|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: мекици
20.9.2011 14:33:10   
miana
Pa i jas ne sakav kaj mene gore da se pravi ama pustoto nemalo mesto..Sveki mi obeka deka ke iscisti so kirbi i ke izluftira i navistina koga dojdov doma kako da nemalo luge kaj mene...Svetese se..Neznam amamislam kaj nas za se se pravat festi a za vnuce pa osobeno..nekoi luge znaat da se raduvaat a nekoi ne..takada..stavrno e individualno..

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: мекици
20.9.2011 15:28:30   
kuklica
ahhh kolku opteretuvanje so nepotrebni raboti pa daj be ne se zamarajte so rabotite na babite user posted image mekicite si doagjaat spontano samo prvo daj boze da si bide se vo red so nasite user posted image
Bebceto e navistina najubavata rabota sto moze da mu se sluci na edno semejstvo no jas sum mnogu protiv slavenje vo restorani...heloooo a kade e krstevkata?!?kade e rodendenot?!?

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: мекици
20.9.2011 15:34:16   
Annet
jas pred da se poodam mislev ,kako ja ke lezam tamu, a oni doma ke slavat?
ehh budalastini,pa neka slavat bre,radost e toa,pa i neka se opijat.
koga se porodiv svativ kolku bilo ubavo site da go slavat raganjeto na bebeto.
i koga mm go vidov kolku bese sreken mu kazav VIKAJ GI SITE BLISKI I UZIVAJTE,LUMPUVAJTE.
Dusata ni se napolni na site ,i mekici i se imalo i jas probavuser posted image se e individualno.
ama jas go smeniv mislenjeto uste po 1 sekunda od poragajot ;-))))

(Одговор на членот kuklica)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: мекици
20.9.2011 15:40:16   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

jas pred da se poodam mislev ,kako ja ke lezam tamu, a oni doma ke slavat?
ehh budalastini,pa neka slavat bre,radost e toa,pa i neka se opijat.
koga se porodiv svativ kolku bilo ubavo site da go slavat raganjeto na bebeto.
i koga mm go vidov kolku bese sreken mu kazav VIKAJ GI SITE BLISKI I UZIVAJTE,LUMPUVAJTE.
Dusata ni se napolni na site ,i mekici i se imalo i jas probavuser posted image se e individualno.
ama jas go smeniv mislenjeto uste po 1 sekunda od poragajot ;-))))


Na ova mislev i jas....Ti uzivas vo momentot - si stanala majka i keif ti e i site drugi sa slavat za tvoeto bebe,da se raduvaat..Pa jas i ja slikav i snimav i vecerta jagledale site :) Bas ubavo

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: мекици
20.9.2011 15:42:05   
miana
Zamisli kolku bi ti bilo maka pa da rece svekrvati- aa toa e trosok,pa nemozeme i nikoj da ne proslavi..Pa od toa ima li poloso..More neka slavat se rodila princeza....ili princ - se razbira

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: мекици
20.9.2011 16:01:38   
Annet
user posted image user posted image user posted image user posted image
не да ја сликав ,цел свет ја виде user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: мекици
27.10.2011 11:53:36   
miana
Moive uste sega krojat planovi za prasinja :) Bas mi  e keif sto se raduvaat lugeto user posted image Mekicite se adet i toj sto saka da proslavi na ovoj nacin slavi..Kaj mene koga se zbori na taa teme - mene mi e mnogu ubavo ..Znam deka se spremaat lugeto za slavenje- za radost..svekormi pocna uste sega da prasuva koga da zeme prase i sl,a sveki mu vika : de be neli e malce rano ,sto ti tekna? A vo dekemvri e user posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: мекици
27.10.2011 12:34:40   
AnnaMolly RR
Моите правеле и дома и кај нас едниот ден, а следниот кај мајка ми и татко ми. Супер си поминале, се изнаславиле.
Мм баш тој ден го скинал желудник (има чир) и не можел асално да си прослави.
Ама морам да кажам дека иако тие супер се забавувале, јас цело време плачев во болница, ми беше тешко што сум сама (прв пат да не спијам до мм откако сме земени), детето ми плачеше, немав млеко... Ужас! Капак на се ми беше кога сестра ми ми се јави и ми вика: Иринче ние тука супер си поминуваме, види која песна ја има! (и ми пушта на телефон да слушам)




_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: мекици
15.12.2011 10:52:30   
miana
Devojki kaj da kupime ubavo mekici niz skopjevo??? Znaete li nekoe mestence???

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: мекици
25.12.2011 15:08:17   
Natuska85
Во Гевгелија се прават лангиди(крофни) не мекициuser posted image .И моите така и направија.Се собрале најблиските,прославиле за доаѓањето на свет на user posted image .Само што мене не ми беше паметот таму,дека user posted image ми беше во инкубаторче.

Сакам да ве прашам дали се носи нешто кога се оди на мекици(тука во Скопје)???Одговарајте ми брзо,пошто вечер сме кај кумовците,а сакам нешто да носам да не одам со празни раце........


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: мекици
25.12.2011 15:13:07   
elenak
Нате абе терај си по гевгелијски ти, благичко обавезноuser posted image И да се носи и да не се носи ептен блиски ти се, кај кум со празни раце не бива user posted image  

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: мекици
25.12.2011 15:15:22   
AnnaMolly RR
Ние кај кумовите кога бевме им однесовме вино, бобмоњера и мече за госпоѓицата. Тоа е тоа, мислам дека повеќе не треба.

Убаво да си поминете!


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: мекици
25.12.2011 15:16:54   
AnnaMolly RR
А нашите кумови кај нас кога биле донеле многу убава торта и на неа пишувало ФИЛИП. И тоа е супер.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: мекици
25.12.2011 23:55:44   
mami2
На последните неколку мекици носам Памперс 2, ако се големи ќе порасне па ќе ги употребат. Порано сум носела вино, цвеќе, бомбоњера, сега сум во оваа фаза, без вино можат ама пелени мора да им требаат

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: мекици
29.6.2012 18:51:20   
denicka
dobar den na site stari i novi clenovi.koj me pamti koj ne user posted image  gledam dosta citana tema pa da vi kazam samo deka veke ne pravime mekici, za zal. otkako se porodiv se zatvori dukanot i takaaaaa user posted image  poz do site idni mamicki user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: мекици
30.6.2012 8:15:49   
Pepelaska *
Кога се породив јас , свекрва ми имала направени питулици дента ги правела (јас не се сеќавам на ништо освен на болките user posted image ) и вечерта се собрале најблиските моите, чичкото што живее во иста куќа со нас , неговите деца и поседале малку , во 10 вечерта си дојдоа од болница а мм си легнал да спие оти главата му пукала, ни славел ни ништо.Другиот ден мајк ами направила мекици и си ги викнала од кај мене најблиските си славеле дома, а мм ги собрал во кафана другарите.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: мекици
24.7.2012 9:34:02   
AnnaMolly RR
Ајде ве молам препораки за некое место каде што прават добри мекици. Се спремаме за мекици за во сабота здравје, па да нарачаме мекици, не се пржат сега дома, пекол е.

Во приватна порака пратете ми ако знаете.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: мекици
24.10.2012 13:42:04   
miana
Da ja cepnam malce temava...
Jas se proodiv na nasata kukna slava- terminot mi bese naredniot den ( kaj mene kupija prase i sl ) arno ama jas se porodiv na slavata nasa - posna user posted image i bidejki kaj nas ima mnogu gosti i sveki mnogu sprema za slava,nemase vreme da napravi domasni i kupile od specijal..Za prvoto dete sveki gi pravese licno ( eden ton mekcii ) i site se izele,za mene nemase - ne mi donesoa a ovoj pat od specijal bea ubavi,mene mi donesoa no ne se izedoa site bidejki imase eden kup drugi raboti i baska posna slava nema sirence user posted image Mekici so riba ne odat user posted image
Inaku bilo mnogu veselo, i taka se pomina na eden trosok a sega godinava ke se mislam kako da pravam rodendeni.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: мекици
29.3.2013 22:10:09   
Melanija RR
Пак да ја освежиме темава
За внукми јас и старосватицата моја правевме мекици и супер излегоа сите ги пофалија.
Здравје сега за мене или снаа ми ќе треба да прави или да се купат user posted image како ќе се организираат така,ама здравје боже да дојде до тој ден и се да биде во ред.
Јас вака по организациите некако за простор во стан е ептен кнап само за тоа имавме реален проблем,па викам чекај да читнав искуства ама не ми е баш ок во кафана.О друга страна ни кај свекрвами нема место па може и кафана би било решение,но тоа навистина голем трошок посебно за пиењето а дома друго е што има тоа ќе се пие.
Има време ама ете ми текна на мекици

П.С.пред 1 недела гледав во Специјал се 10 денари една ,па планирам да пробам за да имам инфо user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: мекици
9.7.2013 14:44:37   
Melanija RR
Трудници толку се прордивте и сте пред пораѓај а на никој не му еинтерсна темава user posted image уствари мекиците ни нема да правиме и јадеме ама пак user posted image
Ги пробав во Специјал убави се но и малку мрсни и сега се 12 денари.

Друг предлог за проба?user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: мекици
9.7.2013 15:24:24   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Трудници толку се прордивте и сте пред пораѓај а на никој не му еинтерсна темава user posted image уствари мекиците ни нема да правиме и јадеме ама пак user posted image
Ги пробав во Специјал убави се но и малку мрсни и сега се 12 денари.

Друг предлог за проба?user posted image


Меланија, пробај кај Дуле Жужу, тоа е пролазот од Тутунска Банка - Собрание (на Даме Груев) кога одиш за накај Зелено Пазарче, сите ги фалат а и не се скапи. Позз

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: мекици
9.7.2013 15:47:44   
vezilka RR
Кај чичко Стоилко, мене ми се закон.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: мекици
30.7.2013 9:42:17   
Melanija RR
Јас пак на темава user posted image и да не сум трудна јас многу си сакам мекици.
Ете изумив да поминав да пробам кај Дуле Жужу
По мали бурегџилници и пекари замислете по 15 ден за било која количина а во специјал колку сакаш за 12 ден, леле аздис невиден

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: мекици
30.7.2013 11:05:21   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Јас пак на темава user posted image и да не сум трудна јас многу си сакам мекици.
Ете изумив да поминав да пробам кај Дуле Жужу
По мали бурегџилници и пекари замислете по 15 ден за било која количина а во специјал колку сакаш за 12 ден, леле аздис невиден


Меланија во Дуле Жужу 10 ден е една мекица, а пишува примаат нарачки за мекици. Поззuser posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: мекици
5.8.2015 15:54:49   
vanessa30
А еве ја најдов темава, пак ке ја активирам гледам подзастарела.
Еве тука ке пишам, дадена ми е задача да си најдам место каде би правеле -давале мекици за новиот бебуш, бидејки дома немаме услови да викаме гости, па се одлуцивме тоа да го правиме некаде надвор, ресторан или слично.
За првиот мој син правевме во ресторан Каскада, и како што кажуваат сите (бидејки јас нели не бев) било убаво мекиците биле одлични , топли и се било вкусно (салата + ордевер), ама сега некако пак не ми се прави на исто место, а бидејки се надевам ке биде топло, сакам некаде со летна тераса., а условот е да биде тука некаде околу центар, карпош, тавталиџе, да не е многу далеку.
А воедно барајки по скопскиве кафани, гостилници..., заклучив дека многу од нив не ги прават мекициве , туку они ке ти направат ордевер и мешана салата и пијачка, а ти да си донесеш мекици. Значи тоа што го барам е се они да си направат, а не да ангажираме луге да влечкаат мекици во кутии..., а и да има опција со неограничено пиење (бидејки на ова најмногу “крадат“ угостителиве) а ке бидеме околу 60-тина луге, а со топлово и многу ќе де пие.
Ај ако некој знае нека каже искуство или некој предлог.
Мада на многумекици што сум била, ги правеле онака со во некој бар, неформално, само со пијалок мекици и сирење (без салати, ордевери...)
А инаку цените за инфо се движат околу 450-500 ден по човек, и сега незнам дали вака ресторански да терам или онака по маладалачки во некој грил и бар кафич, со пијачки , мекици и сирењеuser posted image user posted image user posted image .

Ај чекам да пишите ваше искуство и мислење.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?