара и торта и пиење иако е многу мм така сакаше и не се мешав и така се купи ништо не сме спремале


_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: мекици
5.8.2015 22:26:11   
MamaKiki
vo bt pak babite pravat krofni i gi razdavaat po prijateli ,novite roditeli uzivaat user posted image
mm normalno gi pocasti drugarite, bile i kaj nas doma nekoi od pobliskite da prodolzat so slavenjeto i po 4 dena koga si dojdov doma imashe i te kako vidlvi tragi od slavenje user posted image
skrsheno staklo na masata, rasipan (pregrean ) kafematot i btw puknato rezervoarceto za voda od kafematot ne go videl mm pa imashe i potopena kujna user posted image user posted image user posted image
se raduval covekot do bezsvest sto da pravam user posted image

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 104
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?