|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: мекици
31.7.2009 0:10:21   
denicka
fala ti elence ama svekrvati nesto ja nema :D vaka da vi kazam jas sum sega na gosti kaj moite i nemaa da mozam da vi pisuvam sekoj den (mnogu mi e zal). taka da pozdrav od mene pa ako mozam ke vi pisam ako ne, ..... ne me zeboravajte. a tebe zenska utre ti prakam mekici ok? user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: мекици
31.7.2009 13:44:37   
Еца
Е па деничка кај вас требало прво да се нарачат, па потоа да се зематuser posted image а свекрва ми не може да излегува од работаuser posted image ама ќе дојде мајка ми утре па веднаш ќе ми прави мекици, нема да се такви, ама барем мекици ќе се викаатuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: мекици
20.8.2009 14:34:22   
pacuvce
Bidejki veke brojam sitno (28.08) bi sakala da gi zamolam site onie koi imaat informacii za toa kade moze da se naracaat dobri mekici da mi dade broj ili lokacija za da mozam mirno da odam na poroduvanje,zatoa sto mm e vo pogolema panika od mene.Pozdrav do site.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: мекици
20.8.2009 16:24:35   
garfild
Во Карпош 3,карши Лептокарија,кај Факултетот за Туризам,пишува,милам дека се викаше мекици Бети.Многу се убави и големи.

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: мекици
28.8.2009 20:06:33   
Natasha5
Е сега кај нас не се прават мекици туки се прави БАКРДА (КАЧАМАК) после 40 дена од порагајот.Ние малце закаснавме бидејки го цекавме кумот од Италија и затоа таа бакрда ја правевме вчера.Значи се чекаат гости,кои претходно се поканати се дава бакрда,и др работи.И секој од гостите кога ке проба бакрда вика КОЛКУ ТРОШКИ ТОЛКУ ДЕЧИЊАuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image замислете сега....

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: мекици
28.8.2009 20:52:26   
Палешка РР
Машалааааа, оди изброи user posted image  user posted image  user posted image
Леле, лелеее, ако те фати Нате, држ` се здраво user posted image

Имам пробано бакрданик, вкусно е.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: мекици
28.8.2009 21:27:33   
denicka
pacuvce se porodi ili ne? i od kade?

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: мекици
12.9.2009 20:22:42   
marice81
Е па ајде Деничка, дај телефон, јас се пораѓам кај и да е, па штом се толку добри да нарачаме од кај тебе :)

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: мекици
12.9.2009 20:59:23   
denicka
vazi vazi samo ti kazi koga ke bide. jas rabotam vo dracevo, pa ako vi odgovara nema problem. ke ti pisam broj na pp. poz i so lesnooooo user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот marice81)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: мекици
12.9.2009 21:17:33   
pacuvce
Se porodiv na 23.08 i sega poleka vleguvame vo kolosek.
Inaku mekici naracavme od nas.Cento kade sto blisku do benziskata na Makoil imalo nekoja pekara od kade sto sestra mi rethodno gi imala probano mekicite.Site koi bile na mekici rekoa deka bile ubavi.Eve preporaka za tie koi gravitiraat kon toj del od gradot.Pozdrav od mene i noviot clen vo naseto semejstvo-maliot Bojan

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: мекици
12.9.2009 21:23:23   
denicka
pacuvce neka ti e zdravo i zivo sinceto Bojan. golem da raste!!! user posted image user posted image user posted image     user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: мекици
31.10.2009 12:41:13   
mis.
Леле пацувче за Стефан мм се скапа барајќи место каде прават мекици во ченто па зема од некаде но не знам точно од каде.Штета тогаш не постоеше рр и сум ја пропуштила оваа битна информација.
Инаку на рр дружењето Анушка не почасти со мекици за нејзината преубава Мила и морам да ја прашам од каде беа мекиците?Нека ни напише од каде ги порача или сама ги направи?Ајде чекаме рецепта,преубави беа ммммммммм

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: мекици
31.10.2009 12:54:56   
mami
Мекиците беа од пекарата на Деничка...и мм се заљуби во нив, вика- а да поачаш ти едно 50тина за домаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: мекици
31.10.2009 12:59:56   
mis.
Деничка и таа беше на дружењето,штета не успеав сите да ги запознаам.user posted image Деничка супер се мекиците.Може број за нарачка?

< Поракaта ја уредил mis. -- 31.10.2009 13:01:32 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: мекици
31.10.2009 13:02:56   
mami
Не беше, само на кратко дошла, морала на работа..а пиши и пп ке ти прати број

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: мекици
1.11.2009 16:33:35   
denicka
fala fala fala fala fala! mnoooooooogu mi e milo sto vi se dopadnale mekicite. koj saka samo neka pise pp i odma pisuvame naracka user posted image  a bas si vikam "zenickive nisto ne komentiraat, sigurno ne im se dopadnale" ama ne bilo taka a? backi za site!!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: мекици
1.11.2009 16:46:56   
Mamicka3
denicka уште ли работиш во мкд сонце

_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: мекици
1.11.2009 22:43:44   
denicka
da da mamicka3. tamu bev i tamu ke si bidam hahhah ustvari rabotam kaj moite user posted image user posted image user posted image  veke 11 godini sum na tie plocki user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот Mamicka3)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: мекици
1.11.2009 22:46:16   
mami
ах..некој ден ке ме тераш да се запнам до драчево за тие мекици, и на мм нему излегуваат од глава...ептен беа вкусни- ти посакувам што поскоро за тебе да праватuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: мекици
1.11.2009 22:51:06   
denicka
daj boze daj boze user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   se ke bide vo svoe vreme. kako vikaat, koga ke kaze dedo boze user posted image   ve navlekov na moite mekici user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: мекици
1.11.2009 22:53:29   
Bogdancanka
Леле деничка ве читам цело време не сум ги пробала мекиците а веќе се настрвив.....има да сонувам мекици вечерваuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: мекици
2.11.2009 15:19:02   
Mamicka3
Е па деничка ние може и кафе да пиеме.Па јас сум од Драчево.А и маж ми ви ја поправа колата.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: мекици
2.11.2009 17:26:38   
denicka
za kafe sum raspolozena vo sekoe vreme, ti samo dojdi ke se zapoznaeme. iako mislam deka te znam user posted image user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот Mamicka3)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: мекици
2.11.2009 17:35:37   
Mamicka3
Ај здравје деновиве ќе поминам претпоставувам од сабајле си на работа

_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: мекици
2.11.2009 17:36:36   
Mamicka3
А иначе пред 4 год ти бев комшивка работев во Антонио

_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот Mamicka3)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?